Jump to content

Lattelecom pieliek ciparu


Volters
 Share

Recommended Posts

AlCohol
Pirms 34 minūtēm , Stasss teica:

Bet vispār jautājums autoram - paša Teta dotais rūters nekādi neder?

Man personīgi viņš iet dziedādams, un galīgi neredzu problēmu..

Jo dodot savu Gigabitu loģiski ka viņi met arī attiecīgu rūteri pakaļ

ja vienam kompim lan vajag, pietiek. kādreiz ceturtais ports bija gbit, pārējie sotaki. paredzēti teļļukiem, utt.

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Es ne par pašu Teta rūtermodēmu vai kas viņš tāds, bet par to ko Tets piešķīra papildus, kad pieslēdza savu Gigabitu.

Manā gadījumā šāds

 

IMG_1306.jpeg

Link to comment
Share on other sites

uldise

šitas jau Wifi Extender, pareizi? ar domu lai noklāj visu māju, ja pats rūteris kādā dziļā kaktā nobāzts.

Link to comment
Share on other sites

M@R$$
Pirms 12 minūtēm , uldise teica:

šitas jau Wifi Extender, pareizi? ar domu lai noklāj visu māju, ja pats rūteris kādā dziļā kaktā nobāzts.

Man kā Extenderis kalpo otrs rūteris :D

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 18 minūtēm , uldise teica:

šitas jau Wifi Extender, pareizi? ar domu lai noklāj visu māju, ja pats rūteris kādā dziļā kaktā nobāzts.

pēc kaut kāda mesh ap izskatas.

Link to comment
Share on other sites

tu16
pirms 1 stundas , Stasss teica:

Bet vispār jautājums autoram - paša Teta dotais rūters nekādi neder?

Man personīgi viņš iet dziedādams, un galīgi neredzu problēmu..

Jo dodot savu Gigabitu loģiski ka viņi met arī attiecīgu rūteri pakaļ

Man ir I-240G-P, 2,5G/1,25G GPON ONT, maza praktiska kaste. Negribu tos Nokia briesmoņus.

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Es ne par pašu Teta rūtermodēmu vai kas viņš tāds, bet par to ko Tets piešķīra papildus, kad pieslēdza savu Gigabitu.

Manā gadījumā šāds

 

IMG_1306.jpeg

Tas vispār ir Rūteris? Kāds modelis- bildi no vēdera studijā!

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

Mc atdzīvojies?

Link to comment
Share on other sites

tu16

Būs jāturpina vien rakt netā pēc atbildes. Paldies visiem, kuri mēģināja man palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Net
pirms 3 stundām , Athlons teica:

nebūtu ienācis prātā, būtu "stiepis atpakaļ"... :D

tagad, izskatās, izlabojuši, vismaz weblapā...

 

īsti veči mikrotiku caur web lapu vispār nevirina 🙂 Tikai Winbox

Link to comment
Share on other sites

McBetonc
1 hour ago, AlCohol said:

Mc atdzīvojies?

nezaales neizniixt tu siikaa chura

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 4 stundām , uldise teica:

Tev pašam tāds ir un tiešām Gbit NAT iet bez problēmām?

nuuu... eeee... :TPON:es baigais IT-šņiks neesmu... tik cik speedtest.net spēju palaist... tur arī to gandrīz Gigabitu rāda... nu pieslēgums i 1000Mbit/s... man izskatās, ka ierobežojošais ir pieslēgums, ne rūteris, bet hvz... 

 

Pirms 26 minūtēm , Net teica:

 

īsti veči mikrotiku caur web lapu vispār nevirina 🙂 Tikai Winbox

:TBS:es vēl/vairs neesmu īsts vecis...

Link to comment
Share on other sites

uldise

te arī ir jautājums, kam to 1Gbit vajag - ja tikai speedtestam, kur būs lielās paketes, tur jau tas Gbit arī ies.

ja grib reālāku trafiku tuvu 1Gbit izrūtēt, gan jau nesanāks. Bet tad jautājums ir vai autors savā mājas tīklā ko tādu vispār ir spējīgs radīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Athlons

nu manā gadījumā tas "ātrums" noder tikai reizēm, kad no Stīma kaut ko instalēju, vai velku kādu filmu no interneta veikala...

bija vēl doma, ka noderēs kaut kad ne pārāk tālā nākotnē kopēt failus uz lokālo NAS vai tml...

Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
pirms 11 stundām , uldise teica:

te arī ir jautājums, kam to 1Gbit vajag - ja tikai speedtestam, kur būs lielās paketes, tur jau tas Gbit arī ies.

ja grib reālāku trafiku tuvu 1Gbit izrūtēt, gan jau nesanāks. Bet tad jautājums ir vai autors savā mājas tīklā ko tādu vispār ir spējīgs radīt.

Te runa nav par spējām ko radīt mājas tīklā, tad kāds labums no 1Gbit pieslēguma, ja to nevar iegūt no savas iekārtas. Īstenībā mēs sponsorējam TET, maksājam par jaudīgu pieslēgumu, ko īstenībā neizmantojam vai nevaram izmantot. Līdz šim bija 200Mbit, pilnīgi visam pietiek. Tas 1Gbit ir tikai  lai noplēstu naudu.

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

tu16

Un lūdzu neizplūstam kā tirgus vecenes. Es lūdzu informāciju no tiem kuri lieto TET 1 Gbit optiku, kādi WiFi rūteri reāli nodrošina 1Gbit ātrumu LANā, plusi, mīnusi. Īsi un korekti . Paldies

Link to comment
Share on other sites

kaads
pirms 14 stundām , uldise teica:

šitas jau Wifi Extender, pareizi?

var strādāt gan gan

Link to comment
Share on other sites

tu16
Pirms 11 minūtēm , kaads teica:

var strādāt gan gan

ir kaut kāds apraksts šim verķim, tehn dati utt.

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 17 minūtēm , tu16 teica:

Es lūdzu informāciju no tiem kuri lieto TET 1 Gbit optiku

nu jā, man nav optika no TET, bet kāda gan diez starpība, kurš ISP to Gbit nodrošina.

es jau augstāk jautāju - kādiem mērķiem to 1Gbit lietosi. ja tur būs tikai lielās paketes, un pārējam ar tiem pašiem 200Mbit pietiek, tad biedrs jau augstāk ielika kādas cenas Mikrotik likt.

ja nepatīk Mikrotik, tad meklējam ko līdzīgu cenu kategorijā no citiem, pētam specenes, lasam review un tml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaads
Pirms 8 minūtēm , tu16 teica:

ir kaut kāds apraksts šim verķim, tehn dati utt.

kad gāju no TET prom, tad iesūcu to rūteri sev, samaksāju kapeikas par to . Biju novilcis vai izdrukājis aprakstu par to, ja atceros pat latv. valodā liekas. Vai tik TET mājas lapā nebija. Apraksts par gan gan iespējām noteikti bija, par teh. info neatceros. Vakarā paskatīšos, kaut kur mētājas.

Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
Pirms 44 minūtēm , uldise teica:

nu jā, man nav optika no TET, bet kāda gan diez starpība, kurš ISP to Gbit nodrošina.

es jau augstāk jautāju - kādiem mērķiem to 1Gbit lietosi. ja tur būs tikai lielās paketes, un pārējam ar tiem pašiem 200Mbit pietiek, tad biedrs jau augstāk ielika kādas cenas Mikrotik likt.

ja nepatīk Mikrotik, tad meklējam ko līdzīgu cenu kategorijā no citiem, pētam specenes, lasam review un tml.

Tu tā arī mani nesaprati vai neizlasīji, ko rakstīju. Nu tad īpašiem nesaprašām: ja man ir 1Gbit pieslēgums, tad kaut primitīvi es gribu redzēt speedtestā to ātrumu tuvu pie 1000Mbit. Tagad saprati!!

Pirms 36 minūtēm , kaads teica:

kad gāju no TET prom, tad iesūcu to rūteri sev, samaksāju kapeikas par to . Biju novilcis vai izdrukājis aprakstu par to, ja atceros pat latv. valodā liekas. Vai tik TET mājas lapā nebija. Apraksts par gan gan iespējām noteikti bija, par teh. info neatceros. Vakarā paskatīšos, kaut kur mētājas.

Paldies, es tikko atradu pieslēgšanas instrukciju.

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

Net
1 stundu atpakaļ, tu16 teica:

kādi WiFi rūteri reāli nodrošina 1Gbit ātrumu LANā,

īsi un konkrēti ,pārbaudīti modeļi : Asus , Tp-link, Aruba. Vēl bija šāds AX5700, tas spēja izgriezt cauri ap 910Mbit pa wifi. Tajā vietā bija diezgan noslogots ēters, iespējams tas arī deva kaut kādu iespaidu. Vēl kā piemērs- access pont Unifi, nav rūteris, griež pat vairāk kā 1Gbit ,bet varbūt noder informācijai.

Ja runājam par Mikrotik, tad pagaidām vēl nēesmu sastapies ar modeli, kurš būtu spējīgs izbliezt pa wifi pilnu 1 Gbit.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
Pirms 10 minūtēm , Net teica:

īsi un konkrēti ,pārbaudīti modeļi : Asus , Tp-link, Aruba. Vēl bija šāds AX5700, tas spēja izgriezt cauri ap 910Mbit pa wifi. Tajā vietā bija diezgan noslogots ēters, iespējams tas arī deva kaut kādu iespaidu. Vēl kā piemērs- access pont Unifi, nav rūteris, griež pat vairāk kā 1Gbit ,bet varbūt noder informācijai.

Ja runājam par Mikrotik, tad pagaidām vēl nēesmu sastapies ar modeli, kurš būtu spējīgs izbliezt pa wifi pilnu 1 Gbit.

Paldies, beidzot sakarīga atbilde. WIFi mani īpasi daudz neuztrauc, vairāk interesē ātrums pa kabeli, jo man patīk sēdēt aiz rūtera, nevis pa tiešo. Un vienkārši stabili strādā, kā iepriekšējais- pieslēdz un aizmirsti ka tur kaut kas vēl būtu jādara. Kāpēc? Nepaskaidrošu!!

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 13 minūtēm , tu16 teica:

WIFi mani īpasi daudz neuztrauc, vairāk interesē ātrums pa kabeli

No Mikrotik - brīvinoteikti, gan jau ir vēl, jāskatās CPU, vismaz divkodolu 1,4GHz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Net

ja skatamies vairāk no price-performance puses, tad es ņemtu kaut ko no mikrotik. Daži no visa mikrotik klāsta, kas ir konfigurēti un kuri smuki spēj izbliezt pilnu gigu rb4011, tad vēl arī rb5009 un protams visi CCR modeļi .

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 17 minūtēm , tu16 teica:

stabili strādā, kā iepriekšējais- pieslēdz un aizmirsti

 

Pirms 2 minūtēm , Net teica:

kuri smuki spēj izbliezt pilnu gigu

Pat RB3011 (2x1,4GHz) to spēj (tikko pārbaudīju), tikai tam nav WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Net

jap, arī 3011. Nu es minēju tiki dažus piemērus. Tur jau pašam @tu16 ir jāskatās ko un kā vajag, finanse utt.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 11 minūtēm , Stepselis teica:

Cenas/ražības ziņā būs ļoti laba izvēle, jo ir arī WiFi6.

Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
29.03.2024. , 11:55, Net teica:

jap, arī 3011. Nu es minēju tiki dažus piemērus. Tur jau pašam @tu16 ir jāskatās ko un kā vajag, finanse utt.

Atvainojiet kungi, bet es jau minēju, ka mikrotik man nevajag, pārāk advancēts. Kaut ko vienkāršāku, bet lai būtu spējīgs pilnvērtīgi sagremot 1Gbit pieslēgumu, bet lai arī nebūtu kauns no WiFi. Nauda nav problēma,bet pārmaksāt par to, ko man galīgi nevajag ir stulbi.

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Lai jau ir tas advancētais, pēc noklusējuma tur viss darbosies, tikai jāieliek SSID un parole.

Pēc tam par to varēsi aizmirst, viss strādās.

Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
Pirms 9 minūtēm , Stepselis teica:

Lai jau ir tas advancētais, pēc noklusējuma tur viss darbosies, tikai jāieliek SSID un parole.

Pēc tam par to varēsi aizmirst, viss strādās.

Un piemēram port forwardind, konkrētam datoram piesaistit konkrētu lokālu IP- tur nevag raķešu zinātni??!! Es to Winbox tikai pāris reizes esmu bakstījis.

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Nav nekāda raķešzinātne, ir pa pilnam instrukciju internetā.

Viss, kas Tev varētu būt vajadzīgs, ir izdarāms.

 

Pirms 8 minūtēm , tu16 teica:

konkrētam datoram piesaistit konkrētu lokālu IP

Pavisam elementāri.

Link to comment
Share on other sites

tu16
Pirms 6 minūtēm , Stepselis teica:

Nav nekāda raķešzinātne, ir pa pilnam instrukciju internetā.

Viss, kas Tev varētu būt vajadzīgs, ir izdarāms.

 

Pavisam elementāri.

Es ar microtikiem neesmu krāmējies un cik zinu, tad to konfigurācija stipri atšķiras no klasisko rūteru konfiga. Ir gan dzirdēts, ka esot arī klasiskais. Vai tā arī ir!?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
(labots)

Idejiski ne ar ko neatšķiras.

Pirms 6 minūtēm , tu16 teica:

ar microtikiem neesmu krāmējies

Tad sākumam tomēr vajadzētu kāda zinošāka palīdzību.

Kaut gan YouTube pilns ar Mikrotik konfigurāciju pamācībām.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
29.03.2024. , 13:09, Stepselis teica:

Idejiski ne ar ko neatšķiras.

Tad sākumam tomēr vajadzētu kāda zinošāka palīdzību.

Kā jau minēju, mikrotik līmenis pagaidām diezvai man vajadzīgs. Ja galīgi neko jēdzīgu par saprātīgu cenu neatradīšu, tad paliek mikrotik.

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

tu16

Un vēl ko esmu ievērojis, tad daudziem jauniem verķiem konfigurācija ir iespējama tikai caur app ar mob. tel.

Biju jau noskatījis LINKSYS MX2001-KE un mani apturēja tā app aplikācija, ja būtu konfigurācija arī ar kabeli, tad būtu ņēmis. Aizmirsu pieminēt,ka priekšroku dodu bezragu rūteriem, man tie ragi ne īpaši...

Pirms 29 minūtēm , jema teica:

Vari uzmest aci šādam verķim, ir arī komplekti ar 2 verķiem https://play3r.net/reviews/networking/tp-link-deco-x50-3-pack-mesh-wifi-review/

Paldies, man pietiktu ar vienu. Galīgi skopi ar LAN portiem !!!

Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 7 minūtēm , tu16 teica:

Galīgi skopi ar LAN portiem !!!

Tev pašam ir skaidrs ko tu gribi? Mazie gigabita switch neko nemaksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tu16
(labots)
Pirms 11 minūtēm , jema teica:

Tev pašam ir skaidrs ko tu gribi? Mazie gigabita switch neko nemaksā.

Pilnīgi un man nevajag liekus krāmus.

Vienkāršu un prastu kā Linksys 320N, bet lai būtu spējīgs sagremot 1Gbit pieslēgumu. Kas tur ko nav saprotams!!

Labots - tu16
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 16 minūtēm , jema teica:

Tev pašam ir skaidrs ko tu gribi?

Šo jautājumu arī gribas uzdot no paša tēmas sākuma jau. Kaut ko pin, kaut ko vajag, kaut ko nevajag...

 

Sliktu rūteri nevajag, labu ar nevajag. Teta dotais ar neder. LAN ports arī neder..

Link to comment
Share on other sites

e = d

Izskatās pēc kārtējā LLP.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...