Jump to content

Nevaru saprast pirkt vai nepirkt


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

Sveiki būtieši, ir piedāvājums paņemt Kingston HyperX Savage 480GB par 135naudām! Jauns it kā salīdzinilv ir sākot ar 155 un up, bet tie pirmie varianti tādi šaubīgi kantori!

Disks tjip nelietots, čalim portatīvais neatpazīst biosā, pirkts šī gada 4.janvārī, tātad no garantijas 3ar pusi mēn nost.. 135 tā ir adekvāta summa no 155 vai vairāk nedaudz par 3mēneši "nelietotu" šo modeli?

Kā Jūs domājiet? Ņemtu manā vietā?

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Domā mēs tavu čomu pazīstam? Ja normāls un piedāvā moneyback, kādēļ gan nē?

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Es sākumā tieši skatījos uz:

 

1. Kingston HyperX Savage - diezgan ātrs

2. Kingston ssdnow KC400 (šie esot tjip business class, ar kkādu baigo datu safety fīču, kkāds super duper datu error čekings un lēns arī nav un 5gadi garantija no kingston puses)

3. Samsung 850 evo - visātrākais

 

Intel neesmu pētījis.. Kas šiem ir tāds ok modelis par pieņemamiem cipariem?

 

Pats lietoju ssdnow V300, itkā apmierina kamēr dati vietā, un lēciens pēc parastā HDD likās wooow, ko vēl var gribēt :) Bet 256Gb ātri vien par īsu palika..

 

p.s. čoms man viņš nav nekāds, bet garantija, čeki viss esot un money back arī bija mierā, dievojās, ka esot tip top darba kārtībā! Zemāk cenu negribēja laist, domāju vai ņemt tagad šo pašu vai gaidīt mega piedāvājumu..

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ze Baarda teica:

portatīvais neatpazīst biosā

Šis ir interesants moments. Es nebūtu tik pārliecināts, ka tas SSD ir OK. Nē nu var jau gadīties, ka tam čalim problēmas saķeksēt pareizi BIOSā vai kādas dzelžu problēmas, bet nu nez, nez ...

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

es ar par to biju domājis nez kā tā.. man ķiet, ka tie laiki jau uuu ku sen garām, ka bios neatpazina ietilpīgākus diskus un satai vajadzēja kkādus specifiskus draiverus iebarot, vai tas tik uz ide neattiecas gadījumā? es galīgi neatceros, bet nu jocīgi, 4gadi vecs portatīvais viņam esot un ssd neatpazīst..

 

Un viņš teica, ka esot devis kkādam zinošam remontētājam mēģināt piedabūt ssd pie dziesmas uz viņa nb.. Uz tā SSD esot Win10 tagad, laikam instalēts uz cita kompa un likts iekšā viņa portikā un negājis :D:D:D  ta nu gan brīnums...

 

Īstenībā jāuzprasa čalim lai paņem savu portatīvo paskatīties kā tad tas izpaužas, ja samīzeļosies, tad viss skaidrs..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin kas man liekas dīvaini - ja tam ssd tiešām kaut kas nav labi, un čalis to zin, tad kur prikols mēģināt kādam iesmērēt, nevis nest uz garantiju (it īpaši ņemot vērā, ka ne tuvu nav pagājuši pat 6 mēneši kopš pirkšanas, kuru laikā pēc likuma ja atklājas defekts tad ir uzskatāms ka tas ir pastāvējis pirkšanas brīdī)?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ar 4 g vecu kompi tā kā nevajadzētu būt saderības problēmām, bet ar vecāku – mierīgi. Jaunie SSD var neuzturēt zemākus SATA līmeņus. Minētajam Kingstonam specenē nav SATA1 atbalsts. Reiz kaut kādā forumā ko līdzīgu lasīju par šo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Viņam ir dell inspiron 5520, skatījos i5 / DDR3, es arī biju izbrīnīts, ka viņam neiet! Šādam jau SATA2 atbalstam jābūt ofic..! un ssd bez sata2 atbalsta nespēju iedomāties, tādu laist tirgū būtu muļķīgi no ražotāja puses!

Jāuzraksta Kingstonam ko viņi par to saka!

pirms 7 stundām , 138 teica:

ņemot vērā, ka ne tuvu nav pagājuši pat 6 mēneši kopš pirkšanas, kuru laikā pēc likuma ja atklājas defekts tad ir uzskatāms ka tas ir pastāvējis pirkšanas brīdī?

Nopietni, šitāds likums pastāv?

Link to comment
Share on other sites

jaunajiem ssd nav pārsvarā tikai sata I atbalsta, bet noteikti ir atpakaļsavietojamība ar sata II. Ja nemaldos, tad kingstoniem ar garantiju vispār nav nekādu problēmu, aizpildi RMA un sūti pa pastu atpakaļ.. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Ze Baarda teica:

Viņam ir dell inspiron 5520, skatījos i5 / DDR3, es arī biju izbrīnīts, ka viņam neiet! Šādam jau SATA2 atbalstam jābūt ofic..! un ssd bez sata2 atbalsta nespēju iedomāties, tādu laist tirgū būtu muļķīgi no ražotāja puses!

Jāuzraksta Kingstonam ko viņi par to saka!


Kingstons tā arī saka, ka tam SSD ir jāstrādā jebkurā SATAII vai SATAIII kompī. Es skatos, ka tam SSD nesen ir bijusi firmware update - https://media.kingston.com/support/downloads/SAFM001B_KC400_SHSS_RN_121516.pdf 

Tas retais simptoms interesants tur minēts. Pērkot, pārbaudi apjomu un vai vari ko ierakstīt.

 

Arī Dellam ir kautkāds BIOS apdeits saistībā ar RAIDu bijis.
 

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Ja ņemšu, (ja kāds jau nav paspējis kamēr domāju), tad noteikti došu piķi tik tad, kad man win būs uzinstalējies un palaists crystal disk tūlis vai kas tāds un būšu toč pārliecinājies, ka viss darbojas un wear nav jau kkādi 10% ja jau tiek apgalvots, ka ir kā nelietots un jauns!

Jo vairāk lasu par ssd, jo mazāk saprotu kurš jāpērk, citam TLC slikts liekas, cits par MLC kontrolieriem sūdzas, citam ātri kešs beidzas un rakstot nenormāli krīt performance, cik daudz galvu, tik daudz viedokļu :D Sāku domāt, ka pie kājas write/read perf, jāčeko tāds modelis, kurš ir stabils un lai par datiem esmu max drošs! paies 5gadi, gan varēs atļauties ssd uz PCI-E par +/- sakarīgām naudām..

 

p.s. klau un kā ir ar to latvijas garantiju, te vienādiem modeļiem neta veikalos 2 gadi, te 3gadi, piem par kc400 kingstons saka 5gadi, tad sanāk, ja veikals nodrošina tik 2 gadi, tad atlikušie 3 garantija darbojas apejot veikalu un ja nu kas man jāsūta pašam pa taisno uz kingston kādu pārstāvniecību?

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

un lasu arī par ssd (globāli par visiem sata), ka ieteicamsk ir atstāt brīvus 10-25%, citādi tas arī krietni ietekmējot perf..

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Starpcitu, vai kāds nezina kā ir ar SSD caur eSATA? ātrums ir daudz lielāks kā USB2.0, vai e-SATA nav tas pats, kas SATA, tikai external? Respektīvi, ja pc atbalsta SATA2 tikai, tad e-SATA būs tāds pats ātruma ierobežojums, kā SATA2 uz viena un tā paša motherboarda vai ne?

+

eSATA ir suports hotswapam, bet reti kurš ssd ir hotswap capable, ne? praktiski tikai varbūt kads serveru modelis no inteļiem.. hmm..

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Ze Baarda teica:

Kā Jūs domājiet? Ņemtu manā vietā?

Es personīgi neņemtu...  Galvenokārt cenas atšķirība ir pārāk maza. Ir bijusi pieredze ar šo kingston eksemplāru neiepatikās. Pat kingston programmā šo modeli neatpazina nezinu kādēļ, bet arī ātrumi bija ļoti nestabili.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

es tāpat uz šī pc nespētu ar SATA2 izbaudīt max perf, strādās tik pat ātri kā mans SSDnow v300'nieks..

patlaban sliecos uz 850 evo, garantijas arī diezgan pievilcīgas, līdz 5gadi evo, pro versijām pat līdz 10gadi limited, ja nepārsniedz arī TBW..

 

starpcitu varbūt kāds zina..

SD nolietojas tieši dēļ datu rakstišanas uz tām šūnām jeb arī no lasīšanas? parametros parasti min rakstīšanu, to, cik TB SSD ir spējīgs sevī ierakstīt atkal un atkal..

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Nezin vai vērts ņemt lietotu Kingstonu Savage SSD 480 Gb par 135 eiro, ja datorveikalos var paķert jaunu Crucial 525 Gb SSD par 149 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda
1 stundu atpakaļ, Mielestapa teica:

Crucial 525 Gb SSD par 149 eiro.

tas ir mx300 domats?

Link to comment
Share on other sites

darklight
pirms 12 stundām , Ze Baarda teica:

p.s. klau un kā ir ar to latvijas garantiju, te vienādiem modeļiem neta veikalos 2 gadi, te 3gadi

Pēc likuma ir jābūt divu gadu garantijai. Veikals, protams, var uz savu galvu piedāvāt arī lielāku, bet bez oficiāla garantijas talona tas tikai tāda mutiska solījuma līmenī. Ar talonu, tad ir nopietnāk. Ražotāja garantiju dod ražotājs - visas lietas jākārto ar ražotāju vai tā oficiālo pārstāvi.

Link to comment
Share on other sites

2017.04.19. , 08:58, Ze Baarda teica:

Nopietni, šitāds likums pastāv?

 

https://likumi.lv/doc.php?id=23309
 

Citēt

Ja preces neatbilstība līguma noteikumiem atklājas sešu mēnešu laikā pēc preces iegādes, uzskatāms, ka tā eksistēja preces iegādes dienā, izņemot gadījumu, kad šāds pieņēmums ir pretrunā ar preces raksturu vai neatbilstības veidu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...