Jump to content

LED lampiņas - kur izdevīgāk pirkt?


Recommended Posts

LED spuldzes ir jēga pirkt tikai tad, ja tās ir specifiski nepieciešamas (piemēram, griestos no viegli uzliesmojoša materiāla, vai kad vajag vienkrāsas gaismu efektiem).

Lētās LED spuldzes vēl nav pietiekami attīstījušās, lai būtu labākas par CCFL (lētiem LED ir briesmīgas krāsas, un neticās, ka tās tiešām dzīvos 35000 stundu, arī gaismas ir maz – linkotās spuldzes ir ap 20W halogēna ekvivalents) , bet kvalitatīvas LED spuldzes ir nereāli dārgas.

Link to post
Share on other sites

Ok, tad kuras ir labas CCFL spuldzes. Arī iebūvētajām griestu lampām?

 

Man priekšā ir mājas apgaismojuma izvēle, tamdēļ tādi jautājumi.

Edited by jam
Link to post
Share on other sites
labākas par CCFL

CCFL lieto monitoros, laplopu ekrānos.

CFL ir labas tikai ar to, ka lētas. LED ir labākas (izņemot tās, kurās kādas 100 5mm diodes). Vēlams taisīt pašam.

post-68412-0-68005300-1372162397_thumb.png

Edited by Klusu
Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Eksperimentam paņēmu vissiltāko LED 11W spuldzi un jāsaka, ka līdz normālai gaismai vēl stipri tālu. Lielākā problēma, ka LED gaisma ir zilgana un der koridoriem, tualetēm, pie ārdurvīm, bet ne strādāšanai un vēl jo vairāk lasīšanai.  Vismaz no esošām nopērkamām spuldzēm nav izteiktas alternatīvas dienasgaismas, ekonomiskajām vai parastajām spuldzēm.

Link to post
Share on other sites

Aprīlī biju iepircis Philips 2w LED spuldzi, gaisma ir ideāli perfekta(bez jebkādām nokrāsām). Pēc tam joka pēc pasūtīju divas dažādas ķīniešu warm light LED spuldzes, abas atnāca ar zaļganu nokrāsu. Jebkurā gadījumā LED spuldzes der kā fona gaisma, kad vienkārši dzīvojies istabā.

Link to post
Share on other sites

es pirms gada aprīkoju vienu zemu griestu telpu ar 8 GU10 320lm lediem par apm 5Ls/gab.

Veikals: http://nopercled.lv

 

Rezultāts man patīk. Gaismas tonis ir dzeltenīgs. Es neuzstāju, ka LEDam būtu precīzi jāuzmin volframa kvēldiega tonis.

Link to post
Share on other sites

Meklē iekš ebay warm white, labāk cree, tās pārdomātākas.

Viss atkarīgs kur spraudīsi un kādu apgaismojumu vēlies sasniegt.

Piemēram, griesta lustrā viesistabā saspraudu E14 ligzdās Cree 3W warm white (vajadzēja candle, jeb sveces formas, tīri estētisku apsvērumu dēļ), kuras tagad maksā jau tikai ~ 2.09$., iespaidi>>> bišku švakākas ir par 40w kvēlspuldzēm, tāpēc trešo pasūtīju Cree 5W~ 2.49$.

http://www.ebay.com/itm/High-power-E14-85-265V-3W-4W-5W-LED-Candle-bulb-Lamp-Warm-Cool-White-Spot-Light-/300909622366?pt=DE_M%C3%B6bel_Wohnen_Leuchtmittel&var=&hash=item460f9c745e

 

Tāpatās visur citur CCFL pakāpeniski nomainu uz LED. Vannas istabā deg 10W warm white modulis ar paštaisītu dzesēšanu un driveru.

http://www.ebay.com/itm/10W-Warm-White-High-Power-LED-Panel-900LM-10-Watt-Lamp-Light-/160998609398?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item257c43d1f6

 

Tas ka parastās kvēlspuldzes spektrs neatbilst normālai dienasgaismai var apskatīties grafikā šā dokumenta beigās>>>

http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/Lighting/Misc%20Tech%20Docs/InsectVision_UVColorandLEDLight.pdf

ar to es negribu teikt, ka LEDi ideāli atbilst, bet ja ne vieni ne otri nespēj konkurēt ar dabisko gaismu tad kāda atšķirība, galu-galā visu nosaka personiskās preferences.

Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe

Tie kuri saka, ka LED esot zilganas laikam jau gadiem nav dzīvē nevienu moderno LED redzējuši.

 

Pirms pusgada puika savā dzīvoklī salika LEDus - lētos ķīniešus, 3500k warm white 7W par 5$ gabalā - nekāda vaina, daudz spilgtāk un daudz ekonomiskāk nekā parastās. Pusgada laikā neviena no 40+ spuldzēm neviena nav aizgājusi pie tēviem.

Edited by Arnolds Piepe
Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Piepe, man tualetē un istabā ir dažādas LED, kas pirktas šogad. Viena 5W ir izteikti zilgana, bet 11W skaitās siltā. Katrā gadījumā var just ļoti lielu atšķirību, kad ieslēdzu 50W Philips dienasgaismas spuldzi. 

 

Visur, kur vajag normālu gaismu (garāža, vieta, kur lodēties), lieku dienasgaismas spuldzes. Ekonomiskās vai kvēlspuldzes nedod vienmērīgi izkliedētu gaismu.

Edited by Skrandainais
Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe

Skrandaini - Tev redzēt lasāmo istabā vajag, vai kaņepes audzēt? Tas, ka ir mežonīgais pieradums pie 30W padomju kvēlspuldzēm, kas knapi mērojas ar skalu gaismu, ir viena lieta. Tas, ka ir gaisma, kurā kaut ko arī var redzēt, ir cita. Nav tie LEDi tik zili, kā viņus mālē... :lol:

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Piepe, es speciāli tev kaut kad ar fotoaparātu nobildēšu baltu lapu, kur viņa ir zila :)

Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe

Iten viena no bildēm kā reiz lai ilustrētu. Nu tak saku, viņas ir riktīgi dzeltenīgas/oranžīgas. :)

(caurumu centrā neņemt vērā - tur dūmu sensors vēl nebija ielikts.. :D)

 

post-95379-0-90417000-1372170574.jpg

post-95379-0-90417000-1372170574_thumb.jpg

Edited by Arnolds Piepe
Link to post
Share on other sites

Nav ne vainas tiem lediem, galvenais warm white ņemt, tad patīkami dzeltenīgs tonis.

Pašam mājās saliktas diezgan daudz lētās ķīniešu no jeebaja.

Protams, ne jau visur var salikt, ir vietas kur vajag baigi spožu tur vel nederēs, bet nu jau sāk parādīties ļoti labas gaismas ziņā. Vajag tikai rakt.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Arnolds Piepe

Iebāz to savu referāli sev vienā vietā! No Dealextreme (dx) jāturās izstiepta slotaskāta attālumā - tas skaitās jau lētākais starp lētajiem ķīniešiem. Kopumā no sešām reizēm, kad no turienes ir sūtīti štrunti, divreiz ir defektīva manta bijusi, un pēdējās divas reizes vispār pasūtījums tā arī neatnāca.

 

P.S. LED lentai no DX mēneša laikā izdega fosfors.

Edited by Arnolds Piepe
Link to post
Share on other sites

Bez krāsu spektra nepilnībām jaudīgajām LED spuldzēm konstatēju vēl vienu nepatīkamu lietu - sakarā ar to ka gaisma izplūst no neliela laukuma ēnām ir nepatīkami asas kontūras.

Link to post
Share on other sites
No Dealextreme (dx) jāturās izstiepta slotaskāta attālumā - tas skaitās jau lētākais starp lētajiem ķīniešiem.

 

viss atkarīgs no izvēlētā krapa lētuma. ja pats pērc pašus švakākos štruntus un komentārus nelasi, tad iegrābties var jebkur. dx ir gana daudz labas mantas iepirktas, ne tikai elektronika, bet arī somas, drēbes un botas pat.

nav tie ne labāki ne īpaši sliktāki par pandawill, banggood, everbuying ...

Edited by e = d
Link to post
Share on other sites

Fosfors ir domāts luminofors. Lentām elementi dažreiz sastāv no 3 diodēm, ja viena vai divas izdeg elements paliek tumšāks tāpēc arī izskatās ,ka izdedzis luminofors.

Link to post
Share on other sites

3w e14 candle warmwhite pa ~2 Ls no ebay lustrā deg joprojām, ...

5w izdeg driveris, fosfors stav kā stāvējis :shok:

Link to post
Share on other sites
viesturs0711

Visam pamatā ir tas, ka elektrība baltijas reģionā ir deficīta prece (nu tā vismaz mums augšas skaidro) un līdz ar to nereāli dārga! 

 

Ja elektrība maksātu zem santīma par kWh, vai tad kāds no biedriem iespringtu par Led un CCFL? Droši vien ka nē!

 

Par tēmu runājot, ir sanācis šad tad uz akcijām kādā elektropreču bodē iepirkt par internetveikala cenām. Tur vismaz var pārbaudīt cik spoža un cik silta tā gaisma ir.

Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe
kāds fosforam vai luminoforam sakars ar pusvadītāju gaismasdiodēm?

Tu trollē, vai esi pamuļķis?

http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode#Phosphor-based_LEDs

 

Siltās LED izmanto fosfora pārklājumu uz reflektora, lai izstaroto zilo gaismu pārvērstu dzeltenajā un izmanītu krāsas temperatūru.

 

 

Ja elektrība maksātu zem santīma par kWh, vai tad kāds no biedriem iespringtu par Led un CCFL? Droši vien ka nē!

Nav gan tā. Atceros, savulaik, astoņdesmito vidū, biju komandējumā un izstādē redzēju LED reklāmas paneli, un jau tolaik štukoju, vai kādreiz sanāks izgatavot diodes, kas izstarotu baltu gaismu un no tām ražot prožektorus vai mājas apgaismojumu. Eh... :) Man kvēlspuldzes nepatīk tādēļ, ka es gribu no gaismekļa GAISMU, nevis 95% siltuma un 5% gaismas (!!!). Tāpat LED paneļi ir kompaktāki, tos var izgatavot dažādās formās un izmantot dažādās aplikācijās.

Edited by Arnolds Piepe
  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Iepirku un vannas istabā uzstādīju 3 gab 220V LED lampiņas 3.5V  White Energy  tipo warm white, gaisma ir izteikti zilgana un no sākuma bij dikti dīvaina sajūta ieejot vannas istabā, tā ka būtu slimnīcas vai sabiedriskās tualetēs ultravioletās gaismas fons.Pēc paris mēnešiem pieradu un vareju jau nosaukt to gaismu par pieņemami patīkamu zilganbaltu. Tagat viena no lampiņam nomira... žēl, biju jau pieradis. Pa vidu vēl dzīvojamā istabā pēc 10 gadu darba nomira viena no Osram 12 dargā gala halogēna spuldzītēm nu tipo kaut kas Dekorlux vai līdzīgs nosaukums maksā ap 10 Ls 1 gab, nu par cik steidzīgi vajadžeja situāciju izlabot, tepat Krūžā paņemu kaut kādu Apollo 35W MR11-35 spildzīti ap latu cena. Rezultāts bij parsteidzošs - jaunā spuldzīte dega nedaudz spilgtāk nekā pārējas, taču gaismas tonis pilnīgi cits, no sakuma nesapratu ka spuldzes vaina, skatoties griestos ta visas dzeltenas tipo un apmēram vienādi spīd, taču projekcija uz grīdas ir tāda ka domāju ka kads ir absintu izlaistījis  - zilganas krāsas projekcija ap 1.5m diametrā. No šī es secinu ka arī letie halogeni īstenībā ir zilgani, ja vien ir ar ko patiesi dzeltanu kur salīdzināt.

Link to post
Share on other sites
Žaks Noriss

Paņēmu no ebay 6 gab. LEDus ar E14 bajoneti. Divas pirmajos mēnešos nosprāga, slinkums jaukt ārā un meklēt kur lodējums vaļā. Par $2 gabalā nav OK un esmu vīlies. Gaismai vajadzēja būt warm, bet baigi warm nav. Nerekomendēju.

 

Vietējie torgaši baigo cenu salikuši un te arī nav jēgas no LEDu iegādes.

 

 

Link to post
Share on other sites

nu a kādas ir alternatīvas?

Ņemt pa 0.59 halogēnās, vai ņemties ar tām kaxsimas CCFL pa Ls 1.12- 3.59?

Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe
Ņemt pa 0.59 halogēnās, vai ņemties ar tām kaxsimas CCFL pa Ls 1.12- 3.59?

Ņemt normālus LEDus no pārbaudīta sellera - http://www.ebay.com/itm/3W-5W-7W-9W-12W-15W-18W-Recessed-LED-Ceiling-Downlight-Spotlight-Lamp-Bulb-Light-/360693668898?pt=US_Light_Bulbs&var=&hash=item53fb049c22 

Edited by Arnolds Piepe
Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe

Nē, idiot, man divus gadus visā mājā kopā 70 gabali (5 un 12W) šādas deg, ņemtas no šī pārdevēja - lielākā daļa gaiteņos un hallē vispār tiek izslēgtas tikai pa dienas vidu! Vēl neviena nav atmetusi kātus. Kolēģis arī no šī pasūtīja pusgadu atpakaļ - joprojām tas pats ražotājs un kvalitāte.

Edited by Arnolds Piepe
Link to post
Share on other sites

ir 9w philips gaismas no taa ambilight hue komplekta, tiesa shiis maina kraaasu, bet standarta staavoklii nemanu nekaadu atskiriibu no parastas ekonomiskaaas spuldzes, nav nekaada tur zilaaa nokraasa vai kas...

Link to post
Share on other sites

 

 

Ņemt normālus LEDus no pārbaudīta sellera - http://www.ebay.com/...item53fb049c22

 

Arnold, teikšu Taviem vārdiem - iebāz to linku sev vienā vietā!

 

Nepērciet LED apgaismojumu no pārdevējiem, kuri nenorāda tādus svarīgus parametrus, kā

 

CRI - šim vajadzētu būt vismaz 90, lai ābols virtuvē izskatās pēc ābola un, ieejot vannasistabā, plikā sieva dabiski skaista, nevis zaļganu ādu

 

lm/W - jo lielāks, jo vairāk elektroenerģijas pārvēršas gaismā nevis siltumā

 

Ja šie parametri nav norādīti, tad tie, visticamāk, ir pilnīgā pakaļā.

 

Pavisam labi, ja norādīts LED ražotājs un var atrast datu lapu.

Link to post
Share on other sites
Arnolds Piepe

Malaci - es saku vien to, ka tas ir pārbaudīts selleris - kā pirmīt pašā topika augšā rakstīju - man pašam pa visu māju un dēlam dzīvoklī ir šie LEDi - krāsu atveidošana tikpat laba kā manam paziņam, kam mājās Philips ledi katrs cenā kā man vienas istabas apbgaismojums, un kvalitāte viennozīmīgi ir ok - neviena miruša/tumšāk palikuša LEDa teju divu gadu laikā.

Link to post
Share on other sites

paskatiijos saviem filipsiem

- 8.5 Watt

- 600 lumen
- up to >90 CRI depending on the shade of white you select
- 15000 hours lifetime
- 25000 switches lifetime

 

Labi, slikti nezinu, tik zinu, ka esmu apmierināts

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sveiki, pacelšu līķīti.

 

Nav sanācis kādam pēdējā laikā pirkt Led E27 netā, varbūt ir kāds tagad labs piedāvājums, plānojas ieprikt kādas 10 gabalas spuldzītes iesākumam.

Būtu labi ja kāds varbūt varētu padalīties ar pieredzi, būtu tur viena vai 2 spuldzītes tad jau vienalga kur pirkt bet pie 10 gab jau ietaupījums var būt jūtamāks.

Paldies.

Link to post
Share on other sites

pirkt no ķīnas mistiskus sūdus vairs nav jēgas. lielajos būvmateriālu veikalos uz atlaidēm var iegrābt normālus osramus vai philipsus par sakarīgām cenām.

  • Patīk 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...