Jump to content

Strāvmainis


zigis380
 Share

Recommended Posts

Labdien !

Problēma tāda; caur vadu plūst strāva līdz 5A. Spriegums līdz 6KV. Varbūt kāds var ieteikt kur meklēt strāvmaini, gredzenu vai vienalga ko ar ko to augstsprieguma ampēru var nolasīt, dicenes nepiedāvāt tas šoreiz neder.

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Bet kāpēc neder strāvas mērīšanas stangas? Viņām takš vienalga cik liels spriegums vadā! 

Vads neizolēts? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Insekc teica:

Vai tā ir līdzstrāva jeb 50 Hz?

Labrīt !

Var mērīt gan maiņstrāvas gan līdzstrāvas pusē.

Link to comment
Share on other sites

Labs :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

Ar ko augstsprieguma ampēri atšķiras no zemsprieguma ampēriem? 

Labdien !

Nu lai Tu zinātu...zemspriegumā tos ampērus var nolasīt praktiski ar jebkuru ampērmetru, bet pie hohšpanunga tas aparātiņš vienkārši nokūpēs  , nu to jau vajadzēja zināt.

Link to comment
Share on other sites

Šitāds neder?

http://www.semicom.lv/Komponentes/Transformatori/_AX_0500_Talema_Current_transformer_5A_Trans_500_1_100Ω_40_120_C_1976236_1960.html

Tiesa, datašītā norādīts, ka izolācija tur līdz 2,5kV, bet tas ir gadījumā, ja caur to caurumu izver pliku vadu, bet var jau izvērtajam vadam pašam būt laba izolācija. Ja vajag līdzstrāvai - būs dārgāk, tajā pašā Farnell līdzīgi verķīši ir biezā slānī gan līdzstrāvai gan maiņstrāvai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , M_J teica:

Šitāds neder?

http://www.semicom.lv/Komponentes/Transformatori/_AX_0500_Talema_Current_transformer_5A_Trans_500_1_100Ω_40_120_C_1976236_1960.html

Tiesa, datašītā norādīts, ka izolācija tur līdz 2,5kV, bet tas ir gadījumā, ja caur to caurumu izver pliku vadu, bet var jau izvērtajam vadam pašam būt laba izolācija. Ja vajag līdzstrāvai - būs dārgāk, tajā pašā Farnell līdzīgi verķīši ir biezā slānī gan līdzstrāvai gan maiņstrāvai.

Paldies M_J ļoti laba informācija.Veiksmīgu Tev dienu !

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ne kailam ne izolētam augstsprieguma vadam nedrīkst tuvoties, kamēr tas ir zem sprieguma! Tikai augstsprieguma kabelim zem sprieguma drīkst pieskarties, jo tam ir pietiekama izolācija.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mērot strāvu <5A, ar strāvmaini kam transformācijas koeficientu 500:1, iegūtais rezultāts būs ļoti nosacīts. Ja pieņem, ka 500:1 - nozīmē ja ieejā ir 500A izejā 1A, tad pie 5A ieejā izejā būs 0,01A. Un pat, ja 500:1  šeit nozīmē - ieejā ir 500A izejā 5A, tad pie 5A ieejā izejā būs 0,05A. Vēl būs jāpacenšas atrast tādu mēraparātu, kurš ir spējīgs mērīt tik maza lieluma maiņstrāvu.

Link to comment
Share on other sites

Doto strāvmaini pa taisno slēgt pie kaut kāda mērinstrumenta nebūtu pati labākā doma, kau gan AX sēriju varētu lietot arī tā. Tikai ne jau strāvu izejā mērīt, bet spriegumu uz 100 omu rezistora, kā tas arī norādīts datašītā. AX sērijai tas spriegums uz 100 omu slodzes nav nemaz tik mazs un nenomērāms. Protams, ja vajag ko precīzāku, tad var lietot AP sēriju, piemēram AP-1000, kuriem norādītā precizitātes klase 0.2. Manuprāt nav slikti. Tur gan izejā spriegums uz 10 omu slodzes ir stipri mazāks, tāpēc strāvmaini labāk uzreiz montēt uz platītes, kur tā signālu pastiprina pietiekami precīzs pastiprinātājs. Protams, ar AX sēriju vislabāk rīkoties tieši tāpat. Esmu strādājis ar abām sērijām. AX sērija mazliet pagriež fāzi, pie tam atkarībā no strāvas stipruma, kas ir norādīts arī datašītā. AP sērija fāzi nomērāmās robežās negriež. Tas viss, protams, pie 50Hz.

Link to comment
Share on other sites

Ieleja - redzi, kaut gan aizdedzes vados spriegums ir pamatīgs, bet aizdedzes spole spēj nodrošināt ļoti mazu strāvu - pa nagiem labi atrauties var (ja nu kas) bet būs tikai ļoti nepatīkami bez kādām ilgstošām sekām veselībai!

 

Ja šajā vadā ir 5A strāva, tad problēmu gadījumā sekas var būt ļoti nopietnas - bez problēmām arī pedāļus atmest var!  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan gribētu teikt, ka cilvēkam, kurš uzdod šādus jautājumus, gar normālas strāvas AUGSTPRIEGUMU NAV jākrāmējas! Jeb vēlaties ziņās dzirdēt, ka kekss spraudis kaut kādu dampīti uz drāts, vai pa vidu drātij un pārvērties par līķi? Nu nevajag! Augstspriegums tomēr nav tas pats, kas zemspriegums, tur vienkārši IR jāzina kas un kā.

Ne jau tāpat vien arī profesionāliem elektriķiem ir noteikti sprieguma pielaides līmeņi!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , rubb teica:

Es gan gribētu teikt, ka cilvēkam, kurš uzdod šādus jautājumus, gar normālas strāvas AUGSTPRIEGUMU NAV jākrāmējas! Jeb vēlaties ziņās dzirdēt, ka kekss spraudis kaut kādu dampīti uz drāts, vai pa vidu drātij un pārvērties par līķi? Nu nevajag! Augstspriegums tomēr nav tas pats, kas zemspriegums, tur vienkārši IR jāzina kas un kā.

Ne jau tāpat vien arī profesionāliem elektriķiem ir noteikti sprieguma pielaides līmeņi!

Neuztraucies dēls, ar to drošības GRUPU  nevis pielaidi viss ir kārtībā, ir C un jautājums arī ir loģisks . Ja kaut kas iteresē par augstspriegumu pajautā varbūt atbildēšu ...ar to brīnumu esmu uz Tu jau kadus 35 gadus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

es nesaku, ka vajag akurāt riskēt un pārkāpt drošības noteikumus, bet cik cilvēki ir

 

 

atrāvušies - es domāju parastus cilvēkus, kas to mopēdu nejauc, neskrūvē sveces u.t.t. gandrīz neviens

 

tāpat nevaru iedomāties, kas tām zemsprieguma dīcknaiblēm traucētu mērīt arī 6 kV vada strāvu, vienīgi droši uzlikt tās būs sarežģīti, ja viss visu laiku ir zem sprieguma un nav stabilas piekļuves, bet atrodas kaut kur lauka vidū, šūpojas 8 metru augstumā

Nu nezinu nevienu vietu Latvijā kur 6 KV vads karātos ne 8m. ne jebkādā citā augstumā. Spriegums ir atslēdzams jebkurā laikā, vienkārši tas vadiņš atrodas citā telpā vai nodalijumā, ja tas mērijums būtu vienreizējs tad  sūds, uzliktu arī dicenes, bet to ampērmetru vajag stacionāri lai varētu novērot izmaiņas procesā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ieleja teica:

diez kā cilvēki kādreiz ar mopēdu brauca, tur tie svečvadi visu laiku "pietuvojušies" braucēja kājām

 

pirms 4 stundām , ggg97 teica:

Tikai augstsprieguma kabelim zem sprieguma drīkst pieskarties, jo tam ir pietiekama izolācija.

 

 

 Jūti saistību? Tas svečvads ir viena vienīga izolācija, atbilstošajam spriegumam augstsprieguma kabelis, jo tas vadiņš pa vidu ir niecīga šķērsgriezuma, jo lielas strāvas tam nav jāpārvada. Tāpēc arī svečvada diametrs nav liels, salīdzinot ar augstsprieguma, šajā gadījumā - vidsprieguma spēka kabeļiem. Kuriem vadītāja dzīslas šķērsgriezums var būt no 25mm² līdz 500mm² un lielāks.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 13 minūtēm , ieleja teica:

Tas būtu brutāli sālīti vienam ziņkārīgā projektam.

Autoram - labāk nelien tām drātīm virsū, jo tur ir gana daudz variablu, lai tas viss nebeigtos pārāk smuki.

Jā, var paņemt nodemcu, pieslēgt tam atbilstošas klases clampus un mērīt, bet diez vai kāds ļaus slēgāt iekšā/ārā to 6kV pieslēgumu un laist pie neatslēgta (un arī pie atslēgta) visādus amatierus ar Arduino ir riskanti. Nu un neesmu dzirdējis tieši par 6kV sadalnēm, lai gan man tas arī nav saistoši - nav tā kategorija. Bet tie elektriķi, kam ir pienācīga kategorija, autoru izmātētu un stingri piekodinātu nelīst.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nez, kaut kas te neiet kopā. Elektriķis ar 35 gadu stāžu, ja pašam nebūtu skaidrs, uzzvanītu piem. "Lāsmai" (pats šiem zvanu, ja ir vajadzība), kur veči visu izstāstītu, ieteiktu un nopārdotu vajadzīgo verķi. Te ož pēc šamanisma. Nekā personīga. ;)

Es apzinātu vairos no spriegumiem, kas lielāki par 380, bet nu nez, ampēriem vienalga, kāds spriegums ir ķēdes galos. Īstenībā es neredzu iemeslu, kāpēc lai nodegtu 10A ķīniešu multimetrs, mērot līdz 5 A strāvu kaut kur vienalga kur, protams, ja šis nav iezemēts un nemēra vietā, kur spriegums pret zemi ir kilovolti. Tāpat es neredzu iemeslu, kāpēc lai parastais strāvmainis nevarētu tikt izmantots, ja vien nebāž šim kailu vadu cauri. Un arī tad vēl, ja ne nelabvēlīgi apkārtējās vides faktori, tad, droši vien, nekas nenotiktu. Izņemot niknu darba drošības inspektoru. 5A vadam vieta atļautu nez kādu izolāciju uzbāzt virsū.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Apjautājos tīri hipotētiski elektriķim ar pielaidi - šis šodien ir skaidrā.

Vairāki iemesli izsvilpt šo projektu:

1. Strāvmainim-clampam ir jābūt sertificētam, kopā ar visu Arduino/ESP vai kādu tur MCU, lai elektriķis ar pielaidi to liktu apkārt vadam. Nekas neiespējams, bet kāds simtiņš uz fāzi aizies.

2. Atkarībā no tā, kā tiks nodrošināta barošana tam nodemcu, pastāv risks arī tur ieberzties uz atteikumu, jo nevar barot to nodemcu pa kabeli no zemsprieguma, kas iet uz augstsprieguma skapi. Ne tāpēc ka obligāti kkas saies uz īso, bet tālab ka nedrīkst pēc normatīviem un punkts. 

Link to comment
Share on other sites

Ja izolētas dzīslas, tad bez problēmām mēri ar parastām dītcknaiblēm ( var uzlikt reģistrātoru, kurš man ir pieejams)

Ja atklātas kopnes, vai atklāti vadi, tad ir augstsprieguma dītcknaibles ar gariem kātiem (man ir pieejamas)

Ja daudz naudas, tad var izmantot strāvmaiņus, kuri maksā $$$

 

Katrā ziņā viss ir iespējams, tikaj vajag izvēlēties opciju :cool:

 

Labots - Rainis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Rainis teica:

Ja izolētas dzīslas, tad bez problēmām mēri ar parastām dītcknaiblēm ( var uzlikt reģistrātoru, kurš man ir pieejams)

Ja atklātas kopnes, vai atklāti vadi, tad ir augstsprieguma dītcknaibles ar gariem kātiem (man ir pieejamas)

Ja daudz naudas, tad var izmantot strāvmaiņus, kuri maksā $$$

 

Katrā ziņā viss ir iespējams, tikaj vajag izvēlēties opciju :cool:

 

šajā gadijumā, saprāta robežās ,naudai nav nozīmes lai iegādātos verķi un ampermetru kas var tos A no 0 līdz 5A  pie 6KV nolasīt ampermetram jābūt iebūvējamam panelī, pēc idejas mērijumu var veikt gan maiņstrāvas vai arī līdzstrāvas pusē pusē kļūda būs vērā neņemama. Ja vari ko tādu salūkot padod ziņu. Es esmu sasniedzams zigis380@inbox.lv

Nekad nav nācies ko tādu meklēt, šis ir specifisks gadijums.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Rainis teica:

Nosūtīju ziņu

Paldies !

šovakar būtu nesmuki zvanīt, jau vēls.Nez vai cilvēks gribētu, ka viņu traucē arī Lieldienās, bet pēc tam noteikti zvanīšu, certams šamējais palīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka labāko risinājumu ieteiks un noorganizēs

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jēziņ, kas tik te nav sadukāts. Pieņemu, ka tie 6kV ir kāda kādas rūpnīcas vai tml. iestādījuma barošanai. No tā izriet jautājums kur vēlies to strāvmaini uzstādīt. Jāskatās kas un kā ar robežaktiem. ST pusē bez viņu atļaujas neko neuzliksi, savā pusē liec ko gribi. Nav svarīgi vai 6kV kabelis vai neizolēta drāts vai kopne. Abiem gadījumiem ir iegādājami gredzenveida strāvmaiņi. Autoram vajag skatīties pēc slodzes nominālos apstākļos. Kā jau šeit minēja nav jēgas uzlikt strāvmaini ar koeficientu 500:5 ja primāri plūdīs tika 5A.  Jo mazāka nomināla strāva, jo mazāks koeficients jāņem. Galā krāmē kaut parastāko skapī iebūvējamo apmērmetru.  Mērmaiņus var meklēt "Jaudā", EK Sistēmās. Ļoti iespējams gan, ka būs jāpasūta , jo šaubos, ka tirgojas kā ikdienas prece.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Dundurs teica:

Jēziņ, kas tik te nav sadukāts. Pieņemu, ka tie 6kV ir kāda kādas rūpnīcas vai tml. iestādījuma barošanai. No tā izriet jautājums kur vēlies to strāvmaini uzstādīt. Jāskatās kas un kā ar robežaktiem. ST pusē bez viņu atļaujas neko neuzliksi, savā pusē liec ko gribi. Nav svarīgi vai 6kV kabelis vai neizolēta drāts vai kopne. Abiem gadījumiem ir iegādājami gredzenveida strāvmaiņi. Autoram vajag skatīties pēc slodzes nominālos apstākļos. Kā jau šeit minēja nav jēgas uzlikt strāvmaini ar koeficientu 500:5 ja primāri plūdīs tika 5A.  Jo mazāka nomināla strāva, jo mazāks koeficients jāņem. Galā krāmē kaut parastāko skapī iebūvējamo apmērmetru.  Mērmaiņus var meklēt "Jaudā", EK Sistēmās. Ļoti iespējams gan, ka būs jāpasūta , jo šaubos, ka tirgojas kā ikdienas prece.

Tur jau tā lieta draugs ! Par robežām starp ST un AB man viss ir skaidrs, ar drošību arī viss ir kārtībā, u.t.t. Sākotnēji jautājums bija KUR DABŪT tādu mantiņu. Komponenšu sagāde nav mans lauciņš, parasti pasaku ko man vajag un man sagādā....šoreiz ir drusku savādāk ne Jaudas, ne SLO, ne citu firmu (nezinu visus tirgotājus)  katalogos nevaru vai nemāku sev vajadzīgo atrast, tāpēc arī lūdzu palīdzību.

pirms 6 stundām , ronalds_ teica:

Zvniju nav tāda verķa.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā strāvmainis vjadzīgs augstsprieguma, tad tiešām liela iespēja, ka bodēs vienkārši nopērkams nebūs. Ļoti iespējams būs jāpasūta, ABB noteikti tādus piedāvā, vari mēģināt ar viņiem sakontaktēties, varbūt ir kādi gali ST kur  varbūt kādu norakstītu vari dabūt.  

Link to comment
Share on other sites

ST galu pār pārēm, godīgi sakot nemaz nezinu kur vēl ST būtu 6KV tīkls, Stauta ielas noliktavā NAV, bet ar to pasūtīšanu ir tā kā ir...nēsmu ar to nodarbojies.

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu apvaicāties šeit: http://advangrid.com/lat/

Viņu produktu izmanto arī ST.

Strāvmainim izmanto rogowski spoles, un viņiem viņas ir visādu izmēru, taka uzlikt varēs pat uz šinām.

Atrast stravmaini jau ir tikai puse no problemas, vel lai tiktu pie kvalitatīva rezultāta darba daudz vajadzēs. Tapēc ieteiktu apsvērt šo variantu kur rezultātam tomēr ir ari kautkāda ticamība un garantija. Plus redzēsi ne tikai strāvu bet visus citus parametrus un varēsi analizēt uz nebēdu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , zigis380 teica:

ST galu pār pārēm, godīgi sakot nemaz nezinu kur vēl ST būtu 6KV tīkls, Stauta ielas noliktavā NAV, bet ar to pasūtīšanu ir tā kā ir...nēsmu ar to nodarbojies.

 

6 kV tīkls ST ir šur tur. Ja nemaldos Cēsīs izmanto vēl 6kV. Kaudze tehnoloģisku patērētāju pieslēgti 6kV, Valmieras stikla šķiedra, LatRostrans, u.c.

 

http://advangrid.com/lat/

 

Reklāmraksts? Kaut kā neredzu pie iekārtas specenes, ka būtu paredzēts augstspriegumam. Tas, ka bildīte ar ST džekiem stabā vēl neko nenozīmē. Var jau būt ka rūpnieciskām vajadzībām viņi piedāvā citu "dzelzi".

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Par Cēsīm nezinu, bet liekās, ka Valmieras ap/st 6KV KRUNA jau sen nav, bet galvot nevaru. Vēl 6KV ir Rīgas HESa sūknētavā kur ar tādu španungu griežas pumpju motorīši, bet tur man galu nav...un ja būtu tad tas laikam maz ko dotu, jo mans gadijums izskatās ir samērā specifisks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Dundurs teica:

 

Reklāmraksts? Kaut kā neredzu pie iekārtas specenes, ka būtu paredzēts augstspriegumam. Tas, ka bildīte ar ST džekiem stabā vēl neko nenozīmē. Var jau būt ka rūpnieciskām vajadzībām viņi piedāvā citu "dzelzi".

Nav reklāmraksts, vienkārši esmu vairākos savos objektos izmantojis viņu pakalpojumus, un nevaru sūdzēties.

Es tik saku to ko zinu no pieredzes, nevis no bildītēm mājaslapā, mājaslapu pat īsti neesu pētījis.

Katrā ziņā ja ir interese vajag zvanīt viņiem un jautāt, nav vērts mums kā trešajām personām te tērēt laiku un citiem jaukt prātu ar savu "objektīvo" viedokli :D

Katrā ziņā norādi devu kur meklēt tālāk lai ieinteresētā persona pati meklē un kontaktējās ja ir interese. 

 

P.s. Varbūt arī nemaz nepiedāvā priekš augstsprieguma, bet nu tomēr iespēja pastāv.

Labots - zipers
Link to comment
Share on other sites

A kur ir problēma izmantot klasisku 6kV paredzētu strāvgmaini 5/5A vai 5/1A? Un sekundārajā tinumā ieslēgt visparastāko ampērmetru?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...