Jump to content

kafijas automāta izvēle


makrish
 Share

Recommended Posts

Andis Kovaļevskis

Sveiki.

Kādas atsauksmes par Nivona 778?

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Par to ņivu - Vissirslikti.lv. Atjaunots orģinālais (pirms philips nopirka) saeco būs kvalitatīvāks, ilgāku mūžu un labāku cenu.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Man ir Nivona 759, esmu ljoti apmierinaats. Ar philips to gan nevajadzeetu saliidzinaat, driizaak ar jura vai mellita.

Link to comment
Share on other sites

Andis Kovaļevskis
pirms 11 stundām , jozhix teica:

Man ir Nivona 759, esmu ljoti apmierinaats. Ar philips to gan nevajadzeetu saliidzinaat, driizaak ar jura vai mellita.

Cik ilgi jau lieto, kas pamudināja izvēlēties Nivona?

 

Link to comment
Share on other sites

Kafijas automaats, man shkjiet ir diezgan subjektiiva izveele. Diez vai paliidzees mana atbilde, ka izveeleejos sho modeli dizaina un kafijas garshas.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tad varbūt "kapfijas špec-krimnašs" varēs ieteikt automātu priekš kopiluwak un cigoriņu kafijas pagatavošanas?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
versatile

Iesperšu sprāgonim, negribas jaunu tēmu taisīt.

Vai dabā eksistē patērētājam vulgaris pieejami espresso aparāti, kam uz vienu aparātu būtu 2 pupiņu tvertnes?
Neko daudz no viņiem nesaprotu, pa vienu galu gribu bērt iekšā pupiņas, pa otru ūdeni, a pa trešo saņemt espresso. Piena putotāji-šmutotāji var būt, var nebūt, galīgi nav problēma manuāli izdarīt.
Bēda tāda, ka ģimenē abiem garšo kafija, bet viens nepanes kofeīnu. Kapsulas ir forši, bet nav tomēr tas. Ir pieejamas labas bezkofeīna pupiņas (Kalve), bet 2 aparātiem virtuvē ne vietas, ne jēgas, nu un, 2x apkopes un viss pārējais. Bija doma uzdāvināt uz svētkiem, bet nekur i-veikalos neatrodu.

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini painteresēties KafijasDraugs - adekvāts kantoris.

 

Man ir daļēji Tavām vajadzībām atbilstošs aparāts - kafija, ūdens, divas tvertnes. Tas, kas nav - espresso uzstādījuma (ja nemaldos) nav.

 

Šāds te. Primāts, bet savu funkciju pilda godam:
Philips HD7762/00

 

HD7762_00-A1P-global-001?$jpglarge$&wid=

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tavām izvirtībām labāk derēs manuālais espresso aparāts kopā ar atsevišķu kafijas malēju. Malējs šajā gadījumā noteikti būs dārgāks, jo jāmeklē tāds, kas samaļ visu iekšā iebērto, lai nejaucas kopā pupiņas.

 

Pats es nesen jau no piesauktā Kafijasdrauga paņēmu šo aparātu (nav vairs pieejams laikam)

 

https://www.amazon.co.uk/DeLonghi-Dedica-Traditional-Espresso-Machine/dp/B06WD7Z8GD/ref=mp_s_a_1_2_sspa?dchild=1&keywords=delonghi+coffee+machines&qid=1607844490&sprefix=Delo&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyT0ZQWVc2M1JDWjY4JmVuY3J5cHRlZElkPUEwMzE4NTU2MzJTNFBJSjZZNVQ2VyZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMjgzNTE2M1BWUktFUTRZNENHNSZ3aWRnZXROYW1lPXNwX3Bob25lX3NlYXJjaF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl

 

Kafijas malējs varētu būt šāds, kas sagatavo uzreiz vajadzīgo porciju

 

https://www.amazon.co.uk/Sage-BCG820BSSUK-Smart-Grinder-Coffee/dp/B00P81AQUU/ref=mp_s_a_1_16?dchild=1&keywords=coffee+flat+burr&qid=1607844624&s=kitchen&sr=1-16

 

Kafijas malējs jāņem ir koniskais kā minimums, ideāla gadījumā plakanais (flat burr). Pēdējie gan ir nežēlīgi dārgi.

Labots - Žaks Noriss
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir šādas dzirnaviņas graef-cm-800

un šāds kafijas aparāts Delonghi

Ja vajag divas kafijas malt, domāju, ka nav problēma iebērt vajadzīgo vienu devu vienu kafiju - samaļa, taisa kafiju, pa to laiku ber otru devu kafijas un atkal samaļ.

Delonghi man patīk tādēļ, ka salīdzinot ar pie radiem esošo līdzīgo philips saeco, tad šis uzsilst kādu 2-3min laikā pēc ieslēgšanas, bet philips ir jāsilda vismaz kādas 7-10. It kā philips rāda, ka ir uzsilis un var taisīt kafiju, bet kafija sanāk vēsa, ja nepagaida ilgāk.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Philips PicoBaristo. Nu it kā ok, bet ar viņu ir ņemšanās - tad jāieeļļo mehānisms, tad ir jāatkaļķo un filtri jāmaina.

Cik zinu, tad Delonghi nekas nav jādara.

 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Delonghi arī jāatkaļķo. Bet nu tas nav salīdzināms ar automātu tīrīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Nu visiem automātiem var bērt arī samalto kafiju. Viens izmanto pupiņas kas automatā, otrs ber manuāli jau samaltas pupiņas... Kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 1 stundas , saf teica:

Nu visiem automātiem var bērt arī samalto kafiju

Pastāsti, lūdzu, sīkāk.

Darbā bija kaut kāds Saeco kombainītis, ar iebūvētu maļamo - tam tādu opciju/vietu, kur iebērt jau samaltu toč neredzēju.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tur pat arī ber iekšā, kombains mēģinās malt, bet malšana praktiski nenotiks.

Link to comment
Share on other sites

Pašam ir Delonghi un Bosch, abiem ir speciāla lūciņa kuru atver un ar līdzi nākušu kausiņu ieber malto kafiju. Vienam ir poga, kas jādpiž ka tiek izmantota maltā kafija, otrs pats saprot, ka nav jāmaļ, bet jāizmanto iebērtā kafija. Man liekas daudziem ir šitā opcija. Darba saeco arī ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 24 minūtēm , saf teica:

abiem ir speciāla lūciņa

Ahā. Šitādu fīču nebiju zinājis. Tas ka risinājums varētu derēt.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Mammai uzdavinaju Breville kafijas automatu. Vinja loti sakuma velejas ar kapsulam, bet apskaidrojot situaciju un izmaksas ilgterminja, pierunaju uz normalu kafijas automatu. Vinja katru dienu lieto un ari iztirit lori viegli ir. Peotams kafijas malamais nav taja, bet vinja peerk samaltu kafiju.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07PPJ4YBM/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_4dT1FbSVQRG3C

Man draudzene, spiezh ari iegadaties kafijas automatu un es vinju saproru, par to ka regulari peeku Costa kafiju arpus majas. Ja nekas nemainisies tad uz zsvetkiem uzdavinashu mums shadu:

https://www.amazon.co.uk/dp/B00I6E7B90/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_IkT1FbX5D6PAC

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Tur pat arī ber iekšā, kombains mēģinās malt, bet malšana praktiski nenotiks.

Nemuldi niekus, ja nezini!

Ir speciāla vieta, kur bērt jau samaltu kafiju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man jau vairākus gadus ir Saeco Energica (te biju jau aprakstījis), bēdu nav. Ir arī nodalījums maltajai kafijai. Atkaļķošana pēc laikam 250 krūzēm, bet var arī izveikt vēlāk - svarīgi kāds ir ūdens pieejams. Atkaļķošana prasa ~40 min un ir vienkārši izveicama. Nekādas papildus darbības apkopei nav jāveic. Reizi nedēļā izņemu visu to bloku (viens knipsis jāatāķē) un noskaloju zem krāna kādu minūti. Reizi pāris gados aizvedu un Artilērijas ielas pagrabu, kur pa ~20 eiro džeki uztaisa profilaksi. Vēl šim aparātam ir ērti, ka piens ir atsevišķā krūzē un miksējās vnk Latte, vai Capuccino variantā, vai arī vnk piens. Krūzi pēc tam izskalo un viss. Ielej pienu, ieliec ledusskapī un kad gribi, vnk izņem, ieliec aparātā un uztaisi Latti. :) 
Tip šāds.

energica_focus-500x500.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Pec plashiem interneta izpetes, apskatiem un visas ziepju operas vakar ar draudzeni tika pasutits kafijas automats.  Izskatiti visadi brinumi no DeLonghi, Jura, Miele, Melitta, Nivona, Siemens utt. Sakums izskatijas vienkarsaks izvele, Delonghi ko augstak adrese noradiju, bet jo plashak skaties, jo sac secinat, ka esi pamatiga suda. Tik daudz variantu. Tika pasutits Melitta Cl Touch.

4611107.jpg

Labots - INTRASERVERNET
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2020.12.13. , 09:29, Žaks Noriss teica:

 

Šis ir tiešām labs. Divās kafiju aparātu  darbnīcās atzīst par vienu no labākiem, viss labi nostrādāts un mazs tiek nests uz remontu.  Radziņa liekamais kafijas ''sietiņš'' tagad pat nāk izjaucams. Nav vairs jājājas ar datu tos caurumus tīrot.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jā, turklāt šis ir gana populārs modelis, var par ~20 eur klāt piesūtīt bottomless radziņu un groziņu bez tā spiediena cauruma.

Link to comment
Share on other sites

Jau vairāk kā mēnesi lietoju Philips 5400 Series kafijas automātu. Kafijas garša ir ok! Putotājs darbojas labi, vienīgais mīnuss maza piena ietilpība, bet tīrīšana ir ļoti vienkārša bez speciālajiem līdzekļiem. Ir pieejams arī lētāks variants ar mazāk opcijām - 4300 Sērija. Savu aparātu iegādājos par 530 Eur, par to cenu ir ok pirkums. Redzēs vai aparāts plīsīs...
EP5441_50-IMS-lv_LV?wid=840&hei=720&$jpg

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Kafijas automats sanemts. Pirmie kuceni jaslicina. Censos atrast savu garsu, laikam kafijas paka viena uz to aizies.

Loti patikami, ka pie valodam ir ari Latviesu. Draudzenei tas loti patik, vinja neiespringstot izvelas dzerienu.

PXL_20201220_175313489.thumb.jpg.fe2cd8746f7f052f9c93491c3cf1c04d.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, INTRASERVERNET teica:

Censos atrast savu garsu, laikam kafijas paka viena uz to aizies

šonakt negulēs😑

 

Link to comment
Share on other sites

Labākais, ka pēc garšas atrašanas, visas pārējās super funkcijas kļūst liekas un nekad vairs netiek izmantotas. Kā ar lielāko daļu virtuves tehnikas, gribas vienkārši nospiest vienu podziņu, un neiedziļināties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , INTRASERVERNET teica:

Censos atrast savu garsu, laikam kafijas paka viena uz to aizies

Dafiga pakas aizies.😉 Man jau gadu ir Nivona 789- vēl joprojām meklēju, kuras pupas būs īstās. Pirms tam bija Saeco Royal. Tam pēc ilgiem eksperimentiem paliku pie Jacobs Crema Intenso. Darbā ir Saeco Villa Spidem- tam vislabākā garša ir Paulig Arabica pupām. Nivonai esmu provējis kādus 8 veidus, bet vēl neesmu nostabilizējies uz vienu konkrētu šķirni. Tā nu tas ir, ka katram aparātam nākas piemeklēt konkrētu šķirni, kura garšos vislabāk.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja aparāts ir tups un neko nevar tam pieregulēt vai useris to nespēj, tad atliek mainīgā daļa - aparāta spējām piemeklēt pupiņas, kas ar defaulto konfigu negaršos pēc pakaļas izstrādājuma.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un kas tad ir ar ūdens temperatūru un spiedienu? Vēl var piesieties ūdens sastāvam - cietībai, un kafijas testētāja garšas kārpiņu atrofijai.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Par temperatūru piekrītu, bet ne par spiedienu.

Piemēru studijā, kurai Tu vari mainīt spiedienu?

Link to comment
Share on other sites

Tāpat jau pa porcijām un svaiguma atšķiras tās kafijas, nedomāju ka var atrast to vienīgo īsto un dzert līdz mūža galam. Es ņemu vietējos grauzdējumus no http://www.nilsson.lv kafijas, aparāts prasts philips saeco hd8821/09

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Knaabis teica:

Par temperatūru piekrītu, bet ne par spiedienu.

Piemēru studijā, kurai Tu vari mainīt spiedienu

 

Manai Nivonai ir 3 profili, kas it kaa maina arii spiedienu  It varies in pressure, throughput speed and duration of the hot water in the freshly ground coffee.

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Ja aparāts ir tups un neko nevar tam pieregulēt vai useris to nespēj, tad atliek mainīgā daļa - aparāta spējām piemeklēt pupiņas, kas ar defaulto konfigu negaršos pēc pakaļas izstrādājuma.

Tikai neirs.

789. Nivonai regulejumu ir vairāk nekā vajag, bet tik un tā ar regulēšanu vien no sūda konfekti neuztaisīsi. Kafija no vienām un tām pašām pupiņām uz dažādiem aparātiem nekad negaršos vienādi. Vienubrīd man virtuvē stāvēja pat divas it kā ļoti līdzīgas Nivonas- manējā 789. un nomāta 769. Pat ar vienām un tām pašām pupiņām pie pilnīgi identiskiem abu aparātu regulējumiem kafijas garša atšķīrās pat ļoti. Esmu padarbojies ap dažādiem aparātiem un visādi eksperimentējis. Secinājums viens- katram aparātam ir jāpiemeklē savas pupiņas un ar regulējumiem vien sev tīkamāko garšu nepiedzīsi. Protams, neizslēdzu gan, ka kādam kafija, kura man garšo vislabāk, liksies vispār nedzerama, tomēr līdz šim neviens nav tā man pateicis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , ridao teica:

manējā 789. un nomāta 769

 Nomaata vai nojaata? :)

 

Manaa pienaa gan visas kafijas garsho vienaadi... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2020.12.19. , 15:14, MasteR's teica:

Savu aparātu iegādājos par 530 Eur, par to cenu ir ok pirkums. Redzēs vai aparāts plīsīs...

Kur ņēmi ja nav noslēpums ? Es ar uz viņu acis metu, tik cena viņiem tagad virs 600

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...