Jump to content

LMT 4G vakarpusē pazūd ātrums


Walleriatius
 Share

Recommended Posts

Vito Ventura

Liepāja, centrs blakus katoļu pamatskolai. Pirms 5 minūtēm. Vakar/aizvakar zemākais ~1down/2,5up. Apsveru domu iegādāties un apmācīt pasta baložus, būs ātrāk un lētāk, nekā maksāt par Internets Mājai 3.

 

8zkmut7n3fop7u2bz6q.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    9

  • Ronalds

    9

  • Pirkss

    13

  • Walleriatius

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Apsveru domu iegādāties un apmācīt pasta baložus, būs ātrāk un lētāk, nekā maksāt par Internets Mājai 3.

Man ar Tele 2 4G internetu telefonā braucot pa Liepāju tramvajā bija 19 uz leju un 7 uz augšu, tad tev noteikti ir jābūt ātrākam. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

braucot pa Liepāju tramvajā
 

i-neta ātrums arī atkarīgs kādā virzienā brauc... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

i-neta ātrums arī atkarīgs kādā virzienā brauc...

Liepājā, kur ir tikai 3 Tele2 4G bāzes stacijas ir diezgan vienalga kurā virzienā... :D Bet principā kad mēriju biju pie @@Vito Ventura, mājām, vismaz turpat netālu. 

Link to comment
Share on other sites

ja mēra ar telefonu NE pilsētas centrā vai nestāvot pie pašas bāzes stacijas, tad atliek telefonu mazliet pagriezt "ne tā" un ātrums var dramatiski mainīties - man tas ir bijis no 40/20 uz 10/1, paejot tikai dažus metrus uz sāniem savā mājā :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Rīga, Centrāltirgus. Būtu tāds ātrums pa visu LV tik ...

Šādu es 6. aprīlī redzēju Daugavas stadiona rajonā.

Mājās lielākais ko esmu redzējis ir virs 60Mbit DOWN un 38Mbit UP.

Vakar ap pusvienpadsmitiem vakarā mājās bija 38.61/26.37 ar pingu 18ms. 

Ja LMT izdotos noturēt ap tiem 20Mbit es būtu priecīgs. Ir pāris reizes gadījies redzēt ka down ir zem 5Mbit, bet aizvien retāk.

Vai nu LMT tīklu uzlabo, vai arī psihie kačoki metas meklēt ko labāku.

Link to comment
Share on other sites

Šodien, Centrāltirgus tramvaja pieturā. Rīt notestēšu ar Xperia Z3, varbūt var izspiest vēl vairāk. :)

 

1241532346.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Paņēmu šodien patestēt LMT 2 nedēļu 4G testa variantu Pabažos (Saulkrasti). Šodien 6 vakarā bij 22 Mbit/s lejā un 6 augšā, ap 9 vakarā bij 5 Mbit/s lejā un 3 augšā, tagad ir 32 lejā un 9 augšā.

 

P.S. Kur jūs tās smukās speedtest bildes dabonat - no telefona? Jo no datora es varu dabūt šādu: 

post-87-0-48142000-1437166838_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Takš speed tests piedāvā linku uz bildi - otrā lapiņa iekš "share results"

 

Un pievienojam rakstam - ir poga redaktorā!


 

 

ap 9 vakarā bij 5 Mbit/s lejā

Pārslogots tornis, tipiska Lmt problēma - paņem tele2 uz testiem - viņiem ap 20 diezgan stabili ir visu laiku (vismaz pagaidām) 

Link to comment
Share on other sites

Pēc Lattelekom 8/0.4 , kaifoju

4512904334.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Takš speed tests piedāvā linku uz bildi - otrā lapiņa iekš "share results"

 

Paldies! Es kaut kā tizlojos un nebiju pamanījis, kā tas ir jādara, šobrīd ir: 

 

4512943310.png

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja LMT izdotos noturēt ap tiem 20Mbit es būtu priecīgs. Ir pāris reizes gadījies redzēt ka down ir zem 5Mbit, bet aizvien retāk.

Tas gandrīz kā pie telekoma. Laukos daudzi uz piecinieka sēž, jo līnija viarāk netur. Za to stabils piecinieks. PieLMT, T2 vai bites mēdz būt tā, ka tornis tiešā redzamībā, tik kačoki apkārt kā bišu stropā un galarezultātā, ātrums aptuveni 0,5-2Mbit/s

Link to comment
Share on other sites

 

 

galarezultātā, ātrums aptuveni 0,5-2Mbit/s

 

Man tā bija, pat vēl 'labāk" - pīķos līdz 0,2. Mbps. Bet pēc pirmā jūlija palika krietni labāk - zem 10 nav manīts.

Link to comment
Share on other sites

Vakaros, protams, ka ātrums krīt, bet savi 12/7Mbit/s down/up turas.

4513611997.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet pēc pirmā jūlija palika krietni labāk

 

Nu atļaujas uz nebēdu 800 MHz ir sadotas. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pāris dienas palietojot, tāda jocīga sajūta - It kā ātrums ir un nopumpē failus ar ātri, bet skatoties weblapas baigi bremzē, salīdzinoši ar LTK lēto DSL, kuru ņemu caur Wi-Fi repīteri no kaimiņa.

 

4515768316.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāpēc Jums Racer un Tas EsmuEss ISP rādās Latnet Serviss?
 

 

Ne mazākās nojausmas. :)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

izskatās ka lmt paplašina ip adrešu diapazonu.

klientu skaits pieaug.

Labots - ivans39
Link to comment
Share on other sites

tumsasgars

 

 

Kāpēc Jums Racer un Tas EsmuEss ISP rādās Latnet Serviss?
  Jo.. tas nav tīri ISP,bet interneta pārpārdēvējs,kurš lieto vienu no Latvijas 3 lielākajiem ISP savam trafikam. http://lix.lv/site/members   

 

 

Protams, kas visiem esošajiem LIX mezgla pieslēgtiem klientiem ir nodrošināts tiešais optiskais savienojums ar jauno trafika apmaiņas punktu: klienti (pārsvarā citi interneta pakalpojumu sniedzēji, finanšu un IT nozaru uzņēmumi) var apmainīties ar kvalitatīvu trafiku Layer 3 līmenī.
Link to comment
Share on other sites

Vito, mums Liepaja uz ofisa jumta ir LMT 4G antena, ta ka ir iespejas pat uzkapt uz jumta un jebkura diennakts laika pat no 1m attaluma notestet tiklu ... vismaz apmeram pacmit metrus ( caur 2 staviem zem antenas ) no antenas ( jeb kabineta ) man nekad zemak par 30 Mb/s nav bijis laikos no 6 rita lidz pusnaktij ... iespejams pat nelielam attalumam tatad ir nozime

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars

4524232500.png

4524226107.png

Saulkrasti 22:50  4G

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

Ko var gribēt... mobīlie neti - VISI(t.sk. super ātrais T2, Bite), ir domāti lai sērfotu netā no visādām mobīlajām ierīcēm. Tātad - ātrums ir pilnīgi OK. Ja vēlies ātrumu - meklē citus ISP. :) IMHO, par kura patiesumu esmu daudzas reizes pārliecinājies lietojot ļoti dažādus ISP, tai skaitā arī dažādus mobīlos :)

Link to comment
Share on other sites

Pirkss, pacieties. Gan jau drīz būs kā visur - tas ir "bremze" :)

Man gan pašlaik LMT 4G ir OK - ~30/30... līdz bremzei ir tikai laika jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Ciematā Villa Bajo sēras, nodedzis ir marihuanas lauks. Ciematā Villa de Riba svētki, vējš pūta viņu virzienā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Manā ciematā tad šāds vējš pūš no aprīļa, kad LMT torni apgreidoja.

Lietoju 4G nu jau gadu. Pirms tam bija pavisam vāji. Tā kā man ir ar ko salīdzināt.

Otra lieta ir tā, ka daudziem ir LMT rūteri bez antenām, tur kur bez antenas nekas normāls nesanāk.

Man kaimiņš blakus dzīvo, žēlojās ka neiet, atsaukt LMT večus lai paskatās un dabūt antenu par brīvu - ni un ni.

Aizgāja atpakaļ uz LTC DSL. Lai nu lieto.

Manā dzīvesvietā bez LTC DSL un mobilajiem operatoriem nekā cita nav un LTC ne optiku ne VDSL2 neplāno, neraugoties uz to, ka te ir 48 mājās.

@@rubb, ar mazohismu nodarboties un visu laiku skaitīt "būs slikti, būs vēl sliktāk" nav veselīgi.

Pašam piesaukt problēmas, tāds īpatnējs dzīves skatījums.

Nevajag aizmirst, ka tornis ir apgreidojama lieta un blīvi apdzīvotos rajonos mobilie ISP dara ko var. Un pārējo 2 uzdarbošanās 4G lauciņā arī atslogos LMT.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašam piesaukt problēmas, tāds īpatnējs dzīves skatījums.

Optimists pat kapos redz plusus.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu optimists, drīzāk reālists, taču mums tik pierasto saldsērīgo skaitīšanu "ir slikti, būs vēl sliktāk, būs vēl sliktāk", neatbalstu.

Mobilie tīkli attīstās. Gigabaitu pa gaisu neiedos tik drīz, bet stabilus 20-50 - praktiski jau var.

Problēma arī ir tur, ka tauta cieš, griež zobus, žēlojas forumos, bet tur kur tam patiesi būtu jēga - pašam operatoram, ni un ni.

Un tad no operatora viedokļa arī sanāk - žēlojas labi ja viens no tā torņa, pārējie taču nē.

Link to comment
Share on other sites

Es negaužos, uzskatu, ka katra lieta ir jālieto tam paredzētajam mērķim. IMO Mobilo netu var lietot tikai tad, ja citas alternatīvas nav. Piemēram pie sevis laukos LMT 4G arī lietoju, jo tur nav varianti.

 

Ja pareizi Tevi saprotu, tad uzskati, ka starp torņiem būs tādi savienojumi, kuri mierīgi spēs visiem nodrošināt kaut vai tos pašus 20/20 ? Ok, dream on :)

Link to comment
Share on other sites

Man nav jāsapņo, jo orientējos tehnoloģijās, kuras nodrošina sakarus starp torņiem, ko tās spēj patreiz un kas tiek izstrādāts uz priekšu. Cits jautājums, vai LMT un pārējie to var atļauties. Bez tam daļai torņu ir optika, nākotnē būs vairāk, kur iespējams, jo lieljaudas (virs Gbit) (longhaul radio) radiolinki maksā labi. Toties var nodrošināt līdz 4Gbit uz 100km, projektējas līdz 10Gbit.

 

Pie tam - kas ir visi? Ja VISI pie viena GPON porta (kurš ir 2.5/1.25 Gbit) pieslēgtie sāks pumpēt torrentus kā psihopāti, arī visiem 100/100 nesanāks, jo tai kastei ir viens, maksimums divi, aktīvi 10Gbit aplinki, bet platē ir 4 (vai 8) 2.5/1.25Gbit porti, un tādas plates iekārtā var būt vismaz 10. Pie katra porta var sēdēt max 64-128 klienti. Tā kā visiem visu nodrošināt nespēj neviens operators. 

 

Man arī nav variantu, jo 10/0.8Mbps LTC DSL es lietoju 10gadus, un nekādi uzlabojumi nav plānoti. Jau gadu lietoju LMT. Pavasarī torni apgreidoja, tagad vasarā. Ādažu novadā jau klientu netrūkst. Rudenī redzēs, tikai šoruden atšķirība ir tā, ka LMT 4G vairs nav viens, ir gan Tele2, gan Bite.

 

Ja visi varētu dabūt optiku bez n-kEUR prasītā LTC "līdzfinansējuma", esmu pārliecināts, ka vairums to arī paņemtu. 

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Problēma arī ir tur, ka tauta cieš, griež zobus, žēlojas forumos, bet tur kur tam patiesi būtu jēga - pašam operatoram, ni un ni.

 

 Es zvanīju lmt ;) Domā palīdzēja?  Bet pēc 1 jūlija lmt internets Tīnūžos krasi uzlabojās, kas mani atturēja no pārejas uz tele2. Tiešām 800mhz tā palīdzēja? Mani moka jautājums, ko izdarīja lmt pirmajā jūlijā?


Tagad piemēram:

4526406402.png

Link to comment
Share on other sites

Nu ko tieši izdarīja LMT tieši Tavam tornim, es nezinu, to lai VILs saka.

Domāju, ka tas, ka Tele2 un Bite sāk izplesties, arī palīdz.

 

Vēl ir atšķirība LV lietotāju paradumos - ārzemēs vairāk strīmo, kas tā tīklu neslogo, pie mums vairums vēl ārdās ar torentiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vēl ir atšķirība LV lietotāju paradumos - ārzemēs vairāk strīmo, kas tā tīklu neslogo, pie mums vairums vēl ārdās ar torentiem.

Ja torentotāji savas vēlmes varētu piepildīt naktīs, tad pievakarēs dzīvajiem lietotājiem nekas netraucētu baudīt savus 20/20.

Link to comment
Share on other sites

Youtubes kvalitātes 1080p ir knapi 6Mbps ar visu audio. Netflixam arī nav vairāk, ja var šim ticēt:

http://blog.streamingmedia.com/2013/09/netflix-doubles-video-quality-making-6mbps-superhd-streams-available-everyone.html

un tas ir superHD, kurā pat nav pieejamas visas filmas, regularHD ir vēl zemāks. 

Salīdzinājumam, Blu-Ray diskam 1080p video vien ir virs 20Mbps, HD sat 1080i normāliem kanāliem ir virs 10-12Mbit

 

Statistiku par interneta trafika tendencēm, tiesa nepilnīgu var paskatīties šeit:

https://www.sandvine.com/trends/global-internet-phenomena/

par pilno naudu prasa. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Youtubes kvalitātes 1080p ir knapi 6Mbps ar visu audio. Netflixam arī nav vairāk, ja var šim ticēt:
 

 

Khem, atkārtošos, bet nevar ar H264 kodeku būt laba q, ja 720p nav vismaz 6 mbit/s un 1080 - 10. Tā nu ir lieta kuru jēdzu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...