Jump to content

PSRS vai Latvijas radio aparāti


Kitai
 Share

Recommended Posts

Aptuveni 90'to sākumā Radiotehnika iesāka ražot T-7111, kuram bija dubulta pārveidošana AM, pieļauju ka tas būtu īsts monstrs Amerikas Balsij. Pie manis nonāca, tāds no eksperimentālās partijas, bet lai kā arī centos tieši AM daļai bija tīri tehniskā risinājuma problēmas, kaut kā tas darbojās, bet ... + tam visam spiestā plate bija uz getenaksa, līdz ar ko katrs eksperiments to vienkārši iznīcināja. Varbūt kāds ir lietojis tādu, veikala variantā?  

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rtt7111.htm

Link to comment
Share on other sites

 

 

viss atduras pret mezjoniiga izmeera antenaam

Ne jau antenās ir problēma :). Problēma ir tajā, ka nodibinot šāda veida sakarus, esi atklājis savu atrašanās vietu.

Link to comment
Share on other sites

Kuldīgā 80-to beigās sāka būvēt garo viļņu antenu mastus, sakariem ar zemūdenēm. Šīs Kuldīgas antenas bija viens posms šādu antenu kompleksā, kuru bija paredzēts izbūvēt no kaļiņingradas līdz toreizējai Ļeņingradai

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc nav antenas? Piemēram ir tāda lieta kā sonārs (varbūt nav īsti latviski), kā tad zemūdene "redz" šķēršļus citas lietas. Visur tur tiek izmantoti +/- skanas diapazona viļņi, jo ūdenī vienkārši nekas cits nav izmantojams.

Link to comment
Share on other sites

nu tak skaidrs, ja no krasta sazinās ar zemūdenēm ..tur  tiek izmantotas super garie viļņi.....un tie ir viena virziena sakari..jo tādu aparatūru  mobilu nevar uzbūvēt....tur zin cik jaudas aiziet nelietderīgi +  tur raida maza apjoma kodētu info.. jo šaura josla tik gariem viļņiem.  Interesanta tēma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Aptuveni 90'to sākumā Radiotehnika iesāka ražot T-7111, kuram bija dubulta pārveidošana AM, pieļauju ka tas būtu īsts monstrs Amerikas Balsij.

 

Varu Tevi apbēdināt - ļoti viduvējs uzvērējs, nesalīdzināms ar Viktoriju, vai to pašu Lubavu. Bij man - nāca komplektā ar U7111 pastiprinātāju. Nāca no RRR izmēģinājumu nodaļas un pat bija papildus pieregulēts.

 

 

 

dupleksiem sakariem tika izmantoti iisvilnji briidii kad zemuudene ir virs uudens.

 

Droši zini, ka dupleksie? IMHO divpusējie simpleksie...

 

 

 

Kuldīgā 80-to beigās sāka būvēt garo viļņu antenu mastus, sakariem ar zemūdenēm.

 

Man domāt, ka par Upīškalnu runājam, ja? Paspēju vēl cita veida antenu vienā no torņiem savulaik uzlikt, pirms nojauca. Konstrukcijas jau nu bij baisās... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varu Tevi apbēdināt - ļoti viduvējs uzvērējs, nesalīdzināms ar Viktoriju, vai to pašu Lubavu. Bij man - nāca komplektā ar U7111 pastiprinātāju. Nāca no RRR izmēģinājumu nodaļas un pat bija papildus pieregulēts.
 

:( , bet es biju cerējis uz kaut ko tādu: http://www.universal-radio.com/catalog/portable/rf2200.html domāju vienkārši problēmas ar paša rokām. 

Link to comment
Share on other sites

Lai noņemtu spriedzi - man ir , cik izdevās paskatīties, strādājošs (nu, kaut kādu FM vilni noķēra) un lieks SALUT 001. 25 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Tā ir, tādai antenai vajag roku veiklību un precīzu lineālu. Pie 3m gara viļņa 1mm kļūda nebūs būtiska. Cita lieta, nesošo traversu vajag maktenīgu un grozīšanas mehānismu arī jaudīgu. Baigā bura vējā sanāk. Trubiņas Depiņā būs dārgas m bet metālbāzē reāli nopērkamas un izmaksās lētāk kā tai saitā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Lai noņemtu spriedzi - man ir , cik izdevās paskatīties, strādājošs (nu, kaut kādu FM vilni noķēra) un lieks SALUT 001. 25 EUR.

 

 

Tikko atvedu no darba savu Salūtu mājās - apnika eksponēt, nbet pa 25 eirīši toč nepārdošu, ja radīsies nepieciešamība māju iztīrīt no relikvijhlamiem, tad pa kādi 100 var atdot (gribēju tagad Tavējo paņemt, bet sapratu, ka mājās būs skandāls) . :)

 

 

Tā ir, tādai antenai vajag roku veiklību un precīzu lineālu. Pie 3m gara viļņa 1mm kļūda nebūs būtiska. Cita lieta, nesošo traversu vajag maktenīgu un grozīšanas mehānismu arī jaudīgu. Baigā bura vējā sanāk. Trubiņas Depiņā būs dārgas m bet metālbāzē reāli nopērkamas un izmaksās lētāk kā tai saitā.

 

 

GE(DX), ko ta mērīsi? :D Didzis atbildēja precīzi, nevajag tur nekādus mēraparātus (ar nosacījumu, ja ir pieredze). Tā tak ābece. Vecdaugavas Aivars tādas vairākas uztaisītu pa trešdaļu no cenas. Ticu, ka Didzis pa nedēļas nogali ar bez problēmām uztaisītu. Starp citu, nepatīk, ka tai saitā pastiprinājumu iekš dBi norāda, lai spalvas par 2.14 dB uzpucētu. :D Tipiski tik zemās frekvencēs tomēr norāda dBd, kas arī ir uzskatāmāk - pret dipolu. 

 

 

Ar tādu antenu gan jau norvēģus ar patstāvīgi varētu klausīties.

 

 

Kādā sakarā? Lai varētu kaut ko klausīties, ir nepieciešams kaut kāds spriegums uztvērēja ieejā, kurš būtu kaut kādus decibelus virs trokšņiem. Šo spriegumu varam savākt no lauka intensitātes, kuras lielums attiecīgā attālumā sastāda attiecīgu vērtību. Antenas pastiprinājums ļauj iegūt lielāku sprieguma vērtību uztvērēja ieejā. Ja minimālās nepieciešamās intensitātes nav, tad ir po kāda antena. Norvēģi ir patālu un te nav nepieciešamās intensitātes. Vari uzbūvēt kaut 160 elementu antenu, bet rezultāta (izņemot tālās izplatības gadījumus) nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl es nezinu kādā valodā Jūs te runājat, bet es rītdien nofotografēšu sava kaimiņa poļu režģa instalāciju. Jums pie 5dienas vakara būs par ko mēli patrīt. :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet es rītdien nofotografēšu sava kaimiņa poļu režģa instalāciju

 

Un ko labu viņš ar to uztver? Es ar savu izpuvušo poļu režģi atsevišķās vasaras dienās DVB-T  no igauņiem saķēru. Pasākums, protams, nestabils, piekam režģis uz balkonā, kurš uz Jelgavu "skatās".

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl es nezinu kādā valodā Jūs te runājat, bet es rītdien nofotografēšu sava kaimiņa poļu režģa instalāciju. Jums pie 5dienas vakara būs par ko mēli patrīt.

 

Kā jau solīju... Nebiju pamanījis, ka šis ir apgreidojies no poļu režģa uz kaut ko labāku, bet montāža joprojām ir līmenī. :D

 

1.jpg

 

2.sized.jpg

 

3.jpg

 

Švirlaku mīloša lauku traktorista pieeja montāžai. 

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

jurkins19702

Sveicināti.Vai kāds radio cienītājs varētu padalīties ar info par lampu radio remontu,kur atrast meistaru kas sataisa lampu radio darba kārtībā? Varat rakstīt uz e-pastu :not_i: .Paldies.

 Un vēl jautājums,kādu radioantenu labāk ieteiktu jaunajiem radio ar FM diapazonu.? :this:

Labots - jurkins19702
Link to comment
Share on other sites

 

 

Diemžēl es nezinu kādā valodā Jūs te runājat,

 

Sorry, mēģināju ļoti vienkāršotā valodā izteikties - uz pirkstiem, jo pieļāvu, ka tiem, kam tēma interesē nav sveši termini: Lauka intensitāte, dB utt. Jebkurā gadījumā tā nebij zīmēšanās ar terminiem un vēl vienkāršāk sakot - ja nav pietiekama signāla attiecīgā vietā, tad nepalīdzēs nekāda antena. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Karl Rothammel, savā laikā ir lasīts, varbūt kādam noderēs grāmatas pilnā pdf-a versija no šejienes.http://pi4oss.ham-radio.ch/hamsoft/Rothammel.pdf Katrā ziņā man šī foruma tēma patika. Izlasīju vienā piegājienā :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Karl Rothammel, savā laikā ir lasīts
 

Vispār jau, tādas grāmatas nelasa... :)

Link to comment
Share on other sites

Jakobs,Vispār lasa un ne tikai, bet arī izmanto, kā rokasgrāmatu elem.aprēķinos piem. kaut vai lai pielāgotu vienu vai otru konstrukciju ar fideru un uztvērēju.

Link to comment
Share on other sites

>ieleja, Ja pirmais, Karl Rothammel ANTENNENBUCH vispirms ir lasāms, tad atvaino, Vladimira Bradisa tabulas ir tabulas tiešā nozīmē, kas kalpo 7-8 klases skolēniem, kā palīglīdzeklis matemātikā. Salīdzinājums nevietā.   

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mnjā, nu Rothammels laikam īsti nav daiļliteratūra un sliecos domāt, ka jamā rakstītais ir jāizmanto, nevis jālasa (ko savulak arī darīju)... ;)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

 

jamā rakstītais ir jāizmanto, nevis jālasa

Ir zināma kāda metode, kā var izmantot nelasot? Pat lai izmantotu Bradisa tabulas, pa priekšu kaut kur ir jāizlasa, kas tas sinuss un cosinuss tādi ir, un kāda joda pēc šamie ir vajadzīgi ;) Rothammels, kā reizi, varētu būt tabulu un skaidrojum apvienojums, tātad - pa priekšu lasam, pēc tam izmantojam, ne?

Link to comment
Share on other sites

Aha, lai tikai izmantotu reizrēķina tabulu, papriekšu jāizlasa, kas tas tāds reizrēķins ir un nakuij man tas vajadzīgs...? :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir zināma kāda metode, kā var izmantot nelasot?

 

Lab, tā ir sērkociņu laušana. Skaidrs, ka jebkuru tekstuālu informāciju var uzņemt lasot, starpība tik ir iekš tā, ka pārsvarā Montekristo tiek izlasīts no vāka līdz vākam, atšķirībā no Rothammela garadarbiem... 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@jacobs, tu gribi teikt, ka nezinot, kas tas rēzrēķins tāds ir, tu spēsi to tabulu izmantot kam citam, kā krāsns iekurināšanai? Nu, labi, vēl tualetes apmeklējumam, ja papīrs pietiekami mīksts :D Man šķiet, tu pārvērtē savas spējas...

Link to comment
Share on other sites

Labs, ir precīzi: Ir zināma kāda metode, kā var izmantot nelasot? Pat lai izmantotu Bradisa tabulas, pa priekšu kaut kur ir jāizlasa, kas tas sinuss un cosinuss tādi ir, un kāda joda pēc šamie ir vajadzīgi ;) Rothammels, kā reizi, varētu būt tabulu un skaidrojum apvienojums, tātad - pa priekšu lasam, pēc tam izmantojam, ne? Vienīgi par šo: Rothammels, kā reizi, varētu būt tabulu un skaidrojum apvienojums atļaušos vairāk papildināt. Neejot triviālos salīdzinājumos ar daiļliteratūru viņa darbs ir bestsellers arī šodien.      Turpinot tālāk, jeb adresējot tiem, priekš "gūgles paaudzes" grāmatai, kas ir vairākkārtīgi pārpublicēta, norediģēta un papildināta ar aktuālo informāciju, (pēdējā izdevuma redakcija 2013.g) tas ir novērtējams rādītājs. Rothammelam ir zelta vidusceļš atrasts, kur teorija ar praksi ir detalizēti un saprotami pasniegta. Vienīgais nosacījums, darbu lasot ir jābūt elementārām zināšanām radioelektronikā.        Runājot par šo: Aha, lai tikai izmantotu reizrēķina tabulu, papriekšu jāizlasa, kas tas tāds reizrēķins ir un nakuij man tas vajadzīgs...? :) jeb pārfrāzējot> Не читал, но осуждаю! Huan Kaktus, par šo nav nepieciešams, kādu pārliecināt. Vai arī pieprasīt piem. no slotas kāta lai pēdējais būtu loģisks savos argumentos.

Link to comment
Share on other sites

kaads atceras topika saakumteemu? O_o

Jā. Es vēlējos pārdot savu Salut 001 un kaut kādu VEF 242? Neatceros :)

Link to comment
Share on other sites

Edis7

Cik tad, daiļdčibriks, izmantojot augšminētās Rothammela un Spindlera utml. grāmatas ir pats personīgi antenas uzbūvējis...?

Es, piemēram, daudz...

Link to comment
Share on other sites

Jā. Es vēlējos pārdot savu Salut 001 un kaut kādu VEF 242? Neatceros

 

Kubieši un laikam ari vjetnamieši kādreiz "Orbītā" pēc visa šitā rindā stāvēja. 

 

p.s.

Lai gan, ja sāktos karš (Tpu, Tpu, Tpu!) rādžiņš ar labu sniegumu īsviļņos atgūtu savu aktualitāti.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

tas nenozīmē, ka visa tā draza ir jāglabā sev šķūnītī. Vislabāk pāris šaujamos sagādāt un apzināt kuram kas noderīgs ir . Ar šaujamo vienmēr varēs vajadzīgo mantu rekvizēt civilizācijas nākotnes vajadzībām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar šaujamo vienmēr varēs vajadzīgo mantu rekvizēt civilizācijas nākotnes vajadzībām

 

Tavā gadījumā no kā, no kaimiņiem? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

tas nenozīmē, ka visa tā draza ir jāglabā sev šķūnītī.
Ja neviens neko neglabās sev šķūnītī, ar šaujamo nebūs ko rekvizēt. 
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...