Jump to content

Ūdens sūknis/hidrofors


ColorPulse
 Share

Recommended Posts

Man patīk tas, ka cilvēks, kam iepriekšējais «parastais» sūknis ir jau kalpojis jau deviņus gadus lūdz palīdzēt izvēlēties jaunu, bet sanāk citi cilvēki, kas sāk stāstīt, ka tas nav iespējams, ka visa viņa iepriekšējā dzīve ir bijusi konfliktā ar fizikas likumiem, ka viņš ir dzēris tvaiku un ka viņam vajag dziļurbuma sūkni (:

Labots - Smii
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ColorPulse

Smii - Tu vēl neesi pieradis, ka novirzīšanās no topika ir biežākais topiks?  :scenic: :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

droši vien līmenis urbumā vienmēr ir bijis vismaz 8m, tāpēc arī gāja ar veco sūkni viss.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kā pēdējā laikā hidroforā pārāk ātri spiediens pazūd un reizi mēnesī nākas uzpumpēt.
Vai nu ventilis laiž garām,  vai arī kāda mikro plaisa gumijas balonā. Es pēc 7 gadiem dabūju balonu mainīt savam hidraforam.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ibiorio
Sveiki,

 

Velos iegadaties sukni vienigi un tikai zalaja laistisanai no spices:

- spice dzilums apmeram 5-6m

- zalaja platiba 900kvm

 

 

 

Kadi butu ieteicamie parametri: 

- suknesanas jaudai

- spiedkatla tilpumam

- cits parametrs kuram japievers uzmaniba?

 

 

Paldies

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Cik ražīga tā spice? Ja tur maz ūdens kā parasti tas ir Pierīgā, tad jaudīgs sūknis neko nedos un ūdeni vairāk nedos. Pietiks ar jebkādu sūkni, ja vien nav vajadzīgs uzdabūt ūdeni jumta dārzam 3. stāvā.  

Link to comment
Share on other sites

ibiorio

Es neko nejedzu no sukniem, bet izlasiju so:  "Spiedkatls nodrošina, lai ūdens padeves sistēmā būtu vienmērīgs spiediens un samazinātu sūkņa ieslēgšanās reižu skaitu. Tādējādi spiedkatls nodrošina sūkņa ilgāku kalpošanas laiku."

 

Attiecigi secinu, ka  tavs suknis darbojas patstavigi, bet udens spiediens sakuma ir zems pec tam normals, pie nosacijuma ka sukna jauda neparsniedz spices razibu. Preteja gadijuma spiediena maina ir patstaviga.

 

Ka ir?

 

 

Mezaveci, raziba visticamak zema, bet kaa var izmerit spices razigumu nenoperkot sukni?   

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

 Tev zālāja laistīšana taču primitīvā veidā? Paņem šļūteni rokā, aplaisti. Vai arī tev kaut kāda izbūveta sistēma ar automātiskiem režīmiem? Ja vienkārši, tad sūknis būs OK, gribi laistīt, ieštepselē sūkni, tas darbojas, tu turi šļūteni un laisti, beidz laistīšanu, izštepselē sūkni. Šadi nav vajadzības pēc spiedkatla, neko tev viņš neietekmēs. Man pašam savulaik tā tika darbināts sūknis, laistīšanai.

 Pazvani tiem pašiem Akvedukts, viņi dos labus ieteikumus.

Link to comment
Share on other sites

- zalaja platiba 900kvm

 

 

 

Paņem šļūteni rokā, aplaisti.

 

 

Es tādu platību neuzņemtos laistīt ar šļūteni rokā. :D Tur vajag pāris vietās nolikt smidzinātājus, kurus pēc vajadzības pārvieto.

Un manuprāt tas hidrofors ir vajadzīgs, citādi aizspied šļaukai galu, bet sūknis tik pumpē un pumpē līdz kāds savienojums no pārspiediena sprūk vaļā.

Labots - kava
Link to comment
Share on other sites

ibiorio

VVV, pie 900kv es busu par slinku turet sluteni, bet doma paliek primitva limeni, uzpraust uz viens slutenes paris laistitajus un reizi nedela kartigi noliet.

 

Jebkura gadijuma brauksu uz Akveduktu, tadel vispirms jaapsmadzeno ko  man vajag vai nevajag.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Būtiska ir spices ražība. Ja sūknis būs jaudīgāks par spices ražību, kritīsies līmenis, lielāka varbūtība, ka sūks smiltis, utt.

 

Otrs - kāda ir laistīšanas sistēma - vai vienkārši zālājā nomestas šļaukas ar smidzinātāju, jeb ierakts zemē ar laistītājiem? Otrajā variantā arī jārēķina daudzumi.

 

Jebkurā gadījumā - 900 m2 ir gana daudz, vienā paņēmienā nenoklāsi. Vairāki laistītāji un pārvietošana vai secīga ieslēgšana draud.

Link to comment
Share on other sites

ibiorio

VebKamera laikam Akvaduktā strādā, jo speciālistiem tieši tāds pads domu gājiens :)

 

 

Atbilde no Akvedukts:

 

"Tas, ka spices garums ir 5-6 metri, neko nedod sūkņa izvēlei. Jāzina spices ražīgums. Sūknis pados tikai tik daudz ūdeni, cik apakšā pieplūst klāt. Jāatzīmē arī, ka spice nav nekāds nopietns ūdens avots laistīšanai. Neviens no mums pieejamajiem sūkņiem nav konstruēts spicēm, bet gan ūdens avotiem ar garantētu pietiekamu pieplūdi, piemēram, akas, upes, ezeri, baseini, cisternas, pilsētas ūdensvads. Parasti spices ražīgums 2 līdz trīs reizes mazāks par vismazākā ūdens apgādes sūkņa ražīgumu. Visa tālākā rīcība ir atkarīga no spices ražīguma. Katram virszemes laistītājam, kā arī pazemes laistīšanas sistēmas sprauslai ir zināms ražīgums. Kopējais vienlaicīgi pieslēgto laistītāju ražīgums nedrīkst pārsniegt spices ražīgumu. 

Mūsu noliktavā esošais visklusākais sūknis MQ 3-45 1,0kW 230V (96515415) Grundfos (kods: 110717; cena EUR: 413.19) neder uzstādīšanai uz spices, jo elektroniskā aizsardzība nostrādās un apstādinās sūkni pēc pāris minūtēm. Iemesls - ūdens pieplūde par mazu. "

 

 

 

 

 

Attiecīgi secinu, ka Mezavecim viedi vārdi,t.i.,spicei derēs jebkādas jaudas sūknis (vēlams ar aizsardzību), bet jāsarēķina cik  laistītājus pieslēgt, lai nepārsniegtu spices ražibu.

 

Paldies visiem par komentāriem!

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

Palasot šo tēmu, parakos papīros un nogāju pagrabā, izrādās, ka SIMBĀ 1998.gadā nopirku Pedrollo 750W izgatavotu Itālijā (smieklīgs nosaukums) ar neržaveikas bunduli. 18 gadu laikā esmu to remontējis vienu reizi, veikalā Satekles ielā kaut kad nopirku reduktora membrānu, pats nomainīju. Tad mazliet pačakarējos ar divām spiediena skrūvēm.

Ja tagad būtu jāpērk meklētu to pašu firmu. Neticami, ka tāda vēl būtu tagad saglabājusies. Tolaik maksimālā jauda bija 750W, ja tagad ir 1000W, tad protams ņemtu jaudīgāko.

Pedrollo ir spēks.

 

Ne pa tēmu, par putekļusūcējiem. Deviņdesmito gadu vidū pirkts Bosh Activa 61 ražots Vācijā. Līdz šim strādā kā bitīte.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Pedrollo, vecīt, ir nopietni. Tie ir vieni no industrijas dūžiem.

Arī pieredzē laba tieši ar Pedrollo ūdens sūkni, pats pirku un uzstādīju radiniekiem, padsmit gadus nokalpoja, nesalūza, vienkārši viņu ielā Eiropas projekta ietvaros ievilka pilsētas ūdensvadu, visas mājas pieslēdza.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

 

 

VebKamera laikam Akvaduktā strādā

 

Pat tuvu neesmu bijis. Bet toties esmu savai mājai taisījis ierakto mauriņa laistīšanas sistēmu (no Depo salasītiem elementiem) un zinu visas savas kļūdas. Lai gan man pašam ir dziļurbums un dziļurbuma sūknis, esmu laistītājus salicis tā, ka to kopējā ražība (nedaudz) pārsniedz sūkņa ražību. Pēc būtības nekādu problēmu nav - ūdens pietiek gan mājā (piem. mazgāties dušā), gan pa sprauslām iet ārā, tikai sprauslas pilnībā nenosedz to platību, kas viņām pēc parametriem skaitās. Manā gadījumā tā nav pārāk liela problēma - varu laistītājus sadalīt divos blokos. Droši vien nodzīšu slinkumu un tā arī izdarīšu.

 

Par sūkņa jaudu - mani dziļurbuma ierīkotājs brīdināja, lai tā ir nedaudz mazāka par akas debitu.

 

Par Pedrollo +1. Man radiem lauku māja jau n-to gadu strādā (laikam kādi 15 gadi būs). Viņiem tur nav ūdens, bet purva rāva - un nekādu problēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lielākoties ir atkarīgs kādā āderē trāpijies...

Man āderu krustpunktā apakšā ''ezers'' ~20m diametrā un izsūknēt to varētu tikai ar jaudīgu sūkni...

Kaimiņam kuram trāpijis tikai tās āderes  atzars  ātri sūknis sāk rīstīties ...   

Labs rīkstnieks nosaka kāda tev tur ir ādere, bet nu ne jau urbuma ražību...

Pieliksi sūkni un pats pārliecināsies...                        

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Vebkamera, ar kādu metodi veici urbuma ražības aprēķinu

 

Vecis, kas urba noteica. Nezinu kā - man liekas, ka ņēma un pumpēja ar jaudīgu sūkni un skatījās vai ir līmeņa pazeminājums. Bet varbūt tas viss fuflo - nav ne jausmas. Man mana urbuma debits kaut kur ir pierakstīts, tik tad jārakņājas pa papīriem. Pēdējo reizi rakņājos pirms 2 gadiem, kad pirmais sūknis beidza savu eksistenci.

Jājautā hidrologiem / ģeologiem.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man pirms gada taisīja spici un džeki uzreiz pateica, ka nebūs tajā spicē daudz ūdens. Ir kas taisa 2 spices, lai palielinātu ražību. 

 

Man stāv 1300W sūknis, bet tāpēc lai, būtu normāls spiediens otrā stāvā. Šogad gan pagadījās pilns filtrs ar smiltīm, tā ka nevarēja pašu filtru izkasīt ārā, bet pieņemu, ka tas bija palicis pēc ierīkošanas, jo filtru sen nebiju baudījis. Pēc tīrīšanas neredzu, ka smiltis joprojām nāktu pastiprināti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pirkums: Pedrollo JSWm 1BX 0,5kW, 60L/min

 

Atzinas:

1) Pameginaju kaimina sukni (specifikacija 40L/minute) un ara naca 30L minute, savukar ar savu jauno - 40L minute (specifikacija 60L minute).

2) Depo pardevejs ieteca Pedrollo, jo tas esot vienigais suknis kas nevarot sabojaties, ja dabojas bez udens.

3) Depo cena - 132 Eur, Cita Santehnika (Purvciema) - 93 Eur ;

4) Suknis darbojas 3 laistitajiem, bet ja pieliek ceturo tad sak raut gaisu.

5) Motora troksnis ir tik zems, ka aiz majas stura vai 25m attaluma nav dzirdams (pec sajutam zem 70db)

post-81265-0-68463100-1468316896_thumb.jpg

post-81265-0-95268300-1468316913_thumb.jpg

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Depo pardevejs ieteca Pedrollo, jo tas esot vienigais suknis kas nevarot sabojaties, ja dabojas bez udens.
Es tomēr nesaprotu, kas var sabojāties parastam centrbēdzes sūknim, ja tas darbojas bez ūdens?
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

kas var sabojāties parastam centrbēdzes sūknim, ja tas darbojas bez ūdens?

ar ūdeni notiek dzesēšana 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Cik ilgi motors (sūknis) ir jāgriež tukšgaitā (bez slodzes), lai tas pārkarstu un sabojātos?

Pie tam, ja parasti tiem aizmugurē ir ventilators, kas to dzesē.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau katram sūknim(izņemot membrānsūkni utml.) ir arī blīvslēgi, kuri ''sausā'' ātri ''sadeg''... :)

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Cik ilgi motors (sūknis) ir jāgriež tukšgaitā (bez slodzes), lai tas pārkarstu un sabojātos?
 

ņem, un izmēģini, un ziņo arī mums

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Izmēģināju kādas 2-3h. Bija uzlikts un aizmirsts pieskatīt, lai izsūknētu sausu aku.

Nekas nebija pārkarsis vai citādi sabojājies.

 

Tad jau visi home made ripzāģi sadegtu pirmajās 13 minūtēs, jo tur neviens neko ar ūdeni nedzesē.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Centrbēdzes ūdens sūknim motors dzesējas ar gaisu! 

Arī pie rotora nav nekādu īpaši dzesējamu blīvslēgu.

 

Man ķīnas ūdens apgādes automātam nobira rotors - plastmasas lāpstiņas čupā - ūdeni sūknēt nevar, bet motors strādā. No rīta ieeju katla telpā - tur no motora smuki uzsilis, bet motors strādā.  


 

 

Pirkums: Pedrollo JSWm 1BX 0,5kW, 60L/min
 

 

Kam tev tas filtrs lasīšanai? Domā augs apvainosies ja būs māla piemaisījumi? 

 

 

 

Suknis darbojas 3 laistitajiem, bet ja pieliek ceturo tad sak raut gaisu.

 

Iznāk ka ar 3 lasītājiem sūknis uzdzen max spiedienu izejā un krītas ražīgums. Iznāk, ka sūknis visu laiku strādā maksimālas slodzes režīmā! Domāju ka šādi sūknis tiks ļoti ātri nokauts! Es teiktu ka te tomēr hidrofors jāliek!  

Link to comment
Share on other sites

Tas ir mazgajams smilsu filtrs (60 mikroni), kas vienkarsi ir ieteicamais risinajums laistitajiem no razotaja (mana gadijuma Claber).

 

Nesapratu neko no tava domu lidojumu par mirstoso sukni.  Hidroforus tirgo? :grin:  

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

Gan jau ķīnieši var savērt tādu sūkni, kurš bez ūdens nav darbināms. Citādāk, centrabēdzes sūknim, pilnīgi pofig, ir tur ūdens vai nav. Vienkārši motors griežas tukšgaitā un viss. Vibrosūkni un dziļurbniekam savādāk, bet mūsdienu cilvēkiem visi sūkņi vienādāki un kā kurš darbojas, poņas nekādas.


Pirmo reizi dzirdu, ka dārzu laista ar filtrētu ūdeni. Nezinu gan, kādi Tev laistītāji, bet manuprāt kaut akmeņi ūdenī, tomātiem un gurķiem pofig, ka tik slapjums. No kurienes tiek ūdens ņemts un ko nozīmē, rauj gaisu? Sūknim pie vairākiem laistītājiem nekādu gaisu raut nedrīkst. Vienkārši jānokrītas spiedienam un viss.

Link to comment
Share on other sites

Sūknis jau nosacīti nenokaujams, lielāks čakars ar spiedtrauku, tad gaiss pazūd, jāpiepumpē, tad gumijas pūslis plīst, tad spiediena automāts jāpieregulē. (Problēmas vairāku gadu garumā, kas bijušas, sūknis lēts itālis) 

Link to comment
Share on other sites

Didzi, 

 

1) Filtrs vajadzigs, lai "necakaretu" laistitaju sprauslas, un taa ir rekomendacija no razotaja. Tu vari likt smilsu sietinu pirms katra laistitaja, vai ari ka mana gadijuma vienu uz pumpja.

 

2) Gaiss tiek rauts, ja laistitaju paterins parsniedz spices razibu, attiecigo problemu labo ar spiediena regulesanu katram laistitajam vai laistitaju skaita samazinasau.

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Gaiss tiek rauts, ja laistitaju paterins parsniedz sukna razibu, attiecigo problemu labo ar spiediena regulesanu katram laistitajam vai laistitaju skaita samazinasau.

Te kaut kas līdz galam neklapē! Kāpēc sūknim vajadzētu raut gaisu (un no kurienes??) ja patēriņš ir lielāks par ražību??? Nopietni? Tev sprauslas ir ar atsevišķiem sūkņiem un ūdens sūknis tikai piegādā ūdeni līdz sprauslu sūkņiem?

Ja nē, tad vienīgais veids, kur raut gaisu ir no spices nepietiekamās ržības. Citādi, ja sūknim noņemtu patērētājus (smidzinātājus) tad tas vispār tikai gaisu pumpētu, jo tukšas caurules ražība noteikti 10x pārsniedz sūkņa ražību.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nesapratu neko no tava domu lidojumu par mirstoso sukni.  Hidroforus tirgo?

 

Neko es netirgoju! Tev sūkņa ražība pārsniedz spices ražību. Tu sūkņa ražību ierobežo palielinot viņam pretestību. Apmēram tas pats, kas mašīnai spiest gāzi un bremzi vienlaicīgi.  

Link to comment
Share on other sites

Dunduk, viss ko saki ir pareizi, bet jau izrunats:

Akvedukts: Neviens no mums pieejamajiem sūkņiem nav konstruēts spicēm, bet gan ūdens avotiem ar garantētu pietiekamu pieplūdi, piemēram, akas, upes, ezeri, baseini, cisternas, pilsētas ūdensvads. Parasti spices ražīgums 2 līdz trīs reizes mazāks par vismazākā ūdens apgādes sūkņa ražīgumu. Visa tālākā rīcība ir atkarīga no spices ražīguma. Katram virszemes laistītājam, kā arī pazemes laistīšanas sistēmas sprauslai ir zināms ražīgums. Kopējais vienlaicīgi pieslēgto laistītāju ražīgums nedrīkst pārsniegt spices ražīgumu. 

 

 

Ronald, pieperkot tavu hidrforu, es joprojam spiestu abus pedalus, tad kadel pievienot vel vienu detalu kas pirma noplisis del udens lietosanas paraduma.

Labots - ibiorio
Link to comment
Share on other sites

pieperkot tavu hidrforu, es joprojam spiestu abus pedalus

 

Nē, nespiestu gan! Tev būtu gāze grīdā, tad ripinātos, atkal gāze grīdā - tas tā tēlaini salīdzinot. Spice kādu momentu var nodrošināt salīdzinoši lielu padevi.  Sūknis ietu uz pilnu klapi, sapumpētu ūdeni hidroforā un izslēgtos. Sūknis strādātu krietni mazāk, ar mazāku slodzi. Arī elektrības patēriņš būtu mazāks. 

Hidroforam ar laiku bojājas membrāna, tas gumijas balons, bet viņa ir salīdzinoši lēta. Krietni lētāka par sūkni! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ja lietotājs tērē vairāk ūdens nekā spēj dot sūknis vai akas ražība, tad hdrofors tur maz ko līdzēs. To vajadzēs ļoti lielu, un arī tad nepietiks. Dārzu, zālāju laista ne jau 5-10 minūtes, bet laistot ilgāk ātri vien iztecēs hidroforā uzkrātie 100-200 litri.

Link to comment
Share on other sites

Firza, jā - bet te jāierobežo patērētājus - smidzinātājus lai viņi tērē tik, cik spice spēj dot. Un sūknis pateicoties hidroforam nestrādās visu laiku! 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Un sūknis pateicoties hidroforam nestrādās visu laiku! 

neko nedos, vienkārši jāatslēdz viens patērētājs, un laisti uz maiņām....,

smidzinātājiem nevajag ierobežot spiedienu, jo tad neaplaistīs paredzēto teritoriju


 

 

. Iznāk, ka sūknis visu laiku strādā maksimālas slodzes režīmā! Domāju ka šādi sūknis tiks ļoti ātri nokauts!

neko nenokaus, tad jau es sev vairākus sūkņus būtu nokāvis, man ir divi sūkņi, kas ūdeni ņem no dīķa, un kad ieslēdzu, tad tie iet uz pilnu klapi vairākas stundas, pat vienā sausā vasarā gandrīz veselu dienu ....(ūdens tika pumpēts 500 m attālumā uz zemeņu lauku, kur galā pilienlaistīšanas trubiņas 

800 m kopgarumā )

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...