Jump to content

Pilnmeness
 Share

Recommended Posts

No jaunības laikiem ir saglabājušās dažas kaudzītes melnbaltās fotogrāfijas, kuras izlases kārtā gribētos ieskenēt un pārnest uz datoru. Protams, kā jau filmiņu bildēm, uz attēliem kādam vairāk, kādam mazāk, bet mēdz būt sīki graudiņi vai pa kādam matiņam, kurus prasās retušēt. Protams, var katru fotogrāfiju laukumu pa laukumam apstrādāt manuāli, tomēr varbūt kādam ir zināms kāds ērtāks veids, ar kura palīdzību kādā no fotoredaktoriem varētu pamēģināt visu fotogrāfiju uzreiz auto režīmā apstrādāt, lai no šiem gružiem tiktu vaļā?

DSCF3406-redig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pameklē softiņu Retouch Pilot , ļoti palīdz šādos gadījumos :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Profesionāļi retušē manuāli. Protams ir softi, kuri kautko dara aitomātiski, bet brīnumi pasaulē nenotiek. Peotams, jāizvērtē bildes vērtību. Ja tā tipiska selfija līmeņa fočeme, tad pofig, bet, simts gadus vecu senču bildi, vajag apstrādāt tikai ar roku.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iedomājies, mūsdienās ir filtri, kuri jaunās bildes "pārtaisa" par vecām (vizuāli), ar visiem Tevis minētajiem "defektiem"...

IMHO, tie defekti ir šīs vecās fotogrāfijas neatņemama vērtība...

Link to comment
Share on other sites

Tas ir baiagais čakakras ar katru bildi un aizņem gan laika pat ar zināšanām un pieredzi. Apskatījos piemēru - bildei leveļi jau bij sabīdīti un es tā joka pēc varu parādīt, kas ir 2 minūšu darbs. Kā redzams - lielas jēgas nav, betvismaz virziens, ja gribas čakarēties. :)

 

P.S. Piekrītu viedoklim, ka nevajag neko īpaši apstrādāt, jo tā laika bildēm ir smeķis, kuru tagad mākslīgi mēģina iegūt. :)

 

 

armynow.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Racer teica:

Kā redzams - lielas jēgas nav, betvismaz virziens, ja gribas čakarēties.

Kas tieši šajā gadījumā tika mainīts? Vēlams - vispārējos terminos nevis specifiskos fotoveikala rīku nosaukumos (lietoju gimpu nevis fotoveikalu)

 

Daļēji saistīti ar leveļu bīdīšanu, varbūt tu vari divos vārdos pastāstīt, ar ko atšķiras krāsainu bilžu konvertēšana uz grayscale pēc lightness un tas pats pēc luminosity? Vismaz gimpā ir šādi varianti (un arī konvertēt kombinēti pēc abiem parametriem), un es redzu, ka iegūstamais rezultāts atšķiras (dažkārt smukāks ir viens, dažkārt otrs), bet nesaprotu šo parametru būtību.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu guru un daru tās lietas pēc izjūtām, pie tam man ir nosprādzis foto crt monis un nav ne mazākās sajēgas kā bildes izskatrās citiem. Te es vienkārši noņēmu dažas švīkas, pabīdīju leveļus un curves, ā un pārliku uz grayscale. Paņēmieni ir daudz un dažādi - man ir čoms, kurš no šīs bildes 15 min laikā uztaisītu konču, bet nu viņam tā ir ikdiena. Esmu pastāvējis blakus, bet tāpat neiebraucu. Strādā ar PS, bet parādīja arī ar Gimp kā to izveikt. Pataeica, ka principā po, bet pierastāk ar šopu.

 

P.S. Esmu pāris bildes uztaisījs arī nopietnākām vajadzībām, bet nu laiks ir baigais aizgājis un gimps nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

Kurus tieši leveļus un curves tu bīdīji?

Bilde after izskatās kontrastaināka nekā before, bet "kontrastaināka", tas ir ļoti aptuveni teikts.

Un siltāka, before ir zilganāka, bet man arī nav nekāds prō monis, es uz aci nepateiktu ka after ir greiskeilā.

Džekam pa labi acis, kas ir ēnā, after bildē it kā vēl nedaudz vairāk pazūd tajā ēnā, bet džekam pa kreisi tieši after acis liekas izteiksmīgākas.

Link to comment
Share on other sites

Uz melnbaltu pārliku, jo džekam pa labi ap cepuri bij dzeltens oreols.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Racer teica:

džekam pa labi ap cepuri bij dzeltens oreols

Kad tu tā pasaki, man liekas ka otram džekam arī cepures mala tāda dzeltena.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...