Jump to content

NAS un Non_RAID glabātuves, JBOD


Hawkcore
 Share

Recommended Posts

Tā kā šeit noteikti ir kādi kuriem ir lieli apjomi ar datiem tad jautājums kā jūs viņus uzglabājat un no kā jūs viņus lietojat?
Cik daudzi strāda pa tiešo no NAS? Vai apstrādājat bildes/video pa tiešo no NAS? Kāds ir ātrums no NAS un vai nejūt ka bemzē salīdzinot ar ārējo cieto? Kādu NAS jūs izmantojat?
Vai kāds izmanto no jums Disku glabātuves RAID vai JBOD variantā? Vai ir kāds apple lietotājs kurš izmanto multipe HDD vai RAID kasti vismaz ar 4 HDD? Kādu RAID un NON-RAID kasti izmantojat?

 

Lietoju 11 gada 27" iMac kurš bija vēl ar usb2 pieslēgumu, esmu pieslēdzis pāreju no thunderbolt 10Gbit/s uz usb3 5Gbit/s, ārējie cietie strādā kā nākas, bet vēlos sev vairāku uzticamu cieto disku glabātuvi, tā kā lielakoties visi ārējie ir Parasti un ne pārāk uzticami, kaut vai tiepaši WD ārējie visi būs green tipa diski ar ne visai ilgāko mūžu, vēlos lietot WD red un Black diskus, pēc NAS man īsti neprasās, bet JBOD kastēm ir tieksmes atvienoties un nepamosties no apple miega, vai kādam ir šāda pieredze?

Link to comment
Share on other sites

Izmantoju NAS, bet pārsvarā filmu kačāšanai un lūrēšanai uz TV. QNAP lētais gals (modelis 212P laikam), bet manas vajadzības apmierina. Bet domāju ka strādāt ar failiem, kas atrodas uz NAS būtu mokoši lēni. Jo kopēšana no lokālā uz NAS vai otrādi ir subjektīvi lēns pasākums. Iespējams, ka tas dēļ švakā NAS konfiga vai manām līkajām rokām, hvz. Nekādu RAID neizmantoju. Kas ir JBOD nav ne jausmas. Diski speciālie priekš NAS - WD red.

Edited by ivo
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāds ir ātrums no NAS un vai nejūt ka bemzē salīdzinot ar ārējo cieto?
Normālam NAS up/down ātrums ir ap 100 mb/s, nekādu bremzi nejutīsi, dārgajiem tas ātrums jau ir lielāks. Pie mums populārākie ir Qnap un Synology, pēdējam ir lielas iespējas izmantot arī citām vajadzībām liekot virsu papildus softus.

NAS vajag izmantot tieši RED vai RED Pro viņi ir optimizēti uz darbu RAID, Black nav paredzēti 24/7 darbam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jbod- mazie diski savienoti kopā zem viena virtuālā. Ja kaut kas nobrūk, tad var sanākt, ka arhīvs nav atjaunojams

Tikai, lūdzu, nevajag fantazēt. JBOD - just a bunch of disks - vienkārši kušķis ar diskiem. Jau tālāk vai tie ir svabadi vai ir savienoti RAID vai ir "zem viena virtuālā", ir nākamais jautājums.
Link to comment
Share on other sites

Saprotu, plāns nav vienot kopā vairākus diskus, katrs disks būs uz ar savu partīciju, it kā jau to var nosaukt arī par JBOD vai non-raid.

Link to comment
Share on other sites

For axes: 只是,请不要幻想。 JBOD - 只是一个磁盘一堆 - 只是一簇光盘。已经在他们是否是自由的女人,或连接到RAID或者是“在一个虚拟的”,是一个问题。

Link to comment
Share on other sites

Ja nevajag baigi mazo kasti, man liekas vislabākais ir uzbūvēt NAS pc pašam, man ir uzbūvēts no celeron g1840, kuram cena ir tikai apmēram 35eur un jaudas atliektiem galiem nas vajadzībām.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oficiāli bezmaksas diez vai būs,  https://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT#Restrictive_licensing_and_software_patents

Modulis taču tika 4$ maksā, nav jau dārgi.

Edited by jema
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...