Jump to content

Cuguna katls sautesanai un varisanai


andromeda
 Share

Recommended Posts

Sveiki.  Velos iegadaties cuguna katlu prieks sautesanas/varisanas. Ir divi varianti parasts cuguns, vai cuguna emaljets. Kada ir starpiba un ko jus man ieteiktu? Gatavot taisos tikai uz gazes plits.

 

Attela ar kasti, rakstits vienkarsi katls. Sarkanais ar balti ieksu ir emaljets, bet pie piles rakstits sautesanas ppile (Logiski)  Tad sanak, ka ppirmie divi nav paredzeti sautesanai?

post-99296-0-15972000-1483739418_thumb.jpg

post-99296-0-23048300-1483739430_thumb.jpg

post-99296-0-21746500-1483739451_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

I pareizi darīji marihuānai tas ir ļoti svarīgi, lai nepiedeg!

Link to comment
Share on other sites

Sautēšanai un vārīšanai!!! piemērotāki būs nerūsējošā tērauda trauki, var ņemt uzreiz indukcijai domātos ar biezo dibenu - būs kā čuguns. Cepeškrāsnī likšanai ļoti labi būs bieza termoizturīga stikla trauki. Čuguns ir ļoti smags un neparocīgs, neērts lietošanā un mazgāšanā, vienīgais attaisnojums to lietot ir kareivīgs konservatīvisms vai trīcošas roķeles (grūti sasist).

Link to comment
Share on other sites

 

 

var ņemt uzreiz indukcijai domātos ar biezo dibenu - būs kā čuguns.
 Neraksti vairs neko un nebūs jaunu joku!  :sorry:
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

katrā jokā ir daļa joka

Kā teikt - piesēdiet nu uz padi+rse-ņa, cienīgtēvs, es Jums tūlīt oliņas pačamdīšu! Saimniecīte aicina piesēst tālā ceļa nogurdinātu mācītāju un grib iedot padzerties svaigas visu oliņas no čaumalas.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Par sevi pajokoji, malacis, tā tik turpināt!

Link to comment
Share on other sites

Tā nu gan nebūs, ka ņeržas trumuļi var aizvietot čugunniekus. kaut vai dēļ tā, ka ņerža sūdīgi vada siltumu. Labi ņeržas trauki ir veidoti no vairākām metāla kārtām un to cena ir kosmoss(sākot ar 100-200EUR). Lētie ņeržas trauki der tikai lai tos smuki uzkārtu uz nagliņas un visiem ar tiem lielītos.


Vispār čuguna un ņeržas trauki nav salīdzināmi - to pielietojums, plusi un mīnusi stipri atškiras.  Ja kāds saka, ka ņerža labāka par čugunu - tad tāda kadra ieteikumus trumuļu izvēlē noteikti nevajag uzklausīt, cilvēks no šīm lietām nejēdz.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ņerža protams vada siltumu sliktāk kā čuguns, Bet nedomāju ka tas ir baigi būtiski! Tad jau alumīnija katliem būtu jābūt vislabākajiem, jo alumīnija siltumvadītspēja ir kādas 3x labāka par čuguna! Vara siltumvadītspēja ir vēl labāka, bet kaut kā nav sastapts vara katls.

 

Tīri no lietošanas viedokļa neržas katli ir labāki! Kaut vai tāpēc ka vieglāk izmazgāt! Vārot starp katliem īsti starpību neredzu - iekšā takš ūdens, konvekcijas plūsmas visu samaisa. 

Sautēt - es sautēju stikla traukā cepeškrāsnī - sanāk lieliski!

 

Emaljētam katlam potenciāli tā emalja var nākt nost, parasto čuguna būs grūti mazgāt! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

andromeda

D_L  kas jums nepatik? :)  Beidzot atcerejos sen, sen bija emaljeta cuguna pile un taja drosi vareja sautet, bet ka bus ar parastu cuguna katllu?

 

ronalds_ Ja emalja var nonakt nost, bet ja uzmanigi lieto, es domaju kalpos ilgi. Ar to mazgasanu domaju ka nebus problemas.  

 

Sie trauki kurus es ieliku bildes, viniem cena ir ap 35 Eiro, ta ir laba cena prieks katliem?

Labots - andromeda
Link to comment
Share on other sites

Var čuguna katla sautēt, kāpēc gan nē? Tikai stikla traukā ir ērtāk un rezultāts nebūt nav sliktāks!

Atceros tās čuguna pīles, viņas izmazgāt ir praktiski nereāli.....

Link to comment
Share on other sites

ronalds, vai reāli esi lietojis ņeržas un čuguna traukus? Es esmu - konkrēti pannas. Ņerža(kura maksāja ~5x kā čugunniece) tā arī karājas uz nagliņas, jo normālas kotletes tajā nesanāk (nevar normāli apcept - vienā vietā piedeg, citā necepas), toties čugunniecē viss bumbās.

 

Ja runa ir par sautēšanu cepeškrāsnī - tad pofig kādi trauki, visi ir labi. Ja uz uguns, indukcijas, keramikas - tad gan trauka materiāls stipri spēlē lomu. Es noteikti ņeržu neizvēlētos, kaut vai cenas dēļ...

 

Nē, šis nav offtops, vienkārši čuguns ir daudz universālāks kā ņerža. Tas arī viss.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

andromeda

Man pagaidam ir pieejama gazes plits, bez krasns. 

 

rubb par tam kotletem tev ir taisniba uz cuguna cept ir kudi labak, neka uz nerzas :)

Labots - andromeda
Link to comment
Share on other sites

projektēšana

 

 

Vara siltumvadītspēja ir vēl labāka, bet kaut kā nav sastapts vara katls.  

ir arī vara katli, restorānos esmu redzējis, kādi + un - salīdzinot ar citiem nemācēšu teikt (ja nu vienīgi, risks "aizceļot"uz tolmetu :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

andromeda
isks "aizceļot"uz tolmetu
    :D :D :D

 

 

risks "aizceļot"uz tolmetu
  :D LABS Labots - andromeda
Link to comment
Share on other sites

Man pagaidam ir pieejama gazes plits, bez krasns.

Tad vislabākie būs tieši čuguna. Ja iespējams, tad ar keramiku/emalju iekšā... Pēc būtības tas papildus pārklājums samazinās vienīgo čuguna trumuļu mīnusu - pēc laika var viss sākt piedegt(tiesa gan veicot attiecīgas darbības šo lietu var arī pats salabot, bet tas ir offt ops). Tas arī viss...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

ir arī vara katli, restorānos esmu redzējis, kādi + un - salīdzinot ar citiem nemācēšu teikt (ja nu vienīgi, risks "aizceļot"uz tolmetu :D )

Vara trumuļi ir profiņiem, kuriem ir svarīgi, lai tikko uguni samazini/palielini, uzreiz arī saturam tas tā būtu. Šie arī nekad neceps uz indukcijas, keramikas whatever - tikai gāzenes.

ronalds, reizēm gadās, ka jāsautē ar minimālu škidruma daudzumu, vai arī kamēr škidrumu iztvaicē. Var arī piedegt... :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

andromeda

Parsvara taisos sautet, tiesi prieks sada merka taisos vinu pirkt. Bet ta varisana bija domata, labi ja kadu reto reizi. Prieks ta man ir cits trauks :)

Link to comment
Share on other sites

Nez vai bez cepeškrāsns pat čuguna katlā var ko labi izsautēt.....

Cepeškrāsnij ir tas pluss, ka vienmērīgs siltums no visām pusēm. Un temperatūra kontrolējama. 

Link to comment
Share on other sites

ronald, tici man, čugunniekā var ideāli izsautēt arī bez cepenes :)  Masa. Temperatūra izplatās vienmērīgi. Tas arī ir viens no lielākajiem plusiem... un mīnusiem (cepšanai čugunniece nu i nah, čakars, tomēr kotletes sanāk perfektas).

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Visa vaina ieradumā un iemaņās. Cepu plānās pankūkas ņeržas pannā (tai pašā ar indukcijas biezo dupsi :)) bez jebkāda pārklājuma tikpat labi un pat ērtāk kā uz radu dāvinātās plānās alumīnija teflona spec. pankūku panneles. Tai pat ņeržas pannā augsto sienu dēļ mierīgi var sautēt pusotru litru dārzeņu, gatavot gulašu. Pannai nav nekāda pārklājuma un tāpēc var mierīgi izmantot gaļiņas apgrauzdēšanai, kotlešu cepšanai, vēršacīm un omletēm, pēc visa tā droši berzt ar asu švammi, mazgāt trauku mašīnā whatever. Maksā tāda profesionālā panna Gemosā ap 28 EUR, vāks gan jāpērk atsevišķi kāds universālais, man gan ideāli der vāks no RIMI lielā stikla sautējamā trauka. Cepts tiek ar nerafinētu saulespuķu eļļu, nedaudz jāpiešaujas cik daudz indukcijas padot un tad nekas tur nepiedeg.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Nu tie stikli un keramiskie domāti pārsvarā tomēr elektriskajai plītij. Vismaz gāzes cepeškrāsnī kā viens tā otrs ātri saplīst. Ir mājās arī padomju laika čuguna ar emalju. Lietots tiek samērā bieži-un pat pa 25 gadiem vēl emalja nelobās. Ja doma viņu bāzt gāzes cepeškrāsnī -labāk ņemt tādu, kam nav vāks ar plastmasas rokturi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Autor, iegādājies tos čuguna traukus? Izmēģināji? Kā?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Ja autoram vēl nesanāca nopirkt, iesaku mazu ukraiņu bodīti, kas atrodai tai pašā adresē, kur biedrs Marrtins. 

Čuguns (ja kvalitatīvs) ir daudz labāks par nerūsējošo.

Protams, sagatavošanas darbi ir mēreni lieli, bet ir jēga - īsts plovs sanāk tikai čuguna kazanā - lēni un labi. Arī rudens dārzeņu sautējumi sanāk lieliski. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs, Čuguns nevar būt kvalitatīvāks par nerūsējošo, tās ir pilnīgi dažādas lietas un filozofijas. Tā ka nejauc kopā.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Es nerunāju par vispār, bet par konkrētu pielietojumu. Atvainojos, ka neizteicos skaidri un radīju šo pārpratumu. 

Čuguns aršķiras ar lielu siltumietilpību un pakāpeniskai produktu sautēšanai ļoti der. Man mājās ir gan lielie ņeržas gan alumīnija katli, gan mazāki čuguna, jo liels čuguna katls prasītu ceļamkrānu. Taisnības labad jāatzīst, ka neesmu mēģinājis plovu pagatavot ņeržas katlā - varbūt sanāktu pat labāk, bet nu patīk man tas čuguna nostaļģiskais paskats. 

Atcerējs arī adresi - Buļļu 70C - ieeja tur, kur diošu tablo mirguļo. Viņiem ir arī nedārgs ņeržas sortiments, bet nu pašam jāizlemj, ko labāk vajag... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...