Jump to content

Ūdens sūknis/hidrofors


ColorPulse
 Share

Recommended Posts

Ja no spices nepietiek ūdens, tad hidrofors neko nedos. Nu nav kur to ūdeni ņemt un viss! Pirmajā brīdī hidrofors kompensēs ūdens iztrūkumu, bet tas būs uz īsu brīdi. Tālāk hidrofors iztukšosies un sūknis atkal raus gaisu no spices. Vārdu sakot, vājā vieta ir spice un tas tikai loģiski. Ne no vienas spices nevar paņemt lielu ūdens daudzumu un īsā brīdi. Tā ir fizika, jo nav tik ražīgi āderu slāņi zemē. Akā ir ūdens rezerve grodos un tad tos grūti izpumpēt, Dziļurbumā arī cita ražība, bet spice ir pa lēto un tai galā ražīgu sūkni ir pilnīgi bezcerīgi likt. Jāsamazina ūdens patēriņš un tas ir vinīgais variants.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pacelšu tēmu. Ar spicēm nav bijusi darīšana un savajadzējās dārza mājai pie Carnikavas (Gauja ~300m) ūdeni prastai vajadzībai - mazai izlietnei un laistīšanai. Pirms pāris mēnešiem meistari iedzina spici, aizmirsu, bet kaut kas ap 10m, bet sūkni ar hidroforu reāli pieslēdzu tik vakar, jo elektrību pieslēdza tikai piektdien. Pieslēgts ir pa vienkāršo - no spices melnā caurule mājā caur sienu iekšā, sūknis stāv uz grīdas, starp cauruli un sūkni pretvārsts un izejošais gals sadalās uz āra ūdeni ar krānu un izlietnei iekšā. Viss it kā strādā, bik duļķains ūdens vienīgi vakar bij, šodien biju atstājis visu dienu pusatvērtu krānu, lai ūdens līst - tjip patīrīšoties spice. Vakarā biju piebraucis - it kā mazliet tīrāks ir, bet vispār jautājums bij par sūkni. Verķi pēc čoma ieteikuma nopirku salabotu no atgrieztajiem pa 40 eirām - ar gada garantiju, čomam tāds ir un otro gadu bez problēmām. Dati - 1000w, Hmax 44m, Qmax 3600l/h. Pumpē nikni, bet gribēju mazliet pieregulēt tās atsperes. Slēdaas ārā pie 4,5 un iekšā, kad nokrīt bikiņ zem 2. Pagriezu lielo atsperi vaļā, lai slēdzas ārā sasniedzot 3, tas tā kā sanāca, bet gribējās, lai slēdzas iekšā, nokrītot līdz 2,5. te nu nočakarējos un ne vella nesapratu. Grozot mazās atsperes skrūvi, reāli ietekmējās izslēgšanās - ja skrūvē vaļā, tad slēdzas virs 4 un atkal ar lielo jānolaiž uz 3 utt. izmainīt to, ka ieslēdzas augstāk par 2 neizdevās. Palasot bootā pieejamos topikus par šo tēmu, sapratu, ka tas laikam ir normāli. :D Kāds būtu pareizs piegājiens regulēšanai? Netā neko sakarīgu neatradu. Un vēl - tas ir ok, ka spiediens nokrīt līdz tām 2 atm mierīgi, tad strauji, ieslēdzas sūknis un atkal viss aiziet? Ar šļuteni apskatījos, ka ja krāns ir pusatvērts, tad praktiski nejūt, bet ja vaļā, tad jūtami noraustās plūsma. Vēl viens jautājums - cik atmosfēras jāiepūš gaiss hidroforā? Cik atradu, tad tukšā jābūt 1,2. padalieties pieredzē plz. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pēc pieredzes varu pateikt, ka nav vērts tās atsperes čakarēt - iegūsi vēl sliktāku rezultātu. Vajag elektronisku spiediena slēdzi, ja grib izvirst.

 

 Es parasti spiedienu lieku 1.5 atmosfēras, lai pārāk nenokrītās un nav jāgaida, kamēr pēdējo sulu izspiedīs.


Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

iedzina spici,

Dzina vai iegremdēja? Var gadīties, ka tā attīrīšanās būs vairākas nedēļas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Mezavecis teica:

Pēc pieredzes varu pateikt, ka nav vērts tās atsperes čakarēt - iegūsi vēl sliktāku rezultātu. Vajag elektronisku spiediena slēdzi, ja grib izvirst.

 

 Es parasti spiedienu lieku 1.5 atmosfēras, lai pārāk nenokrītās un nav jāgaida, kamēr pēdējo sulu izspiedīs.

 

 

Dzina vai iegremdēja? Var gadīties, ka tā attīrīšanās būs vairākas nedēļas.

 

 

Kā tās atsperes ir paredzēts regulēt?

Kas ir 1,5 atmosfēras - pie kurām izslēdzas? Ko tas maina?

Klāt nebiju, bet saprotu, ka dzina.

Link to comment
Share on other sites

Yeeah, mums šāda pati problēma bija, tika atrisināts vismaz cilvēcīgā līmenī tieši, kā tu gribi darīt - regulējot spiediena releju (to gan darīja čalis, kas ar šo pelna iztiku un značit noregulēt kko var)  + uzlikts lielāks hidrofors. Sūknis gan no dārgā gala un nezinu vai tam tur kas īpašāks tajā regulēšanā

 

P.s. Palasi kamiņus

http://www.elfaforums.lv/threads/3993-hidrofora-spiediena-regulēšana.

 

Izskatās,ka viena atspere ir spiediena amplitūdai otra ir cik augsts vai zems spiediens vispār tiks dots

Labots - Zin...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai noregulētu tās atsperes vispirms vajag izsaukt šamani, paņemt bubenu un ap sūkni veikt rituāldejas. Tā ir tīra mehānika, kura mūsdienu procesoru laikmetā, ir kautkas stulbāks par stulbu. Kad man tās sūda atsperes, pēc desmit gadu eksplotācijas, nenostrādāja un sūknis apludināja pirti, uzliku veco labo kontaktmanometru. Uzreiz cita aršana. Uzliec apakšējo- aukšējo robežu un viss precīzi  darbojas. Man vienkārši vecs krievu kontaktmanometrs stāvēja plauktiņā un tapēc tādu uzliku, bet tagad tak nopērkami visādi elektroniski spiediena releji, kurus var cilvēcīgi regulēt. Atkritīs šamaņošana tupus lūrot mazā manometrā, bezjēgā grozot skrūvītes un entās reizes saucot sievai, attaisi- aiztaisi krānu. Es principā esmu konservarīvs un uzskatu, ka tualetes poda vāku nevajag taisīt vaļā ar procesora palīdzību, bet nu spiediena relejs jau nu mūsdienās prasās elektronisks. .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ar mehānisko spiediena regulatoru esmu savā laikā līdz bezjēgai nočakarējies. Nu nevar viņu normāli noregulēt! 

Regulēšanas princips ir sekojošs - lielā atspere - pievelkot palielinās gan ieslēgšanās, gan izslēgšanās spiediens. Mazā atspere, jo stingrāk pievilkta, jo lielāka starpība starp ieslēgšanās uz izslēgšanās spiedienu.

Pēc instrukcijas esot jāregulē sekojoši - grozot lielās atsperes skrūvi jāiestāda vēlamais izslēgšanās spiediens. Tad grozot mazās vēlamais ieslēgšanās spiediens.

Vismaz manam regulatoram tā arī nesanāca vēlamo ieslēgšanās spiedienu ieregulēt. 

 

Es labprāt uzliktu precīzu kontakt manometru vai elektronisku regulatoru, tik nezinu kur lai tādu nopērk. Pirms pāris gadiem visu internetu pārraku - skuju - neko neatradu.  

Link to comment
Share on other sites

Man principā nav tik būtiski, jo vajadzība ir primitīva, vienkārši gribējās saprast. Mazliet vēl paņemšos šovakar. Atradu sakarīgu instrukciju iekš akvedukts.lv

Tur par to regulēšanu šād (par mazo skŗuvi pretēji @Ronalds_ teiktajam):

6. Ar spiediena slēdža lielākās skrūves (poz. 1) palīdzību iestādiet sūkņa darba spiedienu (pievelkot uzgriezni stingrāk tas palielinās, atlaižot– samazinās).

7. Ar mazākās skrūves (poz. 2) palīdzību pieregulējiet sūkņa ieslēgšanās/ izslēgšanās starpību. Pievelkot skrūvi spiediena starpība samazinās, atlaižot– palielinās. Rūpnīcā šī starpība ieregulēta robežās no 1,4 līdz 2,8 bāriem. Minimālā teorētiskā spiedienu starpība, ko var iestādīt ar spiediena slēdzi PM– 5 ir 0,6 bāri.

 

P.S. Kā tad tur ir, tas, ka uz to brīdi kad nokrities spiediens un ieslēdzas sūknis, arī šļaukā spiediens nostaigā ir normāli?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kontaktmanometri visu laiku tirgojas santehnikas bodēs, tikai cena arī atbilstoša - 50-80 EUR. 

 

1.5 bārus lieku, lai sūknis ieslēgtos un nebūtu būtisks spiediena kritums. Vismaz man stāv defaultais sūkņa regulējums - pie 1.8bar sūknis ieslēdzas, pie 4 bar izslēdzas. 

Problēma ir tajā, ka tā atspere netiek līdz spiediena kritumam un tāpēc liekas, ka sūknis čakarējas un vajag kaut kādas atsperes regulēt.

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 33 minūtēm , Racer teica:

7. Ar mazākās skrūves (poz. 2) palīdzību pieregulējiet sūkņa ieslēgšanās/ izslēgšanās starpību. Pievelkot skrūvi spiediena starpība samazinās,

Hmm... Iespējams ka sajaucu vai arī regulatoriem ir modifikācijas.

 

Ja negribi lai lēkā spiediens uz patērētājiem uzliec

http://www.santehnet.lv/?l=1&c=673&p=28150

 

Link to comment
Share on other sites

Pa tiešo ar kontaktmanometru vadīt ieslēgšanas releju nav prāta darbs . Kalpos apmēram gadu, tad nodegs kontakti. Ieliku mazu shēmiņu pa vidu, lai uz kontaktiem samazinātu spriegumu un strāvu - tad kalpo bezmaz mūžīgi un vēl vienu dienu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds_ teica:

Es labprāt uzliktu precīzu kontakt manometru vai elektronisku regulatoru, tik nezinu kur lai tādu nopērk.

https://ru.aliexpress.com/item/WPC-10-digital-display-water-pump-switch-electronic-intelligent-pressure-pump-controller-automatic-water-pump-switch/32700308178.html?isOrigTitle=true

Kaut vai šādu...

Lētāk gan diez vai atradīsi...

Neviens vien līdzīgs ir uzstādīts..

Tomēr nekas nestāv uz vietas, re, kur vēl lētāk(man vairāk pazīstams modelis):

https://ru.aliexpress.com/item/220V-AC-0-0-4mpa-Pressure-switch-air-compressor-switch-pump-electronic-pressure-switch-electronic-pressure/32782369394.html?spm=a2g0v.10010108.1000016.1.513dc6cf2SOUEn&isOrigTitle=true

Labots - jacobs
Extra
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ok, apmēram skaidrs. Plāns sekojošs - es vēl paniekošos ar plācenīšiem atsperu skrūvēm, @Ronalds_ pasūta ķiniešu brīnumu, tad konstatē, ka mēsls, pasūta vēl kādus 3, saprot kurš no tiem strādā, izkož knifus ar pieslēgšanu, vājajām vietām un regulēšanu, par to pastāsta mums un tad es ar pasūtu attiecīgo ķīnieti un svilpodams uzstādu. :D

Link to comment
Share on other sites

Man tikai tāds offtopic jautājums - kāpēc tās atsperes bija jāregulē? Ārā slēgšanās spiediens ir momentānais, tas ir vienmēr augstāks par sistēmā uzturamo. Faktiski tas hidrofors no veikala ir ideāli nobalansēts priekš 1-2 stāvu vienģimenes ēkas un tur nekas nav jāregulē.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , e = d teica:

kāpēc tās atsperes bija jāregulē?

Man defaultā bij izslēgšanās 4,5 atmosfērām. Nav vajadzības tik daudz.

Link to comment
Share on other sites

4.5 normāls spiediens, man stāv 3.8, bet gribās lielāku, bet nu to atsperu regulējamo negribu vairs aiztikt, tur nez 100 gramiem un dejām ar tamburīnu neko nesaprast, jāpērk elektroniskais, :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Man laukos arii ir mazais, 24l hidrofors(bez suuknja speej izspiest ~10l udeni), pie pirkshanas bija iestelleets, ka iesleedzas pie 1.8atm, izsleedzas pie 3.0atm. iesleedzoties ir tas pats efekts, ko Racer mineeja - pluusma noraustaas. reguleet pats neesu meegjinaajis, bet nu pluusmai man liekas, ka var paliidzeet tikai lielaaks hidrofors - esoshais iet gandriiz 10to gadu, pierasts :)

Link to comment
Share on other sites

Plūsmai var palīdzēt sūknis ar lēno startu, piemēram Grunfoss sūkņiem tāds ir :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Man tāds sūknis jau 18 gadus kalpo un es baigi neiespringstu par to ūdens nevienmērību. Nesot no aks ūdeni spainī, arī bļodā ūdeni ielej nevienmērīgi.  Ir jāpiecieš šīs maznozīmīgās neērtības. Es gan augšējo spiedienu uzliku kautkur pie 2,5-3 atmosfērām, jo neredzu baigo vajadzību pēc lielāka.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Es gan augšējo spiedienu uzliku kautkur pie 2,5-3 atmosfērām,

Apakšējo cik?

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Apakšejais man ap 1,5. sūknis protams slēdzas biežāk, bet tas netraucē.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 11 stundām , Tārps teica:

Pa tiešo ar kontaktmanometru vadīt ieslēgšanas releju nav prāta darbs . Kalpos apmēram gadu, tad nodegs kontakti. Ieliku mazu shēmiņu pa vidu, lai uz kontaktiem samazinātu spriegumu un strāvu - tad kalpo bezmaz mūžīgi un vēl vienu dienu.

kontaktmanometram ir jāvada magnētiskais palaidējs.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Šamaņdejas ap skrūvēm beidzās rezultatīvi. Slēdzas iekšā pie 1,3, ārā pie ~2,9 bāriem. Kādas 20 minūtes nočakarējos, jo ar tām skrūvēm galīgi nav ne kā aprakstā, ne arī kā Ronalds teica. Savstarpēji grozot var iegūt dažādas neloģiskas kombinācijas. Beigās atstāju abas diezgan izskrūvētas - ar atslābinātām atsperēm. Subjektīvi šļutenes galā liekas, ka daudz mazāk jūt to brīdi kad spiediens nokrītas un ieslēdzas sūknis. Ā, vēl pamērīju gaisa spiedienu tukšā hidroforā - bija nepilna atmosfēra, uzpumpēju 1,8. Nezinu cik daudz tas ietekmē procesu.

 

Ķīniešu brīnums, ko Ronalds atradis uzrunāja - pasūtīšu, jo cena ir smieklīga. Vienīgi - cik nu precīzs tas būs...

Link to comment
Share on other sites

TAd es pagaidīšu tavas atsauksmes, arī ir doma nopirkt!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

jo ar tām skrūvēm galīgi nav ne kā aprakstā, ne arī kā Ronalds teica.

Nu bet skaidrs! Iekārta mega neprecīza un neparedzama! :) Es, @jema, @Didzis teica ka tur palīdz šamaņa rituāli! 

Link to comment
Share on other sites

zinu citi liek automātiku no Grundfos, esot cita aršana, bet nu padārga tā ir. Arī ņemos, regulēju pēc aprakstiem, beigās viens krievu rullītis no youtube forši palīdzēja.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Arnis2002 teica:

kontaktmanometram ir jāvada magnētiskais palaidējs.

Kā to var izdarīt bez starprelejiem vai elektronikas. Pat lietojot starprelejus deg nost kontakti.
 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Ronalds_ teica:

Nu bet skaidrs! Iekārta mega neprecīza un neparedzama! :) Es, @jema, @Didzis teica ka tur palīdz šamaņa rituāli! 

 

Un paldies jums par to! Tāpēc ar baigi nopietni tai lietai nepiegāju. ;)

 

@jema, mazaliet padzīvošos kā ir un tad skatīšos vai to verķi sūtīt, jo man jau pilna māja ar visādiem relejiem un devējiem no aliexpressa apkurei, lampām, boilerim utt. - mazliet jāpiebremzē. :D 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , Tārps teica:

Pat lietojot starprelejus deg nost kontakti.

Nekas nedeg! Vajag tikai vienu (ja palaidējam ir papildus kontakti) starpreleju un pareizu slēgumu.

Šo kontaktu degšanu es kolhoza spiedkatliem atrisināju jau '78/'79 gadā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Ā, vēl pamērīju gaisa spiedienu tukšā hidroforā - bija nepilna atmosfēra, uzpumpēju 1,8. Nezinu cik daudz tas ietekmē procesu.

 

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Slēdzas iekšā pie 1,3, ārā pie ~2,9 bāriem.

Nav gluži pareizi , jo no 1.3 līdz 1.8 bar nekas hidroforā iekšā netek un ārā nenāk, respektīvi hirofors savu darbu nedara. Pareizi būtu gaisa spiedienu hidroforā iepūst par kādu 0.1 mazāku kā sūkņa ieslēgšanās spiedienu, Tavā gadījumā 1.2 bar. Spiediens hidroforā jāmēra bez ūdens, kad sūknis izslēgts un ūdens krāns vaļā .

Link to comment
Share on other sites

Hidroforā parasti ir 1.5 ATM

Link to comment
Share on other sites

Ai, nezinu kā no googles to linku iegūt, bet ja googlē ieliek "  sqe manual  " tad otrais links ar pdf tas ir...

Link to comment
Share on other sites

Tradu, man tā gluži nesanāk. Un vispār, ja tas nekaitē sūknim, tad atstāšu kā ir, jo pilnībā apmierina kā šobrīd pasākums uzvedās un kā zināms: Лучшее — враг хорошего... :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Racer teica:

Un vispār, ja tas nekaitē sūknim

Vispār jau kaitē gan, jo kamēr sūknis nestrādā ūdens tiek ņemts no hidrofora balona, bet pie 1.8 bar (spiediens Tava hidrofra gaisa kamerā) viss ūdens no tā jau izspiests un jāsāk atkal strādāt sūknim. Un arī hidroforā iekšā sūknis var iesūknēt mazāk ūdens. Respektīvi sūknis ieslēgsies biežāk, kas nav veselīgi.

 

pirms 10 stundām , Racer teica:

man tā gluži nesanāk.

Kas nesanāk, gaisu izlaist no hidrofora ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...