Jump to content

Cik ilgi guļam?


usver
 Share

  

170 members have voted

  1. 1. Cik ilgs miegs Jums nepieciešams?



Recommended Posts

Stāsta, ka daļa cilvēku guļot tikai pa 6h, bet pēc 8h daudziem nav vajadzības. Kā ir ar boot.lv biedriem?

 

Droši komentējam, it sevišķi, ja ir kas interesants ko piebilst - piemēram, kā mainās vajadzība pēc miega atkarībā no ēšanas paradumiem / dzīvesveida / vecuma / gadalaika / citiem mainīgiem apstākļiem. :)

Link to comment
Share on other sites

Atšķirībā no dienas. Ja nākamajā dienā ir uz darbu, tad pacenšos aiziet gulēt uz 23:00, bet ja brīvdiena, tad līdz saviem 1:00-3:00 nosēžu. 

 

Darbadienās - ~7-8h,

Brīvdienās - ~8-10h, bet ja pohmels, tad pat virs 10h.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Šonedēļ pasāku iet gulēt ap 23:00 un līdz 6:50. Pirmstam gāju vēlāk gulēt, bet tad braucot mājās burtiski slēdzos ārā. Pēc jaunā grafika ir nedaudz ciešamāk

Link to comment
Share on other sites

Eernijs

Kautkā, kad guļu ilgāk, tad sajūta liekas, ka vairāk esmu neizgulējies, guļot mazāk, tad ir tieši pretēji - labāk izgulējies. Bet, nu apmēram 6h jau nu sanāk

Labots - Eernijs
Link to comment
Share on other sites

kasis1000

Interesants topiks.
Guļu parasti 12h, jūtos izcili.

Darbadienās 8h, taču tad es jūtos neizgulējies.

Ja sanāk gulēt tikai 3h, jūtos izcili.

Labots - kasis1000
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

 

 

Ja sanāk gulēt tikai 3h, jūtos izcili.


tik pec tam vakarā pasmagāk 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skatos, ka lielākā grupiņa ir klasiskajās ~8h.

 

Bet īpaši maz stundu, izskatās, atzīmējuši gados vecāki cilvēki. Vai tas tā varētu būt, ka jūsu vecākiem/vecākajiem kolēģiem vajag mazāk gulēt nekā jaunajiem?

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Kad jāceļas uz darbu - parasti ap 6-8h. Atkarīgs no tā, kad aizeju gulēt.

Brīvdienās gan varu šlāfenēt ap 10-12 stundām, līdz jūtos izgulējies.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks

Nu es vairāk būšu 9h piekritējs bet kā nu kuru reizi sanāk.

 

5-6h tas galīgi nav nopietni.

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

Pirms laika pasāku iet gulēt un celties saskaņā +/- ar dabu - 21 - 22 gulēt celties ap 6:20. Sajūtas labas, kad no rīta nav pa galvu, pa kaklu jāskrien, atliek laiks organismam pamosties. Vienīgi jūtu, ka vasarai tuvojoties tik agri aiziet gulēt kļūst grūtāk...

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 - 2h kad atnāku no darba, un ap 6h naktī.

 

Tas tā apzināti, jo tā jūties labāk kā 8h no vietas vai arī tas ir jau ekstrēmais režīms? Vai arī plezīrs jau - "kāpēc gan nepagulēt pēc darba"? :)

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Peedeejaa laikaa miegs taads cauraaks, bet taa 8-10h. Ir redzeeti cilveeki, kas gulj 5-6 un apgalvo, ka vairaak, taa jau esot izshkjeerdiiba. Nu nezinu kas un kaa, bet es peec 5-6h guleeshaas esmu kaa mironis visu dienu. Man vismaz 8h vajag. Darbi un terminji lai gaida. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ar 8h tā kā pietiek. Problēma rodas tur, ka nesaskan tas laiks, kad man prasās gulēt, ar to laiku, kad guļ pārējā famīlija. Ja sanāk mazāk, nejūtos izgulējies, sajūta, ka ievērojami kritusies produktivitāte.

 

 

 

1 - 2h kad atnāku no darba, un ap 6h naktī.

Savulaik man arī bija tāds režīms, saskatīju tur pat pozitīvo fiziskā pašsajūtā. Trūkums tur psiholoģiskais faktors - esi nobīdījies no vispārējās cilvēces rosības. Tas pats arī nakts darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Tā kā pēdējo pusgadu esmu "iegrābies" darba kolēģē, tad atvēlētais nakstmiers nepārsniedz 2-3 stundas diennaktī.

Uzņemto kaloriju skaits diennaktī vidēji 500 vienības, bet enerģija kā reaktoram - izdarīti visi darbi, nokārtoti studiju parādi, vēl zvanu draugiem, vai nevajag ko palīdzēt.

Asinsspiediens normalizējies, pazudis liekais svars un pašam jau paliek interesanti - cik ilgi organisms tā var pārtikt no paša ražotajām narkotikām?

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Pus gadu guli 2-3h dienā? Pizģiš

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

darbdienās mūžīgi sanāk 5h un pat mazāk

brīvdienās 10-12h un pat vairāk

bija viens posms pirms pāris gadiem, kad katru vakaru pirms gulētiešanas noskatījos kādu filmu līdz 2:00-2:30 naktī, un ceļos vienmēr 6:00, un nebija ne vainas dienā...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

atzīmējuši gados vecāki cilvēki

ja guļu vairāk par 8 h, tad man kauli stīvi, un kāda stunda paiet, kamēr atiet ...., (izņemot gadījumus, kad pohmels) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas tā apzināti, jo tā jūties labāk kā 8h no vietas vai arī tas ir jau ekstrēmais režīms? Vai arī plezīrs jau - "kāpēc gan nepagulēt pēc darba"?
 

organisms tā pieradis. Ja nepaguļu pēc darba, tad vai nu vajag kādu adrenalīna devu, vai ja tās nav tad visu vakaru tā kā nogurums, tā kā uz miegu velk... neko produktīvu ne paštukot ne padarīt...

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Kā nu sanāk, bet tagad lielākoties sanāk 9h. Tādā režīmā jūtos vislabāk.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Kādus 20+ gadus, a Tu par ko domāji? :)

 

Ārprāc, par ko gan šis topiks nelika aizdomāties.....

Link to comment
Share on other sites

Tufjord

 

 

Ir redzeeti cilveeki, kas gulj 5-6 un apgalvo, ka vairaak, taa jau esot izshkjeerdiiba
To ietekmē manu prāt daudz dažādi aspekti.Bija laiks kādus 6-7 mēnešus gulēju 3-4st dienaktī un ļoti reti tās 6 varēja nogulēt. Pilnīgi pietika,atpūtie možs un visādi citādi atpūties.

   Tas bij pats sākums kad pārvācos aiz polārā loka,tieši pavasarī. Vispār nesapratu ,kā cilvēki var dzīvot,gulēt. Saule lec jau 00.30 naktī.

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

Darbadienās 6-7h + reizēm tunda-divas pēc darba. Brīvdienās, ja nesanāk aizklīst pasaulē - 10h ir pats minimums.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Reiz kkādā raidījumā rādīja latvieti ja nemaldos pensionāru kurš vispār neguļ, jo nesanāk 

Link to comment
Share on other sites

6 stundas, ja sievai ir darba nedēļa. 22 stundas, ja sievai ir brīvdiena ;) ar to es domāju pavadīto laiku gultā :D
Ja nopietni, reizēm uznāk bezmiega periods - tad guļu labākajā gadījumā 1-2vas.

Link to comment
Share on other sites

vidēji 7 līdz  8. Vajadzētu a8, bet nevienmēr sanāk,jo īpaši ja tajā dienā eju uz sporta zāli, tad jūtu besi, ka par maz gulēts. Nu un protams weekendos ar regulāri sanāk gulēt 5 - 6 h ja braucu uz rīta copi. Bet tas nav tik besīgi, kā tad, kad jāiet uz darbu  vai sportot negulējušam.

Link to comment
Share on other sites

Guļu 5 - 6 stundas, kas dažreiz šķiet par maz. Vislabāk jūtos pēc 8 nogulētām stundām, bet sirdsapziņa neļauj tik ilgi gulēt. Šķiet mēreni stulbi, ja darba dienu vakaros īsti neatlicina sev laiku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

~8-9H darbadienās, ~9-10H brīvdienās ... Klasika man šķiet. Ja sanāk mazāk, nākās meklēt kafijas vai skaļas mūzikas palīdzību :)

Link to comment
Share on other sites

vidēji 7-8h.. atkarībā no dažiem apstākļiem arī 6h.. un no no citiem apstākļiem brīvdienās.. pat 10h mierīgi, bet nu tā optimāli jūtos ~7h

Link to comment
Share on other sites

100debija

Gribētos jau piedabūt sevi pie ritma 8h katru nedēļas dienu, bet tāpat vienmēr sanāk darbadienās 6-7h un brīvdienās no 9 līdz pat 14h.

Link to comment
Share on other sites

8h tipiski, BET pāris reizes nedēļā gribētos izgulēties pa 9h.

 

 

Diemžēl pēdējā laikā tas nav iespējams un 8h ir maksimums, nereti tikai 7h. Rezultātā jūtu, kā krīt produktivitāte :/ Vienīgais glābiņš - noķert kādu stundiņu brīvdienās.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Guļu vidēji 7h un diezgan konstanti. Brīvdienās gan nedaudz ilgāk. 

 

Iepriekšējos gadus bija tāds mainīgais režīms no dažām stundām dienām, līdz padsmit stundām. Lielākais mīnuss, ka staigā tādā zombijrežīmā, ka ķipa jūties izgulējies, fiziski var kapāt, bet radošās spējas maksimums der esošu lietu pabeigšanai.

 

Tagad, kad pierasts pie stabila režīma, ļoti var just, ka gulētas kādas 3-4h -  galva sāp, miegainums. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Darbadienās 3 - 5 h. 

Brīvdienās 9 - 14 h.

Daudz kas ir atkarīgs no tā, ko ēd un ko dzer.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...