Jump to content

Java vs C# (Nākotnes/diskusija)


Ezeliitis
 Share

Recommended Posts

MarisO
(labots)
pirms 7 stundām , yancis teica:

neatradīs nevienu, kas ir ar mieru ar šīm tehnoloģijām ņemties

 

Tā jau ir Latvijas specifiska problēma. Citur IT jomā nav tāda atpalicība. Piem. Londonā var atrast gan Scala, gan visādus citādus speciālistus cik vien grib.

 

Arī iekš LV ir Scala eksperti, es dažus satiku vienā konferencē Londonā!

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

MarisO, tas ir super!

Tikai, ja cilvītis māk vienu freimworku/prog. valodu, tad viņš nav vis programmētājs, bet gan kodētājs! Kodētājus atrast nekad nav problēmas. Arī Indijā un citās valstīs, kur kodētāji ir vairāk, nekā reāli tirgū vajag.

Link to comment
Share on other sites

yancis
pirms 15 stundām , MarisO teica:

 

Tā jau ir Latvijas specifiska problēma. Citur IT jomā nav tāda atpalicība.

 

Es neteiktu ka tā ir "problēma", tā vienkārši ir normāla parādība ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju skaitu, vietējā tirgus apgrozījumu, klientu maksātspēju. Nav objektīvi gribēt lai Latvijā būtu viegli atrodami salīdzinoši eksotisku valodu programmētāji. Tu nevari vienkārši pateikt, ka IT joma LV ir atpalikusi. Būtu lielāks tirgus, būtu arī vairāk speciālistu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
05/05/2017 , 15:30, yancis teica:

Tāpēc man personīgi nav nekāda vēlme eksperimentēt ar Go, Scalām, u.c brīnumiem,

Bet tev tak neviens neliek eksperimentēt ar visādiem brīnumiem :D

Cilvēks pirmstam jautaja ko varētu mācīties, tākā Go tagad trendojas, tad kapēc nesākt ar to. Ja iemācīsies uztaisīt kautko ar to, tad bez problēmām varēs uztaisīt arī php, node vai jebkurā citā.

Es piemēram tagad esu pasācis eksperimentēt ar Rust uz ARM kontrolieriem, reizēm lietderīgi paplašināt redzesloku.  

 

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)
06/05/2017 , 13:41, yancis teica:

Es neteiktu ka tā ir "problēma"

 

Tā ir strādnieku problēma, nevis tautsaimniecības kopumā.

Programmētāji vienmēr dara visu iespējamo, lai tikai varētu uzlabot savas coding skills.

Ja viņiem atļauj kodēt tikai iekš PHP, tad vienīgā iespēja ir aizbraukt uz citu valsti.

Ta ja var teikt, ka dēļ PHP es vairs nedzīvoju LV.   :biggrin:   Šeit PHP gan tiek reti lietots, bet pārmērīgi tiek lietota java.

 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MarisO, pastāsti, kas tevi ir tā sazombējis? Strādājot n gadus par programmētāju, neesmu dzirdējis, ka kādam atļauj vai aizliedz kodēt kādā valodā. Pie tam pēdējās 3 darba vietās vispār nebija nepieciešamība pēc PHP zināšanām. Tāpēc izbāz galvu ārā no tās mēslu bedres, kur esi iestidzis. 

 

Jebkurā gadījumā uzskatu, ka funkcionālās valodas ir mazohistu darba lauks, jeb programmēšana programmēšanas pēc, bez jēdzīga pamatojuma, kāpēc to vajadzētu darīt vairumā risinājuma.

Link to comment
Share on other sites

MarisO
(labots)
Pirms 15 minūtēm , Mezavecis teica:

funkcionālās valodas ir mazohistu darba lauks

 

Clojure un Scala ir krietni produktīvākās valodas, nekā piem. Java  un par tām maksā krietni (gandrīz 2x) vairāk!  

Investīcijas savās kodēšānas prasmēs tomēr atmaksājās.

 

Pirms 15 minūtēm , Mezavecis teica:

atļauj vai aizliedz kodēt kādā valodā

 

Vai ta tā nav?   Es labprāt kodētu Erlangā un Haskelī, bet man to neatļautu darīt darbā.  Mani kolēģi nesaprastu manu kodu. 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Līdz C# produktivitātei minētām valodām ir tālu. Par Javu iespējams. 

Link to comment
Share on other sites

yancis

Mežavecim un MārimO vajadzētu vispirms vienoties ko nozīmē "produktīva" valoda. Man kā vērotājam no malas nav skaidrs vai runa iet par darba stundu skaitu, kas vajadzīgas problēmas risināšanai, vai ko citu.

Link to comment
Share on other sites

MarisO

Jā, tieši to tas nozīmē.   Tajā c# nemaz nav REPL konsole.  Lai pārbaudītu savu kodu nākas kompilēt visu projektu un varbūt vēl palaist kādu serveri.

Javā ir tas pats,   programmētāji sēž stundām ilgi un skatās kā maven kompilē viņu kodu. 

Vai ta tie nav zaudējumi - laiks kurā netiek ražots kods? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
1 stundu atpakaļ, MarisO teica:

Jā, tieši to tas nozīmē.   Tajā c# nemaz nav REPL konsole.  Lai pārbaudītu savu kodu nākas kompilēt visu projektu un varbūt vēl palaist kādu serveri.

Javā ir tas pats,   programmētāji sēž stundām ilgi un skatās kā maven kompilē viņu kodu. 

Vai ta tie nav zaudējumi - laiks kurā netiek ražots kods? :biggrin:

Tad sanāk ka vieni vienīgi jampampiņi apkārt, neredz ka funkcionālajās valodās ir spēks?

Apskatot visus skatīšanās vērtos topus, aptaujas utt, var redzēt ka neviena no funkcionālajām valodām īsti nespēj pat iespraukties top 20. Kapēc tā? Visi muļķi?

Scalā ir iespējams programmēt funkcionālā stilā, bet primāri tāda viņa nav, daži dīvaiņi sauc Javascriptu par funkcionālu.

https://www.tiobe.com/tiobe-index/ - neredzu ne smaku no funkcionālisma

http://spectrum.ieee.org/static/interactive-the-top-programming-languages-2016 - arī ne pārāk labi sokas

https://insights.stackoverflow.com/survey/2016#technology - mazliet labāk

 

Cik tad tu tās koda rindas pa dienu uzraksti? Man labi ja kādas vidēji 20 sanāk, p'ārējo laiku tikuntā aizņem citas saistītās aktivitātes.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 12 stundām , yancis teica:

Mežavecim un MārimO vajadzētu vispirms vienoties ko nozīmē "produktīva" valoda

Produktivitāte izpaužas izpildot vienu un to pašu uzdevumu dažādās programmēšanas valodās un cik daudz laika šīs darbības prasa. Tās pat nav darba stundas, bet viss kopums, lai sasniegtu mērķi. Piemēram, C# var uztaisīt elementāru TLS  web servisu, kas pats sevi māk palaist windows procesos, tad javā šīs uzdevums bez papildus servisiem (glassfish, jboss utt.) un konfigurēšanas šīs uzdevums nav paveicams. 

 

C# ir iebūvētas funkcionālās iespējas, bet tā priekšrocības ir spēcīga platforma nevis valoda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , AndrisBB teica:

Kapēc tā? Visi muļķi?

 

Kāpēc muļķi.  To jau nosaka programmētāju pieejamība un ar to saistītās izmaksas.  Citādi var teikt, ka PHP ir pats labākais, jo LV visi to lieto.

 

 

Ideālā pasaulē visi lietotu Haskeli,  kas liek ievērot striktu disciplīnu (bez side effects).  Kurš ta negrib, lai programma darbotos pareizi.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

windows procesos

 

windows ne visiem ir.    Tagad programmas darbina iekš cloud, parasti AWS , un nelieto windows.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 22 minūtēm , MarisO teica:

Ideālā pasaulē visi lietotu Haskeli

Tik realaja pasaule cilveki nedoma funkcijas, bet logiskos solos (izdari to, tad to). Un taka cilveki (iznemot tos kam process ir svarigaks par merkji, matematikus, teoretikus un trakos), nedoma tada veida, tad maz ticams, ka funkcionalas valodas paliks ipasi popularakas, ja nu vienigi tad, kad pietiks ar to ka cilveks nodikte datoram ko vins velas un dators uzgenere programmu, bet tad programmetaji nebus vajadzigi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 52 minūtēm , MarisO teica:

windows ne visiem ir.    Tagad programmas darbina iekš cloud, parasti AWS , un nelieto windows.

Tur kur nav Windows, tur ir linux, bet pa lielam cilvēki māk rēķināt, cik izmaksā izstrāde, cik licences un cik uzturēšana. Jau javiskie risinājumi kļūst pārāk dārgi, ja darbs ar dzelžiem (kameras, biometrija utml), tad lisp, haskell uzturēšanas izmaksas  reizinās ar koeficientiem, jo pats teici, ka programmētājiem maksā vairāk.

 

Sludinātāji jau redz tikai OS cenas. Pagaidām man nav izdevies redzēt risinājumu mākonī (izņemot nomas serverus, kur pats atbildi par OS), jo viņi pie noteikta projekta apjoma kļūst dārgi neelastīgi.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

funkcionalas valodas paliks ipasi popularakas

 

Nu droši vien Haskell nekļūs par mainstream valodu,  bet tas jau neatturēs mani no kodēšanas Clojurē un Haskelī.   :D

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

programmētājiem maksā vairāk

 

tas jau tieši ir labi.    labi apmaksāti strādnieki ir motivēti strādnieki

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

nav izdevies redzēt risinājumu mākonī

 

šeit gandrīz visi lieto AWS vai ko tādu,    lētāk taču ir nekā uzturēt savu datu centru  

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , MarisO teica:

bet tas jau neatturēs mani no kodēšanas Clojurē un Haskelī.

Bet kapec tad tu par visam varem centies to uzspiest citiem? Neka labaka tur nav, tik citadaks veids ka strukturet kodu un viss.

Link to comment
Share on other sites

nekad neesmu gribējis to kādam uzspiest     

Pirms 27 minūtēm , AndrisBB teica:

Neka labaka tur nav

 

Vai ta nav?    FP novērš kļūdas, kas rodas no nekontrolētiem side-effects,    bug-free kods ir labāks kods.

ir redzētas kļudas, piem javā,  kuras nemaz nav iespējamas ne clojurē,  ne haskelī 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nedomaju ka Clojeree nav iespejams rakstit kludainu vai sliktu kodu, taka nestasti mulkjibas. 

Link to comment
Share on other sites

tur nav mutable variables

javā vienreiz viņi mutēja variābli   un beigas bija klāt,   viss  nogāzās   :D

 

bija lieli zaudējumi, jo tas bija iekš PROD,  direktors bija ļoti dusmīgs 

to būtu varējis novērst, ja kodētājiem būtu dota pavēle lietot haskell  vai kautko līdzīgu  :D

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Iekš "Most Loved"  ir visas, kas tajā grāmatā

jebkurā gadījumā, programmētāji, kas vēlas uzlabot savas kodēšanas prasmes, labprāt kodē kādā no tām

(pat tad, ja citur mazāk maksā,  nu par kādi 10k gadā mazāk)

 

ir tāda grāmata , kas to izskaidro   http://shop.oreilly.com/product/9780596518387.do

^^^  tā ir "bībele" jebkuram, kas nodarbojas ar kodēšanu 

 

es tikai šāda iemesla dēļ izstājos no java kodēšanas darba, lai darītu ko citu

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Sharlataans

Es arī piekrītu, ka kodējot funkcionālajās valodās ar augstāku varbūtību būs mazāk kļūdu, kā arī programmatūru daudz vieglāk pielāgot multithreaded vai asinhroniem scenārijiem.

 

Iesaku C# koderiem būt atvērtiem, un noskatīties šo prezentāciju:

https://www.youtube.com/watch?v=Bn132AtZLhc

Link to comment
Share on other sites

Es gan tomēr ieteiktu nejaukt pi ar pi, un pašiem "iesaku C# koderiem būt atvērtiem"  būt atvērtiem un ieslēgt smadzenes. Nevajag salīdzināt principiāli dažādas lietas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 33 minūtēm , Sharlataans teica:

Iesaku C# koderiem būt atvērtiem, un noskatīties šo prezentāciju:

https://www.youtube.com/watch?v=Bn132AtZLhc

Paskatijos 5 min un kārtigi nosmējos, itkā runā krieviski, bet 8 no 10 vārdiem angliski. Tad jau labāk runā savu stāstāmo angliski un miers, vismaz saprast varēs visi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

noskatījos, lielisks "doklāds",   :D    fsharp tiešām ir labs, man diemžēl nav tāds darbs, kur būtu atļauts to lietot

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Runājot par programmēšanas valodām, vai vidēm mēs aizmirstam vienu lietu - bibliotēkas, frameworkus, komponentus - kā nu viņus katrā vidē sauc! 

Nedomāju ka ir nopietni runāt par liela projekta izstrādi kādā vidē, ja šai videi/valodai trūkst bibliotēku!

Ir nesalīdzināmi vienkāršāk "uzmest" uz formas DB supergridu, ar pāris peles klikšķiem viņu sakonfigurēt - un skat - jau gatavs UI elements ar datu grupēšanu, meklēšanu, filtrēšanu, vajadzīgo rindu izcelšanu, utt utjp... (Te es par Delphi runāju) Ja tas no nulles jāraksta - par kādu produktivitāti var būt runa???? 

Un DB grids ir tikai viena no lietām! 

 

Cik es zinu, tad tagad plašs bibliotēku klāsts ir Delphi, .net, PHP, Java, JS. Varbūt vēl kaut kam.... Bet nu eksotiskām un nepopulārām valodā nekā tamlīdzīga 100% nav! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Cik tas ir grūti, runājot par datu bāzēm, izveidot tādu universālu programmu, kuru pēc tam varētu salīdzinoši viegli pārveidot un uzlabot. Nu apmēram tā, kā tās gandrīz jebkuram saprotamās interneta lapu veidošanas sagataves. 

Protams, saprotu, ne gluži tik vienkārši tas viss ir. Katrā ziņā, lai būtu labas iespējas ar visu ko salāgot un salīdzinoši vienkārši pārlikt no sistēmas, kas uzskaita 500 mūzikas diskus ar dziesmu sarakstiem un vāciņa bildēm uz 50 000 auto detaļu uzskaites sistēmu vai 100 000 medikamentu. Vai to visu var kaut kā automatizēt, tipa - tagad ietilpība būs tik, un viss notiek, tagad parametri katrai vienībai ir 5 un tagad jau 50.

Pie viena kaut kādu integrētu drošības sistēmu un salāgojamību.

 

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienu "eksotiskajām" valodām ir visas vajadzīgās bibliotēkas.   Protams, windows formu programmēšanai tās nav paredzētas.

Bez FP pamatu pārzināšanas nav iespējams programmēt vairumā moderno valodu, kur ir higher order funkcijas, lambdas un closures.

Man ir gadījies intervēt cilvēkus, kuri nezin, ko dara map un reduce funkcijas - tas taču ir kodēšanas basic skill !

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

@MarisO... vai neesi ievērojis - Tev nimbs virs galvas nav? Jeb tādiem sīkumiem nepiegriez uzmanību?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pirms 11 minūtēm , MarisO teica:

man iedeva UK pasi !

No Latvijas pases neatteiksies?

Atvainojos, ka ne pa tēmu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 2 stundām , MarisO teica:

man iedeva UK pasi !

Tad nu gan sasniegums, man UK pase jau ir gadus 3 :p

Nē meloju, jau 4

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , vvv teica:

No Latvijas pases neatteiksies?

 

nē, pēc Brexit ir iespējami dažādi scenāriji,  labi ir, ja ir EU pase

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...