Jump to content

Interesē mājai jumta nomaiņa


Oligarhs
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

mani interesē jumta nomaiņa privātmājai 100kv/m lielumā,   (jumta slīpums aiziet uz 4 pusēm - jumta izmērs varētu būt 150kv/m)

dotajā brīdī esošais jumts ir vecs skārda jumts, līdzīgi kā Rīgas centrā vecajās augstceltņu mājās.

Plānoju ņemt nost skārdu, nepieciešamības gadījumā labot latojumu - cik pats reizes biju kāpis bēniņos, latojums nav puvis.

Noņemot skārdu jāuzliek OSB, protams visas nepieciešamās vēja plēves un tad bitumena šindeli, +notekas un karnīzes no vagonkas.

Mani interesē ieteikumi kas šo darbu varētu izpildīt ļoti labā līmenī, lai galva nesāp.

+domāju materiālu iegādi veikšu patstāvīgi, meistari būs nepieciešami tikai montāžai (tā varēšu ietaupīt uz materiāliem, domāju ka citi baigi uzskrūvē cenas).

 

Paldies, vēlāk radīsies jautājumi arī par bruģi (bet līdz tam vēl jātiek). :)

Labots - Oligarhs
Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Jūlijs 6, 2013 - Nafig tāds citāts?
Hidden by Mezavecis, Jūlijs 6, 2013 - Nafig tāds citāts?

Nedomāju, ka te apgrozās jumiķi.

Link to comment
Domugrauds

Priekškam osb? Lieki naudu tērēt? Kondensplēve virsū, un tad skārds

Link to comment
Share on other sites

Domugraud, bet ja cilvēks ir izvēlējies bitumena šindeli, tad nekāda plēve tur nederēs! Esmu rēķinājis, un nekāda liela cenas atšķirība starp šindeli un skārdu nav.

Link to comment
Share on other sites

Bituma šindrlis tā pati vecā "jumta pape" vien ir, tikai smukāk noformēta. Liec bleķi, tad turēs daudz ilgāk. Kapēc vecais bleķis jāmaina- jumts tek, vai jāmaina tapēc,ka visi tā dara :sarkasms:? .

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Tev vajadzīga speciāla datorprogramma jumtu likšanai.Pati izpētīs situāciju, visu sarēķinās,saskaņos,izdarīs pasūtījumu,noalgos amatniekus,dos vadošus norādījumus un apsveiks tevi ar brīnišķīgi izpildītu darbiņu.Pat naudiņu no tava konta pati pārskaitīs!

Tev tik atliks nospiest pogu un noraust sviedrus.Sīkāka informācija GOOGLE.

Link to comment
Share on other sites

Oligarhs

Bleķi negribās likt, jo lietus laikā tas skan, +es nevarēšu uz tā uzkāpt, piem. antenu regulēt vai vēl kas cits - paliks buktes.

Jāmaina jumts, jo esošajam ir kādi gadi 50 un viņš izskatās drausmīgi, +divās vietās tek un viss caur vienās buktēs, vienvārdsakot gribu tikt no vecā vaļā!!! :) 

 

Es nemeklēju konkrētu cilvēku - jumiķi, es meklēju ieteikumu, kāda laba firma piem. vai pazīstams jumiķis, pieredze utl.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nekādu OSB nevajag, liec bleķa, dakstiņa, jumtu, (plēvi gan vajadzēs), un būs smuki



nu par to skaņu lietus laikā, pārpsīlēts, ja kas, labāk miegs nāk

 antenas tuvumā saliec latojumu biežāk, un nekas nedeformēsies

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Pofig jumts, galvenais, ka kruts audārs vai tas tur mercedess ar to zvaigzni pierē :diablo:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oligarhs

izskatās ka ar pieredzi šeit īsti neklaiņo cilvēki :D

kad būšu nomainījis savu jumtu, atrakstīšu kā to izdevās izdarīt un kādām izmaksām jārēķinās par tekošo kv/m., lai topiks nepaliktu pilnīgi tukšs, kā tas ir tagad! 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te tak ieteica padomus, bet šeit cilvēki vairāk paši maina jumtus un netur n-tos jumiķu numurus. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Nu jobtvai, mīļais cilvēk, Tu esi IT forumā...

Un šitās lietas ir gaumes jautājums.

 

Te neviens par to neieminējās, bet es sev liktu Eternitu.

Kāpēc? Tas lai paliek manā ziņā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nepareizi. 

 

 

Tu esi IT forumā...
 
Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

nekādu OSB nevajag, liec bleķa, dakstiņa, jumtu, (plēvi gan vajadzēs)

Šo gan es gribētu redzēt,kā šindeļus,dakstiņus,Tu uzliktu uz latojuma,kur latu attālums vienai no otras vidēji ir 35 cm .Ja ir bijis bleķis tas varētu būt vēl lielāks(iespējams).Vai tu iedomājies,ka plēve to noturēs? :D

Link to comment
Share on other sites

intervall

 

 

iet runa par bleķa jumtu, kas izskatās kā dakstiņi
 

Autors runā gan par ko savādāku.Bet ja tu domāji tāda veida segumu,varēji to lieko komatu neielikt,kas lika saprast nepareizi :)

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Ja jau jumtam 50gadu, tad ļoti liela iespējamība, ka jāmaina spāres, un iespējams mūrlata ar nebūs no taisnākajām. A par tām buktēm ja staigāsi pa skārda jumtu, nu ja tev atstarpe nebūs metrs, tad nekādas buktes nebūs, ir likts, ir staigāts, nekas tāds nav novērots+ skārdu vieglāk likt

Link to comment
Share on other sites

Man apmēram ir šāda jumta platība.

Domāju, šogad mainīt, jo šīferis vairs netur lietu.

Skatos uz ranila metāla jumtu - pievilcīgāk izskatās un cik saprotu, tad arī montāža ir vienkārša.

Cik paskatījos pa netu, šis pasākums velk uz ~2.5k LS

Tiešām, varbūt kāds var ieteikt  kādu firmu, kura izdara visu no a-z

Link to comment
Share on other sites

tuvākajās dienās mainīsim ~250m2 jumtu vecu vecai guļbūvei - pie pēdējās jumta nomaiņas pirms ~40 gadiem lubiņu vietā uzlikts šīferis(un veiktas vēl šādas tādas perversības ar pašu ēku), bet "meisteri" tolaik laikam neuzskatija par svarīgu pastiprināt jumta konstrukciju..dabūjām taisnot ārā vecās spāres + pretkondensāta plēve + līstes + jauns collīgo dēļu klājs!

 

jaunais būs krāsots metāla profils no balex metal - pats segums ap 800 + visi luriņi, kopā ~1200 lati!

 

tālākā montāža tā teikt "bezmaksas" :D pašu rokām!

Link to comment
Share on other sites

Pats ar šo problēmu ņemos jau mēnesi. Uz šīfera jumta nomaiņu pieteicos www.emaistars.lv. Atsaucās vairāki meistari. Lai tiktu līdz tāmēšanai pašam vajag uzstāt. Liekās, ka jumtu meistari ar darbu ir nodrošināti, jo nav novērojama liela atsaucība. Esmu dabūjis divas tāmes, kas ir atšķirīgas, bet kopsummā vienādas pēc cenas. Mans esošais 160m2  šīfera jumts izmaksātu aptuveni no 6000-7000 (legāli ar nodokļiem) latiem. Tajā skaitā ir visi materiāli, siju pagarināšana(priekš siltināšanai nākotnē), līdzināšana, konstrukciju pastiprināšana, notekas, kārba, u.t.t, tas ir no a līdz z, no manis tikai naudas pārskaitīšana.

Pirmā doma bija Rannilas dakstiņprofina skārds. Bet iepriekšminētie jumiķi pārliecināja par pretējo-kāds tūskstotis skrūvju ar kurām pieskrūvē šī veida skārdu nevar garantēt jumta hermētiskumu-nav iespējams visas skrūves pievilkt perfekti, skrūves blīve ar laiku deformējas. Jau tiekot mainīti šī veida pirms desmit gadiem ieklātie jumti koka konstrukciju puvuma dēļ.

Viennozīmīgi tika ieteikts valcprofils-nav neviena skrūves savienojuma, t.i. cauruma, jumts pilnīgi hermētisks. Vakar pabraukāju pa privātmāju ciematu un secināju, ka tumši pelēks vai tumši brūns valcprofils izskatās tīri tā neko. Domāju pie tā arī palikt.

Uzstādot betona dakstiņus esošā summa pieaugtu par Ls 600, bet klasiskos māla dakstiņus par Ls 3000.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām tik dārgi? 6000-7000?

Nu tad laikam jau vajadzēs to pašu veco šīferi labot.

Link to comment
Share on other sites

XP, tas ir pilns komplekts. Manam jumtam virs garāžas 25m2 ir jāveic pilnīga nomaiņa. Parastā cena ir 10-12Ls/m2. Reālo cenu var pateikt tikai objektā uz vietas.

 

 

ieleja, Onduline loksnēm nagla tiek iedzīta viļņa virsotnē (tas ir pluss), rannilas veidīgajiem viļņa lejā. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

rannilas veidīgajiem viļņa lejā.

Tiešām!? Tik tupi? Ta jau nav brīnums, ka gar tām skrūvēm/naglām tek.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Tiešām!? Tik tupi? Ta jau nav brīnums, ka gar tām skrūvēm

nekas tur netek, ir ieteicams pēc 10 gadiem nomainīt gumijas blīvītes, tā pa radio LR-1 stāstīja profesināls jumiķis 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man mājas (140m2, gandrīz kvadrāts, 4slīpu, praktiski tas pats  kas autoram) jumts + 1 stāva pārsegums izmaksāja 2 gadi atpakaļ apmēram:

 

~1,5kls -  darbs, ~1,5 kls jumta segums - bezasbesta šīferis ethernit (otru reizi tādu neliktu), ~1,5 kls kokmateriāli. 

 

Kur meklēt meistarus - ja nav labāka varianta - iekš ss.lv. Lai parāda kādu savu iepriekšējo darbu, aprunājies ar darba pasūtītāju un uz priekšu. Bet tagad, pašā celtniecības sezonas plaukumā visi normālie meistari būs aizņemti. Būs vai nu ļoti dārgi vai sūdīgi.... Domāju ka tikai uz rudeni kaut ko sakarīgu varēs atrast.... 

 

Kas attiecas uz autora vēlmi likt bitumena šindeļus (moderns rubiroīds) vai citus degošus materiālus uz jumta - iesaku 10x apdomāt - Dēļ OSB nesanāk lētāk par skārdu vai to pašu bezasbesta šīferi, bet ugunsdrošība nekāda - kādus dažus gadus atpakaļ kolēģa kaimiņam nodega māja ar bitumena jumta segumu jaungada naktī no raķetes kas uzkrita uz jumta. Pašu nebija mājās -  līdz pamatiem nodega... Saprotu ka tas katru dienu negadās - bet tāpat - vai vajag riskēt???? 

Link to comment
Share on other sites

sald.ice
· Hidden by Mezavecis, Jūlijs 7, 2013 - Kāpēc 2x viens un tas pats citāts?
Hidden by Mezavecis, Jūlijs 7, 2013 - Kāpēc 2x viens un tas pats citāts?

Zb IT forumos labs cilvēki kuri meklē, pērk, vai maina desu meistarus, gaļas skaldāmos bluķus, krāna pagarinātājus, jumtus, siltumnīcas, kurmju ķeramos tīkliņus u.t.t.. 80% piestāstits ar tamlīdzīgu drazu, neskatoties uz to ka zemāk ir sadaļa SLUDINĀJUMI.

Link to comment
Oligarhs

Mana situācija ir tāda :

 

atbrauca no firmas un uztāmēja manu jumtu : 5400LVL + PVN = 6534LVL (darbs ar materiāliem :

170kv/m noraut skārdu, labot sijas, ieklāt vēja plēvi, pa virsu OSB un bituma šindelis, cenā nav iekļauta vate kā siltinājums - tie būs 20cm biezumā apm. 4LVL/kv.m + nav ierēķinātas notekas un karnīžu izveide no vagonkas dēļiem) 

Takā faktiski jumts sanāk apm. uz 8000LVL...

Visus materiālus atrodu ss.lv par krietni zemākiem izcenojumiem, uz materiāliem ekonomija 2000LVL, uzklāšanas darbs 2500LVL/ ar PVN, caur ss.lv atrodu meistaru kas strādā par 6LVL/kv.m = 1000LVL / ekonomija uz darbu 1500LVL!

Tādēļ radās šāds topiks, visas tās firmas ņem nesamērīgi daudz naudu par pašiem materiāliem, es pakustinot savu pakaļu varu ieekonomēt veselus 3-4 tūkstošus. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pēc gada pastāsti, cik būsi ieekonomējis labojot jumtu (bonusā arī iekšējo augšējās stāva apdari)  :D

 

caur ss.lv atrodu meistaru
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

vate kā siltinājums - tie būs 20cm biezumā apm.

vate pietiek 15 cm, nedzīvo taču ziemeļpolā

ja netici tad paskaties ''būvnormatīvus'' 

Link to comment
Share on other sites

Autor, tu taisies S klasi pirkt un tagag skaiti pēdējo santīmi un pirksi materiālus pats, lai pēc tam varētu meistaram prātu jāt? Nopirksi kaut kādu vislētako, brāķēto partiju un tā būs meistara vaina?

Ir viens labs meistars zināms, bet nu nedošu kontaktus, pietiek viņam normālu klientu. :)

 

Starp citu, liec skārdu normālu (Rannila) un aizmirsti par tām gumija parodijām par jumtu. Pats teici, ka ir bēniņi, no kurienes tad tas troksnis lietus laikā?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Autor, tu taisies S klasi pirkt un tagag skaiti pēdējo santīmi un pirksi materiālus pats

A kā lai citādi līdz S mersim tiek. Un nav jau santīmi. Protam, garantija nav, kvalitāte HVZ un tml. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visus materiālus atrodu ss.lv par krietni zemākiem izcenojumiem, uz materiāliem ekonomija 2000LVL, uzklāšanas darbs 2500LVL/ ar PVN, caur ss.lv atrodu meistaru kas strādā par 6LVL/kv.m = 1000LVL / ekonomija uz darbu 1500LVL!

 

lētākais piedāvājums iekš ss ļoti bieži nav uz vietas, vai jāņem visa krava. meistars tos 6 Ls par kvadrātu nosauc neredzot objektu, pēc tam izpētot kas un kā tā cena ļoti bieži mainās uz augšu ...

Link to comment
Share on other sites

Oligarhs

Nesaprotu to atbildētāju domāšanas veidu! 

 

Šeit patreiz iet runa par jumtu, nevis S klasi!

 

Vai tas ir mans pēdejais santīms vai pēdējais tūkstotis tas ir manā ziņā un par to nav pavisam jāuztraucās 3. personām.

 

Skārds rada troksni lietus laikā guļot, tagad vasarā ir samērā bieži lietus un es to dzirdu, liekot bitumu es varēšu arī ziemā uzkāpt uz jumta, nevis uzlikt skārdu un ziemā nožauties!

 

Vienkārši prātiņu jāpakustina_ekonomēt ir stilīgi un pareizi, priekškam man veikt pārmaksas un nopirkt 2 lietas, nekā visu izdarīt apdomīgi un nopirkt 3 lietas, nezaudējot garantiju un kvalitāti.

Tāda sajūta ka katrs klātesošais ir par to lai nolīgtu dārgu firmu un pamazām atsākt ekonomikas pārkaršanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja tu prātiņa kustināšanu izproti ar ss.lv "speciālistu" atrašanu vai nezināmas izcelsmes materiālu pirkšanu, tad esi pelnījis, lai tevi  apčakarē. Jebkurā gadījumā līdz racionālai un saimnieciskai domāšanai tev ir stipri tālu. Tā kā labākais variants būs samaksāt firmai un būs vismaz no kā piedzīt zaudējumus, ja jumts tecēs vai lielā vējā to noraus nost.  

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Pērc materiālus kādā normālā, zināmā veikalā, bet kur cenas patīkamas. Meistaru no ss.lv lētāko nezinu vai ir labi ņemt. Labāk meklē caur paziņām vai kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

Es liku savai mājai jumtu 2008. gadā. Rannila valcprofils. Esmu ļoti apmierināts. Ieteiktu aizbraukt pie viņiem uz biroju, iepriekš sazvanot un sarunājot ka speciālists ir uz vietas, paņemot līdzi mājas jumta rasējumu (projektu daļu) - vismaz man viņi visu ideāli sarēķināja, paskaidroja, iedeva ieteicamos meistarus, bet kad teicu, ka man pašam savi meistari - iedeva tālruņa nr. kur zvanīt esot uz jumta - ja nu kādi jautājumi. Par cenām - nu nezinu, man visa 2'ā stāva pārsegums (pārseguma un jumta platība ~ 140m2), siltināšana, visas jumta konstrukcijas, sijas, spāres, dēļu klājums, valcprofils, notekas, viss - viss maksāja 9kLs, bet tas bija no nulles būvēts pārsegums + jumts. Jumts slidens, kāpt virsū neriskētu, bet tādam jābūt, jo visa draza nāk nost ar vēju un lietu, vienmēr tīrs. Ļoti svarīgi, lai būtu augšā ventilācija, tur tāds speciāls profils nāk... Ražotājs - pārdevējs parasti ideāli pārzin kas un kā jādara ar viņu konkrēto materiālu, man vismaz palika tāds iespaids par Rannila. Tagad tas ir Ruukki.

Labots - Viktorslat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oligarhs

Paldies pēdējam komentāra rakstītājam,

saņēmu kaut mazu pieredzes apmaiņu.

 

Pieaicināju uzņēmumu kas nodarbojās ar jumtiem,

tie tagad kalkulē tāmi, viena tāme būs ar viņu montāžu un materiāliem - bitums un otra tāme būs ar viņu montāžu un materiāliem - metālu.

 

Pats jumiķis teica ka metāls ir trokšņains, pa to staigāt īsti nav domāts, nezinu kā tur ir patiesībā, bet izklausās loģiski.

Bitums esot normāls, tikai vajag labāk iegādāties rombiņformā, jo tiem apakšā ir vairāk tā bituma un ieklājot to tas labāk salīmējās ar pārējiem bituma elementiem. (metāla jumtam ir pluss ka viņš vienmēr ir tīrs).

 

Tagad viss atkarīgs cenu starpībā, lai pieņemtu galīgo lēmumu.

Kad būšu nomainījis esošo jumtu uz jaunu, domāju iemetīšu foto - pirms un pēc! :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...