Jump to content

Zemes atdalīšana/sadalīšana


kuliks
 Share

Recommended Posts

Sveicināti. Varbūt kāds ir saskāries ar šādu situāciju un var ko pastāstīt. Tātad, izejas dati: 

- pierīgas pašvaldībā ir nekustamais īpašums - 6 ha liels zemes gabals ( pašlaik mežs ); 
- pēc pašvaldības saistošajiem apbūves noteikumiem- plānotā izmantošana: savrupmāju dzīvojamās apbūves teritorija mežaparkā; 
- minimālā jaunizveidotā zemes gabala platība 2500m2; 
- zemes īpašnieks ir gatavs pārdot zemes gabalu 2500 - 5000 m2, bet negrib sadalīt visu īpašumu mazākos apbūves gabalos, jo tad vairākkārtīgi pieaugs  nekustamā īpašuma nodoklis viņa zemei;

 

Vai ir iespējams atdalīt šādu zemes gabalu un mainīt lietošanas mērķi tikai jaunizvedotajam zemesgabalam ( 2500 -5000m2), nevis visiem 6 ha.

Un vai pašvaldība pieprasīs detālplānojumu visam 6ha zemesgabalam vai tikai jaunizveidotajam. Varbūt sākumā nopirkt zemes domājamās daļas , atrunāt lietošanas kārtību (rakstiski) un griesties tikai tad pašvaldībā, ka nevēlos būt kopīpašumā un vēlos atdalīties . Ar saimnieku viss ir sarunājams. 

 

Varbūt kāds var ieteikt kādu speciālistu šajos jautājumos.

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Mežaparkā, un iekšējais žīds žmiedz samaksāt juristam? Tik ļoti žmiedz, ka forumā jāprasa? 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks ar zemi Mežaparkā uzdot juridiskus jautājumus BOOT forumā, tas ir mazliet smieklīgi!


Ronalds paspēja ātrāk pabrīnīties! :)

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pierīga....Mežaparks...kaut ko esmu palaidis garām? :shok:

Visu var, vienīgi tas maksā un aizņem daudz laika. Man ģimenes draugam līdzīga situācija, Garkalnes nov., parcilācijas kārtošana aizņēma gadu, tas tagad dēļ vēl lielākas birokrātijas..

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Tā nav zeme mežaparkā ! Tas ir termins apbūves noteikumos .Lasiet uzmanīgāk. Tas ir pierīgas novads . Smieklīgi esat jūs, kas izlasa nepareizi un sāk kaut ko brēkt. Šajā gadījumā ieinteresēts esmu es, kas grib nopirkt, nevis viņš. Viņam tā zeme vēl 10 gadu varētu stāvēt un viņš to pārdot netaisās. Par cik man ir pieeja šim cilvēkam un ja es gribot, tad ko nokārtot, bet viņš negrib ar tām zemes lietām ņemties. Zeme tur arī nemaksā miljonu. 

 

Ne visi juristi pārzin nekustamo īpašumu jautājumus, kur nu vēl pagastu apbūves noteikumus utt., tādēļ jau jautāju : varbūt kāds zinspeciālistu šajos jautājumos, kas par samaksu pakonsultēs .

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Autor, meklē citu zemes īpašnieku, kas pārdod zemes gabalu, un pērc no viņa. Ar to tevis aprakstīto gadījumu neko nevar saprast - saimnieks grib pārdot, bet tai pašā laikā kaut ko negrib. Priekš kam tev tas, tās ir pārdevēja problēmas, kuras tu tagad centies risināt.

Link to comment
Share on other sites

Es gribu to zemesgabalu tajā vietā - ES . Un zemes īpašnieks ir ar mieru pārdot ( es viņu uzrunāju ). Jums ir saprotama tāda lieta, ka cilvēks pats speciāli neko netirgo, bet pēc mana lūguma ir gatavs to mazo gabaliņu pārdot, bet negrib, lai viņam pieaug nekustamā īpašuma nodokļi. Tajā rajonā(pašvaldībā) vairs nav nekas tik labs pieejams ( pieejamas visas komunikācijas, labs čeļs, nav pļavas vidus), citus novadus es neizskatu.

 

Kamdēļ jāzin zemes atrašanās vieta. Mani interesē pats process, kā lētāk ( prātīgi ekonomējot ) veikt atdalīšanos . 

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Bet es jau arī prasu, varbūt kāds zin speciālistu šajos zemes, nekustamo īpašumu, kopīpašumu jautājumos ! Pats pagaidām domāju ar ko sākt un pie kā iet pēc informācijas, jo saprotu, ka tas nav mēneša vai divu jautājums, bet gan gada.

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Pārfrāzēšu savu tekstu, cilvēks, kas grib pirkt zemi Mežaparkā uzdot jautājumus BOOT forumā, tas ir mazliet smieklīgi!

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt ,zeme nav Mežaparkā, bet ārpus Rīgas. Otrkārt, ja es pirktu Ludzā par 500 euro, tad es te drīkstētu jautāt šādus jautājumus un viss būtu korekti ?

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Ātbildēšu cik zinu,


 

 

Vai ir iespējams atdalīt šādu zemes gabalu un mainīt lietošanas mērķi tikai jaunizvedotajam zemesgabalam ( 2500 -5000m2), nevis visiem 6 ha.

 

Jā! 

Link to comment
Share on other sites

Autor, neiepinies kaut kādos kopīpašumos, tikai ne to. Tur nebūs tā, kā tu iedomājies - saimnieks pats neko negrib darīt, kaut viņš labprāt kādu pleķīti no sava gabala notirgotu, bet tu, kas to pleķīti iekārojis, tagad izstaigāsi visas iestādes, visu saorganizēsi, un beigās no saimnieka nopirksi. Tās lietas saimniekam pašam vien būs jākārto, ar tevi neviena iestāde vienkārši nerunās. Vari sarunāt kaut kādu pilnvaru no saimnieka, bet ja saimnieks ir pie pilna prāta, viņš nekādu pilnvaru tev nedos. Izmaksas tāda pleķīša atdalīšanai nebūs mazas. Tu par to visu maksāsi? Nu labi, tu visu kārto, tu visus izdevumus sedz. A saimnieks beigās to tavu izsapņoto pleķīti pārdos kādam, kas tajā brīdī pasolīs vairāk...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un vai pašvaldība pieprasīs detālplānojumu visam 6ha zemesgabalam vai tikai jaunizveidotajam.

 

Detailānojums  ir pašvaldības izdomājums, tev vajadzēs topogrāfiju visam gabalam! 

Link to comment
Share on other sites

D_l, vai nevarētu tā vietā lai nodarboties ar uz.d.i.r.s.i.enieniem vienkārši iedzert? 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ja tai zemei pashlaik statuss lauksaimnieciibas zeme,tad var daliit ne mazaak,kaa par 2ha...ja mazaaak,tad parcelaacija...

Link to comment
Share on other sites

Ja tai zemei pashlaik statuss lauksaimnieciibas zeme,tad var daliit ne mazaak,kaa par 2ha...ja mazaaak,tad parcelaacija.

 

Tas ir mežs, ko drīkst dalīt minimāli 2500m2, to nosaka vietējie apbūves noteikumi . Pirmajā postā jau minēju . 

 

Paldies par linkiem https://www.zemesgramata.lv/?cid=182 un https://www.zemesgramata.lv/?cid=181 . Tos es jau iepriekš biju izlasījis. 

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

Jādarbojas ar visu zemes gabalu, t.i. visam topogrāfija, visam detālplānojums, t.i. plānojums ar tavu mazo pleķīti un visu pārējo. Varbūt saimniekam luste uzreiz vēl kādu nodalīt pie vienām sāpēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaa jau teicu,var daliit pa 2 ha un peec tam paarcelaacija...
vecis atdala 2 ha un tiem taisa detaalplaanojumu,vai arii tu nopeerc no vecha 2ha un taisi detalplanojumu...biznesu...

Labots - guess
Link to comment
Share on other sites

 

 

vecis atdala 2 ha un tiem taisa detaalplaanojumu,vai arii tu nopeerc no vecha 2ha un taisi detalplanojumu...biznesu...

cherez ž

Link to comment
Share on other sites

Tas gan. Varbūt tiešām ir vēl kādi gribētāji tajā pasakainajā pierīgas pašvaldībā iehavot zemes pleķīti 2500 kv.m apjomā. Pa lielam normāls izmērs mājas celšanai. Tad onkam tik vajadzētu to visu procesu tikai vienu reizi iziet.

Link to comment
Share on other sites

Tev vajag prasīt speciālistiem kas no tā kaut ko saprot - teritoriju attīstības plānotājiem vai vienkārši - pašvaldības zemes ierīkotājam.

No tā cik saprotu - visdrīzāk vajadzēs taisīt zemes ierīcības projektu visam gabalam un detālplānojumu savam (vai, ļoti iespējams, detālplānojumu visam gabalam), jo jāsaplāno "lielā bilde" - kādas būs parceles, kur ies piebraucamie ceļi utt.

Papildus tam var būt, ka vajadzēs arī veikt zemju transformāciju - meža zemes par apbūves zemi....

Īsāk sakot - ieteiktu meklēt citu variantu...

Link to comment
Share on other sites

Pērc domājamo daļu un uztaisiet līgumu par atsevišķu lietošanas kārtību ar robežām utt.

 

Protams, tas apgrūtinās dzīvi, piemēram var būt sarežģījumi ar tālāku pārdošanu vai ķīlāšanu, tāpat, iespējams, būs jāsaskaņo ar pārdevēju jebkāda būvniecība, līdz ar to līgumam piesaisti savu juristu, kas šo jomu pārzina, lai uztaisa tev maksimālu autonomiju.

 

Toties tas ļaus saglabāt esošo nodokli.

 

Ja gribi tomēr dalīt to zemi nost (kas būtu daudz ieteicamāk no nākotnes viedokļa) par detālplānojumiem prasi attiecīgajā pašvaldībā. Vislabāk aizbrauc ciemos, padzer kafiju ar tantēm, izrunājies, viņas tev visu izstāstīs, visus variantus.

 

Katrā pašvaldībā politika ir savādāka, attiecīgi boot.lv tev neviens neko vairāk nepastāstīs.


P.S. Bootam ar zābakiem ir lielāks sakars kā meža-parka apbūvei ar Mežaparku.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Latvijā ir simtiem tūkstoši kopīpašumu un daudziem viss ir zaibis. Daudziem atkal nē. Laimes spēle :)


Tādēļ vajag labu līgumu par lietošanas kārtību.

 

Nodalīt neapšaubāmi ir labāk, bet ne visur tas ir iespējams un ne visur tas ir ekonomiski izdevīgi.


 

 

A saimnieks beigās to tavu izsapņoto pleķīti pārdos kādam, kas tajā brīdī pasolīs vairāk...
 

 

Otrs kopīpašnieks nevar tavu daļu pārdot. 


Vienīgais jēdzīgais ieteikums, atrodi juristu, kas ar šīm lietām strādā, kam ir pieredze šādos jautājumos utt. Man pāris paziņas ar to nodarbojas, PM, ja vajag kontaktus.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Ja ir "fresh cash", tad var tā muļķoties. Bet tad atkal noteikti varētu atrast labāku variantu.

Gribētu dzirdēt ko bankas teiks kad vēlēsies ko tādu nokreditēt :)

Link to comment
Share on other sites

Ar banku kredītiem zemes iegādei šobrīd vispār ir jautri. Pa lielam šobrīg bankas zemes iegādi mājas celtniecībai nekreditē nemaz, ja nu tas nav kaut kas ūber lēts kaut kur Rīgas centrā utt.

Link to comment
Share on other sites

Kopīpašums ir OK, tikai, kā jau minēja, vajag lietošanas kārtību, kurā viss stinri noteikts. Principiā tajā lietošanas kārtībā ierakstās arī tas, ka vari tur brīvi būvēties, pārdot to gabalu tālāk utml., neatkarīgi no otra/citiem kopīpašniekiem, tajā skaitā klāt ir plāns, tieši ar tavām robežām. Tas ir lētākais, un vienkāršākais variants. 

Ja tur jau tipa ir "mežaparks", tajos parasti ir atļauta būvniecība, līdz ar ko pat transformāciju nevajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Es pats šobrīd tieši nodarbojos ar zemes gabala nodalīšanu no lielāka ar mērķi nopirkt mazāko.

Tā kā es to daru Mārupē, tad viss īzī, būvvalde ir ļoti draudzīgi un sakarīgi cilvēki, nezinu kā citās pašvaldībās.

Bet, grozi kā gribi, par mērīšanas un dalīšanas darbiem nāksies maksāt par visu lielo gabalu, nogriezt kaut ko var tikai, ja tas no kā griež ir uzmērīts un ar plānu. 6ha var būt padārgi, man tikai 0,5ha.. rēķinies ar gadu un 1k eur + izmaksām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Otrs kopīpašnieks nevar tavu daļu pārdot.

Es šo nerakstīju par variantu, kad kopīpašums, bet par variantu, kad autors visu kārto, apmaksā, noved līdz rezultātam - atdalīta zeme, un tad kaut kas nojūk.

 

 

Kopīpašums ir OK, tikai, kā jau minēja, vajag lietošanas kārtību, kurā viss stinri noteikts. Principiā tajā lietošanas kārtībā ierakstās arī tas, ka vari tur brīvi būvēties, pārdot to gabalu tālāk utml., neatkarīgi no otra/citiem kopīpašniekiem, tajā skaitā klāt ir plāns, tieši ar tavām robežām. Tas ir lētākais, un vienkāršākais variants.

Ja zemes īpašnieks nav galīgi kukū, nebūs nekādi kopīpašumi. Un visādas vienošanās darbosies līdz brīdim, kamēr kāds izdomās, ka civillikumā ir rakstīts savādāk. Nevajag domāt, ka tāda kombinācija - tēmas autors uz sava pleķīša un visas zemes īpašnieks, ka tāda kombinācija būs mūžīga. Māja - tas ir uz ilgu laiku, viss kas var notikties, zemes īpašnieks var nomirt, tēmas autors var nomirt... Priekš kam jau pašā startā visā pasākumā iestrādāt sarežģījumus uz ilgiem laikiem.

Link to comment
Share on other sites

ja īpašuma lietošanas mērķis ir meža zemes (0201 - Zeme, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir mežsaimniecība), vai arī tajā fiziski ir mežs, tad būs jātaisa transformācija. Te ir informatīvi materiāli:    

http://www.latgaleslaiks.lv/lv/2004/11/30/21919

http://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/-meza-apsaimniekosana-/-atmezosana-?nid=1683#jump

http://www.rpbv.lv/no-1janvara-mainijusies-kartiba-meza-zemes-transformacijai

 

Par to koplietošanu - uzskatu, ka tā ir sūdīga ideja. Tāpat paliek atklāts jautājums kā tajā kopējā platībā tiks organizētas komunikācijas, ceļi un citi sū....

Es personīgi tādā cilpā galvu neliktu

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es personīgi tādā cilpā galvu neliktu

Ļoti labi pateikts.

Biedri, jums nav bijuši aplauzieni ar kopīpašumiem, ka tā vieglprātīgi iesakāt kopīpašumu kā variantu, turklāt vēl par izdevīgu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Māja - tas ir uz ilgu laiku, viss kas var notikties, zemes īpašnieks var nomirt, tēmas autors var nomirt...

Tāpēc ir ZG reģistrēta atbilstoša lietošanas kārtība, ar visu plānu.

Vienīgā problēma ir tāda, ka nevarēs dabūt atsevišķu, smuku adresi. Viss pārējais kā uz savas zemes.

Protams, domājamai daļai nevarēs mainīt arī lietošanas mērķi, atsevišķi no pārējā.

 

Un ja jau tā turpina, kāds kaimiņš var arī blakus cūku fermu uzcelt, kādu šoseju palaist pāri. utml.

 

Un ja vēl tālāk iet, tad pēc kādiem 100 gadiem pierīga būs zem ūdens.

Link to comment
Share on other sites

ju, ja ir iespēja nopirkt zemi, jāpērk zemi. Nevis fantazēt par daļu kopīpašumā. Un šajā tēmā pieminētajā gadījumā, kur problēma visu kārtot, ja jau tā gribās to pleķi. Variants par kopīpašumu, tikai tāpēc, ka izskatās lētāks un vienkāršāks pirmajā brīdī, nu nevajag.

 

Vienīgā problēma
ju, jebkurš jurists tev kaudzi ar problēmām noliks priekšā, ar visiem piemēriem.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...