Jump to content

Kas jāņem vērā izvēloties trauku mašīnu?


Mefistofels
 Share

Recommended Posts

Bonifacijs

Par grādiem nezinu, atsevisķi grādus nerāda - varēja visticamāk trāpīt režīmā Energie Spar nu varbūt, kaut maz ticams Intensiv 75C, tik es domāju ka ne jau temperatūra to glazūru saēda bet gan pulveris, ja konkrēti tad Calgonit. 99% gadījumu tiek lietots Energie Spar, ļoti pa retam Spoolen, Schnell un Intensiv, ir arī Automatic, bet to nekad nelietoju

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    7

  • smartdevil

    6

  • KinDzaDza

    7

  • Bonifacijs

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Visas tās kristāla šampānieša glāzes vispār ir dikti trauslas un nepraktiskas it sevišķi tās ar supertievu "pusmetru" garu "kātiņu" - tā kā šampis tiek lakts stipri regulāri teiksim tā ikdienā, tad pa šiem gadiem ir iznīcināts vājpratīgs daudzums glāžu
Tad iIkdienā šampi var arī no prastākas glāzes dzert.
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es mierīgi varētu, kaut no kafijas krūzes... nu bet sieva.... karoče 5-6x nedēļā šampānietis ar svaigām zemenēm + putukrējums un protams no īstas šampānieša glāzes, + 3x mēnesī tas pats tik plašākā dāmu kompānijā, nu ko lai saka... izlaidusies.... :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

RIMI ir 365 d/y a ja nav tad ir tak SKY

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Cik nu viņas labas, tas protams ir cits jautājums, galvenais lai ir!!!!


 

 

man ar taada pati kjiplokspiede.

 

Šitā spiede bij nudien diezgan laba pirms izmazgāju trauķenē, viņai ir fiška ka tie caurumiņi ir kā reizi izrēķināti krievu virtuves standarta dakšiņai - var dažos piegājienos izbakstīt arā pilnīgi visus iestrēgušos ķiploka gabaliņus, bet diemžēl man tādas dakšiņas saimniecībā nav un fokuss nestrādā (Eiropas standarti nesapass - citi attālumi starp zobiem, zobiņu diametrs un skaits arī nesader). Vienmēr aizmirstu ru zonā esot piepirkt tādu dakšiņu un ikreiz ar baltu skaudību skatos cik ātri un  veikli radagabali tiek galā ar spiedes tīrīsanu - pats bakstos ar zobu tīrīsanas kociņu un tas ir vismaz 10x ilgāk. 

Link to comment
Share on other sites

Ha..

 

Vakar sievai saku.. jaunajā dzīvoklī pirksim trauku mazgājamo mašīnu.. šī nosaka: nu i nafig, kas es traukus nomazgāt nevaru?! :D Bērni, lai arī mācās ar rokām, nevis tik samet traukus mašīnā.. Saprastu, ja to trauku tonna vēl būtu.

 

Nespīd man trauku mašīn` :(:D

Link to comment
Share on other sites

A Tu nopēr un uzliec, noteikti pēc tam būs pateicīga, jo redzēs, ka tas ir feini. Moš pat sanāks kāds jau sen aizmirsts piedzīvojums :lol:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
(labots)

Tad nu tā, es, kā ekzakto zinātņu cienītājs, šorīt apsēju tautisku jostu un rīta kafiju gatavojot nolēmu pacensties ar uzskates materiāla sagatavošanu lietā pat trauku mašīna vs krāsoti trauki ilgstošas lietošanas gaitā. Tad nu lūk rezultāts:

 

- pirmā krūzīte - visiem zināma parauga Nescafe pēc intensīvas lietošanas ikdienā (MANA krūzīte) mazgājot trauku mašīnā apmēram 8-10 gadus (iespējams 6-8 gadus, jo bija vairākas un dažas tika sadauzītas vietā paņemot nelietotas no skapja). Neatceros vai krūzītei no sākuma bija kāda izteikta glazūra pa virsu vai nē, bet tagat tur no glazūras nav ne smakas, tikai pabalējusi krāsa

 

- otrā krūzīte no mana mīļā kurpju veikala GABI, lietota tieši tāpat kā pirmā, jo arī bija/ir MANA krūzīte - kaut kādus 5-7 gadus, laka jaunai bija izteikti bieza. Patreiz laka ir jūtama, taču krāsa ir bālāka nekā trešajai krūzītei tā kā drusku uz oranžu velk no orģinālā toņa. 

 

- trešā krūzīte tāda pat GABI, lietota paralēli pirmajai, taču vien 2-3 gadus - laka vesela, krāsa itkā normā, uzmanīgi apskatot var redzēt ka laka vietām spīd, bet pārsvarā ir matēta.

 

 

Uz zinātnisku precizitāti nepretendēju, taču vairāk par +/- 1-2 ekspluatācijas gadiem nez vai varēju kļūdīties. Krūzes tiek lietotas intensīvi un par par 95+ % var uzskatīt ka ik katrā trauku mašīnas palaišanas reizē, atšķirībā no citiem traukiem, tās būs tikušas mazgātas ik reizes.

 


Turpinot dzert nākošo porciju kafijas nolēmu paturpināt tēmu un pievienot foto ar vēl pāris krūzēm - šoreiz suvenīru izstrādājumi:

 

- abas tipo pilnīgi baltās krūzes uzskatami demonstrē kas notiek ar nerūpnieciski ražotām suvenīru krūzēm, ja ieskatās varbūt pat izdosies saskatīt arī uz foto uzrakstus lejasdaļā, taču tur bija ne vien uzraksti, bet pat visnotaļ spilgti gleznojumi ar visa laba novēlējumiem. Tehniku kādā tas ir bijis izgatavots nezinu, bet nu pēc apraksta kāds vietējais mākslinieks ar to nodarbojas. Krūzītes lietotas ap gadu un nē viņas nav netīras - tā ir sabrukusī laka kas ir iekrāsojusies un viņu ir iespējams noskrāpēt nost. Zīmejums palika blavs jau pēc dažām mazgāšanas reizem, bet pēc vēl 10-15 reizēm uzrakstus var ēja pamanīt vien labi ieskatoties.

 

- suvenīru sirsniņu krūzīte - rūpnieciski ražots suvenīrs - lietota ~2 gadi - laka vesela un spīd, nav matēta, taču sirsniņas ir matētas, izteikti raupjas un krāsa ir stipri izbalējusi. Cik reizes vajadzēja mazgāt lai sāktu izbalēt krāsa īsti neatceros, taču nu apmēram gadu noteikti krūzīta jau izskatās pabalējusi.

 

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Ar laiku smukās krūzītes un šķīvji nodiluši.

Tāpēc es teicu par blakus efektu. Man pašam nav tr. mašīnas, bet bračkam pa 2 gadi daudz trauku kuriem zīmējumi vai rotājums, vai kas tas skaitās, ir jau padiluši. Trauki visparastākie, rūpnīcas štancējums, nav suvenīri.

 

Bet mani tas neattur no tr. mašīnas iegādes.

Labots - Zuxters
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

smartdevil
(labots)

Tev iesākot ar "zinātņ..." vajadzēja būt informētam, ka sekcijas varianta krūzes nav korekti pieminēt tur, kur runa iet par nolietojumu un pēc 1-2 gadiem ir izsviežamas, nerunājot nemaz par mazgāšanu ar rokām... abrazīvu švammi, u.tml.

 

Zuxters

Kā var krāsa noiet, ja pa virsu ir glazūra? Nekā. Ja jau trauki ir tik lēti (un bez glazūras), ka ūdens strūkla noēd krāsu, tad dakšiņa ēdod, to noņem vēl labāk.

Labots - smartdevil
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

OK, nomainām zinātnisko pret vispārēju kafijas dzeršanai domātu krūzīšu testu ilgstoši ekspluatējot pielietojot to mazgāšanai trauku mašīnu!!! Tā būs labāk?

 

Pēc šāda formulējuma domāju ka var droši likt arī suvenīru krūzīšu testu, vēl jo vairāk ka nu vismaz manā saimniecībā ir vismaz ap 20-30 sadāvinātu un akcijās sadabūtu krūzīšu, glāzīšu utaml. trauku

kurus vienkārši nav kur citur grūst kā vien censties intensīvi lietot un kad saplīst izmest.

 

especially for smartdevil - cik saprotu pati glazūra nemaksā faktiski neko, jo ar to tik apziež pie apdedzināšanas, bet tas nu tā. Lieta tāda ka krāsa uz dažām krūzem izbalē arī zem glazūras a citām paši zīmējumi atrodas virs glazūras, pieļauju ka ir varianti kad ir glazūra pa virsu zīmējums un atkal glazūra - t.i. varianti kad ņem rūpnieciski ražotu krūzi, uz ceļa gala apzīmē un tad uzklāj laku??? vai glazūru

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kā var krāsa noiet, ja pa virsu ir glazūra? Nekā. Ja jau trauki ir tik lēti (un bez glazūras), ka ūdens strūkla noēd krāsu, tad dakšiņa ēdod, to noņem vēl labāk.

Es par krāsu nerunāju, uz baltajām krūzēm ar laiku zīmējumi dilst.

Da parastas krūzes.

Kā šī:

post-1024-0-74303900-1425306232_thumb.jpg

Pēc 2 gadi jau stipri pamanāms nodilums.

Kādu mazgāšanas līdzekli viņi lieto, nezinu. Zinu, ka tabletes.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

smartdevil
(labots)

Kāpēc tev liekas ka tā ir parasta krūze? Ja dilst, tad nav parasta, bet sekcijas veršn. Normāla krūze ir krāsota un pēc tam glancēta, visbeidzot apdedzināta kur glancis veido savā izpildījumā līdzīgu stiklam kārtu. Šir po treb, tjipa "pasūti, saņem" ir plnīgi neadekvāti pielīdzināt normālam traukam. Tas tā pat kā nopirkt par 5 eiriki teflona pannu, kur teflons pēc gada būs nolīdis un apgalvot, ka visas teflona pannas ir mēsli.

No normāliem traukiem nekas nelīdīs nost arī pēc 20 gadiem no ūdens strūklas.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

 

 

normāliem traukiem nekas nelīdīs nost arī pēc 20 gadiem
Parastas krūzītes no da jeb kāda lielveikala, Rimi, Maxima utt.
Link to comment
Share on other sites

Tufjord

 

 

te būs speciālistes visu aprakstījušas
Tur viena vispār labā :) ar samazgām piegāž trauku mašīnu un brīnās ,ka visas durvis pēctam netīras.

 

Piemēram, ja ielieku bļodiņu ar muti uz leju trauku mašīnas apakšā, kurā ir bijusi, piemēram, krēmzupa un nav tā ļooooti tīri izēsts, tad man visas mašīnas durvis ir netīra ar to krēmzupas pārpalikumu un vēl krūzītes otrajā stāvā no augšas tādas kā apsistas ar to zupu. Nesaprotu, man vienai tā? Kāda tad jēga no viņas, ja jāliek jau izskalotas bļodas?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kāpēc tev liekas ka tā ir parasta krūze?

Labi, nebija īsti veiksmīgs piemērs, runāju vairāk par kaut ko tādu, dilst tās līnijas.

post-1024-0-19452900-1425399817_thumb.jpg

Bet pofig.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Man personīgi dziļi pie kājas - dilst tie zīmējumi vai nē!

Man vairāk simpatizē ieguvums no tā, ka NAV vairs trauki jāmazgā ar rokām!!!

Nemazgāju tos ar rokām jau ~20 gadus!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

smartdevil
Zuxters

Izmet to mēslu un nopērc normālu krūzi. Kas zin vēl kādā ūķī un ar cik indīgam krāsām viņa uzkrāsota. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...