Jump to content

dators darbam ar Photoshop, budžeta variants


Recommended Posts

Kaža no Tukuma

Man vajadzīgs dators darbam ar Photoshop, retāk videokonvertācijai (neprofesionālam darbam). Kādu datoru Jūs varētu ieteikt (meklēju budžeta variantu, konkrētu ciparu grūti nosaukt, bet vaurāk par kādiem 350lvl negribu tērēt, iedeāli būtu ap 250lvl). 

 

Link to post
Share on other sites
raiviic

 Atkarībā ko taisies darīt un kā ar pacietību. Savulaik ar P1 133MHz un 128 MB RAM kurbulēju  Photoshop 4 - un nekas. Izvēlējos vajadzīgo filtru, palaidu darbību, aizgāju uz veikalu pēc aliņa, kad atgriezos, process jau bija beidzies (ne vienmēr).

 Ko ar to gribēju teikt? Ja nav paredzēti nopietni lielu formātu, ar kaudzi layeriem darbi - pavilks jebkura kaste, jo pa 350 lvl, jo vairāk 250 lvl nekādu pro sistēmu nesavāksi.  Cita lieta - kas domāts ar video apstrādi ? Ja darbs ar Full HD video -  jo jaudīgāks CPU jo labāk.  RAM arī 4GB būtu pats "iztikas minimums".

 Nu ar kaut ko šitādu  būs OK.  Tiesa, ja piepirksi labu VGA ar CUDA iespēju - video renderēsies vēl ātrāk. Un protams, darbam arc Photoshop  - vismaz 23" monitors, obligāti IPS, TN nekad dzīvē normāli nenokalibrēsi.

Edited by raiviic
Link to post
Share on other sites
IronMan
Grossmeister

Lasot pa daļām , komponentes tomēr labāk iepirkt vienā kantorī nevis piecos , tas , protams , ja sekosi iepriekšējā komentāra autora ieteikumiiem .

Link to post
Share on other sites
IronMan

 

 

labāk iepirkt vienā kantorī

 

Protams, ja tas kantoris nav uzlicis normālu ceņiku.Protam, ir ari ieteikums katrai detaļai atsevisķu čeku un garantiju, lai pārdevējs paspaida pogas kases aparatam un paprintē garantijas lapas.

Link to post
Share on other sites
Kaža no Tukuma

Ar Photoshop ir tā, ka ir dienas kad apstrādā 50-60 bildes un ir laiks, kad nedēļā 2-3 bildes (laiku pa laikam nokonvertēt kādu videomateriālu, arī fulHD, internets, torenti, kādas spēles). Man patreiz ir 5 gadus vecs kompis (4GB RAM, 500GB HDD, Intel četrkodolu procis, GeForce 9600GT karte utt.), šos gadus kompis ir intensīvi lietots (kādas 10-12h katru dienu) un izskatās, ka fiziski iet uz beigām, līdz ar to gribu nomainīt. Vienkāršākais jau būtu paņemt par ~500lvl (pietiekami sakarīgi dzelži), bet žēl izdodot tik lielu  naudu, ja iespējams paņemt jaunus dzelžus par stipri mazāku summu. Jaunu monitoru man nevajag (ir 22" FulHD monitors) un nav jau arī vajadzības pēc super precīzas krāsu kalibrēšanas, ja cilvēki šīs bildes skatīsies no dažādiem monitoriem ar visai dažādiem tehniskajiem parametriem. Vienkārši šos pēedējos 5 gadus neesmu sekojis līdzi, galda datoru attīstībai un līdz ar to pagrūti uzreiz saprast, kas ir kas. Cik saprotu (domājot arī drusku uz priekšu) tad min. RAM ir 8GB, HDD divi diski pa 500GB, SSD?? mazliet palasīju - vieni saka, ka baigi labā lieta, citi, kad var nejust atšķirību un ir jābūt atbilstošai konfigurācijai... procis AMD? Intel? cik kodoli, utt? teorētiski jau jo jaudīgāks jo labāk, bet negribu maksāt par lieku resursu arī. Videokarte? dēls bīda uz GTX sēriju (saprotu, ka tā labas spēlēm, bet man nav doma par spēļu datoru), par cuda tehnoloģiju photoshop laikam pat nenojauš (pie videokonvertācijas tas gan laikam var noderēt)... kā ir ar videokartes atmiņu, cik tā ir būtiska (vai 2GB ir normāli?). Man tā summa nav gluži akmenī cirsta, bet ļoti negribās pirkt daudz lieku resursu ja tam nav racionāla pamatojuma.

Link to post
Share on other sites
martinno

Tev jāspiež uz divām lietām:

1. CPU ņem max krutu, ko vari atļauties

2. RAM nekad nebūs par daudz... Nu, ar 8 GB pietiks.

 

SSD būtu vēlams, bet nav obligāts, it sevišķi pie ierobežota budžeta. Labāk to naudu no sākuma novirzīt uz CPU un vēlāk piepirkt SSD.

Link to post
Share on other sites
Kaža no Tukuma

budžets nav akmenī cirsts ... svarīgi lai tam būtu pamatojums un jēga (250 bija, kā vēlams, 350 negribētos pārsniegt bez vajadzības (pamatojuma)...)

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Pats darbojos ar Photoshopu un praktiski galvenais ir CPU un RAM. Kā jau teica, 8GB RAM ir optimums normālam darbam un i5 vai i5 procesors. SSD un citi parametri minimāli ietekmē veiktspēju fotogrāfiju apstrādē.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Un ko tu ar to gribēji pateikt?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...