Jump to content

ISO metavaloda - kastastāds?


138
 Share

Recommended Posts

Kas ir "ISO metavaloda"?

Tāda ir minēta un aprakstīta LU programmēšanas kursa materiālos (28. lpp) un de facto ir pseidokoda veids, ko autors viscaur tajā grāmatā izmanto, taču kā termins nekur nav atrodama ārpus šī kursa konteksta.

Bekusa-Naura forma (kurai ir apstiprināts ISO standarts) tā taču, hmm, īsti nav.

Sen sen reiz arī šai forumā pieminēta, ar brīnīšanos, kas tā tāda, un bez atbildes.


 

 

UPD: Vai tiešām šeit nebūtu neviena gudra cilvēku ar autoritatīvu viedokli par to, vai "ISO metavalodas" koncepts eksistē jel kur ārpus minētā kursa, kaut varbūt citādi nosaukts?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Es neko tādu savā dzīvē neesmu dzirdējis! 

 

Vajag ieskaiti nolikt?  Nu noskaidro ko pasniedzējs grib un to arī izdari! Citu variantu nav!

Link to comment
Share on other sites

Zinu prof. Zuters kā profesionālu pasniedzēju, bet tomēr ir interesanti, ka kursa materiālos nav ievietotas atsauces uz literatūru. Augstskolā studentu dr*ž par tekstu bet atsaucēm, bet tad skaties pasniedzēja tekstu un nevar saprast kas par ISO valodu, kā to meklēt google, vismaz būtu dots angliskais termins.

Labots - Tasteris
Link to comment
Share on other sites

Es jau augstāk biju minējis šaubpilnu pieļāvumu, ka tas varbūt varētu būt EBNF (kas afaik ir vienīgā metavaloda, kurai ir kaut kāda darīšana ar ISO), bet man EBNF sintakse kaut kā nu neslēdzas kopā ar to, ko es redzu tajā grāmatā (28.lpp)

:read:

:nea:


Tasteri, ja man būtu skaidrs, ka tas ir tikai savāds termins lietai, kas eksistē, bet oficiāli ir dēvēta citādi, tad es īpaši nebēdātu, bet šai gadījumā lūk vienīgā lieta ko es atrodu eksistējošu kaut kā nu neizskatās īpaši līdzīga tam, kas tiek dēvēts tajā savādajā terminā

Link to comment
Share on other sites

Vai nav vienkāršāk paprasīt pašam pasniedzējam, kas tā par ISO valodu, un kur atrast vairāk materiālus par to?

Pazīstu Zuteru gan kā pasniedzēju, gan kā manu bijušo darba kolēģi. Viņš vienmēr labi paskaidroja visu un atbildēja uz normāli uzdotiem jautājumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Takš nevajag šitādās hujņās iedziļināties un tērēt savu laiku! Norakstām no vecāka kursa ko nu tur vajag un miers! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd vienkāršāk bija pajautāt šeit, bet ja nekā citādi atbilde neradīsies, tad protams, jautās profesoram

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Zāģu skaidu īpašniekam sesija jau varētu būt beigusies... un ne jau tāpēc, ka pagājis pēdējais sesijas datums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...