Jump to content

Uzmetiens ar telefonu


Balta_kā_sniegs
 Share

Recommended Posts

Balta_kā_sniegs

Sveiki! Es te jaunizcepta lietotāja, forumā atradu līdzīgu tēmu, situāciju nedaudz kā man un sapratu, ka jāuzraksta. Ja būtu kādi ieteikumi- vispār super. 

Lieta sekojoša: Es sadomāju savam dēlam uztaisīt pārsteigumu uz 1. septembri- nopirkt telefonu par kuru viņš sapņo, atradu it kā labu variantu kas jauns maksā 800, bet pārdeva pa 400 eur. Es ar vīru naudu biju atlikusi, vīrs kodināja lai bez viņa nepērkot bet mums pilsētā nebija labu variantu un septembris tuvojas.. ss.lv atradu sludinājumu, kur pārdeva to, ko mēs vēlējāmies. Sazinājāmies- saruna bija ļoti viegla, apskaidroju no kurienes esam un tuvākajā laikā uz to pilsētu kur atrodas telefons doties nesanāk. Puisis laipni piedāvāja nofilmēt video kā telefons darbojas, un bildes nosūtīt whatsappā. Vizuāli- nu identisks, nav pēc kopijas un parametros arī viss bija ok. Puisis piedāvāja sūtīt ar pakomātu, es par cik noticēju ka tur tiešām viss ir tīrs, piekritu, jo redzēju ka parametri ir ok. Kontu nedeva savu, aizbildinoties ka viņam ir uzlikts limits, iedeva mammas. Aizdomas tas neizsauca.

Vīrs nāk mājās es šim priecīgi stāstu, un vīrs uzreiz prasīja parādīt video. Viņš vairāk saprot, norakstīja video redzamo imei un pārbaidīja- izrādās aktivācija uzlikta telefonam, un parametri ne tādi kā pats telefons (saprata ka tas ir ķīnas viltojums) teica, kamēr kurjers nav paku paņēmis lai atsauc darījumu.Es puikam rakstu, lai pie omnivas vaktē kurjeru un paņem atpakaļ savu paciņu. Puika visu dienu neatbildēja, sazinājos draugos.lv ar viņa mammu, kuras bankas kontu viņš iedevis bija. Mamma man pateica ka puika nav paku izņēmis, un paku gaidot, tjipa šodien būšot. Es zvanu uz omnivu, skaidroju situāciju un saku lai formē atpakaļ uz sūtītāju jo es paku ārā neņemšu. Cik saprotu šodien paka ir šķirotavā un rīt būs atpakaļ pie sūtītāja. Puisis vakarā man teicās, kad paka būs pie viņa naudu atgriezīs, .. puisim 17 gadi, cik saprotu, mamma diezgan asi reaģēja (es savam bērnam pa ausi sadotu... ja mēģinātu kopiju pārdot par lielu naudu un negribētu vēl naudu atgriezt) es to telefonu rokās neesmu turējusi, saprotiet, es uzticējos un savas glupības dēļ iespējams zaudēju 400 eur... Saprotu ka attālināti un bez zinātāja tādas lietas nepērk, bet cik esmu sūtījusi objektīvus u.tml man vienmēr viss atnācis ir super. Es visu mēģinu ar labu risināt, ceru ka puisis būs godprātīgs un atgriezīs man vispaz 395 eur (par sūtīšanu pat i neprasu atpakaļ)

Un tātad, konsultējos ar juristi, kas man ieteica sazināties ar PMLP, kas man pamatojoties uz šo gadījumu, uz jautājuma risināšanu civiltiesiskā kārtībā balstītu pamatu nosūtīs kontaktus, adresi u.tml datus, kas nepieciešami. Pilsēta, kur šīs personas dzīvo nav liela. Sūtīts tika ar pakomātu- interesē vai no pakomāta var dabūt video? 

Es gaidīšu jebkādus padomus. Nekad dzīvē tā vairs nedarīšu.

Labots - Balta_kā_sniegs
Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Saprotiet, palietotu labā stāvoklī pa tādu summu var ņemt. Es pilnīgi jaunu nemaz negaidīju. Tā, lai vizuāli +- normāls un var lietot. 

Link to comment
Share on other sites

Skola maksā naudu... Man paziņa ir nopircis maketu no čigāniem, lai cik smieklīgi tas nebūtu..

 

Nesaprotu Omniva lomu šajā visā- nu viņi sūtīja, bet pričom tur viņus iesaistīt?! Nu tik cik paciņu atdot atpakaļ..

 

Ja jaunietis naudu atgriezīs, tad labi, paveiksies, bet citādi- caur civillietām, tur var lielas cerības nelolot naudu atgūt.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Omnivai ir kameras, vienkārši var lūgt no viņiem video ierakstu. Es netaisos viņus iesaistīt, vienkārši man jebkādi pierādījumi nāk tikai par labu. Es protams visu mierīgā ceļā gribu risināt, bet kā sanāks- nezinu. 


PMLP ir tāda,, funkcija'' ka šie pamatojoties uz iesniegumu izsniedz cilvēka datus- adresi, piemēram, uz kuru var nosūtīt pirmstiesas brīdinājumu. To man juriste ieteica.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es protams visu mierīgā ceļā gribu risināt

Vismaz sevi nemāni: nekas tev mierīgā ceļā neizdosies. Policija!

Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Policija no manis tikai paņems iesniegumu, un pasmiesies, manuprāt.  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Policija no manis tikai paņems iesniegumu, un pasmiesies, manuprāt.  

 

Nu apmēram tā arī būs... viņiem ir lielākas lietas par 400 EUR telefona krāpšanu, vēl jo vairāk, tīri tehniski, Tu pati redzēji, ko pirki. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

Īstenībā, Tev vēl ir paveicies, jo te ir vismaz kaut kāda cerība to visu atrisināt.

Ja tas telefons būtu nopirkts no rokas skaidrā naudā - ardievas 400€.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Zvani Omnivas operatoriem un saki lai pieglabā to video no konkrētā sūtītāja. Viņiem video uz lokālā DVR glabājas vien nedēļu.

Link to comment
Share on other sites

martinno

P.S.
Tas gadījumā, ja tā tiešām bija mamma :) Varbūt nokauninās un kaut kas izdosies.

Mammu vajag pagruzīt - ka par krāpšanu iestājas arī kriminālatbildība un, ka tas dēlam vilksies līdzi visu mūžu... Bla, bla, bla...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Bet citādi - kā augstāk rakstīja - cik maz jābūt saprašanai lai kaut ko tik dārgu pirktu caur pakomātu? Kā sliktā anekdotē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Manuprat nevajag sekot haipam un berniem statusa mobilos ar ko jaunulis centisies pazimeties..

drikst modeli zinat?

IPhone?

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ko lai saka, skola var dārga sanākt, bet mācības tomēr vairākas

1. klausīt vīru (gan jau pieredze, ka sievas kundze var ziepes sastrādāt)

2. nepārskaitīt naudu bez līguma vai mantas pārbaudes klātienē. Es tak ar varu savu telefonu nofilmēt, uzliktu uz ķieģeļa - a paciņā ielikt ķieģeli, sak, telefons bija mērogam.

3. necerēt par pusvelti tikt pie labas mantas

4. nerīktoies emociju iespaidā

principā, var pierakstīt manu kontaktu, a@ljubvi.net, ja ir vēlme kko pirkt internetā pa lēto, varu apgaismot, kur iespēajmi krāpšanas momenti un ietaupīt 90% no summas - par nieka 10%... Bet tauta mums jokaina - gatavi trīcošām rokām feikiem i-veikaliem pārskaitīt 2k euro, bet kad pierādi, ka tā ir krāpšana un iemet bankas kontu - galīgi neprotās. Ir bijuši gadījumi :)

 

 

...nav mana nauda un bērns, bet es laikam, arī sīks būdams, būtu bijis priecīgāks par tādu naudu iztērētu kopīgā atpūtā, ne par gadžetu, kas pēc gada jau būs ar sasistu stiklu un morāli novecojis. Labākajā gadījumā.

 

 

Vienīgais, ko te var darīt - cerēt, ka labprātīgi atskaitīs atpakaļ. Var sarunāt satikties ar mammu, atdot telefonu un saņemt naudu, ja piekrīt. Ja ne... darījums noticis, telefons nodots, nauda arī - vienīgi var krāpšanu piesiet, JA IR SOLĪTS, KA ĪSTS. Un arī tas vēl jāpierāda.

 

Omnivai vispār dziļi pie kreisajiem sāniem, kas ko kam sūta. Ja ir vēlme no privātpersonām kko pirkt, tad pastam ir pakalpojums "sūtījums ar pēcmaksu".

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Uz omnivu ir cerība, sazināšos par video ierakstu.  Jā, saprotu, ka mana rīcība bija blonda, bet līdz šim viss ir bijis lieliski, tāpēc paļāvos uz savu pozitīvo pieredzi un pirmo reizi mūžā notiek kas tāds. 


Piebildīšu - telefons nav pie manis! Tas ir Omnivas Rīgas terminal un tiks atgriezts atpakaļ, to es esmu nokārtojusi. Pie manis pakomātā tas pat bijis nav jo jau kopš vīrs sutas sadeva informēju pārdevēju ka diemžēl atsaucu savu darījumu un lai izņem ārā. Puisis neizņēma bet omnivu sazvanīju- noformēja atpakaļ uz viņa numuru. Rīt saņems sms par paku. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

Vienmēr esmu teicis - par kļūdām IR jāmaksā, savādāk no tām negūst mācību... Un mācība no citu kļūdām - naivums...

Link to comment
Share on other sites

versatile
Piebildīšu - telefons nav pie manis! Tas ir Omnivas Rīgas terminal un tiks atgriezts atpakaļ, to es esmu nokārtojusi. Pie manis pakomātā tas pat bijis nav jo jau kopš vīrs sutas sadeva informēju pārdevēju ka diemžēl atsaucu savu darījumu un lai izņem ārā. Puisis neizņēma bet omnivu sazvanīju- noformēja atpakaļ uz viņa numuru. Rīt saņems sms par paku.

Šo soli nesaprotu. Es pacenstos asap tikt pie paciņas un telefona (protams plikām rokām negramstītos). Tagad savāks savu trubu un naudu, izdžesīs soc tīklu kontu un aidā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

zvani uz Omniva un jauta ... video viniem ir ... pasam bija situacija,kad devos pakal pacinai,atveru skapiti un tur tuksums ... pastulba sitacija ... zvaniju uz omniva, skatijas video un atzina,ka kurjers esot noravis burku 

Link to comment
Share on other sites

Es tak ar varu savu telefonu nofilmēt, uzliktu uz ķieģeļa - a paciņā ielikt ķieģeli, sak, telefons bija mērogam.

Neviens jau nezin, kas  tajā pakā bija iekšā :)

Labots - itanium
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Ja es telefonu izņemtu tad viņi teiktu čau! Jo tāda bija mātes nostāja- gaidiet telefonu, pate vainīga. Telefons rokā un zīle kokā. Es jau pati glupa esmu, neko nesaprotu tajā. Vīrietis mans uzreiz pateica ka tur kaut kas nav riktīgi! Noteikti Jūs visi domājat, nu kā tā var darīties, bet nu, kā sanācis tā sanācis- mēģinu izlieto ūdeni smelt ar lupatu un spiest ārā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

video redzamo imei un pārbaidīja- izrādās aktivācija uzlikta telefonam, un parametri ne tādi

Kas ir aktivācija? Pārbaudīju savu tel. imei.info viens parametrs atšķiras, no tā ko šie saka, jāiet būs jāuzdod jautājumu pārdevējam :)

Link to comment
Share on other sites

Jo tāda bija mātes nostāja- gaidiet telefonu, pate vainīga.

Nu, viltojuma tirgošana, uzdodot to par oriģinālu, nozīmē to, ka vainīgs ir viņas jaukais dēliņš.

Rupji izsakoties, tevi smagi ap***. Tu esi upuris, nevis pie kaut kā vainīga.

 

166.14 pants. Viltotu preču pārdošana
Par viltotu preču piedāvāšanu vai pārdošanu -
uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - līdz tūkstoš četrsimt euro, konfiscējot šīs preces.
 

ss.lv sludinājuma ekrānuzņēmumu vismaz pieglabāji?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs

Es jūtos vainīga tikai par to, ka uzticējos viņas dēla vārdiem. Ja pat viņš nezināja, ka tas ir viltojums tad normāli preci saņemt un naudu atgriezt. Ja zināja abi-tad nauda ķešā un abi priecīgi ka maldinot par preces patieso izcelsmi nokāsa kušu. Nav jau protams bagātība, bet uzskatu ka tā vai tā cīnīšos cik būs manos spēkos, ja naudu nedabūšu izvazāšu pa bez tabu un pa visu pilsēteli. Esmu dikti pretimnākoša, bet ja tā ,,piekakā'' dvēselē un melo, tas ir traki... 

Link to comment
Share on other sites

constrig
Kontu nedeva savu, aizbildinoties ka viņam ir uzlikts limits, iedeva mammas

 

Kartēm/kontiem limiti ir uz debetu nevis kredītu.

Vienīgais formālais pavedien ir tikai naudas saņēmējs, pārējais viss ir ar dakšām pa ūdeni. Lai ko reāli pierādītu un celtu prasību, policijai ir jāiegulda ne mazums resursa. 400 eur dēļ,... nu nez...?, veiksmi!

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Es jūtos vainīga tikai par to, ka uzticējos viņas dēla vārdiem.

Njā, žēl ka tā. Ka tikai tur saskatāt problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Balta_kā_sniegs
(labots)

Iphone ir imei, pēc kura var redzēt parametrus. Pirku kā 6 s, bet parametri uz 6, plus rāda activation lock status:on (vīrs apskaidroja, ja pat tas ir oriģināls, tad pārdevējs var pēc tam ierīci pasludināt par zagtu un man paliks tikai ķieģelis ne telefons rokā. )

Labots - Balta_kā_sniegs
Link to comment
Share on other sites

Iphone?

Oke jautajumu nav kartejie cilveki kas tic ka lietojot iphone tu dabu statusu sabiedriba kapec macat bernam fake vertibas? Jaunulim nevajag biznesmenu mobilos tas ir lame ,

Link to comment
Share on other sites

 

 

Oke jautajumu nav kartejie cilveki kas tic ka lietojot iphone tu dabu statusu sabiedriba

Nesāks tagad vel stāstīt kā katram audzināt savus bērnus :book:  

Link to comment
Share on other sites

constrig

Naudas saņēmējam  ir mammas atbilstošs vecums, priežot pēc saņēmēja p.k. ?

Labots - constrig
Link to comment
Share on other sites

Nez,  es vismaz pēdējā laikā lombardiem uzticos vairāk kā privātajiem, Banknote vismaz piedāvā čeku un 24h money-back. 


A privātajam, pat ja esi bijis pie viņa mājās, pārbaudījis, bet prece vienalga izrādās detektīva - neko tak nepadarīsi. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kicker mums ir wannabe iphonistu forums ?

Versatile pieklajigi jau pateica ka vertibam butu jabut citam..

atminas ir tas kas pilnveido personibu..

Link to comment
Share on other sites

@@pokemon

Nevaru nepiekrist, bet nu katrs audzina kā grib protams, galvenais savus audzināt pareizi, kā katram šķiet

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

 

 

Oke jautajumu nav kartejie cilveki kas tic ka lietojot iphone tu dabu statusu sabiedriba
 

 

Kāpēc Latvijā kaut kādi idiotiski stereotipi ka iPhone ir kaut kāds statusa apliecinājums? Jums galva kaut kur iespiedusies vai kas? Kāds vēl statusa aplieicnājums- tas ir vienkārši cita ražotāja tel, nevis Samsung vai HTC, vai Sony. Visi top telefoni maksā vienādi, tikai nez kāpēc vienmēr atrodas kāds, atvainojos, idiots, kurš uzskata, ka ja esi nopircis iPhone, tātad esi gailis un izrādies. Tiešām, aporobežotības kalngals... 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

par kļūdām IR jāmaksā, savādāk no tām negūst mācību...

Būs jāatstrādā vīram par 400 EUR   :punish:  :blush2:  :mrgreen2:

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tātad, konsultējos ar juristi

 

Nez kādus padomus vēl tu te gribi? Padomus, kā uzrīkot "linča tiesu" vai? Lai jurists arī kārto lietas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Versatile pieklajigi jau pateica ka vertibam butu jabut citam..

Nu, gudri moralizēt jau mēs visi mākam, bet kā paši rīkojamies, to skaļi nesakām :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...