Jump to content

Kadastra vērtības izmaiņas


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

 

 

Pirmajam/vienīgajam nekustamajam īpašumam nodoklim jābūt 0. Punkts.

+1

Tā teikt, no tavas klaviatūras, aklajās deputātu acīs! 


 

 

Pirmā/Otrā Ģimināzija , Āgenskalna ģim. ekzaktajās tāpat ir labākas/stiprākas skolas par jebkuru no mums pieejamo privāto skolu. 

Es neesmu no Rīgas...  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • marrtins

    18

  • vvv

    28

  • e = d

    14

  • alusbundza

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

ezis666

^^^ pilnīgi manas domas no klavieres izrāvi

Link to comment
Share on other sites

Nodokļi jau kā tādi ir domāti kopējam labumam + pie mums Latvijā ar savu "bezdarbību" vai "darbību" daļu no tiem iemet "melnajā caurumā" Naivi gaidīt, ka iemaksājot piemēram 300€ tūliņ vietējais pagastvecis ar ceļa rulli būs klāt pie mājas...  :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā būs nākamgad, bet šogad par Jelgavas dzīvokli 40€.. par māju/zemi ~700kvm) Latgales pilsētā (netālu no J-pils).. 15€..

 

Nodokļi ir jāmaksā.. gribam to, vai nē. Tā nu mūsu valsts ir iekārtota.. cits jautājums cik adekvāti mūsu maksātie nodokļi tiek izlietoti, bet pagaidām man nav bijis iemesla šaubīties par maksāšanas jēgu.. Pilsēta ir sakārtota.. bērnam dārziņš ir.. nepieciešamības gadījumā veselības aprūpe ir.. Es gan būtu par, ja to transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli ieliktu degvielā.. tik daudz gadā netiek nobraukts, lai maksātu gandrīz 130€...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Man grūti pateikt, cik Lembergam kabatā tiek, bet pilsēta ir sakopta. Laikam jau kautkas noiet garām kabatai un tiek vispārējam labumam. Drīzāk citās pillsētās viss aiziet personīgās kabatās un, pēdejos divdesmit gados, nekas nav mainījies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tik daudz gadā netiek nobraukts, lai maksātu gandrīz 130€..

 

Tāda diemžēl ir moderno nodokļu sūtība. Tu maksā ne tikai par iztērēto, bet arī par iespēju iztērēt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man grūti pateikt, cik Lembergam kabatā tiek, bet pilsēta ir sakopta. Laikam jau kautkas noiet garām kabatai un tiek vispārējam labumam. Drīzāk citās pillsētās viss aiziet personīgās kabatās un, pēdejos divdesmit gados, nekas nav mainījies.

 

Didzi, Tu esi nepieklājīgi naivs savam vecumam. Lembim vienkārši tas ienākošais cipars ir par kārtu augstāks, tāpēc arī pabiras, kas tiek atdotas pilsētai ir bikiņ lielākas kā citur un rada iespaidu par baigo saimniekošanu.  :sarkasms:  

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Es protams saprotu, Ventspils, osta, bet osta ir arī Liepājā. Par Rīgu vispār nerunāsim. Tai pat laikā Ventspilī visas ielas gludas, bet Rīgā brauc kā pa veļasdēli. Kad redz rezultātu, tad cilvēkiem rodas motivācija maksāt lielākus nodokļus. Mna piemēram tie padsmit lati savulaik šķita smieklīgi mazi. Tagadējais nodoklis varētu būt adekvāts, bet es par to gribu ,savā pilsētā,  redzēt ko līdzīgu Lemberga Ventspilij. Jau pagājušo gadu nodoklis bija augsts, bet no Ventspils  sakoptības gan nebija ne smakas.

VVV, kur tad ir tās sakoptš pilsētas ar savu seju. Es katru gadu vasarā strādaju pasākumos lielākajās pilsētās, bet neko  nemanu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Neesmu es Lemberga fans un ar ziediem nesveicu viņu. Es tikai par faktu, ka Ventspils ir skaista un sakopta pilsēta, kurā nebūtu žēl nodokļus maksāt, jo redz rezultātu. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ventspils ir depresīva pilsēta. Reti nemājīga. Otras tādas Kurzemē laikam nav.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nez, cik pēdējā laikā ir būts ventspilī,. tad neka'du baigo sajūsmu nejutu. Un bruģētās lielās ielas liekas mērens marazms. Bet ko darīt, ja savs(sievas?) bruģis jātirgo...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kāds sakars Lembergam ar Valsts Zemes Dienestu? 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja

A man pie kājas, ko Lembergs dara un kas notiek Ventspilī, jo es tur nedzīvoju, maksāju nodokļus citai pašvaldībai. Vai arī tas ir klasisks stāsts par to, ka kaimiņam zāle zaļāka, sieva smukāka?

 

Es nesaprotu tos, kas cepjas par notikumiem kaut kur Āfrikā un žēlojas par nez kādām pasaules globālām problēmām, bet aiz savas sētas neredz sūdus.  

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

bet pašvaldībai naudas nav un viss tas netiek darīts

Bet ja ir tā, ka nauda ir, bet mazliet pofig un negribas to ieguldīt asfaltā, bet labāk nobruģēt kaut kādas takas pa visu pagasta centru?  

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Neviens nav vainīgs.

Turīgajiem jāmaksā vairāk. Mazturīgajiem mazāk. Tam vajadzētu būt intuitīvi saprotamam.

Īpašums liecina par turību. Īpašuma vērtība tieši ietekmē nodokļa lielumu.

 

Viss ir čiki piki.

Ja kāds negrib maksāt NĪ nodokli, var taču dzīvot mazā mājoklī un naudu glabāt bankā vai maisiņā.

Ko tad dariit mazturiigam cilveekam, kas pie juuras savaa maajinjaa jau septiito paaudzi dziivo! Paardot savu dziivesvietu un paarcelties uz kaadu narkomaaniem piebaaztu socialku? Juurmalaa paaris taadas ir, viena tai skaitaa bijushajaas Policijas akadeemijas telpaaas!

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Katrā ziņā, jūtu līdzi tiem, kas dzīvo, piemēram, Jūrmalā, 1. zonā. Tur ir vāks. Līdzīgi ar Salacgrīvu, Lapmežciemu uttp. Tiesa, patlaban joprojām viss ir tikai "ražošanas stadijā", un jaunumiem var sekot līdzi VZD kadastralavertiba.lv

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

Ko tad dariit mazturiigam cilveekam, kas pie juuras savaa maajinjaa jau septiito paaudzi dziivo! Paardot savu dziivesvietu un paarcelties uz kaadu narkomaaniem piebaaztu socialku? Juurmalaa paaris taadas ir, viena tai skaitaa bijushajaas Policijas akadeemijas telpaaas!

Dabīgi. nav ko bauriem dzīvoties pa kungu noskatītām vietiņām :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Komunisms nosprāga. Var mēģināt pārvākties uz vietām, kur to vēl cenšas uzturēt pie dzīvības. Diemžēl pašreizējā ekonomikas modelī tas, ka tev kaut kas bija n-tās iepriekšējās paaudzes, jau vairs neko negarantē.

Vienu variantu jau augstāk ieteicu kā pārejas risinājumu - maznodrošinātam pensionāram var ļaut akumulēt nodokli līdz īpašuma atsavināšanas vai mantošanas brīdim. Tad gan jānomaksā viss uzkrātais. Tik jāskatās, lai uzkrājums nepārsniedz kadastrālo vērtību.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Labāk ieviest nodokli kadastrālās vērtības apjomā katru mēnesi. Un kadastrālo pacelt 2x virs tirgus cenas. Tādā sistēmā dzīvojam, zinies.

Link to comment
Share on other sites

Komunisms nosprāga. Var mēģināt pārvākties uz vietām, kur to vēl cenšas uzturēt pie dzīvības. Diemžēl pašreizējā ekonomikas modelī tas, ka tev kaut kas bija n-tās iepriekšējās paaudzes, jau vairs neko negarantē.

 

Kāds tam sakars ar komunismu? 

Labots - ggg97
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu, mans novads par iekasētajiem nodokļiem taisa bruģētus trotoārus visneiedomājamākajās vietās un būvē bērnudārzus, bet manā ielā, par spīti 12 mājām, no kurām katra ap 200 Eur noloka, bedres dziļas un ziemā sniegs.

uzraksti iesniegumu


 

 

Bet, kā jau teicu, šoreiz hajs attiecās uz jaunajiem daudzzīvokļu projektiem. Nevienu pierādījumu tam, ka likme tiks celta visiem, es VZD lapā neatradu.

 

http://likumi.lv/doc.php?id=43913

 

 

22. Pēc nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības aktualizācijas nekustamā īpašuma nodokļa apmērs, ja nemainās nekustamā īpašuma lietošanas mērķis, atsevišķi par katru zemes vienību un katru ēku 2008., 2009., 2010. un 2011.gadā nedrīkst pārsniegt iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru (neņemot vērā atvieglojumus) vairāk kā par 25 procentiem. Nekustamā īpašuma nodokļa apmēra pieauguma ierobežojums tiek piemērots arī tādiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā, kuri sastāv no vienas telpu grupas un zemes domājamām daļām:

1) kuri no jauna izveidoti privatizācijas rezultātā. Šādā gadījumā nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežojumu piemēro, vadoties no iepriekšējam taksācijas gadam aprēķinātā nodokļa par nesadalīto zemes vienību, kas bija piekritīga katram atsevišķam dzīvoklim vai nedzīvojamai telpai;

2) ja attiecīgajai telpu grupai Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā nav mainīts telpu grupas lietošanas veids, arī gadījumos, ja zemei ir mainīts nekustamā īpašuma lietošanas mērķis.

 

Stilīgi, bet 25% pieauguma griesti ir noteikti konkrētos gados.


 

 

Ko tad dariit mazturiigam cilveekam, kas pie juuras savaa maajinjaa jau septiito paaudzi dziivo! Paardot savu dziivesvietu un paarcelties uz kaadu narkomaaniem piebaaztu socialku? Juurmalaa paaris taadas ir, viena tai skaitaa bijushajaas Policijas akadeemijas telpaaas!

Es kategoriski neatbalstu vienas pseidotantes atrašanu, kuras dēļ likumos sataisa caurumus.

Nāc uz pašvaldību ar barona izsniegtajiem zemes papīriem un izkaulē atlaidi.

 

Gribi dzīvot pie attīstītas infrastruktūras, maksā nodokli. Gribi taupīt - dzīvo neattīstītā vietā (un attīsti to). Rezultātā nekādas lauku atbalsta programmas nebūs nepieciešamas. Visu paveiks NĪN.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

uzraksti iesniegumu

Jau mēģināju... vairākkārt... pat vietējā avīzē bija raksts par novada domes autoatbildētāju... bet apnika un pārdeklarējos citur - lai pa savu naudu būvē bruģi un gulošos liek un bērnudārzus atver...  


 

 

Gribi dzīvot pie attīstītas infrastruktūras, maksā nodokli. Gribi taupīt - dzīvo neattīstītā vietā (un attīsti to).

Jūrmala nav attīstīta! Kā bija "savoka" laikā, tā arī tagad!  

Lai gan tas ir tipiski visām kūrortpilsētām - Odesa, Krimas pussalas kurorti - visos ir pagājušā gadsimta smaka, bet nākamā gadsimta cenas, jo nodokļi ir ne pa jokam...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet apnika un pārdeklarējos citur

tātad jautājumu atrisināji


 

 

vai zini, kaadas atbalsta programmas laukiem ir taa sauktajaas attiistiitajaas valstiis?

Es par to "programmu", kas paredz lietotāju piesaistīt laukiem.

Ja ir savs auto un patīk zaļums, tad nav nav jēgas maksāt lielus nodokļus par bruģi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kā jau minēju, Latvijā problēma ir tāda, ka tiek mākslīgi tiek izveidotas elitāras vietas. Konkrētā projektā ir arī paredzēts 2 reizes celt kadastru Kauguriem, kas atbilst tipiskai maskačkai Rīgā. 

 

Lūk tipisks biezo rajons pie lidostas, kur nekurienes vidū starp lieliem industriāliem objektiem iebāzts šāds veidojums. Tur var redzēt, ka tiek tirgotas būdas pa 380k EUR. 

https://www.google.lv/maps/@56.91847,24.0056236,3a,90y,166h,74.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOSMfthOE_NuvbTXRjwcqzA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Tāpat Baltezers ir stipri pārslavēts, jo izredzētie ir tikai pie paša ezera dzīvojošie, bet pārējiem pat īsti pieejas tam nav, jo viss ir privāts. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

tātad jautājumu atrisināji

Vēl jau nav teikts - būs gan draudi gan viss pārējais nākamgad, kad neienāks nodoklītis.Tas nebija risinājums, bet gan maziņš spiediens, domāšanas attīstīšanai. 

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

Ko tad dariit mazturiigam cilveekam, kas pie juuras savaa maajinjaa jau septiito paaudzi dziivo!
Jā, jā - tādi paši daži vecie umņiki savas nelikumīgi mantotās nolaistās pažobeles dažreiz spītīgi tur pilsētas centrā, un atsakās pārdot tiem, kas vismaz spētu tajā vietā kaut ko normālu uzbūvēt. Pašiem naudas nav, neko uzturēt vai atjaunot nevar, bet par spīti turas līdz nosprāgšanai pie tiem īpašumiem, it kā kapā varētu paņemt līdzi. Protams, nostaļgija ir laba lieta, taču čakarēt visiem dzīvi un bremzēt attīstību tās dēļ - nu nē, paldies.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kadastrālās vērtības pārskata ik pa laikam, bet diezin vai biežāk par reizi piecos gados.

Pieņemu, ka tas varētu būt atkarīgs no katras pašvaldības slinkuma. Man kaut kā šķiet, ka šogad papīrā par NĪ nodokli redzēju citu kadastrālo vērtību nekā pērn. "Reizi piecos gados" šoreiz nebūs, jo NĪ uz papīra "tika radīts" vien kaut kādā 2014. gadā.

 

Tauta - darba ņēmēji to nevar izlemt. To var izlemt tikai uzņēmēji, kuru īpatsvars tāpat ir viens no zemākajiem Eiropā.

Ja atmiņa neviļ, tad tos pašus plāno likt aiz restēm par aploksnēm.

 

īstenībā jau tieši otrādi - tas ir proporcionāls tam, ko attiecīgais īpašums gūst no konkrētās atrašanās vietas, tai skaitā valsts vai pašvaldības ierīkoto infrastruktūras - ceļi, visa veida komunikācijas u.t.t. pie mums gan tas ir vienkārši veids kā nepārvarami nokāst naudu no īpašniekiem

Nav viss tik vienkārši. Man, piemēram, ceļš ir servitūta - ne tur pašvaldība kaut ko ierīkoja, ne baigi uztur kārtībā. Toties kaut kādu svaigu šosejas posmu gan kaut kādu iemeslu dēļ izdomāja "renovēt". Kanalizāciju man neviens nenodrošina - pašam vietējo jāierīko. Gāzes nav un nebūs, telefona vadi - tas pats. Elektrība, mobilie telefonsakari - kaut kas no savas kabatas, kaut kas no "kopējā katla", kas, cik noprotu, ir nevis valsts budžets, bet Tele2, LMT u.c. uzņēmumu budžeti.
Tā ka nejūtu, ka jelkādas komunikācijas no tā nekustamā īpašuma nodokļa tiktu nodrošinātas. Nēnu OK, nodrošina to, ka var atbraukt asenizators (sūdu izvedējs) - viena reize laikam maksāja kaut kādus €40, bet nu atkal - no savas kabatas, nevis no tā, kas nodokļos nomaksāts.
Un jā, tas attiecas nevis uz mani kā uz indivīdu, bet principā uz visiem apkārt dzīvojošajiem.

 

Ja kāds negrib maksāt NĪ nodokli, var taču dzīvot mazā mājoklī un naudu glabāt bankā vai maisiņā.

Bankas tak jau sāk runāt, ka par bankā noguldītajiem līdzekļiem arī jāsāk prasīt samaksu procentos. Vispirms gan tikai no lielajiem uzņēmumiem, bet nu tas ir tikai laika jautājums, kad to pašu attiecinās arī uz privātpersonām ar salīdzinoši nelieliem uzkrājumiem.

 

Pirmajam/vienīgajam nekustamajam īpašumam nodoklim jābūt 0. Punkts.

Nevis "pirmajam/vienīgajam", bet vienīgajam - neatkarīgi no tā, pirmais tas vai piektais.
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pieņemu, ka tas varētu būt atkarīgs no katras pašvaldības slinkuma. Man kaut kā šķiet, ka šogad papīrā par NĪ nodokli redzēju citu kadastrālo vērtību nekā pērn. "Reizi piecos gados" šoreiz nebūs, jo NĪ uz papīra "tika radīts" vien kaut kādā 2014. gadā.

 

Kadastra vērtību nosaka Valsts Zemes dienests. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, jā - tādi paši daži vecie umņiki savas nelikumīgi mantotās nolaistās pažobeles dažreiz spītīgi tur pilsētas centrā, un atsakās pārdot tiem, kas vismaz spētu tajā vietā kaut ko normālu uzbūvēt. Pašiem naudas nav, neko uzturēt vai atjaunot nevar, bet par spīti turas līdz nosprāgšanai pie tiem īpašumiem, it kā kapā varētu paņemt līdzi. Protams, nostaļgija ir laba lieta, taču čakarēt visiem dzīvi un bremzēt attīstību tās dēļ - nu nē, paldies.

Avot kapitālisms, avot nav vairs sociālisms, privātīpašums ir svēts.

Ideālais variants būtu - ir veca pažobele, kļūst tas rajons par elitāru, kur zemes tirgus vērtība pieaugusi, grib tās pažobeles vietā kāds kaut ko attīstīt, tad pērc to pleķi ar visu pažobeli par tā brīža tirgus cenu, i visi vecie nostalģiskie īpašnieki ar prieku tirgotu. Nevajag pārmest vecajiem pažobeļu īpašniekiem, viņi nav vainīgi pie tā, ka kaut kādi blakus iesākuši tur elitāru rajonu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

i visi vecie nostalģiskie īpašnieki ar prieku tirgotu.

Kāds man prieks tirgot zemes gabalu, kur es pats sastādījis ābeles utml. uzcēlis māju, daļēji ar paša spēkiem utml. ?! Kaut vai miljonus piedāvā, nav nekāda prieka.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut vai miljonus piedāvā, nav nekāda prieka.

Tad tavā gadījumā miljardus jāpiedāvā. :)

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

aa, starp citu... tu tak pats taadaa iipatneejaa vietaa dziivo, vai ne? taads diezgan konkreets uukjis no aarpuses
Ja tu to man, tad nē, manējā visnotaļ ok, bet tieši blakus gan ir viena no manām minētajām nolaistajām ēkām, kuru pašlaik iekš ss.lv tirgo par 1.4 miljoniem. Un tajā mājā ir seši identiski dzīvokļi manējam, un pagalma platība uz pusi mazāka kā man te. 

 

Jā, starp citu - tā kā pasūdzēties citur īsti nevar, un te jau daži pirmīt bija uzrakstījuši par saviem NĪN - man par savu ūķi jāmaksā 780. :(


Salīdzinājumam - par divistabnieku Jelgavā tuvu centram pagājušogad samaksāju 42€. Un neteikšu, ka Jelgavā būtu 18.5 reizes sliktākas ielas, policija brauktu 18.5 reizes ilgāk, vai kas tamlīdzīgs...

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

Kadastrālās vērtības VZD pārskata katru gadu visiem nekustamajiem īpašumiem, kas ir reģistrēti kadastrā. Reizi divos gados MK apstiprina bāzi (var mainīties metodika). Kadastrālajai vērtībai būtu jābūt ~0,85 no tirgus vērtības. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

85% jo?

Jo var vairāk ieņemt nodokļos un uzklāt labāku bruģi poličiem, ugunsdzēsējiem, ārstiem un skolotājiem. Visur :)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

grib tās pažobeles vietā kāds kaut ko attīstīt, tad pērc to pleķi ar visu pažobeli par tā brīža tirgus cenu

 

nu tak tā arī ir. tikai pārdevējs grib daudz vairāk par tirgus cenu. viņam nepielec, ka tā nav zeme ar piecstāvu māju, bet gan zeme ar apgrūtinājumu nojaucama grausta veidā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...