Jump to content

HP portatīvais dators G62 - a20SY slēdzas ārā


balinsh
 Share

Recommended Posts

Man ir nesaprotama problēma ar HP G62 portatīvo datoru - tas slēdzas ārā. Datoram jau ir kādi gadi 5. Sākumā baterija gāja uz beigām, bet pie lādētāja strādāja labi. Tad sâka slēgties ārā gan pie slodzes, gan bez slodzes. Slēgšanās ārā palika pārāk bieža un normāli strādāt vairs nebija iespējams. Draugs programmētājs apskatīja datoru. Tika uzinstalēts Windows 10, nomainīta jauna baterija. Dators tika atskrūvēts un tika iepildīta dzesēšanas smēre ap procesu. Pēc tam tika noskaidrots, ka dators nepārkarst, jo temperatūra pie slodzes un bez slodzes bija normāla. Arī ladētājs ir vesels. Pēc jaunās baterijas ielikšanas, dators 2x izslēdzās pēc pusstundas, trešo reizi vairs neslēdzās iekšā. Bet atkal pēc ilgāka laika var ieslēgt.  Vairs nav ideju. Skaidrs ir tas, ka kaut kur pazūd strāva. Kāds ir saskāries ar ko līdzīgu? Kas varētu būt pie vainas?

Link to comment
Share on other sites

Čipsets beigts! Tipiska problēma. Ir cilvēki,kas var nomainīt (sākot no 100 eur), vai arī mātes dēlis jāmaina!

Jautājums tikai vai ir vērts!

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

Vajadzētu būt AMD 880G/980G, kas par laimi ir pēdējais mēsls no 5 gadu garuma defektu līnijas..
http://www.turnhardware.net/?p=5509

Edit:
ā nē, drusciņ jaunāks hp modelis, bet vaina tad tā pati, jo tas pats upgriedots čipsets priekš intel (šo nezināju). Līdzīgi, kā hd3200 un hd4200 spieda iekšā katrā jaunā čipsetā.

Labots - tehno-mans
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ronalds_ said:

Čipsets beigts! Tipiska problēma. Ir cilvēki,kas var nomainīt (sākot no 100 eur), vai arī mātes dēlis jāmaina!

Jautājums tikai vai ir vērts!

100 eur...Ha ha..."tada cena manī tulīņ liek aizdomāties par cita dator iegādi,to 100 iemaksāju ka pirmo iemaksu un kādos 3 menešos jaunais kompis mans,veco vai iepriekšejo vienkārši nolieku maliņā! "Tas ir rīgas dator servisos...Ir nereklāmēti speciālisti kas to spej izdarīt mājas apstakļos pa trešdaļu lētāk ar visu garantiju!!!Protams+detaļas maksa bez uzvarīta cenrādi!

Ja cilvēks pats uzmet vairāk,spēj to novērtēt....tas tikai spečuku iedvesmo turpināt tādā pašā garā!

Labots - kreon
  • Slikti! 5
Link to comment
Share on other sites

kreon, nevajag te liet! Es LV zinu tikai divus cilvēkus, kuri var čipus kvalitatīvi nomainīt! Pa ausu galam ir dzirdēts par trešo. 

Bieži defekts ir pašā čipā, viņš jāmaina - čips nav pa velti! 

Lai kvalitatīvi viņu nomainītu vajag infrasarkano staru lodēšanas staciju (nav lēts prieks), stingru roku un zināšanas! 

 

Bet tā ņemam celtniecības fēnu un sildām! :D:D:D Vēl ir varianti likt cepeškrāsnī vai ar prožektoru cepināt! Ir pat neliela iespēja, ka pēc tam kādu laiku strādās! :D   

Labots - ronalds_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Paldies par info!  Tad jau jāmaina mātes plate..Pagaidām negribās jaunu datoru pirkt! Vai ir iespējams ielikt jaudīgāku?

Link to comment
Share on other sites

Čipsetu man pazīstamie nemāk nomainīt , un uz nepazīstamiem datorservisiem negribas iegrābties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ronalds_ said:

- čips nav pa velti! 

Lai kvalitatīvi viņu nomainītu vajag infrasarkano staru lodēšanas staciju (nav lēts prieks), stingru roku un zināšanas! 

 

Nu,bet par ko runa,jaņem jauns  kompis un tas ar savu infro stacij lai gaida arābu klientu

Tieši tā,tada stacija vinam ir,cips ir janokalibrē pirms iecepšanas,bet kartīgs specs tur nespokojas...Nav vēl sapratuši ka porķika remonts virs 100eiro ir janoliek sāņus un jaiegādajas jauns!

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, balinsh said:

 

Čipsetu man pazīstamie nemāk nomainīt , un uz nepazīstamiem datorservisiem negribas iegrābties.

 

Tieši tā,nekur nenesi,ja kompis maksa 1000 ero tad ja100 ero var ielikt, bet ja 500 un uz leju,tad tikai jaunu vietā,iepriekšejo nolieci gan pienāks laiks ka pa 5 mainis cipus

Un vispār HP neiesaku pat 20 ero ielikt-iznem RAMus,HDD,matricu,wireless...DVD dzinis ,ja procis iznemams tad arī to...Tos pārdodot tā lamata bus savu  atbalancējusi 

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

kalibrēšan bij domāta,māteni ar čipu caur stacijas speciālo optiku sabalansēt tā lai kontaki būtu precizi pirms to ar karsto gais sacep kopā...

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

Viņš laikam domā reballing'u, kad ar pārlodēšanas stacijā iebūvēto mikroskopu precīzi novieto BGA čipu virs tā montāžas vietas pārliecinoties, ka kontaktu laukumi precīzi pretim stāv uz plates un čipa.

Link to comment
Share on other sites

Kad BGA bumbiņas zem čipa sasniedz kušanas temperatūru, tad čips pats lodējoties virsū ieņem precīzu pozīciju attiecībā pret kontaktiem uz plates. Nav nekas ar mikroskopu vai rentgenu jāliek, bet +/- precīzi  gan ir jāuzliek attiecībā pret apzīmējumiem uz plates.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es nešaubos, ka gan jau daudzos gadījumos pietiek plus mīnus pareizi to čipu nolikt, un viss notiek arī vecmātes cepeškrāsnī, bet kas tad šī ir par procedūras daļu BGA čipu lodējot (sākot no 54:00)? 

 

 

Labots - Gurķis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...