Jump to content

Dzīvokļa iegāde Rīgā


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

J.Reinis

Pievienojos apsveicējiem - joprojām atceros identisku prieku, guļot pirmo nakti jaunajā hātē, un skatoties uz vecajām apdrupušajām sienām jau zinot, ka nedēļu vēlāk dzīvoklī brigāde īstenos gadiem izsapņoto remontu. Tiesa, kā jau tas mēdz notikt tiem, kas visu grib perfekti un bez kompromisiem, remonts ieildzis nu jau gadus piecus, un puse no istabām dzīvoklī stāv pilnīgi tukšas ar pabeigtu pilno apdari un bez nevienas mēbeles. :D Cerams, ka Tev ies labāk.


P.S. jā - nekad nenovērtē par zemu remonta izmaksas un sadārdzināšanos procesa gaitā ejot laikam. Kad sāku remontu, bija ļoti pieklājīga aplēse ar rezervi - 13 tūkstoši latu uz remontu. Tagad, savelkot pa lielam tikai nopietnākās izmaksas procesā, jau ir ielikti vismaz 26 700 Eur, un vēl kādi četri līdz pieci būs jāieliek par mēbelēm un furnitūru kabinetā un otrā guļamistabā, lai varētu dzīvokli plus mīnus nosaukt par pabeigtu un nebūtu kauns cilvēkus ciemos aicināt.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko var tik briesmīgi remontēt dzīvoklī, lai savāktos 26k? Tiešām vajag pa dārgo?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

Ko var tik briesmīgi remontēt dzīvoklī, lai savāktos 26k?
 

 

Esot arī kanalizācijas stāvvadu kāpņu telpai mainījis- tur takš arī lērums svešu mikrobu sakrājies... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

P.S. jā - nekad nenovērtē par zemu remonta izmaksas un sadārdzināšanos procesa gaitā ejot laikam. Kad sāku remontu, bija ļoti pieklājīga aplēse ar rezervi - 13 tūkstoši latu uz remontu. Tagad, savelkot pa lielam tikai nopietnākās izmaksas procesā, jau ir ielikti vismaz 26 700 Eur, un vēl kādi četri līdz pieci būs jāieliek par mēbelēm un furnitūru kabinetā un otrā guļamistabā, lai varētu dzīvokli plus mīnus nosaukt par pabeigtu un nebūtu kauns cilvēkus ciemos aicināt.

tie ir kaut kādi mazvērtības kompleksi, ka draugus nevar vest ciemos? :)

tā rodas tie kam nepietiek ar miljonu :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paldies, kungi!

Apsveikums arī no manis. :) Lai veiksme un izdošanās turpmākajos darbos!

 

 

Ko var tik briesmīgi remontēt dzīvoklī, lai savāktos 26k? Tiešām vajag pa dārgo?

Paprāvam dzīvoklim, ja visu "no-līdz" tas vēl ir maz. Un remonta izmaksas ir tāds ļoti staipāms lielums, kaut vai salīdzinot darba spēka izmaksas variantiem, kad dari visu pats līdz uzticēt darbus labiem meistariem (pavisam nelēts pasākums), par materiālu cenu amplitūdām nemaz nav jāsaka...

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Re kur tāme, ja interesē. Tur vēl visādi sīkumi, un rokasnaudas meistariem nav, kā arī protams visas dekoratīvās figņas, kas karājas pie sienām, un tamlīdzīgas lietas. Diezgan uzskatāmi redzams, ka teju visas pozīcijas tika pārtērētas.


 

 

tie ir kaut kādi mazvērtības kompleksi, ka draugus nevar vest ciemos?
Jāatzīst, jā - man patīk, ka ir viss tiešām pieklājīgi. Katram savi tarakāni galvā, to es nenoliedzu.

 

 

 

Paprāvam dzīvoklim, ja visu "no-līdz" tas vēl ir maz.
Tieši tā, es arī brīnos, par ko vispār cepiens. Nešaubos, ka piemēram Mežavecis savā hātē divtik ir ielicis. 

post-98258-0-08112700-1460036360_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vienmēr naudu var iztērēt vairāk, bet uz manis interesējošo jautājumu - vai tiešām tēriņi ir pamatoti, es nesadzirdēju atbildi. 

 

J.Reinis

Ieliec bildi kaut kur citur. 

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Mežaveci - nedzīvoju absolūti nekādā greznībā, un ciktāl redzēju ielikto darbu un čekus, jā, izskatās pamatoti. Klātesošie būveksperti var pakomentēt un salīdzinātl, kur viņuprāt, tika izgāzta nauda par velti. Summas noapaļotas līdz tuvējam desmitniekam ar uzviju.

 

EDIT: Precizējot - netika mainīti esošie paketnieki, netika mainīti radiatori. Viss pārējais tika likvidēts līdz apmetumam/pārsegumiem.

 

EDIT: platība 89 kvadrāti, ģertrūdes ielā pie barona centra.

 

screenshot0742.jpg

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Piemetīšos arī ar savu:

 

5gZ7goj.png

 

+ demontāža, starpsienu maiņa, stāvvadu atslēgšana/saskaņošana, atsevišķu materiālu maiņa uz labākiem, radiatoru restaurācija, kopā apmēram eur ~380/m2. Atkārtošos, manuprāt - dārgi. 

 

Lokālā tāme uz +/- 260 pozīcijām. 

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
kopā apmēram eur ~380/m2. Atkārtošos, manuprāt - dārgi.

Palasot celtniecības forumus un parunājot ar brigadieriem, pilnīgi visi bez izņēmuma pateiks, ka taisot bez īpašām ambīcijām un vijeboniem normālā caurmēra dzīvoklī kapitālo remontu, pilnajā apdarē jārēķinās vismaz ar 250-300Eur kvadrātmetrā, atkarībā no tādiem faktoriem kā dzīvokļa esošais stāvoklis, kas atklājas, kad norauj grīdas un tapetes, utml. Es, protams, arī sākumā biju rēķinājies, ka ierakstīšos kādos 200-220Eur par kvadrātu, beigās sanāca pāri trīssimts. 380 ir padaudz, bet nekas šausmīgi dārgs. Ir zināmi kundes, kur remonts bez visa dizainera izgājis uz 500+ Eur kvadrātā... Ir cilvēki, kas var atļauties, kas viņiem to var liegt. Pats arī esmu daudz un dažādos projektos piedalījies - gan radiem tieši palīdzot ar projektēšanu, gan dažādiem klientiem kā privātajās tā ofismājās. Vēlmes, cenu diapozoni un izpildījumi var atšķirties milzīgā spektrā.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@J.Reinis,

 

Nu mani "speci" arī minēja, ja bez kautkādiem individuāliem pieprasījumiem, tad vajadzētu kautkur 250 - 300 eur/m2 ar čehu/poļu santehniku, 15-20 eur/m2 vērtām flīzēm un otrās šķiras oša parketu, bet nu galvā esmu jau apstiprinājis ciparu 20 - 25k bez virtuves iekārtas un mēbelēm, tā, ka - strādāsim.  

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Vēlreiz veiksmi. No paša pieredzes vēlreiz uzsveru - sakod zobus un mēģini pabeigt vismaz pa vienai telpai reizē pilnīgi līdz galam, nevis visu dzīvokli par 90% - it sevišķi, kad šķiet, ka "aj, to var vēlāk piekrāsot" vai "šito plauktu var nopirkt arī kad būs vairāk liekas naudas". :D

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@J.Reinis,

 

Paldies :D centīšos, šobrīd ir tāds stāvoklis, ka varbūt labāk viņam atstāt četras sienas un tad sākt kautko domāt, jo pa sīkumiem te krāmēties nav jēgas :)  

Link to comment
Share on other sites

Vot nesaprotu kas jums tur viss no zelta ka taadas taames ir?

pirms menesiem diviem pabeidzu remontu 3is istabas varteikt no 0  (regipsis/siltinajums extra visam sienam, apkures trubas/radiatori jauni, elektriba pilniba parvilkta,jaunas gridas-pus letais laminats)  ja uz m2 rekina tad izgaja kkur 35-40eiro tikai par materialiem, darbs pasha, un tas vel piedevam nebija LV kur materiali par kadiem 35% letaki caurmera.

salasas protams vairak virtuve/vannasistaba bet ne jau tadas summas kaa ten raksta.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, tās tāmes kosmoss... Es pa līdzīgu ciparu eur/m2 no nulles māju uzcēlu. Nē nu skaidrs ekonomiskais režīms, paša darbs.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

ja uz m2 rekina tad izgaja kkur 35-40eiro tikai par materialiem
:D Varbūt dzīvojot Amerikā, mājā kas celta no saplākšņa.

Klausies, beidz pūst pīlītes. Tu taču saproti, ka pliks normāls 33-ās klases lamināts vien sākas no 12-15Eur kvadrātmtrā + zem tā klusinošais zaļais segums + bruses + grīdas līdzinošā masa. Tikai grīda vien izmaksā 20-22Eur kvadrātmerā, ja taisa pa lēto. Reģipša griesti vēl 11-15Eur kvadrātā, par sienām, to apdari, un visu pārējo pat nerunājot. 


Tu palasi, ko cilvēki raksta - 250 Eur kvadrātmetrā ir pats mazākais, kamā reāli ierakstīties, taisot kapitālo remontu ar sienu pārnešanu dzīvoklī.


Un, protams, darbs sastāda lielu daļu izmaksu. Bet ne jau visiem šeit ir laiks kā dažam labam pašam pavadīt gadus pa vakariem ceļot sev māju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vot nesaprotu kas jums tur viss no zelta ka taadas taames ir?

Līdzīgi varētu uzprasīt, pa cik nopirki savu telefonu? Būs, kas atbildēs - pa 50 € (podziņtelefons zvanīšanai un SMS), būs, kas atbildēs - pa 950 € (jaunākais aifons). Te, laikam, neviens nebrīnīsies, sapratīs.

Ta ar dzīvokļa remontiem ir tāpat. Var vecā dzīvoklī pa vienkāršo - sienas, griestus nošūt ar riģipsi, daudz maz piešpaktelēt, norullēt ar lētāko krāsu, grīdās prastu laminātu... - dzīvoklis izremontēts. Var vecā dzīvoklī demontēt saplaisājušo apmetumu, veidot apmetumu pa jaunu izlīdzinot visus sienu nelīmeņus, špaktelēt augstvērtīgā kvalitātē, krāsot ar glaunām krāsām, izvēlēties glaunus grīdas segumus, iepriekš pārmontējot nelīmenī esošo veco grīdas konstrukciju... Gluži kā ar visu šai dzīvē - ir lētāki risinājumi un ir dārgāki risinājumi, katrs izvēlas to, ko grib, ko var atļauties... Nav dzīvokļa remonts ar mērķi - kurš lētāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt dzīvojot Amerikā, mājā kas celta no saplākšņa. Klausies, beidz pūst pīlītes. Tu taču saproti, ka pliks normāls 33-ās klases lamināts vien sākas no 12-15Eur kvadrātmtrā + zem tā klusinošais zaļais segums + bruses + grīdas līdzinošā masa. Tikai grīda vien izmaksā 20-22Eur kvadrātmerā, ja taisa pa lēto. Reģipša griesti vēl 11-15Eur kvadrātā, par sienām, to apdari, un visu pārējo pat nerunājot.  Tu palasi, ko cilvēki raksta - 250 Eur kvadrātmetrā ir pats mazākais, kamā reāli ierakstīties, taisot kapitālo remontu ar sienu pārnešanu dzīvoklī. Un, protams, darbs sastāda lielu daļu izmaksu. Bet ne jau visiem šeit ir laiks kā dažam labam pašam pavadīt gadus pa vakariem ceļot sev māju.

 

pats esi kko reali darijis vai ari tikai gudri maki runat? baiga jau maksla panemt kredita 20k lai izremontetu dzivokli un tad maksat par vinu turpmakos 10mit gadus,ja pasam rokas no d neaug un vari to izdarit pats menesa laika par 10x mazaku cenu neliekot laminata gridu par tavis nosauktiem 20eir/m2 ? pats apjedz ko raksti? nahujam butu jaizdod par laminata gridu 20eir m2 ( un piedevam vel materialos tikai) ja tur jau var kko stipri labaku dabut ja grib vairak ari tereties par labaku gridu?

 

ta labi Protams katram savs,un vari taisit savu mitekli kaa gribi, visi saja saite ir vienmer baigi biezie un lielas ar saviem jaunakajiem aifoniem , bet nedomaju ka  realitate ir daudzi cilveki LV (KAS DZIVO DZIVOKLI!!!!) kas var nolikt 20k par dzivokla remontu no iekrajumiem neuznemoties pamatigu paradu nastu.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Vot, būtu paklusējis. Nāku no maznodošinātas famīlijas, savos 33 esmu pietiekami izsities arī bez PVN mazgāšanas un citiem ātrajiem biznesiem, kā tas sanāk citiem, tikai 50% no dzīvokļa vērtības ņēmu bankā, un remontu taisīju par skaidrīti, aizņemoties kādus 2 vai 3k, tikai lai varētu uzreiz visu izdarīt, ko gribējās.

 

Un, jā - es esmu redzējis TIK daudzus 'remontus', ko tādi 'meistari' pašdarbnieki kā tu ir taisījuši, ka man tiešām pat smiekli nenāk atbildot uz tavu repliku. Tāpat kā vairs nevar smieties par pamuļķiem, kas stāsta, ka ķīniešu 50$ telefons ir principā tikpat labs kā Ābola telefons, vai 500€ vērta žurka gandrīz tāpat ripo kā E60. Zini, kas ir vēl smieklīgāk - redzi, es varu atļauties savilkt drusku jostu un nolikt tos 20k Latu par remontu, un sapelnīt divtik atpakaļ pa to laiku, kamēr tādi kā tu klaigā, cik lēti visu dara paši, un kviec, kādi mēs pārējie esam idioti. Rezultātā - man ir kvalitatīvs remonts, un vēl +20 tūkstoši kontā, kamēr tev ir pad*rsts pusgads un no lētākajiem materiāliem uztaisīts kosmētiskais. Neredzi ironiju?

 

 

 

KAS DZIVO DZIVOKLI!!!!
Ne par ko nemainītu pret māju. Katram savs. Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

vari to izdarit pats menesa laika par 10x mazaku cenu

Protams - pēc darba uz veikalu pēc materiāliem un tad katru vakaru līdz 2-3 naktī rauties :D

 

 

 

nahujam butu jaizdod par laminata gridu 20eir m2

Var ielikt arī pašu lētāko un pēc kāda laika saprast, ka jāmaina, jo izskatās drausmīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Puiši! Kā ir labāk? Kā ir pareizāk? Nevar zināt...

Dariet katrs kā gribat, kā uzskatāt par labu, pareizu. Tik nevajag vīpsnāt par tiem, kas remontā iztērē lielāku naudiņu, jo izvēlas labākus materiālus, algo meistarus... tāpat nevajag vīpsnāt par tiem, kas ekonomē uz lētākiem materiāliem, kas pa vakariem paši visu dara. Tēma ar to ir interesanta, ka katrs uzraksta savu pieredzi, savu gadījumu... Un kurš tagad visu šeit sašķiros - tie ir pareizie gadījumi, tie atkal nepareizie... priekš kam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Skatos ka aiziet naudiņas skaitīšana cita kabatās. A nafig darīt pašam, ja var kādam samaksāt un jau nauda ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

A nafig darīt pašam, ja var kādam samaksāt un jau nauda ir.

Pats sev esmu daudz remontējis, tāpat esmu meistarus algojis. Remonta darbi ir interesanti, paša rokām izdarītais tavās acīs vienmēr būs ar citu vērtību, un nav tas nekāds negods, saviem spēkiem kaut ko paveikt, nevajag to visu tā - redz, man naudas nav, ko meistariem samaksāt, tāpēc esmu spiests darīt pats. Teiksim, biroja darbinieks... savā darbā fizisko slodzi nedabū, vakarā kaut ko fiziski pastrādāt - ar baudu.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

vvv - laikam pārāk skarbi izteicos iepriekš - man nekas absolūti nav pret to, ka cilvēki strādā paša rokām. Tai skaitā, ka paši remontē sev auto, vai datoru sev liek kopā, vai mājās kaut ko meistaro. Johaidī - es tak pats esmu inženieris, mans maizes darbs ir visu laiku ko jaunu gudrot un ieviest, bieži vien pašam arī piedalīties būvēšanas un uzstādīšanas procesā. Vienkārši esot reālam - nu nav tādu universālo meistaru, kas gan profesionāls sertificēts vājstrāvnieks elektriķis, gan gāzi pats sev velk, gan flīzes līmē, gan fasādi remontē. Nu nav - vienmēr kaut kas no visa minētā tiek darīts sūdīgi. Tāpat arī diemžēl šie paši "meistari uz visām rokām" arī turpina mīlēt kapeiku ne tikai ar savu darbu, bet arī uz materiāliem - tiek likts neglītākais 31-ās klases lamināts, dabūts par 5Eur kvadrātā uz mega atlaidi, netiek liktas bruses, vai tiek liktas nepietiekamā daudzumā, tiek ekonomēts uz visu un visur, un sanāk sūds, kas sāk zaudēt svaiga remonta izskatu burtiski jau pēc mēneša. Man jau teju pieci gadi apkārt, un teju viss dzīvoklis izskatās tiešām svaigs - pat vietas, kur ar benķiem drillēju laminātu, ir ideālas, jo nav lētais lamināts likts, bet izturīgākais, kādu varēja dabūt par saprātīgu naudu - citiem pēc MĒNEŠA jau tādās vietās viss izbalējis, un jāliek par 20Eur pretīgas plastmasas paliktņi zem krēsliem. Ar to arī viss ir pateikts.


Jūs domājat, ka es nezinu, ka var lētāk? Protams, var - bet būs sūdīgāk. Tāpat kā fizikā ar enerģijas nezūdamības likumu - nu nevar labi, ātri un lēti, nevar. Kā tajā vecajā anekdotē - vienu no šiem trim nosvītro, un tad runāsim.

Link to comment
Share on other sites

J.Reini, kas tieši ir slikts privātmājas koncepcijā?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man jau teju pieci gadi apkārt, un teju viss dzīvoklis izskatās tiešām svaigs - pat vietas, kur ar benķiem drillēju laminātu, ir ideālas, jo nav lētais lamināts likts, bet izturīgākais, kādu varēja dabūt par saprātīgu naudu - citiem pēc MĒNEŠA jau tādās vietās viss izbalējis, un jāliek par 20Eur pretīgas plastmasas paliktņi zem krēsliem. Ar to arī viss ir pateikts.

Nesaki vis, ka viss pateikts. Tu biji laimīgs brīdī, kad pēc pieci gadi paskatījies zem krēsla kājām, un tur lamināts kā jauns, cits atkal bija neizsakāmi laimīgs brīdī, kad savu megaatlaidi uz štrunta laminātu dabūja. Ja jūs abus paliktu zem laimes mērāmā aparāta, nevar zināt, kuram uzrādītos augstāks rezultāts... :sarkasms: Un kaut kur malā stāv trešais, kurš komentārus forumā neraksta, tik izlasa... un tam trešajam istaba ir izlīmēta ar superdārgām superekoloģiskām tapetēm no Zviedrijas, kuru apdrukai krāsviela izgatavota no baložu mēsliem, pie viņa laimes mērāmais aparāts vispār zaškaļītu un salūstu. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vvv - laikam pārāk skarbi izteicos iepriekš - man nekas absolūti nav pret to, ka cilvēki strādā paša rokām. Tai skaitā, ka paši remontē sev auto, vai datoru sev liek kopā, vai mājās kaut ko meistaro. Johaidī - es tak pats esmu inženieris, mans maizes darbs ir visu laiku ko jaunu gudrot un ieviest, bieži vien pašam arī piedalīties būvēšanas un uzstādīšanas procesā. Vienkārši esot reālam - nu nav tādu universālo meistaru, kas gan profesionāls sertificēts vājstrāvnieks elektriķis, gan gāzi pats sev velk, gan flīzes līmē, gan fasādi remontē. Nu nav - vienmēr kaut kas no visa minētā tiek darīts sūdīgi. Tāpat arī diemžēl šie paši "meistari uz visām rokām" arī turpina mīlēt kapeiku ne tikai ar savu darbu, bet arī uz materiāliem - tiek likts neglītākais 31-ās klases lamināts, dabūts par 5Eur kvadrātā uz mega atlaidi, netiek liktas bruses, vai tiek liktas nepietiekamā daudzumā, tiek ekonomēts uz visu un visur, un sanāk sūds, kas sāk zaudēt svaiga remonta izskatu burtiski jau pēc mēneša. Man jau teju pieci gadi apkārt, un teju viss dzīvoklis izskatās tiešām svaigs - pat vietas, kur ar benķiem drillēju laminātu, ir ideālas, jo nav lētais lamināts likts, bet izturīgākais, kādu varēja dabūt par saprātīgu naudu - citiem pēc MĒNEŠA jau tādās vietās viss izbalējis, un jāliek par 20Eur pretīgas plastmasas paliktņi zem krēsliem. Ar to arī viss ir pateikts. Jūs domājat, ka es nezinu, ka var lētāk? Protams, var - bet būs sūdīgāk. Tāpat kā fizikā ar enerģijas nezūdamības likumu - nu nevar labi, ātri un lēti, nevar. Kā tajā vecajā anekdotē - vienu no šiem trim nosvītro, un tad runāsim.

 

 

Nav jau taa ka es tev nepiekritu,nav universalaa meistara kaa tada,ja kkas jadara ir meginu darit pats un pie reizes iemacities ko jaunu.

jo:

sameklejot kadu kas to var izdarit paiet diezgan daudz laika,

taka instrumenti/tehnika ir jau pasam galvenaa darba delj ,atrak/ar mazaku chakaru to izdarit sanak pasam ja ir brivs laiks.

 

necensos laizt lazhu nekur,ne ari ietaupit uz sudigiem materialiem kuri nekad!!! nav ietaupijums,bet tapat nesanak PRO limenii, bet.... darot to lietu vairak kaa vienu reizi var iemacities padarit praktiski jebko pienjemamaa/labaa limenii par ko nebus jakaunaas!

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

Jau iepriekš rakstīju, ka divos sērijveida dzīvokļos kapitālo uztaisīju par 200eur/kvm. Dzīvokļi dažādi, meistari tie paši. 200eur/kvm nebija mērķis, bet pie vienādas pieejas, rezultāts bija vienāds. No materiāliem - finierētas durvis, trīsslāņu parkets, krāsotas un šur tur aplīmētas sienas, flīzes līdz griestiem pa 15eur/kvm, somu santehnika utt. Domāju, ka ne sērijniekā jābūt max 250eur/kvm dēļ augstākiem griestiem. Pats meklēju materiālus, šo un to arī atvedu, bet vairāk neko.
Protams, laminātu pa 15eur/kvm nepirku, ja var nopirkt trīsslāņu parketu no vairumnieka pa 20eur/kvm.

Labots - kurmis
Link to comment
Share on other sites

Interesants jautājums - kakāt uz 900 eur poda ir labāk nekā uz 100 eur poda?

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Kāda starpība - uz vai iekšā, jautājums jau bija par sajūtām.


Sēdot uz 900€ poda, krāns karājas pāri malai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Jema, godīgi? Esmu sēdējis uz 2k lvl poda. Bija tīri feini :D bet nu praktiskais rezultāts tāds pats kā uz mana esošā 1935. Gada ražojuma :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

A ar podiem ir interesanti.

Mājās jau, kāds ir, tāds ir - veikalā jau kluci neliksi un neizmēģināsi.

Bet, pa visādām viesnīcām pabraukājot, redzēti dažādi varianti. Dikti interesanti, kāda kuram forma iekšpusē un kā tas sasaucas ar to, cik efektīvi (maz ūdens un ar pirmo) tas viss skalojas prom.

Tirgus ir gan podam par 30 euro, gan par 300 un par 3000. To nevar tā viennozīmīgi pateikt. Citam vajadzēs, ko uzstutēt vasarnīcā, citam vajadzēs pareizajā krāsā un ar soft close vāku. A citam būs no svara, cik viensīcas 200 podi pa dienu norij ūdeni...

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu banka deva zaljo gaismu 1 februarii un ievaacies tikai tagad,kas tad tur praatu jaaja?!Tante tuseeja bulku tik ilgi tur,vai arii ar bankaam taads chakars?!
Ir doma arii nakamajaa nedeeljaa doties uz banku un meegjinaat ar to valsts atbalsta programu iekjert dziivokli,bet kkaa nebiju domaajis,ka divi meeneshi paiet pirms tiec midzenii kursh veel jaremontee...

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Guess - nu ir process nedaudz sarežģīts, viss atkarīgs ko tu pirkšanas/pārdošanas līgumā atrunā. Manā gadījumā man līdz 1 Martam bija viss piķis jāpārskaita, viņai jāatbrīvo pirmajā aprīlī. Vari jau atrunāt visu pa divām nedēļām, bet ja piemēram Zemes grāmatā kaut kas noiet šķībi, pakāsīsi savu rokas naudu, kas parasti nav maza, tālēc, vismaz man, labāk ilgāk un drošāk.

Link to comment
Share on other sites

Var atmest dokumentus atpakaļ. Notiek reti, bet gadās.

 

@Guess, ja dzīvokli nevis pērk, bet "ieķer", tad tas ir nelabs signāls kārtējā buma aizsākumam...

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Piecu darba dienu vietā izskata 2-3 nedēļas, atrod kādu nesakritību (paviršību) līgumā un atmet atpakaļ. Pie maziem termiņiem tas reāli var sanākt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Guess, ja dzīvokli nevis pērk, bet "ieķer", tad tas ir nelabs signāls kārtējā buma aizsākumam...

Vai tad nekustamā īpašuma nodokļa celšana to var sekmēt? Vai tad valstī ir sākusies kāda ekonomiskā aktivitāte?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...