Jump to content

Vēlos izmēģināt Linux


intervall
 Share

Recommended Posts

martinno

Oftops (nedaudz par tēmu):

Kurš no Linux ir nu tik skaists, lai to vajadzētu nostetēt? :) Atceros, agrāk bija kaut kāds, kuram logi vērās ciet "sadegot" - ir mūsdienās kaut kas līdzīgs pieejams?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    15

  • Aigars

    17

  • nevertell

    22

  • intervall

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

AlCohol

gnome 2 ar kaut ko klaat agraak vareeja krietni twiikot. kur tie laiki, kad vajadzeeja visaadus bling-bling karinaat pingviinam virsuu.

Linux-Bling.png

yes, yes. kaa zemaak mineeja - compiz.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Compiz man liekas tagad ir pilnīgi visiem pingvīna distributīviem. Tam pašam Ubuntu var uzinstalēt compiz-settings-manager un spēlēties. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Gumijas logi arī ir compiz. 

 

Mārtiņ, pamēģini Elementary OS, ļoti jauks inķerfeiss. No zaļknābja viedokļa visas fīčas, ko piedāvā Ubutnu softa kaudze kopā ar interfeisu, ko var lietot blondīne, kas neko vairāk, par aipedu nav redzējusi. Kā arī makten ātrs. Nezinu gan kā ir ar bagiem, bet cik pats esmu vm'ā laidis, mūzikas menedžers vismaz neaizrijās ar manu 300gb mūziku, atšķirībā no ritmkastes, rūķa-mūzikas, klementīnes un visiem pārējiem. 

 

Starp citu, vienīgais mūzikas pleijeris, kas neaizrijās ar manu mūzikas kolekciju un ir lietojams uz arch ir cmus. Mazāk par 10 megabaitiem atmiņas un nekādu bremžu. Un pilnībā pokuj, no kādas DE viņu laiž.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Elementary OS

Paskatījos scrīnus - ļoti līdzīgs OS X :) Būs jānotestē.

 

P.S.
Vakar uzkrāmēju Ubuntu - nu i sapisuši viņi to kopš 9 versijas... Katrā ziņā man nepatika.

Link to comment
Share on other sites

ķeblis

Pēdējie Ubuntu ar Unity DE ir izcils "štrunts uz bomīša" ... tāpēc minēju labāk pamēģināt Lubuntu ar LXDE, vai PeppermintOS (arī laikam ar LXDE?). Personīgi gan šobrīd esmu pieķēries pie Fedora 20 ar XFCE

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ubuntu - nu i sapisuši viņi to kopš 9 versijas... Katrā ziņā man nepatika.

 

Nav tik traki, tikai nedaudz jāpierod. Pie OS X un win 8, jau arī vajag pāris dienas, kamēr pierod. 

Link to comment
Share on other sites

KDE no visiem XFCE un LXDE manuprāt izskatās vislabāk. Sešpatsmitajam mintam KDE ar pareizo tēmu pieradušam WIN lietotājam vispievilcīgākais.

Link to comment
Share on other sites

Es, galīgs linux iesācējs, mēģināju uzlikt ubuntu 14.04, bet nepiedāvā ne dual boot ar windows 7, ne atpazīst diska partīcijas. Skatos, ka instalācijas laikā var izveidot jaunu partīciju? Vai tas neietekmēs jau esošās? 

 

Priekš ubuntu vietu atvēlēju, samazinot esošu partīciju, vēlētos tur arī viņu iestūķēt. 

Labots - mekto
Link to comment
Share on other sites

Viens disks, 320 gb, 70 gb atvēlēti windows 7 pārējie bija datiem, no datu daļas atliku partīciju linux`am

instalācijas laikā atrod disku, bet kā vienu veselu - 320 gb, no kura instalācijas laikā, cik saprotu varu izveidot partīciju linux? vai arī bija jāredz jau windows vidē sadalītās partīcijas? 

 

Tas ko es vēlētos ir uzlikt dual boot ar windows 7, vēlams instalējot ubuntu jau tam izveidotajā partīcijā 

redzu šādi http://www.gophoto.it/view.php?i=http://i.imgur.com/qcDNyT9.jpg#.U3zJT_mSzDs ( nav mans foto)

Link to comment
Share on other sites

Kas liedz ierakstīt meklētājā "ubuntu dual boot with windows 7"

 

Man nepatīk ne Unnity ne Gnome3. Par laimi var dabūt Gnome2 izskatu - sudo apt-get install gnome-panel

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Kā jau te kāds ierosināja, meklēju google un problēmu atrisināju, tikai izmantoju citus atslēgas vārdus. 

Link to comment
Share on other sites

intervall

Tātad Mints tika patestēts,viss apmierināja līdz atjaunināšanai + sāka gļukot wi-fi-pie ielādes nemācēja vairs auto savienoties.Par brīnumu uz linux pat internets par 0.5mb/s strādā ātrāk kā uz windows 7,tas gan laikam no draiveriem atkarīgs. :D


Citu problēmu nebija,viss patika,līdz pamainījās dizains pēc update.


Par swap-pamēģināju pats veidot partīcijas un auto instalu,uz auto swapu veidoja 8GB(1:1).

Link to comment
Share on other sites

martinno

Uzliku Elementary OS - man kā OS X piekritējam šī likās kā medus maize :)

 

Sev īsti linux nemeklēju, bet izskatās, ka draudzenei varētu mēģināt šo uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Nain, ir vairāki softi, kas bez swap neiet, bet nu ikdienas lietotājam laikam nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

intervall

Mēģinās Manjaro xfce.

Elementary os paneli var novietot apakšā?

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka panelis ir augšā ir ļoti ērti. Arī tas, ka podziņas aizvērt, minimizēt, atjaunot logu ir kreisajā pusē, ir ļoti ērti. Izvietojumu noteikti var mainīt, tikai jāatrod, kur.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Priekš kam viņu apakšā ? Priekš kam viņu vispār ? http://i.imgur.com/Mdw0Cf9.jpg

Kā kuram, man patīk, ka visas funkcionālās pogas logam ir kreisajā pusē, un minimizēšanas utml pogas ir labajā pusē. 

Panelis apēd vietu. 

 

Manjaro nav īsti labs iesācējiem- tā kā vienkāršāks arch, bet tāpat nav vienkārš. Dizainu koriģē pats, tāpat neviena distribūcija neizskatīsies tieši tā kā tieši tu vēlies.

 

Andhza, kurš softs uz ļenuksa nestrādā ja nav swaps ? Tāpat visi softi lieto /tmp nevis svapu, ja vajag ko īstermiņā glabāt, bet negribās to glabāt atmiņā. Un ar 8gb atmiņas, tāpat taisu zswapu un /tmp ir tmpfs, kas būtībā ir rsync's starp ramdisku un disku. 

Labots - nevertell
Link to comment
Share on other sites

Atļaušos paturpināt tēmu:

* pēc 1mā visai neveiksmīgā mēģinājuma sadraudzēties ar linux(toreiz aplauzos ar dzelžu izvēli), šoreiz negaidot tiku pie paaudzi jaunākas spēļmatas asus x201 izskatā  :yahoo: 

* virsū stāv/stāvēja ne gluži legāls windows 7 home(ruski edišen)..

* ņēmu flašku un ar UNetbootin pirmais tika uzlikts ubuntu 14.04 - viss smuki gāja, bik riebās tā ikonu josla kreisajā malā un mēģinot palaist kādu spēļuku iekš traukiem nokārās firefokša flašs.. bet tā super - ofiss jau priekšā, tajā appstorā var pielasīt ko vēlas klāt - VLC, skype, firefox, utt..

* nākamais bij te ieteiktais Elementary os - tā ikonu josla toč kā ābolā(1x redzēju pa gabalu), jau uzlikto aplikāciju ziņā stipri plikāks kā ubuntu un visādi citādi mazāks WOW..bet tā strādā! ok - vietām nav līdz galam latviskots(atšķirībā no ubuntu)

ps. kāds paskaidros kā palaist skaipu tajā Elementary os? skaip.com ir skaipa linux edišen - lejuplādējas kautkāds trz grzz vai kāds tur arhīvs - ko tālāk? komandrinda? neizdodas viņu palaist..

* ok, programmā nākamais ir MINT..vēl tik nezinu kurš..piedāvāti tika 3 cik sapratu..

* niez nagi beigās uzlikt dual boot - vienu smuku linuxi un kā rezerves variantu kādu 7to home edišen..

 

ps. iekš x201 stāv laikam jau palēns 320GB 5400 disks..ir jēga pamainīt uz SSD?

Link to comment
Share on other sites

intervall

Tam elementary os,ja ir software center(pie applications),tad meklē tur.

Ja nav,mēģini caur termināli:

sudo dpkg --add-architecture i386

sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $(lsb_release -sc) partner"

sudo apt-get update && sudo apt-get install skype

Link to comment
Share on other sites

Windows jāliek pirmo. Parasti visu var darīt caur programmatūras centru. Ubuntu parasti es ieķeksēju visus piedāvātos programmatūras avotus. Citiem līdzīgi. Mintam man vairāk patika Cinnamon, bet tā jau gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tam Elementary skaips tajā Software centrā nav. Repo's ir OS dependant vai strādā iekš visiem Linuxiem?

Link to comment
Share on other sites

Mintam man vairāk patika Cinnamon, bet tā jau gaumes lieta.

Agrāk arī Mintam Cinnamon liku, bet 16-tajam KDE, un tēmu no tām 5. nomainu uz pēdējo, tad Windosīgs izskats. Arī saucamais Start menu, iespējams divos variantos, saraksts kā XP, vai paplašinātais - iconas vien.

Software centrā Skype laikam nav ne Ubuntu, ne Mint. Kad Skype vēl nebija Microsoftam, tad bij.

Patreiz nav neviens Linux pieejams, nevaru iečekot par to skype instalēšanas procesu, bet ja nav tur *.deb fails novelkams, kas bez termināļa instalējas, tad no WIN sistēmas downlodojot tādu piedāvā:

www.skype.com/go/getskype-linux-beta-ubuntu-64

Varbūt arī kaut kur kļūdos, jo ikdienā nelietoju, tik cik atceros, kad šad tad klientam instalēju.

Bet ir štuks uz otrās partīcijas 16. mintu kde uzlikt. Man ļoti iepatikās.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

martinno

Zuxtera .deb aizgāja, skaips strādā :)

 

post-66304-0-49649000-1401303956_thumb.png

 

BET - nu skaips tur gan baigais mēsls :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

eku smuks rakstiņš par tām vidēm
Tur tajā rakstā viss forši, bet biku vēcākas versijas ir aprakstītas. Bet nekas, kopējo domu jau var saprast. Par KDE slejā ir bilde no 12. minta, tagad 16. tomēr biku uzlabots, uz Win pusi.

 

Ko es to Windows izskatu vienmēr pieminu? Jo parasti linuksu liek tie, kas gadiem strādājuši un pieraduši pie Windowsa. Tagad gribās noprovēt kaut ko citu. Kad uzliek, tad apjūk, nesaprot kur kas. Kā pieinstalēt kādu progu? Kas tā par failsistēmu, kur "mai computer", kur cietie diski lai tur mapi jaunu izveidotu? Utt., utjp.

Link to comment
Share on other sites

par skaipu vēlreiz - mapē lejuplādes stāv tagad "skype-4.2.0.13.tar.bz2" ..kā man viņu palaist??

 

lūdzu lēnām! spiežu virsū - atveras arhīvs, spiežu uz skype faila(tas kas win variantā palaida instelēšanu) un nekas nenotiek!

Link to comment
Share on other sites

Ja spiež virsū ar labo taustiņu neatveras "atvērt ar .....  programmatūras centru"?

Link to comment
Share on other sites

šis saka: The file “/home/asus/Lejupielādes/skype-4.2.0.13.tar.bz2” could not be opened

 

(ar to apt get īsti nesanāca..ok, pamēģināšu vēlreiz)

 

ps. savādāk izskatās: post-59407-0-39510900-1401307441_thumb.png

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

par skaipu vēlreiz - mapē lejuplādes stāv tagad "skype-4.2.0.13.tar.bz2" ..kā man viņu palaist??

Tas ir pakots fails, tur bez komandrindas terminālī nesanāks.

Paņem labāk to .deb failu no mana linka iepriekš, un ar softvāres centru palaid.

Ar softvāres centru instalēšana vēl vienkāršāka, kā Windowsā, 1-2 peles klikšķi, gatavs, ja tas ir *.deb fails. Jo tikai softvāres centrs, tikai .deb failus instalē automātiski, bez tavām darbībām.

Ja kādai progai nav dabūjams *.deb fails, tad gan būs krietni jāmācās, jālasa un ļoti bieži nekas nesanāks.

Labi, ka tagad pamazām.deb faili ar vien vairāk parādās, kas instalējas automātiski ar softvāres centra palīdzību.

 

Agrāk praktiski komandrinda terminālī bija jāizmanto. Tā arī es tās komandas neatceros, meklēju netā, vai zvanu čomam, kas ar linuxu ir uz tu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

ierakstot šo: sudo dpkg --add-architecture i386

 

izmet šo: dpkg: error: unknown option --add-architecture
 

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...