Jump to content

Sat antenas apsnigšana,aizsnigšana utt.


Valduha
 Share

Recommended Posts

Katru gadu man ap šo laiku +- aktualizējas šī problēma.

Tātad antena 1,40 ofset,plastikāta,Cēsu kantora ražojums.Loģiski šinī temperatūrā ap 0 un sniegā kā šodien nu nerāda un viss.Antena stāv uz 5 stāvenes jumta.Visi vēji un sniegi no visām pusēm.Aiziet un notīrīt ar roku vai birsti nav iespējams.Tad ir jātrobelē mājas vecākais utt.,jo visas durvis ir zem atslēgām un tas ir pareizi.

Kaut kad man bija ienākusi prātā doma par elektriskajiem apsildes kabeļiem.Vai tā būs labi,tomēr mitrums utt.Bija doma tos kabeļus savalkāt antenai aizmugurē krustu šķērsu,piestiprināt un uz leju barošanas vadu.Cik tas ir droši?Vai es tajā brīdī nenokratināšu elektrošokā visu māju :rus_roulette:

Bet tāpat vēl paliek apsnigusi galviņa,ko ar šo metodi tāpat neatkausēsi.

Kādi varianti vispār vēl būtu?

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

Vienkāršākais - nodibināt labas attiecības ar mājas vecāko, lai piešķir tev atslēgu (jumts jau ir kopīpašums - tātad arī tavs ) un uzkāpt pa reizei patīrīt.

Man ar sākumā m.v. protestēja par antenām uz 9 stāvenes, bet es savācu parakstus no dzīv. īpašniekiem (50%+1 vismaz) ka tiem nav iebildumu, un tiku pie antenu apsaimniekošanas.

Link to comment
Share on other sites

OK,man pat ir rakstiska atļauja no namu pārvaldes par atļauju ustādīt sat antenu uz jumta.Uzkāpt nav problēmu,vis lielākā cilvēka problēma ir slinkums :)

Gadās arī vēl visādas citās sadzīviskas situācijas.Vai tiešām 21.gadsimtā nav risinājuma?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kad man bija ienākusi prātā doma par elektriskajiem apsildes kabeļiem.Vai tā būs labi,tomēr mitrums utt.Bija doma tos kabeļus savalkāt antenai aizmugurē krustu šķērsu,piestiprināt un uz leju barošanas vadu.Cik tas ir droši?Vai es tajā brīdī nenokratināšu elektrošokā visu māju

 

Apsildes kabeļi ir dažādi, var izprojektet sildāmus ar 12 voltiem. 

 

Varbūt vajag piestellēt kaut kādu sniega pūtēju?

 

Un pašā snigšanas laikā var nerādit ne jau tapec, ka šķīvis un galviņa apsniguši, bet tāpec, ka tas vilnis tādai putrai cauri neiet un viss.

Link to comment
Share on other sites

1.4m antena nevar aizsnigt. Tas tak baigi liels laukums. Savā laikā parastās 1,8m parabolas aizsniga līdz pusei un vienalga rādija. Ofsetam parasti apsnieg galviņa un problēma ir tur. Pieliec zem galviņnas kaut 50W kvēlspuldzi un sniegs nokusīs. Tur jāpieie radoši. Treakākais, ko esmu redzējis, bija zem antenas palikts prožektors, kurš spīdēja virsū, no aizmugures, un sildija antenu. Tas gan no parabolu laikiem. Ir arī labā ziņa, antena pavērsta uz dienvidiem un pavasara saulīte to moimentāli nokausēs.

Par piekļūšanu jumtam es vispār nesaprotu. Nu bļin, kur var būt šitā īrnieku domāšana. Māja pieders iedzīvotājiem, nevis pārvaldniekam. Līdz ar to, saimnieks jau nu var tikt uz sava īpašuma jumta. Tur vienīgie izdevumu uztaisīt atslēgas dublikātu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt vajag piestellēt kaut kādu sniega pūtēju?

sniega vīru ar slotu

 

tāpec, ka tas vilnis tādai putrai cauri neiet un viss.

vilnis cauri iet

 

Varbūt var mēģināt apsmidzināt ar nano daļinu aerosolu.http://www.nanoteks....h-electric.html

tas būs īstermiņā


Didzis

1,4 ofsetantena Cēsu ražojums var aizsnigt,formas īpatnības,ja esi redzējis.

Neiet runa par piekļūšanu vai nepiekļūšanu.Es taču arī neskraidu uz augšu un leju lai to pagrieztu.To izdara motors.

Link to comment
Share on other sites

Jumtiņš gan ir laba ideja!  Būs pa vasaru jāuztaisa. Man antenām piekļūt nav problēmu,bet tāpat slinkums ģērbties un iet  tīrīt.

Link to comment
Share on other sites

bet tāpat slinkums ģērbties un iet tīrīt.

 

Nu bļin, kur var būt šitā īrnieku domāšana

goicis

50% tas ir risinājums.Paldies.

Paliek vēl antena.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

 

 

Paliek vēl antena
 

krievu forumos iesaka sapūst ar kaut kādiem līdzekļiem!zarini jau minēja.

Link to comment
Share on other sites

es protams pamēģināšu to aerosolu.Tikai tas varētu būt īstermiņā,jo intensīvs lietus to tāpat noskalotu.Un tas laikam būtu jādara sausā laikā.

Link to comment
Share on other sites

vai uz plastikāta arī tas turēsies?


naled2.jpg

 

Didzim,kam ofsetantenas neaizsnieg.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

 

 

vai uz plastikāta arī tas turēsies?

To es pateikt nemāku!Man arī ir šķīvis 110cm ar motoru uz divstāvenes,bet problēmu nekad nav bijis.Vienīgi vējš šad tad kaut ko sadara :)  

Link to comment
Share on other sites

Es nesapratu - a kas vainas variantam paņemt kaut vai to pašu elektrisko sildelementa kabeli, ko izmanto siltajās grīdās, un koncentriskā spirālē pielīmēt antenas aizmugurē? Tur būs kādi pāris metri (ap 100W), un ar to pietiks atliektiem galiem, lai turētu šķīvi tīru no sniega uz tām pāris stundām katru dienu, ko plānots lupīt teļļuku. Tāpat arī uzsilst ātri, un sniega cepure nobrauks lejā desmit minūtes pēc ieslēgšanas.

Link to comment
Share on other sites

Reini,galvenais cik tas ir droši.Es varu to kabeli ielikt vannā ar ūdeni,ieslēgt 220 un iekāpt pats pliks.Es izkāpšu vai baltās čībiņās?

Link to comment
Share on other sites

baigi sarežgīta padarīšana sanāk.Vēl jau jārēķinās,man pirmais stāvs,antena uz 5 stāvenes jumta + bēniņi,sanāk visi 6 stāvi.Saprotu,ka barošanas kabeli arī sērkociņa resnumā nevar vilkt.

Link to comment
Share on other sites

Kautkā neticās, ka, sniega laikā, kāds kāps uz jumta un, ar plikām rokām, grābstīsies ap sildelementiem. Pats tak saki, ka uz jumta tā kurš katrs netiek. Protams, dzelžiem jābut sazemētiem un noplūdes automāts jāuzliek, bet citātāk nekādas problēmas nebūs. Galu galā, to sildītāju tak slēdz iekšā tikai tad, kad bilde  pazūd un tas būs pāris reizes ziemā. Es gan nečakarētos un pieciestu tās dažas reizes, kad bilde pazūd. Nav tak televizors dzīvības un nāves jautājums.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

 

 

barošanas kabeli arī sērkociņa resnumā nevar vilkt

 

Tur būs kādi pāris metri (ap 100W)

Tik mazam patērētājam da jebkāds 230V kabelis būs pietiekams.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kautkā neticās, ka, sniega laikā, kāds kāps uz jumta un, ar plikām rokām, grābstīsies ap sildelementiem.

es runāju par strāvas noplūdi,kur protams varētu palīdzēt noplūdes automāts.

 

Es gan nečakarētos un pieciestu tās dažas reizes, kad bilde pazūd.

personīgi jā,bet ja tas ir vajadzīgs profesionāliem nolūkiem.Pats televizoru skatos ar muguru.

Link to comment
Share on other sites

Tam piedāvātajam variantam ar grīdas sildelementu tas atrodas gumijas šlangā iekšā. Svarīgi tik pareizi pēc IP65 noziolēt visus savienojumus starp pievadkabeli un sildelemena šlangu, un tad iespēja savainoties ir tuva nullei.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

būs arī tā jādara,kad paliks siltāks viss izkaltīs.

Paldies par padomiem,atsevišķi Reinim un goicim.Varam slēgt.

Link to comment
Share on other sites

pareizi Didzis runā, var jau paciest tās pāris dienas bez TV. Kautvai man sat tv ir 5 gadi , nekad nav bijis ar sniegu probēmas. Ja neiet sat (medus ) skatos virszemes tv. Uzstvērējs ar abiem uzstvērējiem DVB_T un C

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kautvai man sat tv ir 5 gadi

jauns vēl esi,mans dēls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ir lieks simts nopērk speciālu sildītāju.

Ja nav lieks simts, tad J.Reinis variants ar sildakabeļiem varētu derēt, prātīgāk būtu  lietot speciālos sildkabeļus, kas piemēroti ledus atkausēšanai notekcaurulēs vai vismaz cauruļu apsildei domātos. Plastamaisai/gumijai kas paredzēta iebetonēšanai šaubos vai būs UV noturība.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es gan nečakarētos un pieciestu tās dažas reizes, kad bilde pazūd
Man šad tad ir tā, kad laiks mainās no silta uz aukstu, no gaisa nāk šļura, kuru vējiņš vēl tā smuki iegriež antenā. Pie antenas pa nakti smuki piesalusi kārta, kuru ar birsti noslaucīt nevar, jāņem skrāpis vai remdens ūdens jāspricē virsū. Man ta pofig, antena tikai 4m virs zemes.
Link to comment
Share on other sites

Plastmasas pudeles korķī mazs caurumiņš, karstu ūdemi pudelē un parabolu, no apledojuma, notīrīt elementāri. Protams, ja antena nav piektā stāva augstumā pie sienas uzlikta ar pacēlāju. Es gan parasti tīrīju ar visparastāko grīdas birsti. Sen gan neesmi to darijis. Internets izkonkurējis SAT skatīšanos.

Link to comment
Share on other sites

Internets izkonkurējis SAT skatīšanos.

nekad.Tāpat kā sat skatīšanās nav izkonkurējusi internetu.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, zb man pat  tās pašreklāmas par Discovery, bet TV3 vispār nav iespējams skatīties. Nu labi, es vispār nemīlu TV skatīties.

Link to comment
Share on other sites

Var paņemt gatavo antenas sildītāju ar visu automātiku un kabeļiem par kādiem 100-150 EUR. Kaut ko tādu post-78751-0-16026100-1455468169_thumb.jpg

Vai tādus http://www.amazon.com/Hot-Shot-Heater-Satellite-Dish/dp/B0030TYX6K

http://www.emmeesse.it/en/product.asp?idprod=363&idcat=500


Dažām manām antenām ir sildītāji. Viens izskatās tā post-78751-0-73997700-1455468514_thumb.jpg

Bet nekad nebiju vēl pieslēdzis, slota vairāk patīk :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

T90, kad jau kanāli riktīgi birst nost, vienkārši nolaistu ar karstā ūdens spaini post-78751-0-00346100-1455469875_thumb.jpg . Polārajam mehānismam (viens no 100, kurus neesmu uzstādījis :hunter: ) virsū sataisīju aizsargu (var trīs reizes minēt no kā) pret sniegu. post-78751-0-27578100-1455469892_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mazliet ne pa tēmu... bet tomēr.

 

Vienubrīd vēlējos dzīvoklī ierīkot SAT, bet nav skata uz dienvidiem. Biju izdomājis, ka varētu uz 3stāvenes jumta.

Reiz runāju par šo tēmu ar kaimiņu un viena mājas babene padzirdēja un teica, ka uz jumta jūs neko neliksiet, citādāk jums tas beigsies slikti. Iešot uz policiju, domi sūdzēties utt., ka laužot jumtu. Lai liekot vainu uz balkona (uz kura jau minēju nav redzamības un koki)) vai slēdzot LTC vai Baltcom. Kāds ir diplomātisks veids kā šādās situācijās darīt?

 

Tā nu nosplāvos un tagad skatos torrent-tv.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nav jau teikts, ka ir tie sildītāji pieejami tikai viena izmēra.... pameklē plašajā internetā, gan jau atradīsi ko piemērotāku tieši tavai antenai. Un, galu galā, var pilnīgi pietikt, ja pasildīt tikai pašu antenas apakšu, tur jau tas sniegs parasti sakrājas.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

principā jā,sniegs ir tikai apakšā.Uz galviņas jumtiņš un prob.atrisināta.Paldies Tev par ieteikumu.

Link to comment
Share on other sites

Jumtiņš virs galviņas/galviņām.... nedomāju, ka tam būtu jābūt tik augstam, pilnīgi pietiktu ja starp galviņām un jumtiņu ir kādi 2-3 cm, bet tās jau ir detaļas, var paeksperimentēt ar plastika pudelēm un atrast labāko risinājumu.post-78751-0-00446500-1455472138_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...