Jump to content

Jauta'jums RF speciem par VHR rācijas antenas restaurāciju


Bruketajs
 Share

Recommended Posts

Tātad, ir nonākusi pie manis laivas antena Glomex (labs nosaukums)  ar saplaisājušu un daļēji nopuvušu rf pigtailu, kas acīmredzot nebija paredzēts dotajiem apstākļiem un pa 200Eur jau nevar ielikt labāku kabeli... bet nu "rant" pie malas un ķēros pie darba.

Kā redzams, no pieliktajām bildēm, arī konstrukcija ir ideāli pakārtota neremontējamībai - metāla kronšteins, kurā uz kompozīta iesēdināta stiklašķiedras pātaga - mīļi.

Pati jautājuma būtība - vai kādam no vecajiem ir bijusi saskare ar šādu remontu un kādas ir prognozes?

Vēl labāk - moš kāds ir ar mieru apņemties šo ņemtni izciest un dabūt to smuko pātagu pie kārtības?

Bildes:

IMG_20170501_131928.thumb.jpg.c3ba84a14dbd7cbed65eba82d1b95941.jpgIMG_20170501_131905.thumb.jpg.c3ebeadd2c621174b71efb26cd42bb31.jpgIMG_20170501_131919.thumb.jpg.70bbbcaf7903ea32a5b126d79756a283.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ko Tu ar to antenu gribi darīt? 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Es gribu pielodēt jaunu rf pigtailu un atdot trakajiem zvejniekiem. Šie bez rācijas nedrīkst līst ārā un vads ir veiksmīgi noīsinājies un vairs nestrādā.

 

Link to comment
Share on other sites

atkarībā no rācijas, var arī to pamanīties nokurināt, ja nav pareizas vai vispār nav antenas.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, pie tās ķeršos klāt, kad pievienošu antenu. Tiktāl, pielabojot vadu, uztveršana notika un varēja "dzirdēt" ļoti tālu esošos peldētājus. 

 

Link to comment
Share on other sites

Man ir gana pieredzes ar šo lietu. Pērc jaunu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ok, provēšu šos pārliecināt.

Varbūt ir kādi ieteikumi par pirkšanas vietu? No Ebay diez vai man kāds sūtīs 2m garu puļķi... 

Link to comment
Share on other sites

uzzvani uz Belsu vai Argusu - slinkums meklēt, bet kādi 30-50 eiro būs. Ja gribi pa lēto, ok, var to kabeli garināt, bet antena savu jau nokalpojusi...

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 17 minūtēm , Bruketajs teica:

Ok, provēšu šos pārliecināt.

Varbūt ir kādi ieteikumi par pirkšanas vietu? No Ebay diez vai man kāds sūtīs 2m garu puļķi... 

Ar to būtu uzreiz  jāsāk.
Jo uz laivām/kuģiem domātā navigācija, elektronika ir jāreizina ciparos vismaz X2
Šajā lauciņā arī ir savi "mersedesi" tas pats Raymarine.
Ja jūras rāciju pričendāļus, arī visādus sīkumus kuterim sūtu caur maritrim katalogu, viņi(katalogi) arī ir pieejami fiziski drukātā formā un sūtījumi nāk no Somijas. 

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tikko atkarsēju vaļā - nekā arhisarežģīta - siklašķiedras rore ar drukāto plati iekšā, kam pielodēts vads. Argusā atradu smuku kabeli ar visu štekeri. Aizskriešu pie šiem ciemā.

Belsā kaut kad sensenos laikos biju, pērkot 2.4Ghz antenu - uzzināju cik trūcīgs esmu. Izbrīnīja, ka šeit to pašu 200E vērto pātagu varēs nopirkt pa 30-40.

 

Pirms 2 minūtēm , Edis7 teica:

mersedesi

Es atkal uz visu skatos tikti pragmatiski - Mercedes manās acīs nav labs auto, bet vienkārši trīszaru zvaigzne, par kuru kāds ir gatavs atvālēt lielu piķi.

 

Pirms 3 minūtēm , Edis7 teica:

Jo uz laivām/kuģiem domātā navigācija, elektronika ir jāreizina ciparos vismaz X2

To pamanīju, tikai iemeslu tam nesapratu. Ja jau manis remontētajai antenai nebija varējuši atļauties normālu kabeli... vai tad tiešām 50Ohm koaksiāli nevar dabūt ar labu izolāciju (antenai esot 3 gadi) Protams, 10Eur gadā par antenu ir sīkums. Galvenais, ka kaut kur var iegādāt.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tu domā, ka nebija normāls kabelis? Sālsūdens, aukstums, vējš ikdienā un pat labi, ka divus gadus tas viss ir izvilcis.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tad jau visai laivai bija jāizjūk lupatās... ;) blakus bija GSM antena un tai viss oki. 

Atzīstos - esmu pārāk piekasīgs, bet nu pirmais cenu piedāvājums šiem bija no kkādas marine firmas pa ~200Eur un tālab jau viss stāsts. Pa 30 vēl var mainīt šad tad. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Bruketajs teica:

Belsā kaut kad sensenos laikos biju, pērkot 2.4Ghz antenu - uzzināju cik trūcīgs esmu. Izbrīnīja, ka šeit to pašu 200E vērto pātagu varēs nopirkt pa 30-40.

Filozofija tāda bij uzņēmumam - pats tur strādāju tais laikos. Spiedām uz apgrozījumu, ne peļņu. Tagad nezinu - nepilni 10 gadi tur neesmu, bet laiku pa laikam sadarbība ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Bruketajs teica:

Es atkal uz visu skatos tikti pragmatiski - Mercedes manās acīs nav labs auto, bet vienkārši trīszaru zvaigzne, par kuru kāds ir gatavs atvālēt lielu piķi.

Ar Raymarine-identiska situācija, "Mersi" tādēļ pieminēju lai būtu uzreiz skaidra ap ko tā bilde grozās.:)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Spiedām uz apgrozījumu, ne peļņu.

Iespējams tajā laikā iepirkuma cenas tām antenām bija sāpīgas, jo par 2.4G omni mietu tai laikā skaidrucī 120Ls atvālēju. 

Viss ar Marine (tāpat kā medical) nosaukumā uzreiz velk uz Baikonuru.. 

Link to comment
Share on other sites

Nepažēloju laiku un uzzvanīju kādreizējiem čomiem - Argusā nav. Belsā ir, bet palikušas tik krutās - Procom. 70 eiro, ja interesē, piezvani un meklē Valdi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
(labots)

Paldies Didzi Edis7 un Racer par helpu!

Ok. 

Pašlaik pielodēšu to draņķi un pie brīva momenta uzzvanīšu un aizvandīšos pie viņiem. Jau min uz papēžiem man tie zivjubendes. 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

antenai krievu valoda? kādu ruberoīdu pīpējam?

Ko tu tagad gribi pierādīt?
Pilnīgs idiots esi palicis, vai? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Zuxters teica:

Ziediņš vēl pie šprices?

Jā. Un?

 

pirms 3 stundām , e = d teica:

antenai krievu valoda? kādu ruberoīdu pīpējam?

Ko Tu gribēji pateikt? Brīvdienas pa garu bijušas? :D

Link to comment
Share on other sites

Viņš vispār ir Vecis ar lielo burtu. Katram savas vājības, bet 90-os pateicoties viņam, iemācījos šeptēt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...