Jump to content

Viedtālruņa/planšetes uzlāde automašīnā ar 12V/5A->4x5V/2.4A USB barotāju


Recommended Posts

Labdien,

 

ceru rast profesionālu palīdzību. Esmu pavadījis nu jau 5-6 stundas, mēģinot saprast, kādu telefonu/planšetes USB barotāju (lietošanai auto) labāk izvēlēties. Pagaidām skatījos dažādus (gan lētus, gan dārgākus) variantus aliexpress.com un tepat LV (Latvijā gan cenas šķiet saskrūvētas identiskām precēm...).

 

Man patīk mēģināt būtībā izprast, ko iegādājos, neatkarīgi no tā, ko iegādājos. Rezultātā par sev interesējošiem produktiem uzdevu jautājumus ķīniešiem (aliexpress), bet viņu atbildes, ja vispār atbild, ir, maigi izsakoties, nekam nederīgas, jo viņu mērķis jebkurā gadījumā ir maksimāli pārdot, īpaši nesatraucoties, vai gala patērētājam produkts patiešām derēs. Tāpēc sāku pats lasīt rakstus par šo tēmu. Beigu beigās esmu pavisam apmaldījies: jo vairāk izlasu un it kā saprotu, jo vairāk jautājumu rodas vietā (tāds nebeidzamais stāsts). Un ar elektrību un elektroniku esmu uz jūs, tāpēc daudz nesaprotu savas muļķības/nezināšanas dēļ. Lai arī nevēlos profesionāļiem krist uz nerviem ar saviem amatiera jautājumiem un spriedelējumiem, saprotu, ka vieglāk būtu mēģināt runāt ar cilvēkiem, kas šīs lietas labāk izprot (ar šejieniešiem), ja kāds būs tik laipns un iesaistīsies diskusijā, palīdzot man rast atbildes, lai beigu beigās es atrastu sev atbilstošu un kvalitatīvu produktu par pienācīgu cenu.

 

Tad, nu, lūk...

 

Izejas dati:

 

1. Manam pieticīgajam 2007. gada Citroen Berlingo salonā ir 12v piepīpētājs (kā jau vairumam), un tirgū tiek piedāvāti tūkstošiem dažādu USB barotāju, kas iespraužami šādā 12v ligzdā.

 

2. Barotājam jābūt 3 vai ideālā variantā 4 USB portiem, tātad iespējai vienlaicīgi lādēt/uzturēt 3-4 ierīces (qualcomm quick charge nav aktuāli, jo neviena no manām ierīcēm to neatbalsta. Ja nākotnē būs, tad domāšu, jo šāda opcija droši vien arī dārgāk maksā).

 

3. Šobrīd gan sievai, gan meitai, gan pašam ir Nokia Lumia 535 (arī puikam drīz būs jāgādā telefons), kā arī tuvā nākotnē varētu paņemt planšeti, varbūt kādu parocīgu navigācijas aparātu..

Daži no apskatītajiem variantiem:

https://www.aliexpress.com/item/Car-Charger-Anker-9-6A-48W-4-Port-USB-Car-Charger-with-PowerIQ-Technology-for-iPhone/32696460005.html?spm=2114.13010308.0.0.1UetOj

 

https://www.aliexpress.com/item/Aukey-48W-9-6A-DC-12-24V-4-Ports-USB-Car-Charger-Adapter-for-Apple-iPhone/32607981142.html?spm=2114.13010308.0.0.1UetOj

 

Abos gadījumos sadalās uz 4 USB portiem, katrs dod ārā 5V/2.4A. Tātad spriegums atbilst telefonu un planšetes lādēšanai un neko nesabojās/nenokūpinās(?). Kā arī strāvas stiprumam jābūt pietiekamam planšetes lādēšanai (telefonu gadījumā gan tas ir vairāk kā vajag, taču telefons, kā nopratu no daudzajiem rakstiem, ko studēju, jebkurā gadījumā paņems tikai sev vajadzīgo (manā gadījumā robežās no 0,5-1A)).

 

Tiktāl pareizi domāju? Vai linkos esošie barotāji vispār iztur kritiku?

 

Nākamā problēma, ar ko saskāros, bija lādēšanas/datu apmaiņas USB kabeļi.

 

A. Pēc aprakstiem vairums ir domāti tieši Android ierīcēm... Vai tiešām Windows Phone (manā gadījumā Lumia 535) tas nederēs?

Piemēram:

https://www.aliexpress.com/item/Bastec-Camouflage-Micro-USB-Cable-Fast-Charging-Mobile-Phone-Andriod-Cable-1m-2m-3m-USB-Data/32705834130.html?spm=2114.13010308.0.0.1UetOj

 

B. Kādam ir jābūt USB kabelim, lai "neapzagtu" šos 5V/2.4A, ko dod ārā katrs no barotāja USB portiem? Piepīpētājs atrodas pie ātrumpārslēdzēja, tāpēc abiem priekšējiem USB kabeļiem vajadzētu būt ~1m garumā, bet tiem, kas iziet uz aizmugurē sēdošajiem pasažieriem ~2m. Vai 2m gadījumā nerodas būtiski sprieguma kritumi? Cik biezam ir jābūt vadam, lai izlaistu cauri 2.4A?

Vai kas šāds iztur kritiku:

https://www.aliexpress.com/item/FONKEN-C1-Micro-USB-Cable-1M-2128AWG-2-1A-QC3-0-Fast-USB-Charger-Cable-for/32749234924.html?spm=2114.13010308.0.0.1UetOj

(lādēšanas kabeļi 21 AWG; datu kabeļi: 28 AWG)

 

https://www.aliexpress.com/item/3A-Woven-Style-Metal-Head-Micro-USB-to-USB-Data-Charger-Cable-for-Samsung-Galaxy-S6/32645589983.html?spm=2114.13010308.0.0.1UetOj

 

Atvainojos par garo rakstu, bet, kā redzat, esmu apmaldījies, mēģinot saprast, kas piemērotāks un labāks. Varbūt jums ir alternatīvi un labāki ieteikumi no pieredzes?

 

Cieņā

Indriķis

Labots - Saipo
Link to comment
Share on other sites

Tev ir jāpērk un jātestē. Bija man ar reiz kaut kāds čaina lādētājs ar divām ligzdām. Kā iesprauda aabās pa vadam tā auto radio parādijās traucējumi. Ar vienu ligzdu kaut kā vēl gāja. Kā arī šad un tad 2 telefoni reizē nelādējās.

 

Nevar visam ticēt (par ampēriem), ko čainīzeri raksta virsū.

Link to comment
Share on other sites

Man apnika čakarēties ar tiem piepīpētājā spraužamajiem puļķiem, tāpēc nopirku konkŗēti šo USB ligzdu lādētāju un ieinstalēju savā auto: https://www.aliexpress.com/item/New-Arrvial-DC-12-32V-Waterproof-Universal-Car-Charger-Vehicle-Dual-USB-Charger-2-Port-Power/32524497188.html?spm=2114.13010608.0.0.P7eAMR

Strādā un lādē arī lielu, ēdelīgu iphone ar ieslēgtu ekrānu (waze), abas ligzdas kopā jāpamēģina. Slinkums meklēt bet gan jau ir arī ar 4 ligzdām, bet jautājums vai tādu vajag. Drošāk būtu aizmugurē sēdētājiem izmantot otru ligzdu pāri.

Kā jau tauta raksta - principā laimes spēle, jo jebkurš ražotājs saraksta virsū visādus rādītājus, jo sevišķi ķīnieši.

Tas attiecas gan uz vadiem, gan uzlādes iekārtām. Bet nu vadiem, šķiet, brāķis jau samazinās ievērojami arī ķīniešiem, jo sliktas atsauksmes internetveikalos neviens no viņiem negrib!

LV vismaz var ieiet veikalā un pieteikt, ka pirksi, ja strādās. Ja nestrādās, nesīsi atpakaļ. Esmu tā darījis Lattelekom veikalā un toreiz nācās atteikties no 2 ligzdu lādētāja, jo tas nestrādāja (nelādēja pietiekami) un samainīju uz 1 ligzdas lādētāju.

Link to comment
Share on other sites

Līdzīgu iemeslu pēc paņēmu Argusā ar 3 ligzdām un viss rukā.

Link to comment
Share on other sites

Es kaut kādu iebūvēto ieliku ar divām ligzdām no Banggood. Taisa traucējumus uz radio, ja kādi 40-50km no Rīgas un pieslēgtajam mobilajam ekrāns aktīvs. Ja ekrānu izslēdz, traucējumi pazūd .

Link to comment
Share on other sites

Bet absolūtu ideālu universālu lādekli visām iekārtām nedabūt, jo dažādi ražotāji dažādi variē ar shēmām pie data piniem savos lādētājos. Ir protams generic variants, bet citas iekārtas atkal var lādēties lēni, jo neredzēs to kā savu dzimto lādētāju. Vai arī lādētājam katra ligzda jāpiemēro citam ražotājam ar attiecīgu marķējumu pie ligzdas, kuram  ražotājam piemērots.

Labots - markei
Link to comment
Share on other sites

Man laba pieredze ar Orico izstrādājumiem. Pašam ir šāds 5 portu lādeklis

http://m.ebay.com/sch/i.html?isRefine=true&_pgn=1&_nkw=Orico+usb+car+charger+5+port&_sop=15

2 porti skaitās quick charge. Iekšā uz plates šiem portiem čips, kas nodrošina arī iphone lādēšanu (mēģinājis gan neesmu), bet samsung mobilos un planšetes lādē ar 1,9A, tāpat kā ar līdzi nākošo lādētāju.

Papildus var iepirkt 12V adapteri no 220 tīkla un lādētāju lietot mājās.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Labdien,

 

ļoti pateicos par visiem viedokļiem. Tas visnotaļ iedrošina pamēģināt. Kad atnāks, centīšos notestēt ar 4 telefoniem vienlaikus, došu ziņu.

 

Kāpēc radio traucējumi?? Strāvas padeve tiek čakarēta? Ja tā, uzreiz vēl viena lieta, par ko iedomājos - ja teorētiski katrs USB ports laiž cauri 2.4A (tātad var lādēt ļoti ēdelīgas ierīces), tad iespējamā vienlaicīgā maksimālā strāva, kas plūst cauri ir 9.6A. Mašīnā jau tam nevajadzētu neko nokūpināt?

Link to comment
Share on other sites

Parasti pie ligzdām(iespējams uz vāciņa) ir rakstīts cik stipru strāvu tā drīkst atdot. Cik esmu skatījies, parasti ir 12V 10A, bet var būt arī savādāk. Automašīnas manuāli noteikti jābūt rakstītam.

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

Klau, šai sakarā jautājums - visām mazjaudīgajām iekārtām, kam arī ir micro USB, var spraust niknos telefona lādekļus klāt? Piemēram, LED suņa kaklasiksna, 3D TV brilles, mediapleijera pults utt., jo jamajiem līdzi nāk USB uz micro USB vads, ar domu, ka tiks lādēts no datora usb, kur strāva tipiski ir mazāka.

Link to comment
Share on other sites

Racer, droši. Pašos aparātos/bačās ir kontrolieri, kuri neļaus no strāvas avota rīt vairāk, nekā drīkst. Protams, pastāv variants, ka kaut kādam ķīnietim nav kontrolieris... tomēr to ātri secināsi :)

Link to comment
Share on other sites

Kā jau Rubb teica, USB lādeklis dod laukā 5V un punkts, tālāk iekārta jau paņems tādu strāvu, kā vajag, ja lādeklis dos un dēļ lielās slodzes jaudas nekritīs tie 5V.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

es arī gribētu tādu vietu, BET:

realitātē uzreiz tāda vieta tiks norieta, ka "tik dārgi", "šitie nagumaucēji, čena lī produktu neļauj palietot un pēc tam pa brīvu pret jaunu samainīt", utt...

 

un iekomentēšu veco postu:

1/25/2017 , 14:30, ggg97 teica:

Kā jau Rubb teica, USB lādeklis dod laukā 5V un punkts, tālāk iekārta jau paņems tādu strāvu, kā vajag, ja lādeklis dos

aha, aha. iepirku no čainas lēto USB mērītāju, tādus brīnumus samērīju... piem power bankas 2.1A izeja reāli dod ārā 0,45A, toties 1A izeja - līdz pat 0,8-0,9.

piedabūt, ka no auto iekārtu lādē pa maksimumam ar nav nekāds acīmredzams pasākums, līdz pat tam ka dumie microusb štepseļi drebelējas braucot....

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ervie teica:

aha, aha. iepirku no čainas lēto USB mērītāju, tādus brīnumus samērīju...

Arī USB vadi ir ļoti dažādi - ar vienu knapi 1A var izspiest lādējot, cits savukārt izvelk 2A.

Arī pārbaudīts ar šādu verķi. image.jpeg.aa08cd2fd753b458e5c503fa34dde41c.jpeg

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau ir pilns ar bezmaksas aplikācijām, kas (vismaz Andrītim) rāda uzlādes strāvu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad braukāju ar opeli, tad ļoti līdzīgas konstrukcijas telefona turētāju ar skrūvīti biju piestiprinājis vienā no rāčiņa 4 caurumiem, kur domāti, lai šo izvilktu ārā, iepriekš izskrūvējot zaglušku. Bišķi aizsedza rāčiņu. Tad uzmeistaroju "perehodņiku", kurš ieskrūvējās divos rāčiņa caurumos un biju laimīgs. Bet... Nomainījās autiņš un tagad jādomā kaut kas cits.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau ir pilns ar bezmaksas aplikācijām, kas (vismaz Andrītim) rāda uzlādes strāvu...
Piemēram?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...