Jump to content

Kas jāņem vērā izvēloties trauku mašīnu?


Mefistofels
 Share

Recommended Posts

 

 

Nu bet fakts, pēc ēšanas max 10min, un trauki tīri.

ja ar ēdienu gatavošanu saprot "izņemt no plastmasas un iemest mikrovilnenē vai cepeškrāsnī uzsildīt", tad protams.

 

citādā gadījumā, neatkarīgi no cilvēku daudzuma ģimenē (arī 2+ cilv), katra ēdiena gatavošanai sanāk vismaz 4-6 papildus mazgājamas vienības - karotes, bļodiņas, utt.

 

pats skatos uz jaunu šauro mašīnu, tāpēc interesē apsvērumi kāpēc būtu tomēr plato?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    7

  • smartdevil

    6

  • KinDzaDza

    7

  • Bonifacijs

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Manuprāt ātrāk un vienkaršāk ir ņemt un nomazgāt tos škīvjus ar rokām un miers, nekā krāmēt tai mašinā, tad atkal ņemt ārā, tad jāpērk visādi mazgājamie un citi štrunti, kuri makā naudu un vienmēt tiek aizmirsti

 

to pašu var teikt par automašinu :)  degviela jālej, logu ,mazg. škidrums, serviss, riepas uutt.  iekāp sabiedriskajā un aizmirsti par '' neērtībām "' :)

Link to comment
Share on other sites

Tas jau aiziet galigi offtopics un nepalidzes izveleties pareizo trauku mazgājamo.

Ar auto es ari braucu reti, tikai tad kad ļoti nepieciešams, pārsvarā ar velosipēdu vai taxi, tieši tā iemesla pēc ko tu pieminēji. Ja būtu nepieciešamība braukāt vairāk un ieguvumi pārsniegtu izdevumus, tad varbūt atsāktu.

Tas pats stāsts par to trauku mazgājamo :)

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau trauku mašīna skaitās arī ekonomijai, jo mazgājot traukus zem krāna, tiek iztērēts daudz reizes vairāk karstā ūdens, nekā trauķenē+uzsildīšana. Protams tas attiecas uz gadījumiem, ja mazgā vismaz puspilnu trauķeni, nevis vienu šķīvu :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja ar ēdienu gatavošanu saprot "izņemt no plastmasas un iemest mikrovilnenē vai cepeškrāsnī uzsildīt", tad protams.

Man nav mikroviļņa, un kaut kas uz to pusi reti gadās. Un sieva man nav trauku mašīnas vietā, t.i. nav arī pašam problēmu nomazgāt, kā kuru reizi.

Link to comment
Share on other sites

Ja mājā ir bērni/grūtnieces/slimnieki/strādājoši cilvēki u.c ārpus "jauni, sportiski, neaizņemti", tad baigi atslogo traukmašīna. Sieva sajūsmā, ar bērniem dzīvojot mājās un jau tāpat esot līdz ausīm aizņemta, spējot tik skraidelēt.

Ļoti liels ieguvums ir tīri psiholoģiski - izlietnē trauki nekrājas, ja kaut kādu iemeslu dēļ esi izdomājis šodien netēlot skudriņu, pēc brokastīm izberžot traukus un katlus, uzkopjot virtuvi un visu dzīvokli izsūcot, izmazgājot, noberžot logus un izdarot visus citus 10min darbiņus. Kamēr bērni rātni sēž plauktiņā, klusē un protams, ka saprot, ka mamma aizņemta.

 

Ja dzīvo viens un mājās ēd maz un viss arsenāls sastāv no 1 pannas, 1 bļodas, 1 karotes, 2 krūzēm un 1 dakšas, tad protams, ka labāk bez tā visa - ne trauku ir gana ko piekrāmēt, ne pašam disciplīna saprast, ka huļi vienīgā bļoda netīra.  :grin:

 

 

pats skatos uz jaunu šauro mašīnu, tāpēc interesē apsvērumi kāpēc būtu tomēr plato?

Lielo pannu/katlu pamēģini ielikt. 60cm mašīnā līdz ar nagiem var ierūmēt plakaniski. Vai 2 grāpjus (vienā rīta putra bijusi, otrs no vakardienas netīrs ar kaut ko - piemēram, nupat pēdējā zupa uzsildīta/izēsta). Augšā 2 bļodas blakus saliec ar atvērumu uz leju (ne visu var smuki un vienkārši salikt vertikāli).

60cm ir vēl OK šādiem scenārjiem, bet par 1/4 samazinot platumu, vajadzētu sākt nervozēt "varēs šito ielikt vai nevarēs".

Uz aci klātienē jātestē, vai nebūs par šauru.

 

Swaps: es reiz parēķināju izmaksas.

~1 KWh elektrības:         15 centi
mazgāšanas līdzeklis:      9 .. 25 centi
10L ūdens:                 1.5 cents

Kopā: kādi 25..40 centi.

10L ūdens baļļa (+pēc tam otri 10 litri noskalošanai no krāna) sanāk stipri lētāk (nu kādi 10 centi max, rēķinot, ka siltais dārgāks). Ieguvums ir tieši ērtības, nevis nauda.

Par nedēļas traukmašīnas izmaksām vari Fairy sapirkties pusgadam, rupji rēķinot.

 

 

ju: jānoskalo tik daudz, lai tortes gabals ar kartupeli nepeld traukmašīnā, kad attaisi vaļā. noskalot zem krāna cik var putru + mērci + torti no traukiem un iemest veļasmašīnā un aizmirst līdz vakara mazgāšanas ciklam ir ātrāk nekā ņemt un berzt katru šķīvi atsevišķi.

Un, kā jau minēju, psiholoģiski atslogojošāk. Joprojām atceros, kā pēc tēva 50 gadu grandiozās jubilejas visu vakaru mazgāju trauku kalnus. Burtiski kalnus - bija sagāzti lielās plastmasas vannās. Jauns biju, pacietīgs, darbu nebija, okei. Tagad .. nafuj. Pirmās dažas viesības jau aizvadītas, par traukiem faktiski nulle rūpju. Manā gadījumā atmaksājas ērtības. Skaitītu kapeikas/dzīvotu viens/rūpētos par to, lai visi ir skudriņas - varbūt domātu savādāk.

Labots - usver
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispār jau trauku mašīna skaitās arī ekonomijai, jo mazgājot traukus zem krāna, tiek iztērēts daudz reizes vairāk karstā ūdens, nekā trauķenē+uzsildīšana.

Man pārliecība, ka tas ir tikai mārketings.

 

No viena liela ražotāja A+++ aparāta apraksta

Ūdens un elektroenerģijas patēriņš: 11 l, 0.857 kWh programmai Eco 50

 Tas pie tam Eco programmai, kuru droši vien ne visi lieto.

Esmu pārliecināts, ka es pat 11l neiztērēju mazgājot zem krāna pa dienu, kā arī elektrība man neaiziet tik daudz, lai boilerī piesildītu to, ko esmu notērējis no karstā.

Protams, ja mazgā zem krāna, kad tas visu laiku uz pilni klapi, tad cita lieta.

Ja vēl pieskaita visas izmaksas par pašu aparātu, pat papildus līdzekļiem tam aparāta, ka vēl tur pirms tam kaut kas esot jāpaskalo (ja nu kaut kas ne līdz galam izēsts), ja nu vēl kaut kas nav nomazgājies, kas ar var gadīties, tad tur ne ekoloģija ne ekonomija.

Bet OK, tā mana pārliecība un saprašana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jūs gan visi zem krāna taupīgi mazgājat :)

Trauku mašīnā var iekrāmēt, piemēram, 10 krūzes, 15 šķīvjus, kādu pannu, karotes, dakšas, naži...

ja šitādu daudzumu var zem krāna ar 10 litriem izmazgāt, tad laikam ļiti taupīgi tecinat ūdeni. Principā tādai mazgāšanai, ja krāns vaļā, aizies savi 100 litri. Pamēģināt kaut vai vannā spaini pieliet zem krāna, pietek kādās 20-30 sekundēs tecināt.

Labots - Swaps
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nez.. a man tieši patīk šad un tad mazgāt traukus.. tas ir sava veida process.. Mēs jau esam tika automatizēti palikuši aiz sava slinkuma.. ka pat traukus nevaram nomazgāt :D

Link to comment
Share on other sites

Atkal, satiekas tie kam ir ar tiem kam nav! Un tiem kam nav, cenšas pārliecināt tos kam ir, cik viņi ir lieli neprašas! :yahoo:

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Trauku mašīnā var iekrāmēt, piemēram, 10 krūzes, 15 šķīvjus, kādu pannu, karotes, dakšas, naži...

Cik cilvēku mazgā pilnu mašīnu? Nez, lai šitādu apjomu varētu uzkrāt, tur jau veselu skapi vajag vien ikdienā lietojamiem traukiem. Un tad kamēr vēl to sakrāj, kā jau iepriekš teicu, tur jau visādi nelabi dabiski procesi paspēj notikt.


 

 

Un tiem kam nav, cenšas pārliecināt tos kam ir, cik viņi ir lieli neprašas!

Es varu čupu trauku mašīnas nopirkt uz sitiena, bet es zinu, ka man to nevajag.

Darbā arī nez kāpēc iepirktas. Tad nu tur ieliek 10 krūzītes un mazgā katru dienu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būs jauna virtuve un beidzot arī trauku mazgājamā mašīna. Esmu ticis tik tālu, ka tā noteikti būs iebūvētā un 60 cm plata.

 

cilvēks jau visu ir izlēmis. iesakam, a ne atrunājam. Parasti jautājums pēc palīdzibas beidzas ar to ka visi viens otru noliek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pagājušā gada beigās arī meklēju 60cm iebūvējamo mašīnu. Beigās paliku pie Electrolux  ESL8810RO . Patika 12 glāžu turētāju fīča, grozu izpildījums, mazgāšanas sprauslas, mazgāšanas laiks uz grīdas.

Pēc specifikācijas tās mašīnas ļoti līdzīgas, kā jau topika autors minēja, tāpēc izvēlējos no šī ražotāja dārgākā gala, ar cerību, ka komponentes kvalitatīvākas. Iespējams, ka naivi. :)

Atvedot mājās, tika secināts, ka trauķenei ir jau iebūvēts slīdošo durvju mehānisms, kas man jau bija sagādāts atsevišķi no IKEA. Šis aktuāli, ja galda virsma augsta.

 

Pēc pāris mēnešu lietošanas varu tikai piekrist jau šeit minētajam viedoklim, ka ar mašīnu mazgāt ir ekonomiskāk. Pirms trauku mašīnas iegādes mēnesī virtuvē tika patērēts 1.5-2m3 karstā ūdens, jo man patīk mazgāt tekošā un karstā ūdenī. Tagad pat vienu kubikmetru ir grūtības salasīt. Ūdens uzsildīšana mūsu mājā maksā virs 8Eur/m3. Kopā ar ūdens cenu sanāk ap 10Eur/m3. Mašīnu darbinām 2-3 reizes nedēļā un ir viegli aprēķināt izdevīgumu, kam vēl var pieskaitīt laiku, ko var pavadīt ar sīko, nevis beržot traukus. 

 

 

 

Cik cilvēku mazgā pilnu mašīnu? Nez, lai šitādu apjomu varētu uzkrāt, tur jau veselu skapi vajag vien ikdienā lietojamiem traukiem. Un tad kamēr vēl to sakrāj, kā jau iepriekš teicu, tur jau visādi nelabi dabiski procesi paspēj notikt.
 

 

Tie nelabie procesi nav tik traucējoši, jo pārtikas atlikumi ātri piekalst un nekādas smakas neizdala. Vismaz līdz šim nav sanācis ar to saskarties. Mīts, ka mašīna smird arī ir tikai mīts.

 

Tāpat, kā jau te tika minēts, nācās iepirkt vēl traukus un instrumentus, bet tie jau lieki nebūs. No sākuma mazgājām ar Finish tabletēm, taču rezultāts neapmierināja - trauki bija tādi kā slideni/glumi, glāzes ar pleķiem. Tas bija pat izvēloties tablešu režīmu. Tika iepirkts šķidrais līdzeklis arī no Finish, tagad to pret neko citu nemainīšu. Neteikšu, ka mazgāt ar želeju ir grūtāk, jo katrā mazgāšanas reizē jāiepilda tikai pats mazgāšanas līdzeklis. Skalojamais līdzeklis tiek iepildīts uzreiz vairākām reizēm. Trauķene pasaka priekšā, kad tas jāpapildina. Tas pats ar sāls tvertni, to gan esmu pildījis tikai vienu reizi, kad tur aizgāja uzreiz pusiepakojums.

 

Īpaši patīk moments, ka mašīna ir spējīga atmazgāt pat ļoti piedegušus cepšanas traukus, kas pirms aparāta iegādes tika mērcēti vairākas stundas un tad mazgāti.

Labots - oxx
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

No sākuma mazgājām ar Finish tabletēm, taču rezultāts neapmierināja - trauki bija tādi kā slideni/glumi, glāzes ar pleķiem. Tas bija pat izvēloties tablešu režīmu.
 

 

uz pilno režīmu vai īsajos? īsajos tabletes kaut kā neštimm (viņi paši raksta, ka jāliek uz grīdas, blakus filtram, ja uz īso mazgā)?

želeja - piekrītu, pigorus netaisa, prognozējamāk viss notiek visos gadījumos.

 

 

 

Pirms trauku mašīnas iegādes mēnesī virtuvē tika patērēts 1.5-2m3 karstā ūdens, jo man patīk mazgāt tekošā un karstā ūdenī. Tagad pat vienu kubikmetru ir grūtības salasīt.

 

aha, kolēģei nāca kooperatīva cilvēki skatīties, vai tiešām nešmaucas ar karsto ūdeni :D


par traukiem - ir viena krūze ar uzlīmi:

 

31012013_1426_Battery%20Mug.jpg

 

baltā kontūra ir uzlīme, nāca nost pamazām jau mazgājot ar rokām. pēc pirmās mazgāšanas pazuda pavisam. pārējais (zaļais) ir keramika, tur stāv viss kā nākas. citu sūdzību nav.

Link to comment
Share on other sites

* Vairumā gadījumu Zanussi ir tas pats Electrolux, ar citu priekšiņu un +40 EUR (vai kaut kā tā) cenā. Ja pareizi atceros, tāda pat sistēma ir ar Boch un Siemens. Vislabāk to var redzēt tad, kad veikalā blakus gadās abi iebūvējamie viena līmeņa izstrādājumi, vai ja var atrast, nedaudz "izģērbti" - bez dekora'tivajiem paneļiem. Tehnoloģiskie caurumi, elektronika u.c. ir 1:1, tikai panelīši noformēti atšķirīgi.

* Pašam 7 gadi ir Zanussi ZDI 6556. Barota ar tabletēm (bez sāls, utt), ūdens diezgan kaļķains (bet ne dramatisks), darbojas nieka 7 gadus bez labošanas. Mazgā kārtīgi, problēmu nav. Vidēji 1 X dienā (varbūt vasarās kādreiz gadās retāk), jo 4-6 cilv.

* Bai ze vei, lietojam tik 2 pogas - ieslēgšanas un darba norādīšanas vai palaišanas. Manām vajadzībām pārējais ir pilnīgs fufelis - negribu pat zināt kas tur ir iespējams (pēdējoreizi lasīju to manuāli tad, kad nopirkām). Atliktos startus nevajag, jo jamai blakus neguļu. Kas ellē vēl varētu būt vajadzīgs no tupa izpildmehānisma?

Labots - VebKamera
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+1 par tēmu.

Šobrīd man traukmašīnas nav, bet plānoju, ka tuvākajā laikā būs, tā ka baigi noderīgi palasīties.

Personīgi man īpaši neinteresē A vai kāda cita klase, n-tie režīmi, galvenais, ka nav īsti ticības par mazgāšanas kvalitāti.. Laikam esmu atpalicis, ka neesmu redzējis aparātu darbībā :D

 

Tie, kam ~6 cilvēku ģimene (t.sk vairāki bērni) un mēdz mājās gatavot, noteikti ir ievērojuši, ka netīrie trauki rodas nenormālos tempos. Jā, nav jau nekas grūts tos nomazgāt ar rokām, bet labāk šo laiku pats veltu (un arī sieva domā līdzīgi) kam citam, piemēram, mazajiem, pastaigai ar suni vai tml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

galvenais, ka nav īsti ticības par mazgāšanas kvalitāti..
Ar rokām nomazgāt tādā kvalitātē ir ļoti, ļoti grūti, glāzes pīkst kad pa glāžu virsmu pirkstu velc. Iesaku nenožēlosi!
Link to comment
Share on other sites

Jau kādu gadu ir trauķene, bet savējos nevaru izdresēt tos traukus likt iekšā tur uzreiz un vakarā ieslēgt, lai mazgā, visu krāmē izlietnē, jo apkalstot un tas verķis tāpat mēdz kaut ko nenomazgāt :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja vēl tā "mašīna" tos traukus mazgā stāvot vienā apakšveļā

Tu aizmirsi pieminēt "trauku mašīnas"vecumu!!!

Ja gadīsies tāds pavecāks modelis, tad pašam gribēsies traukus nomazgāt...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Manuprāt ātrāk un vienkaršāk ir ņemt un nomazgāt tos škīvjus ar rokām un miers

Un pats arī mazgā, vai kāds cits to izdara??? :mda:

Link to comment
Share on other sites

Pats arī mazgāju, jo dzīvoju viens. Parsvarā pats gatavoju ēst un traukus darbojoties piesmērēt sanāk diezgan daudz, bet kautkā procesā paspēju tos nomazgāt. Pēc ēšanas uzreiz nomazgāju, varbūt ja būtu 10 ēdāji, tad krautu tajā mašinā, bet nezinu vai tas maina lietas būtība patērēt 2 vai 10 min uz trauku mazgāšanu.

No ekonomijas viedokļa starpība man nekāda, jo īrēju dzīvokli ar visiem rēķiniem iekļautiem, nav ne jausmas cik reāli tiek patērēta elektrība vai gāze, par ūdeni manliekas vispār nav jāmaksā. Jāpērk tik tie visi mazgājamie priekš mašinas, liekas problēmas

...

Bet es esu slikts piemērs, tapēc būtu labāk paklusējis :D

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ņemam tādu vienkāršu ēdienu kā teiksim pankūkas ar gaļu, tad kas tur ir jāmazgā?

 

1) Gaļasmašīna ar visām detaļām (plastmasas, jo okupacijas laika mašīnas trauķenē likt nevar - saēdīs) 6 detaļas kā minimums

2) gaļas dēlītis+nazis, bļoda samaltajai gaļai

3) trauks mīklai, putotājs/karote, lielā karote liešanai uz pannas

4) 1 vai 2 pannas, lāpstiņa apgriešanai, lielais šķīvis uz kura likt gatavās pankūkas

5) panna gaļas apcepšanai + lāpstiņa, bļodiņa apceptās gaļas salikšanai

6) tīrs gaļas dēlītis uz kura vīstīt gaļu pankūkās, ēdamkarote ar kuru likt gaļu, lielais šķīvis uz kuru kraut savīstīto

7) 2 šķīvji porcijām, 2 naži, 2 dakšiņas 2 cilvēku komfortam

8) 2 krūzītes + 2 šķīvīši + 2 tējkarotes, + 2 ņeržas tējas turētāji lai būtu kas ko piedzert klāt

9) gan jau ka vēl kaut ko piemirsu

10-15) parsti cilvēki ēd pirmo, otro un vēl saldo, tā kā finālā sanāk kā reizi pilna 60cm traukmašīna

 

 

 

 

I togo - kā minimums 10 min ko mazgāt ar rokam vai 30s lai ieliktu trauķenē un uzskatītu ka ir jau nomazgāts. Ja tik uzsildīt mikrenē saindēto lielveikala pusfabrikātu no atkritumiem kurus savādak pārdot nav iespējams.... tad var jau arī ar rokām nomazgāt

 

Trauķene maina ieradumus, nodrošina nemitīgu tīrību virtuvē (nekādus vairs netīru pretīgu trauku kalnus izlietnē), saudzē rokas un manikīru (diez te kareivīgie trauķenes pretinieki maz zina cik izmaksā mēnesī sievietes manikīrs + roku kopšana lai būtu līmenī??? vienreiz samaksatu un gaudodami skrietu trauķeni pirkt!!!)

Labots - Bonifacijs
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Trauku maāīna rullē :) Ja cilvēks dzīvo viens un ēd mikrenē iesviestus pusfabrikātus, tad viena lieta, bet, ja ģimene, cilvēki četri, un vēl sieva šefpavāre, kā man, un gatavo uz nebēdu, tātad - gatavošanas laikā arī trauku gūzma pieskaitās klāt, tad uz to agregātu skaties citām acīm.

Link to comment
Share on other sites

Nu nemaz nevajag 4 cilvēkus - tagad dzīvojam divi vien + kaķis, jo jaunatne aizcilpoja prom un arī tagad izmantojam trauķeni.

Protams, pilna tā nesanāk, jo vienā dienā tik daudz trauku nerodas.

Darbinam pustukšu - slinkums un ērtības dara savu! :yahoo:

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā par to ekonomiju, pelnu pietiekami lai centi nebūtu jāskaita, bet ērtības no trauku mašīnas ir ievērojamas!

Ja nav katra kapeika jāskaita - obligāts verķis virtuvē! 

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Šie te lielie runātaji ēstu no bijušajiem siļķu iepakojumiem? Tač izmazgā un uz priekšu. Kāpēc jāpērk šķīvis? Kāpēc vispār jāmazgā? Izlaizi, izslauki ar vakardienas zeķi un nekas nepelēs.

Kāpēc jābrauc ar sabiedrisko vai velo pirkt, ja ir kājas? Ko? ...tālu? Izej 2-3h ātrāk no mājām un paspēsi. Var arī teltī dzīvot blakus darbam.

Kāpēc vajadzīga pults pie TV? Varbūt pacel pakaļu 100x katru kanālu paskatot? Da un vispār kāpēc vajadzīgs TV. Elektrību vispār varētu atslēgt. Vai ne?

 

Katrs dzīvo pēc saviem uzskatiem un maciņa biezuma. Ja man būtu vairāk naudas, tad noalgotu sexy domrabotņicu un iepūt man. :D

Mazā trauķene ir kā reiz, ja gatavo katru dienu pat viens cilvēks... kā jau te minēja gatavo tiešā vārda nozīmē, nevis tikai kartupeli nomizo.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc siļķu iepakojums, var tak ēst no pannas pa taisno, un pēc tam smuki ar maximas bukletu var izslaucīt. Kefīru dzert no papīra iepakojuma un vispār smalki sanāk. 

Link to comment
Share on other sites

Atceros, ka izcili radošie studenti vilka maisiņus uz šķīvjiem, lai tie nebūtu jāmazgā.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Nē nu fakts kā tāds, kamēr nav cilvēkam bijusi trauķene, viņš pat nevar iedomāties ērtības un laika ietaupījuma pakāpi. Tas pats kas ar robo putekļusūcēju. Es vairs neatceros, kad pēdējo reizi čakarējos, mazgājot grīdu, ar matiem, gružiem u.tml. Arī putekļus no TV jāslauka 2-3x retāk.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nesaprotu tos, kas katru dienu laiž trauku mašīnu. Jums 10 bērnu ģimene?

 

Vajag iepazīties ar trauku mašīnas instrukciju par trauku salikšanu. Bļodas, katli ar rokām jāmazgā tāpat.

 

12 cilvēku balli ar 3 ēdieniem var mierīgi vienā trauku mašīnā salikt. Stikla glāzes jāmazgā ar rokām, jo trauķenē tās ātri saskrāpējas un zaudē spožumu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Traukmašīnu palaiž tad kad tā ir vai nu līdz ausīm pilna vai nu tad kad beidzās kāds tīru trauku veids, parasti tas ir reizi 1-2 dienās, taču visbiežāk reizi pusotrā dienā - 2 cilvēku vajadzības kas 95% gadījumu ēd un gatavo mājās.

 

Bļodas, katli, pannas, plastmasas gaļasmašīnas detaļas, jebkurš mazgājams priekšmets no mājsaimniecības (uzreiz nenāk prātā, bet ir viskautkas mazgāts - puķu podi, veļasmašīnas plastmasas pulveru un mīkstinatāju bunkurs, gaisa nosūceju restes utt. utjp. bez gala) - mazgājam droši, tik paskatāmies vai nesatur materiālus kas sairst, nu krievu ķiplokspiedes, gaļasmašīnas u taml. kur ir izmantota nekvalitatīva alumīnija parodija)

 

Stikla glāzes bez problēmām - ir tak speciāli tie sari/ragi uz tiem arī samauc virsū tā lai neskaras viena otrai klāt, vienīgi ja ir kristāls un dikti dārgas šampanieša glāzes tad vajag pārslēgt uz speciālu saudzējošo režīmu savādāk var palikt tā kā drusku matēts temperatūras iespaidā cik saprotu. 

Link to comment
Share on other sites

Baigi daudz muldoņas te ir...

 

Kādi 12 cilvēki. Dzīvojam 2-atā. Uztaisot vakariņas 2 ēdieniem izmantotie katli, pannas, bļodas, dēlītis, instrumenti; paēdod vēl kadi 2-4 šķīvji, krūzes, glāzes ar to kas variņas piedzerts klāt + rīta brokastu kafijas krūzes un divi šķīvji uz kā brokastu sviestmaize virsū un trauķene pilna. Pēc vakariņām, kad punči pilni, mazākais, ko gribas darit, ir traukus vēl mazgāt. Tiem, kas mājās negatavo, arī tie trauki tik daudz netīrie nav.

 

Nešķiroju, ko tur bāžu. Ja kādu katlu vai pannu nelieku, tad tādēļ, ka parāk daudz vietas aizņem. Tad ar rokām nomazgāju. 

Par to ka printi pazūd, pilnīgas muļķības. Pat kvalitatīvi pašapgleznotām nekas nost neiet.

Stikla traukus un glāzes ar rokām nekad tādus nedabūs.

Trauķenē grādi arī lielāki, nekā ar rokām var mazgāt. Mikrobus vairāk noēd.

Nevienu trauku neesmu izņēmis saplēstu no trauķenes. Apgāžoties glāzei izlietnē vai ziepainam traukam izslīdot gan esmu saplēsis vairākus.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

nesatur materiālus kas sairst, nu krievu ķiplokspiedes

Es kā reiz regulāri mazgāju krievu ķiplokspiedi, nekas slikts vēl nav noticis! Viena ķiplokspiede gan man sabira, bet tas ne dēļ traukmašīnas, bet gan dēļ roku spēka un sausajiem ķiplokiem, ko mēģināju spiest. 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Mans stāsts bija par konkrēto attēlā redzamo ķiplokspiedi. Blakus ir pielikts riekstiņkodis kurš nav pabijis trauķenē un ir pārklāts ar "glazūru" kas ir nosacīti  vizuāli līdzīga tai kas bija uz ķiplokspiedes pirms sieva pamanījās viņu 1x trauķenē iegrūst tā ka es nepamanu. Tad lūk, foto varbūt nav tā īsti redzams, bet nu pilnīgi visa tā glazūra ir nost kā ar smilšpapīru nokasīta, virsma vairs nav gluda un spīdīga, bet pelēki melna pamatīgi nosūbējuša metāla krāsā, virsma ir sīki poraina, paberzējot ar lupatiņu tā paliek melna, jo oksīda kārta nāk nost. Lietot jau var mehāniski, bet nu nez vai ir īpaši labi ka tas oksīds nonāk ķiplokos, labprāt nomainītu uz kādu citu ķiplokspiedi, bet nu nav pagadījusies pa ķērienam uzticību izraisoša pagaidām.

 

Kas attiecas uz glāzēm, tad trauķenē pa padsmit gadiem kadas 5-6 šampanieša glāzes sasistas tomēr ir, pārsvarā sākuma gados kad vēl to nezināja un lika mašīnā tā ka var savstarpēji saskarties, vai vēl biežāk steigā pēc mazgāšanas ārā ņemot piesists pret galda virsmas apakšu (nu vot var tā izdarīt, tiesa no malas skatoties nav saprotams -nu kā!?!?!?). Bija pat tāds moments kad pateicu, vsje šampanieša glāzes nemazgājam, bet vienkārši noskalojam zem krāna, tik finālā izrādījās ka tā plīst vel trakāk jo pamanās piesist "kātiņu" pret izlietnes malu un tamlīdzīgi. Visas tās kristāla šampānieša glāzes vispār ir dikti trauslas un nepraktiskas it sevišķi tās ar supertievu "pusmetru" garu "kātiņu" - tā kā šampis tiek lakts stipri regulāri teiksim tā ikdienā, tad pa šiem gadiem ir iznīcināts vājpratīgs daudzums glāžu, tas tīri tā individuāli - ja kāds šampi tik pa jaunogadu un dzimšanas dienā, tad protams šo nevajag ņemt par pilnu

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Hmm, laikam plastmasa ne tāda būs bijusi. No regulari mazgātam lietam plastmasas ir tikai gaļas dēlīši un tiem pa 10 gadi nav pilnīgi nekas noticis. Cita plastmasa ir mazgāta vien pa pāris-pārdesmit reizēm, nu itkā nav manīts ka kļūtu sliktāk, tiesa parsvarā tā ir ar marķējumu atļauts mazgāt traukmašīnā. Bija paris reizes kaut kas no plastmasas kas sakusa mazgājot, tik nevaru atcerēties kas tieši, kaut kādas plāna plastikāta  kastītes kurās tipo zemenes tirgo vai kas tamlīdzīgs - bij sakusušas un sačokutrojušās, varbūt plastikata glāzītes - nu kaut kas tāds kurā bij domāts pēc tam diedzēt sēklas

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bonifacij, man ar taada pati kjiplokspiede. Tiesa es laikam vairaak kaa 50 graados neesmu licis. Shiis starp citu, vienas no labaakajaam ko esmu lietojis. Visaadi importa briinumi, it kaa jau peec skata smuki, bet kaut kaa netaa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...