Jump to content

kafijas automāta izvēle


makrish
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
INTRASERVERNET

Man jautajums, ka jus atkalkjoshanu veicat? Nopirku Melittas Anti Calc pulveri, bet nu nav ne suda aprakstits, ka jajauc. Ok, to es sapratu ka 500ml udens un pulveris jaieber. Bet vinjsh neizshchist. Drizak apaksa piekals pie malam. Pasutiju tabletes, shchidrums nav pieejams ar piegadi uz nakamo pirmdienu.54bc8014e1c4d03011783b10ff45e0cc.jpg

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tablete arī it kā izšķīst, bet paliek nosēdumi, kas pēc tam jāizskalo :D

Miele aparāts + miele tabletes.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 6 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

ka jus atkalkjoshanu veicat

 

Atbilstoši ražotāja lietošanas pamācībai.

Link to comment
Share on other sites

citronskābi, etiķi  neiesaka kafijas aparātu atkaļķošanai darbnīcās, tējkannās gan varot

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 13 minūtēm , kaads teica:

neiesaka kafijas aparātu atkaļķošanai darbnīcās

Lobijs.

Muļķības!

Es jau daudzus gadus lietoju citronskābi, nekas slikts nav novērots.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

codemen

Principā var lietot gan specializētos līdzekļus, gan citronskābi.

 

Specializētajiem līdzekļiem ražotājs ir sarēķinājis koncentrāciju un dozu, lai veiksmīgi atkaļķotu visu sistēmu. Izmantojot citronskābi pastāv risks, ka no caurulēm vai citiem ūdens sistēmas elementiem atdalīsies lielāks kaļķakmens gabals un neizšķīdīs. Tas savukārt var nosprostot sprauslas, caurules vai iesprūst kādā vārstā, kas vairs pilnībā nenoslēgsies.

Otra galejība - izmantot pārāk lielas koncentrācijas atkaļķošanas šķidrumu. Tas var sabojāt gumijas blīvslēgus, vārstu serdeņu gumijas un tml.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tikko tieši tika remontēts viens aparāts, kas tika kaļķots ar citronskābi.

Trubiņa, kas izejā no sūkņa bija aizsista ciet ar kut ko pavisam cietu.

 

Lietojiet atbilstošus līdzekļus!

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , INTRASERVERNET teica:

vinjsh neizshchist. Drizak apaksa piekals pie malam

 Tak izmaisi un izspaidi tableti, kameer taa izshkhiist :) biki pacietiibas un viss sanaaks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , INTRASERVERNET teica:

Man jautajums, ka jus atkalkjoshanu veicat?


Varu ieteikt šķidro AEG ECF 4-2. Nopirkt var uz vietas Tadaiķu ielā 4. Nav lēts (~14€, 5 reizēm), bet smuki šķīdina.

Link to comment
Share on other sites

martinno
pirms 13 stundām , kaads teica:

etiķi  neiesaka

 

Philips aparāts, instrukcijā melns uz balta - jālieto etiķis. Neviens vārds par tabletēm/pulveriem/u.t.t.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu kāds philips. Manējam ir speciāls līdzeklis, kuru viņi arī iesaka.

Atkaļķošanas līdzeklis kafijas automātiem Philips CA6700/10

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 17 minūtēm , xp teica:

Manējam ir speciāls līdzeklis, kuru viņi arī iesaka.

 

Tieši tāpēc es iepriekš rakstīju:
 

pirms 16 stundām , martinno teica:

Atbilstoši ražotāja lietošanas pamācībai.

 

Jo viena ražotāja dažādiem aparātiem tas pasākums var atšķirties par 180 grādiem...

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Par tēmu - kafijas aparāta izvēle.

Ir labi ja var izdomāt cik krūzes dienā būs jāuzbrūvē tam aparātam.

 

Es nopirku laukiem tādu vienkāršu kā cirvis, lai viegli apkalpot arī iezemiešiem - ir divas opcijas, kafija un espresso un šiem iepatikās un iegaršojās. Sākumā biju rēķinājis, ka aparāta noslodze būs nu kādas 5 - 8 krūzes dienā, bet tagad reāli sanāk ka ir 15+. Visi bunduļi pa mazu, protams tā nav, bet liekas, ka lai uztaisītu kafiju, katru reizi vai nu ūdens jāpielej vai biezumi jāizber vai pupiņas jāuzber. Tas izbesij reizēm.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Taa ir lielakai daljai kafijas automatiem problema - izmers, tilpums. Pat ja iegadasies lielaku, ari ta liksies par mazu. Jo vinja bus jauzpilda ar udeni, vai pupinjam. Man ir divpuseja kafijas pupinju malsana. Ideja ka var iebert sava puse citu kafiju. Ideja jau nav slikta, bet diemzhel, lai izbauditu realo tas kafijas garsu no tas kuras velies, tad jaaizlaizh cauri vismaz 3 kruzites pirms tam. Otrkart jaskatas kadas pupinjas, gaishakas, vai tumshakas, tam jaliek attieciigi maljums. Tapec es beru vienu kafiju pa abam pusem.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Pirms 42 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Tapec es beru vienu kafiju pa abam pusem.

Dabas likumi - nevajadzīgās/nepilnīgās/neērtās funkcijas ar laiku tiek nomestas vai reducētas.

(garāža pārvēršas par šķūnīti štrumentiem, otrais stāvs par noliktavu un drēbju žāvētuvi utt.)

 

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

codemen

"Divpusēji aparāti", jeb ar divām atsevišķām dzirnavām mūsu platuma grādos lielākoties tiek izmantoti nevis dažādu pupiņu malšanai, bet gan dažādu smalkuma pakāpju malšanai. Protams var arī izmantot dažādas kafijas pupiņas.

 

Espresso bāzes dzērieniem (t.sk. latte, cappuccino) kafija tiek samalta krietni smalkāk un caur to izlaists mazāks ūdens daudzums. Tiek pagatavots maza tilpuma intensīvs dzēriens, kas tiek papildināts ar pienu.

Melnai un baltai kafijas gatavosānai tiek izmantots lielāks ūdens daudzums, un tāpēc, lai kafiju nepārekstraktētu, izmanto rupjāku malumu.

 

Lai paskaidrotu "ekstrakciju" līdzīga analoģija būtu ar tēju - tējas maisiņu iemērc ūdenī, bet pēc pāris minūtēm to ņem laukā, lai tēja nepaliktu rūgta (netiktu pārekstraktēta). Espresso maluma gadījumā, ja caur smalku malumu izlaidīs lielu ūdens daudzumu, tas no kafijas ekstraktēs arī papildus rūgtumu / sīvu garšu.

 

Mājas aparātiem lielākoties pagatavojamās kafijas tilpums ir samērā mazs nevis tāpēc, ka kafijas aparāts to nevarētu izdarīt, bet tāpēc, ka fiziski mazā izmēra dēļ, kafijas aparāts var samalt un sapresēt salīdzinoši mazu kafijas daudzumu. Tāpēc atkal - lai nepārekstraktētu dzērienu, softiski tiek ierobežots tilpums.

Salīdzinājumam - lielajos aparātos vienam dzērienam var izmantot līdz pat 25g kafijas, savukārt mājas aparāts tik ap 10g.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

par atkaļķošanu runājot - man kaut kāds vecais Saeco jau gadi 5 vai 6 vismaz, ne reizi nav atkaļķots. 

Link to comment
Share on other sites

Parasti savu Saeco atkaļķoju ar AEG šķidrumu vai Saeco oriģinālo. Neredzu tur baigo starpību starp viņiem. Viņiem tā pat tā koncentrācija nav nekāda hardcore, lai tur kādam aparātam nodarītu kādu bojājumu. Visiem varu ieteikt kafijas spiedi/dzirnavas kā citi sauc - iesmērēt ik pa laikam ar to spec ziedi. Savādāk tas aparāts iet un izklausās kā veca naglu kaste.

Link to comment
Share on other sites

Es jau pāris gadus tikai ar Clinex Destoner visu atkaļķoju, tai skaitā Saeco kafijas aparātu. Ieteica viens džeks, kas ar apkopēm sadzīves tehnikām ņemās. Vienu brīdi iekš LV nebija, bet tad nejauši atradu pāris vietās pa lētu cenu.Iesaku.

 

atkalkosanas-lidzeklis-clinex-destoner-1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dāmas un kungi, un visi pārējie dzimumi!

Ir nepieciešamība pēc jauna kafijas automāta! Šis tiks dāvināts uz dzimpuku, uz jautājumu, ko vēlies no tā aparāta (par cik kafiju pats nelietoju), saņēmu atbildi, ka visu. Prasiju piemērus, tika izsniegti šie 3 varianti. Kurš labāks/sliktāks, uz ko skatīties, ir citi alernatīvi varianti, sūtīt gudri izrunāties ar ar savu dāvanu?

 

https://www.rdveikals.lv/products/lv/244/329480/sort/1/filter/0_0_0_0/Lirika-RI9851-01-kafijas-automāts.html

 

https://www.rdveikals.lv/products/lv/244/350656/sort/1/filter/0_0_0_0/EP1200-00-Black-kafijas-automāts.html

 

https://www.rdveikals.lv/products/lv/244/334849/sort/1/filter/0_0_0_0/EP1220-00-kafijas-automāts.html

 

Bezjēdzīgi stulbi komentāri aļa spams ir velokmēti!

Link to comment
Share on other sites

Es jau gadu lietoju šo

https://www.rdveikals.lv/products/lv/244/332852/sort/1/filter/0_0_0_0/SM5460-10-Black-kafijas-automāts.html

Tas tavs 1. variants ir līdzīgs, tikai bez fīčām, kuras es pats ikdienā neizmantoju.

Nu neko sliktu nevar pateikt. Vienīgi ir regulāri jātīra/jāeļļo (tas ir atkarīgs cik bieži lieto), kā arī filtri jāmaina.

Nu visi filtri, smēres, atkaļķotāji maksā labu naudu

Akas ūdeni viņā liet nedrīkst.

Mums darbā ir Delonghi. Par tiem izsakās cilvēki labi - esot uzticamāki. Man ne īpaši patīk tās sensorpogas, kas brīžiem nenostrādā, bet laikam tīrīt viņus nevajadzēja - vismaz neesmu redzējis, ka kāds tīrītu.

Laikam vēl saeco bija keramiskāsdzirnaviņas, delonghi metāla - atšķirība ir tāda, ja kafijas pupiņās būs kāds akmentiņš untml., tad keramiskās dzirnavas saplīsīs, bet metāla nekas nenotiks. Keramiskām ir +, ka nenodilst

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, kārtīgs gurmāns tak kafijas pupiņas pirms lietošanas pa vienai pārlasa un novērtē!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 27 minūtēm , kreizā Kāja teica:

kvalitatīvas šķīstošās kafijas

Pastāsti smalkāk. Kādu tieši dzer? Kur un pa cik var iegādāties?

Link to comment
Share on other sites

man ir kaut kāds philips latte go  balts (https://www.euronics.lv/en/kitchen/espresso-and-coffee-makers/espresso-machines/ep4343fs50/espresso-machine-philips-lattego ), biku atvancētāks par tavu linkā - kaut kas ap 500 naudām +- . Ar to piena trauku. 

Baigais pluss, ka tas trauks ir viegli mazgājams turams ledusskapī un nekas nav baigi jāskalo trubiņas etc. ut.t.. (es gan pats baltās nedzeru, bet.siev. patīk).

Vēl pluss, ka var bērt gan pupas, gan malto. 

No mīnusiem - liekas paskaļš darbībā, bet tas laikam visiem tā ...vēl ūdens šķiet ātri beidzas, nav diezs ko liels tas trauks.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja negrib čakarēties ar automāta eļļošanu, tad JURA. Atšķiras ar to, ka prese ir uz skrūves principa.

Tiesa gan budžets būs x2.

Link to comment
Share on other sites

nu nez tā eļļošana tak īzī process un reti vajadzīga ...vismaz philips...

Link to comment
Share on other sites

nu nez var jau niespringt un nopirkt kādu citu silikona smērvielu nevis oem 5 g pa 6 eur :D 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

ilikona smērvielu nevis oem 5 g pa 6 eur :D

Es tā arī izdarīju. Vienīgi jāskatās, lai tā smēre būtu domāta pārtikas rūpniecībai - solidolu nedrīkst smērēt

Ebay var dabūt lētāk gan filtrus, gan smēres.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Tuubijs teica:


Ja pareizi saprotu, neviens no šiem vairs netiek ražoti. Tas nenozīme, ka slikti, bet 2 pēdējos es tomēr neņemtu. 
Tā kā cilvēks ir ieteicis Saeco/Philips, tad riskanti būs skatīties arī citu ražotāju virzienā (es ar kkā esmu pieradis pie Saeco garšas).
No kafijas trakta viedokļa starpība starp dažādiem Saeco/Philips būs nekāda – tur viss bezmaz identisks. Saeco skaitās tā kā premium gals.
Philips EP sērijai atšķiras piena putošanas realizācija (abiem pēdējiem manuāli ar paranello), softa iespējas un dzērienu/dzērienu pogu skaits. 
Par Saeco Lirika piena putošanas sistēmas ērtumu nezinu, bet izskatās ok. Jāskatās, kā ar tīrīšanu.
Philips ar LatteGo (piemēram, EP2230 - https://www.rdveikals.lv/products/lv/244/181797/sort/1/filter/0_0_0_0/EP2230-10-kafijas-automāts.html), ir supervienkāršs.  2 detaļas saklikšķinātas kopā, ļoti ērti tīrāms.
Philips ļoti ērti arī papildināt H2O – tvertne izvelkas uz priekšu.

Lirikai jāupilda caur augšu, bet Lirikai tvertne arī nedaudz lielāka.
So, atkarīgs, cik cilvēks/-u daudz dzer kafiju; vai dzer kapučino, latte utt.
Ir arī nianse, ka ar manuālo paranello var saputot dažādāk/citādāk (piemēram, kakao), bet, ja cilvēks to ikdienā neizmanto, automātiskā sistēma ir ērtāka.

 

pirms 4 stundām , xp teica:

Laikam vēl saeco bija keramiskāsdzirnaviņas, delonghi metāla - atšķirība ir tāda, ja kafijas pupiņās būs kāds akmentiņš untml., tad keramiskās dzirnavas saplīsīs, bet metāla nekas nenotiks. Keramiskām ir +, ka nenodilst


Ir izdzerti vairāki desmiti tūkstoši kafiju no Saeco/Philips. T.sk. >20K no viena aparāta. Keramiskās dzirnaviņas ne reizi nav pievīlušas. (tpu, tpu,tpu) :D
 

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

nu nez var jau niespringt un nopirkt kādu citu silikona smērvielu nevis oem 5 g pa 6 eur :D


Izskatās, ka Philips ir atklājis printeru ražotāju noslēpumu – salīdzinoši lēts aparāts, baida ar biežām apkopēm & dārgi izejnieki :)


 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...