Jump to content

Ieteikumi datora profilaksei.


arcizaurs
 Share

Recommended Posts

Sveiki, vēlos veikt datoram profilaksi, jo pēdējā laikā saskaros ar dažādām problēmām, kas sāk nedaudz kaitināt. Tikai nezinu ko labāk izdarīt, lai nepadarītu visu vēl sliktāk.  Man ir Acer Aspire 5755g (http://www.discover.lv/datortehnika/portativie_datori/36833) kādu gadu vecs. No sākuma viss gāja ideāli, varēja darbināt vairākas programmas vienlaicīgi, bez kautkādiem aizkavējumiem. Spēlēt spēles bez problēmām. Bet tagad tas startējās daudzreiz ilgāk(startupā tikai dažas programmas), verot vaļā vairākas programmas vienlaicīgi dators "domā" un paiet diezgan daudz laiks, kamēr kautkas notiek. Pat winrars kompresē un ekstrakto failus daudz ilgāk. Bet tajā pašā laikā RAM un procesors nav diezko noslogoti, ne vairāk kā agrāk. Kas varētu būt pie vainas?

 

Vēl kad spēlēju kādu spēli ilgāku laiku dators mēdz vienkārši izslēgties. Domāju, ka pārkarst videokarte, bet GPU temp. neko vairāk par 80 grādiem pie slodzes neuzrādija.

 

Esmu mēģinājis vairākas reizes formatēt Hdd un pārinstalēt windows, bet šķiet, ka kautkāds labums tam ir bijis tikai uz īsu brīdi.

 

Kā dabūt atpakaļ to preformanci kā agrāk?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Performanci var dabūt nopērkot stacionāro datoru spēlēm un nopietnām programmām. Laptopu atstāj mobilitātei, ja nepieciešams.

 

Tā ir panaceja.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

neko vairāk par 80 grādiem pie slodzes neuzrādija.

Nav tā kā drusku pa daudz ? 

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Gan jau zvērudārzs un pilns veņķiks ar putekļiem. 

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
(labots)
Esmu mēģinājis vairākas reizes formatēt Hdd un pārinstalēt windows

 

Gan jau zvērudārzs  

 

 

Zvērudārzs nevar nekādi būt ja formatē, parinstalē win.

 

Ieteiktu iztīrīt putekļus(gpu 80c ir daudz vaininieks 100% putekļi) un GPU, CPU nomainīt termopastu...80c priekš gpu ir daudz cik tad ir procesoram???

 

Un ja gribi lielāku performanci protatīvajam tad to arī ļoti ļoti uzlabos SSD disks HDD vvietā

Labots - Bomaars/C12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

intervall
(labots)

Uztaisi stess testu CPU(aida64,intel burn-test),nav novērojama frekvences nomešana?Ja gpu zem kāda furmark uzkarst līdz 80 C,tad tas ir normāli,hdd ar hdTune vari uztaisīt lasīšanas testu.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

arcizaurs

 

 

Ieteiktu iztīrīt putekļus(gpu 80c ir daudz vaininieks 100% putekļi) un GPU, CPU nomainīt termopastu...80c priekš gpu ir daudz cik tad ir procesoram???

 

Nu uz Coriem dīkstāvē vidēji līdz 60grādiem, a kad kautko treknāku palaiž tad ap80-90.

 

 

 

Uztaisi stess testu CPU(aida64,intel burn-test
 

 

Ar to burn test neko nevar nokaut? Izlasot aprakstu, liekas jaudigi.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Nē,pie pārkaršanas metīs nost frekvenci-to skaties Task Manager-CPU,pirms testiem uzliec high performance barošanas plānu.Labāk liec load ar aida64,tur arī redzēsi,ir throttlings vai nav.

Link to comment
Share on other sites

arcizaurs

Es bišku nesaprotu to testu. Tas pats beidzas automātiski, vai man tas ir jāpstādina, kad notiek kautkāda pārkaršana?

Link to comment
Share on other sites

intervall

palaid uz 10 min un basta(aida64),pirms piespied stop,uztaisi screenshotu un ieliec te.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Ja Tev ir i7,tad tavam modelim zem sintētiskajiem testiem 95 C gan CPU,gan GPU ir normālas temperatūras.

Ja putekļi ir,paskaties kaut vai ventilatora "lūkā",vai ir redzams,ka ir pieaudzis.

Testē vien HDD-taisi benchmark-read,skrīnu iepostē šeit.

Link to comment
Share on other sites

arcizaurs
(labots)

 Ok, vēlāk iepostēšu. Būs vien jātskrūvē un jaizpūš reizi pa reizei no putekļiem.

Man liekas, ka pēc tiem stress testiem kompis ir palicis atkal ātrāks. Bet noteikti tā ir tikai mana fantāzija.

 

 

Update : http://imgur.com/sySMnLJ

Labots - arcizaurs
Link to comment
Share on other sites

pietiks!!!!! putekļus iztīri vai pats pēc pirti skrien krosu un izbaudi.

Link to comment
Share on other sites

arcizaurs

 

 

pietiks!!!!! putekļus iztīri vai pats pēc pirti skrien krosu un izbaudi.

 

Kas pietiks?

Tev varbū jau pietiks DZERT!

 

Kas man ir jaizbauda pēc pirts? Kross vai putekļi? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Performanci var dabūt nopērkot stacionāro datoru spēlēm un nopietnām programmām. Laptopu atstāj mobilitātei, ja nepieciešams.   Tā ir panaceja.
 

 

Draņķa laptops cepās spēlēs. Īss mūžs neizbēgams.

Link to comment
Share on other sites

Tā arī ir, ja VGA čipam piekarināts burts "M", der tikai "M"uļķim, ne geimeram. Par dzesi vispār atkrīt tēma. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

man ļoti patīk kā izstrādāta dzesēšanas sistēma 5755g http://oi58.tinypic.com/2rh8uh5.jpg
Ir kkāda dzese priekš čipsetu un VGA kapars ir pirmais ko atdzesē ventilātors. Cepuri nost ja vēl būtu čipseta dzese uz vienu skrūvi galā. Protams jāskatās, kā Acer mākslinieki ir nokonfigurējuši ventilātoru apgriezienus pie temperatūrām. Bet uz papīra es dodu 9 no 10.

Orģinālās termopastas vajadzētu aizvietot ar top aftermarketniecēm, jo orģinālajām nav tas labākais siltuma atdeves koificents.

Pats tikai izmantoju uz kapariem Coollabaratory Liquid Pro vai Metal Pad. Bet duralumīnijam, kas šajā konkrētajā dzesē kalpo priekš čipseta atdzesēšanas Arctic SIlver 5 vai arī Kapara plāksni vajadzīgajā biezumā sendvidža tipā - ja ir sprauga starp čipa galvu un dzesi. Šeit arī iesaku likt šādu pašu paņēmienu, jo 45W procesors nu galīgi nav tas labākais 15.6 collu laptopā un kur vēl ar orģinālo termopastu..... + integrētu Nvidia.

Šādu konfigurācijas laptopam jau pietiek ar mazliet putekļiem un īstajā vietā, lai sāktos pārkaršana. http://perryhallpcrepair.files.wordpress.com/2013/08/laptop_dust_heatvent_baltimore_computer_fix.jpg

 

Kad viņš būs iztīrīts un "saeļļots", ik mēnesi derētu darīt ko šādu. http://www.logonfixit.com/images/laptop_vent/blow_air.jpg

Pirms to darīt, laptopam jābūt izslēgtam un katru reizi pirms atkal pūš iekšā gaisu - ventilatoram jābūt apstājušam, lai neatlauztu sparnus.

Labots - Lappy
Link to comment
Share on other sites

arcizaurs
(labots)
Tā arī ir, ja VGA čipam piekarināts burts "M", der tikai "M"uļķim, ne geimeram. Par dzesi vispār atkrīt tēma.

 

Es ne grimeris, ne muļķis, bet tu ganjau esi viens gan otrs. 

@@Lappy

Sweet, paldies, šito būs jaizdara

Labots - arcizaurs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...