Jump to content

Intel E5200 uz Q9650 - vai ir vērts?


kappa
 Share

Recommended Posts

 

 

Vēl paliek aktuāls jautājums par dzesi. Ja tagad ir E6700, kam TDP ir 65W, tad ar esošo stock dzesi priekš E5450 (80W) varētu būt par īsu.

 

Hmm, lasīju, ka darbina arī ar stock dzesēm. 

Link to comment
Share on other sites

65 un 80w jau nav tik liela starpība un stock dzesei jau ir rezerve! Potenciāli ventilators strādās ar lielāku ātrumu un troksnis būs lielāks.  

Link to comment
Share on other sites

Es pāriedams no Athlon (TDP 45W) uz Phenom (TDP 95W) dzesi nemainīju un maksimālā temperatūra man ir bijusi ap 50C. Tas ir HP brenda kompis ar tādu dzesi ka uz proča ir vienkārši heatsinks un pa plastmasas 'trubu' heatsinkam tiek dzīts virsū gaiss. Es tagad nopirku ventilatoru ko uzskrūvēt tam heatsinkam lai siltais gaiss labāk novadās nost bet reāli vajadzības pēc tā nav jo vidējā temperatūra pie parastajām ikdienas darbībām vislaik ir ap 30C.

Link to comment
Share on other sites

OK, pierunājāt. Paskatīšos, kas notiek ar stock dzesi un ja nebūs tā, ka procis cepsies un performance kritīsies, tad būs baigi labi. Troksnis mani galīgi nesatrauc.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja - uzliec kādu cpu temperatūras monitorēšanas programmu, paseko. Ja cpu temperatūra pie slodzes normas robežās un ventilatora troksnis netraucē - neredzu problēmas. 

(Mani gan tā ventilatora šņākoņa/rūkoņa drusku tracina....) 

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Te būs lēti un jau modificēti cpu xeon uz s775. Atvainojos, ja kādam sabojāšu "biznesu". Izskatās, ka dzesēm uz s775 atkal uzleks cena nedaudz... :grin:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ltype=wholesale&d=y&origin=y&isViewCP=y&spm=2114.01010208.1.3.RNyDqm&SearchText=xeon+e5440&initiative_id=RS_20170121031858&blanktest=0&tc=af

Link to comment
Share on other sites

kristishs

Ja jau viņi tik lēti...

Vai būtu vērts apdomāt e8200 maiņu uz xeon e5440?

 

Plate atbalsta,coolers arī būtu pietiekami ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad savu Q8400/3.4 samainīju uz X5460/3.8, tad Passmarkā CP no 3.8 kļuva 5.2 (apm. I3 6100 līmenī) Attiecigi arī furmarkos par apm. 1000 palielinājās. Strike ar gtx960 apm. 6500, 11 marks no 7000 uz 8100. Arī spēlējot var likt augstākus setingus. Lasīju, ka optimālā karte uz 4.0 esot GTX1066. Gaidot Zenu, būs jāpamēģina :)

Link to comment
Share on other sites

Jautājums par to pašu tēmu.

Xeon E5440. Pārdevējs raksta, ka nedarbojas uz G33 platēm, bet Xeon MOD lapā raksta, ka atbalsta G33 plates. Arī krievu forumā saka, ka jāstrādā.

Kādam varbūt ir G33 čipseta plate ar Xeonu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
coldars

Savā ziņā netīšām uzgāju šo foruma pavedienu un pēc Donkeyhot posta izdomāju nedaudz uzlabot savu esošo sistēmu. Tā sakot - ja jau E5440 tiešām tik lēti, tad intereses pēc jau var paeksperimentēt.

Tātad, procis tika uzsūtīts no Aliexpress pa apmēram 10 eiro, lietots, bet ar visām nepieciešamajām modifikācijām (savienoti divi pini un izfrēzētas divas gropes), lai var ievietot LGA775 soketā. Mātesplate - Gigabyte GA-EP31-DS3L (rev. 2.1) ar nu jau veco E5200 procesoru. Dzesei tiek izmantots Cooler Master Hyper 212 EVO.

Tā kā nebija liela iedvesma kaut ko salīdzināt, tad nekādus bencmarkus pirms/pēc nemaz netaisīju, jo tāpat gan jau kaut kur interneta dzīlēs tas viss tāpat ir atrodams. Tātad, veco proci laukā un liekam jauno vietā, pie viena beidzot iztīrot to kasti no kārtīga putekļu kultūrslāņa.

Salīdzinājumam - pirms un pēc:

Screenshot-2017-03-05-13-41-10.sized.png Screenshot-2017-03-05-15-42-11.sized.png

 

Protams, lai viss strādātu pilnvērtīgi, nepieciešama BIOS atjaunināšana. Pareizo failu priekš savas mātesplates modeļa atradu šeit:

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

 

Pēc BIOS atjaunināšanas:

Screenshot-2017-03-05-16-27-46.sized.png

 

Pirmajā acu uzmetienā var just ka ir ātrāk, bet tā izvērsti neko neesmu testējis. Tik cik internetā sēžot viss notiek ātrāk (ziņu portālu reklāmas daudz mazāk iebremzējas tagad :D ).

Kaut kad droši vien intereses pēc pamēģināšu kaut ko overklokot, bet vismaz pagaidām ieguldot relatīvi niecīgu līdzekļus esmu panācis jūtamu efektu.

 

Ceru, ka kādam šis posts varētu noderēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...