Jump to content

Pieredze centrālās apkures radiatoru termostatu uzstādīšanā (dzīvoklī)?


valchazzz
 Share

Recommended Posts

Tava ieteiktā sistēma strādā! Nu ja kādam maciņš spiež, lai nu jau tērējās, bet cik es zinu biezos, kas paši ir nopelnījuši, ar neko viņi nesvaidās, tā ir jauno EU zagļu darbība!

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

 

 

Lai istabai.lv atmaksātos ir jāpaiet lopiskam laikam

 

Jopcik, mopcik, tās nu gan cenas... Es saskaitīju, man mājai ~~ 850 EUR. Par tiem man sanāk apkure + siltais ūdens visa gada garumā, ja nav pārmērīgi auksts gads. Atmaksāšanās termiņš savi 10 gadi vismaz: nav jau tā, ka katla regulācijas man nav + termogalvas parastās uz radiatoriem arī man ir.

 

Saderam, ka man labāk atmaksājas papildus 20 cm vates bēniņos???

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Saderam, ka man labāk atmaksājas papildus 20 cm vates bēniņos???

Tur pat nav jāsader - tā tas 100% arī būs. 

Link to comment
Share on other sites

Uzliku visiem 4 radiatoriem šos - https://www.amazon.de/eqiva-Bluetooth-Smart-Heizk%C3%B6rperthermostat-141771A1A/dp/B014VHFR6Y/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1482093337&sr=8-2&keywords=eq+3+thermostat

 

 - Visās telpās temperatūra salikta uz 23C, kas arī aptuveni turas.

 - No 23:00 līdz 6:00 iestatīti 16C. Raģiki tā arī vakarā izslēdzas un naktī ne reizi neieslēdzas. Pirms 6:00 istabās temperatūra par 20 zemāk nav bijusi. 

 - 90 kvadrātu dzīvoklim pavasarī bij 100eiro par mēnesi. Šomēnes, kad uzliku visiem digitālos, 50. Protams, no viena mēneša aprēķina vēl nevar spriest, bet sākums pozitīvs.

 - Troksnis, kā jau augstāk minēja, ir uz kādām 2 sekundēm, kad griežas motoriņš, bet tas tāpat ir mazāks par pašu radiatoru radīto troksni.

 - Līdzi nāk plastmasas adapteri dažādiem ventiļu tipiem.

Labots - drinkits
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Cena priekš šāda verķa ir ļoti ok un varētu paņemt kādu eksemplāru testam. Cik ilgam laikam pietiek baterija?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Šis jau izskatās kaut kas ļoti sakarīgs, un cena arī ļoti adekvāta! Liels kārdinājums nopirkt testiem.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Vārsts jau tāpat atrodās radiātora augšā, pat ja ir lejas pievads!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Cik ilgam laikam pietiek baterija?
 

Pirms dažām dienām mainīju baterijas - man 3 gadus izvilka Duracell. 

 

 

 

ja radiatoram caurule pienāk apakšā, tad šitādu var likt?

Šitādu var likt tiem radiatoriem, kam var likt parasto termogalvu un kuriem ir tāds pipsis, kā bildē:

12428.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tie pipši ir dažādi. Varētu kāds uzrakstīt kaut kādu savietojamības tabulu pēc kā viņi (TRV) atšifrējas.  Zinu, ka Danfoss nedaudz atšķīrās tās vītnes un pipļuka garums nedaudz cits. 

 

Šitāds te man mājās ir

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja tu zini kāds tev ir vārsts, pēc tā ir jāmeklē, kāda temogalva tavam vārstam der. Man ir izmantoti Purmo radiatori ar lejas slēgumu.

 

original.jpg

original.jpg

 

Purmo radiatoru, termogalvu tabula. paveca gan, bet kodi jau ir derīgi

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vārsts ir Al-Co, bet termogalvas šie paši neražo, tāpēc gribētos zināt kaut kādu savietojamību. Vismaz es neprotu atrast.

 

To to pastāsti cilvēkiem, kas šādi uztaisījuši :) Skaidrs, ka tā ir problēma un ir jālabo. 

 

 

^ Fail, termogalvai jābūt horizontālā stāvoklī.
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tie pipši ir dažādi. Varētu kāds uzrakstīt kaut kādu savietojamības tabulu pēc kā viņi (TRV) atšifrējas.  Zinu, ka Danfoss nedaudz atšķīrās tās vītnes un pipļuka garums nedaudz cits.    Šitāds te man mājās ir

Man ir tieši tāds pats, tik horizontāls. Vertikālajam nedaudz dārgāks - https://www.amazon.co.uk/EQ-3-Model-Bluetooth-Radiator-Thermostat/dp/B01D8LY77Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482172828&sr=8-1&keywords=eq+3+thermostat

 

Par bateriju vēl neko nevaru teikt, jo lietošanā tik 2 mēnešus. Bluetooth funkciju var atslēgt pavisam, ja grib bateriju ietaupīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Kaspars12

šos programmējamos uzgaļus var uzlikt/nomainīt nelaižot nekādus ūdeņus nost ?

 

Gribētos arī vismaz kādu uzlikt testam, dzīvoklī ir 3 radiatori ar standarta rokas griežamajiem, ja tā ekonomija ir, tad varētu visus nomainīt, ir kāds, kas var padalīties ar savu personīgo informāciju ?

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

JA radiatoros iekšā ir vārsti, tad bez problēmām, galvas jau uz vārtiem skrūvējās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Kaspars12 teica:

dzīvoklī ir 3 radiatori ar standarta rokas griežamajie

Bildi ieliec.

Es palasīju, ka Bluetooth versiju nevajag ņemt. Baisi lagaina.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kaspars12 teica:

Gribētos arī vismaz kādu uzlikt testam,

Jēga ir tikai tad, ja ir atsevišķs siltuma skaitītājs.

Ekonomijai noteikti vajadzētu būt. Cik liela, tas cits jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Atsevišķi skaitītāji ir, patīk naktī gulēt vēsākā telpā, un no rīta izkāpjot no gultas negribās salt, šāds risinājums būtu jauks variants :)


Tad ir kāds, kas lieto un var padalīties pieredzē ? Varbūt ir ali alternatīvas par zemākām cenām ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , e = d teica:

Te vēl kāds eq3 Max! Cube lietotājs ir?

Ir. Jau kādi 4 gadi. Problēmu nav. 

 

Kad neklēju variantus, šis bija lētākais. Man liekas ka pročus 20 sanāk nožmurīt. Bet man patīk tā automatizācija un iespēja katru telpu saprogrammēt kā grib, un arī attālināti vadīt. 

 

Pirku te.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
2018.10.8. , 10:42, e = d teica:

Bildi ieliec.

 

Šādi ir, jautājums ar kādiem "gudrajiem" regulatoriem var savienot/aizvietot.

original.jpg

original.jpg

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildes spriežot, tā galva ir uz vītni M30 x 1.5, tādus arī gudros meklē, mans ieliktais vācietis der!

Link to comment
Share on other sites

Nekam pilēt nevajadzētu. darbā daži radiatori vispār bez galvas, tikai štociņš laukā rēgojas, kuram var kalpačoku uzskrūvēt uz "ar roku" regulēt. 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Kaspars12 teica:

Bet šos droši varu atskrūvēt un precīzi pamērīt ? Nekas nepilēs, netecēs ?

Vārsts un virsu skrūvējās galva, noskrūvējot galvu nekas slikts nenotiek! :biggrin:

 

Uztaisīju foto :dance3:

 

original.jpg

original.jpg

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nutak 99% tām termogalvām ir viens princips - grūsta to mazo, spīdīgo puļķīti, kura dēļ vārsts vai nu pieveras, vai atveras vairāk. Uz iekšu ventilis veras vairāk ciet, uz āru vairāk vaļā.

Tur tik 2 parametri ir svarīgi - ārējās, lielās vītnes izmērs un grūstīšanas dziļums. Parasti jau ir tā, ka ja vītne sakrīt, gājienam arī itkā vajadzētu.

Link to comment
Share on other sites

Nē! Pats šos mēģināju tirgot. Cik bija pieprasījums tik katru reizi kautkas nederēja :D
Pat ja vītne derēja.
Pašam divās dzīvesvietās vītne bija M30, uzskrūvēt var, bet štoka gājiens/dziļums nesakrita, taisīt papildus adapterus nesaņēmos, tur gan nāk līdzi viss kautkas.

Droši var ņemt brendotos, tipa Danfoss, kas paredzēti konkrētiem Danfoss vārstiem (ja tādi ir), tas gan būs salīdzinoši pa dārgo.
Vēl droši vajadzētu būt ja elektroniskajai galvai ir norādīts tieši kādu ražotāju un modeļu vārstiem tā der. 

Daudz kur gan santehniķi var būt salikuši nezinko, ko pat grūti identificēt, tad var safotografēt un meklēt pie apkures spečukiem pēc bildēm. Parasti ir logotips uz vārsta korpusa, uz termogalvas mēdz būt ražotāja logo, nosuakums vai pēc dizaina kāds var atpazīt. 


Tagad gudroju, ka vajadzētu galvas ar feedbacku - lai dot atpakļ info, ka vajadzīgs siltums, un lai katls slēdzas iekšā tikai kad kāds no radiatoriem to ir pieprasījis.

 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

@jema atskrūvēju arī savus, izskatās pilnīgi kā tavi, mērot izmērs sanāk 29mm, bet noteikti, ka standarts ir m30 kā minēji ?

 

original.jpg

original.jpg

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kaspars12 teica:

bet noteikti, ka standarts ir m30 kā minēji ?

TAva termo galva ir 30 x1.5 pēc specifikācijas https://www.oventrop.com/en-GB/products/productgroups?a=1271145481330

Un ar bīdmēra asajām malā tu esi iebraucis iekšā vītnei :biggrin:


Kopā ar ceļu sanāks 16 eur gabalā, lētāk neesmu atradis!

Link to comment
Share on other sites

Es tikai varu pēc savas pieredzes pateikt, ka pat ja termogalvām vītne der, tas nebūt nenozīmē ka viss strādās! 

Es sākumā biju salicis galvas, kas nevarēja radiatorus atslēgt. (Kā jau teica - štoka garums un solis)  Sākumā ilgi brīnījos - nafig nestrādā..... 

Dabūju visas termogalvas nomainīt. 

Man gan viņas bija parastās, zaudējumi nebija lieli. Par gudrajām nezinu, nav pieredzes. Bet fakts kā tāds, ka vienota standarta nav! 

Es teiktu ka sākumā viena jāpasūta, ja strādā, tad arī pārējās! 

Link to comment
Share on other sites

Es kad sākumā nolēmu pāriet uz termogalvām es sākumā meklēju pēc kodiem , tad sapratu ka apdirsīšos, meklēju pēc vītnes, visas galvas strādā neesmu ieberzies. Bet tā piekrītu, paņem tik galvas cik ir vienā istabā vajadzīgas un uztaisi eksperimentu. Viena neko nedos sačakarēši tikai prātu.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Viena neko nedos sačakarēši tikai prātu.

Nu nē! Paņem vienu un pačeko vai strādās! Pačamdot ar roku radiatoru var pateikt 100% vai viņš silda vai nē! Līdz ar to noteiksi - strādā tā galva vai nē! 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

shipping ir 8 euro, nederēs, pārdos ss vai kādam forumā, vai DIY, lai štoboka garums der.

 

Okey, sūtu augšā tos OLYMPIA HT2000, pēc mēneša būs feedback, šobrīd neprasās vispār apkuri un turās 22 grādi telpās.

 

@jema, tagad bildēs pamanīju, ka tiešām asā mala ir iekšā vītnē :D


Labs, tie stock vindo TH maksā 8 euro gabalā, baigi daudz tādam vienkāršam verķim.

Link to comment
Share on other sites

Bet šitās var sajūgt tīklā un komandēt car netu? A to, lai uzstādītu holidej mōde, jāskrien pie katras galvas būs.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Šim konkrētajam modelim attālināti nevar vadīt, vismaz neredzu. 

 

Bet tur var salikt ļoti konkrēti, neredzu problēmu: Week Program: Monday-Sunday, Monday-Friday and weekend or every day individually

Link to comment
Share on other sites

Kam to attālināto vajag, moderni skan, bet reāli kam? :biggrin:

Nu ja viens dzīvo un regulāri dzen neparedzētos komandējumos bez iespējas iegriezties mājās, ok, tad ekonomijas nolūkos nav slikta lieta!

Īstenībā ir tā, kā tu vienreiz uzliec SAVU īsto temperatūru gadiem, neviens neko nemaina!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...