Jump to content

Bērna kopšanas atvaļinājums


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Varbūt kāds zin uz sitiena, pirms tērēt laiku, naudu un iet pie juristiem konsultēties :) Ja nopietni - painteresēšos jau arī "kompetentās" iestādēs, bet šobrīd nav iespēju zvanīties pers. vajadzībām, bet gribas kādu priekšzināšanu bagāžu iegūt. Varbūt kādam pieredze ir bijusi.

Tobiš, interesē, vai bērna kopšanas atvaļinājumu (turpmāk - bka :) var "pārmest" no viena vecāka uz otru. Situācija tāda - piedzima sīkais, sieva aizgāja bka. Pagājis gads. Tagad viņai pēkšņi piedāvā labu šanci, kas viņu ļoti interesētu, bet, loģiski, neviens neturēs vakanci. Palaidīsi garām, cauri ir. Tad nu ir doma, vai es nevaru pārņemt bka stafeti. Nu, zāģis jau ir - tur maksātajai naudiņai bij riktīgi griesti, sanāk zaudēt finansiāli - tāpēc arī variants, ka pēc bērna piedzimšanas es eju bka, nemaz netika izskatīs. A tagad - nu, baigi jau nu sieva sacerējusies uz to šanci.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Zvans VSAA.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Kā jau teicu - šobrīd zvanties nevaru, a interese ir :)

Link to comment
Share on other sites

Piezvani pusdienlaikā.


http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/vecakiem/berna-kopsanas-pabalsts

 

Izvilkums no BUJ

 

Vai bērna kopšanas pabalstu var saņemt arī strādājot ?

 

No 2013.gada 20.novembra bērna kopšanas pabalstu piešķir arī nodarbinātām personām (strādājošiem), ja vien par šī paša bērna kopšanu jau nav piešķirts bērna kopšanas pabalsts, maternitātes pabalsts vai vecāku pabalsts par to pašu laikposmu otram vecākam (citai personai).

Tas nozīmē, ka no minētā datuma bērna kopšanas pabalstu piešķir arī gadījumos, kad vecāks atsāk strādāt līdz bērna 1 gada vecumam un viņam pārtrauc izmaksāt vecāku pabalstu.

Bērna kopšanas pabalstu piešķir ar dienu, kad persona atsākusi strādāt vai gūt ienākumus kā pašnodarbinātais (ar dienu, kad zaudē tiesības uz vecāku pabalstu).

Šādos gadījumos iesniegums bērna kopšanas pabalsta piešķiršanai nav nepieciešams, šo pabalstu VSAA piešķirs automātiski.

Pabalsta summas, kuras būs piešķirtas no 2013.gada 20.novembra, sakarā ar vecāku pabalsta izmaksas pārtraukšanu, par 2013.gada novembri un decembri tiks izmaksātas 2014.gada janvāra mēnesī.

Tāpat tas attiecās uz personām, kurām vecāku pabalsts nav bijis piešķirts, jo tās neatradās bērna kopšanas atvaļinājumā, strādāja vai guva ienākumus kā pašnodarbinātie. Šādos gadījumos, lai piešķirtu strādājošam vecākam (citai personai) bērna kopšanas pabalstu – jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Savukārt, ja strādājošais vecāks, kuram piešķirts bērna kopšanas pabalsts, izlemj  doties bērna kopšanas atvaļinājumā un pieprasa vecāku pabalstu, tad bērna kopšanas pabalsta (arī piemaksas) izmaksu pārtrauc ar dienu, kad tiek piešķirts vecāku pabalsts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

iet pie juristiem konsultēties

A šitas gan nafig?

Tipa, nevarēs samainīties, uz tiesu iesi?


Es domāju, ka tev jāņem Žaka ieteiktais un skaties, kas sanāk.

Skaidrs, ka no "haļavnās" valsts piešķirtās naudiņas atteikties negribās.

Link to comment
Share on other sites

BKA ir jau līdz bērna gada vecumam un tad pus gadu bonuss kautkādi 100+ eiriki. ja vien nav paņemti 18 mēneši.

 

Tev ir tiesības jebkurā laikā ņemt bka likumiski līdz bēna 3 vai 5cu gadu vecumam.

 

VSAA var finansiāli pakonsultēt, labāk uz darba inspekciju, viņi atbild par visu MK noteikumu ievērošanu darba attecībās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

var.. atliek tikai gājiens uz VSAA nepieciešamo veidlapu/formalitāšu nokārtošanai. Te nekādu problēmu nav. Tiesa.. naudas mainīsies, jo rēķinās pēc taviem ienākumiem.

Link to comment
Share on other sites

taisi otru un uz kādu laiku ši problēma atkritīs.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Skaidrs, ka no "haļavnās" valsts piešķirtās naudiņas atteikties negribās.
Nē nu, bļin, ir sajēga, cik tas sīkais izmaksā? :) Atteikties te vēl no kā... Šajā maucīgajā valstī tāpat 90% apsolīto labumu reāli dzīvē nav pieejami, pāris personīgie piemēri no pēdējā gada:

Sīkajam (šoreiz gan vecākajam) kaut kādi trokšņi/klapes/hvz kas tur sirdī esot. Jāvedot pie kardiologa. Viss jau jauki - dakteris tak bērniem pa velti, ups - tikai pieraksts pie kardiologa iespējams pēc vairāk kā pusgada. Nu - protams, vari gaidīt, vai bleķo, un ved pa maksu...

Šoreiz jaunākajm sīkajam - pēc gosta pienākas vingrošana par velti. Piezvanot dāmītei, kuras numurs tiek oficiāli iedots - ups, viss esot totāli aizsists,  lai zvanot pēc pusgada, un tad - ne jau masāžu varēs dabūt, bet iespējams (tikai iespējams) būs atsācies pieraksts uz priekšu. Jebšu - maksā, un atiet zuzīt.

 

Ha, atstāt vēl šitiem kauču ko :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
taisi otru un uz kādu laiku ši problēma atkritīs.

 

Tas ir ieteikums no sērijas "Sāp zops? Salauz kāju! Kāja sāpēs stiprāk un zobu sāpes vairs nebūs aktuālas" 

 

Bet ja par tēmu - tiešām nevar ar potenciālo darba devēju sarunāt lai algu maksā aploksnē, vai ja no godīgajiem tad lai izmaksā kādam citam - piemēram kādam radiniekam. Vai tas darba devējs kaut kas no super godīgajiem, jeb valsts iestāde? 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nē nu, bļin, ir sajēga, cik tas sīkais izmaksā? :) Atteikties te vēl no kā...

Es jau arī to saku, ka ko tur atteikties.

Nu man divi puikas, šodien ir jau beiguši 4. un 2. klasi. Abiem gandrīz teicamas sekmes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad nu ir doma, vai es nevaru pārņemt bka stafeti. Nu, zāģis jau ir - tur maksātajai naudiņai bij riktīgi griesti, sanāk zaudēt finansiāli - tāpēc arī variants, ka pēc bērna piedzimšanas es eju bka, nemaz netika izskatīs. A tagad - nu, baigi jau nu sieva sacerējusies uz to šanci.

Sievai darba devējs uzliek VID sistēmā BKA beigas, vīrietim - uzliek BKA sākumu. Tik katram jāvienojas pie sava darba devēja.

 

 

 

Tev ir tiesības jebkurā laikā ņemt bka likumiski līdz bēna 3 vai 5cu gadu vecumam.
Astoņu. Tikai pēc tam, kad bērņukam ir pāri 1½ gadam, BKA neiet stāžā, ko skatās, kad pensiju dos.
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Vai tas darba devējs kaut kas no super godīgajiem
Supergodīgais :) Viss tiešām gaišājā, nekādas afēras nav iespējamas - starptautiski prožekti utt.

Bet nu OK, negaidot atkrita tā problēma - šancē piedāvāja, vai nevēlos pāriet uz jaunu projektu, kur viss tuvu no nulles jāsāk, tad esmu ieinteresēts - man ne pārāk patīk pieslēgties esošam kodam. Pašam arhitektūru ar pieķert klāt - kā svaiga gaisa malks pēc šitiem gadiem. Nu ja - vārdu sakot, sievai nāksies vien mājās sēdēt :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...