Jump to content

Biežāk izmantotie foto filtri


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Nāk vasara ar skaidriem rītiem un miglainiem vakariem, pasākumiem pie ūdens un mežos. Gribās smelties idejas no citu biedru izmēģinātā un paveiktā.

 

Tātad - kādi ir biedru biežāk izmantotie foto efektu filtri. Par kaut kādiem krāsu un gradientajiem te nav runa. Drīzāk par IR (konkretizē viļņu garumu), ND, CPL utt.

 

Vienvārdsakot - izstāsti par saviem mīļākajiem filtriem (minot specifikas, cenas), kur tos izmantot, varbūt iemet kādu bildi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kas vainas gradientiem, piem, ND? Ainavām diezgan neaizstājami, pašam pietrūkst.

Patīk gradients saulrieta (oranžs) filtrs siltākām krāsām jo laitrūmā ņemties čakarīgāk un c-pol - piemēru gan tagad nebūs, darbā esmu - bet c-pol lieliski noder aizvākt atspīdumus, nobildēt kaut ko caur stiklu, utt. Gaismu un asumu, protams, noēd.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vai cik zema atsaucība? Tiešām neviens neņemas ar filtriem?

 

@@versatile, kādus filtrus lieto un kādi ir wish-listā?

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Neraksta neviens, jo aifonam jau nevar uzlikt filtrus :sarkasms:

Man ar filtru nekādu nav, ir fishiņa uzlika un pāris palielināmie stikli. Neatceros kā to stiklu sauca, bet ir viens tāds, kas debesis ainavās zīmē cmukiņIII"*~~~, tādu moš kādreiz vajadzētu nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ja godīgi, tad nekādus baisos filtrus neizmantoju. Lielajam Kievam ir oranžais, zaļais un UV visiem stikliem un mazajam ir UV, bet tā- nav īsti bijusi vajadzība. It kā cierēju uz CPL Nikonam, bet tā arī neesmu sadūšojies. Īstenībā baigi esmu palaidies knipsingā...

Link to comment
Share on other sites

martinno

Biju treknajos gadus par bargu naudu :mrgreen:  iepircis polarizējošo - nu i tā nostāvēja 4 gadus praktiski neizmantots - īsti starpību nemanīju, lai būtu vērts ar viņu ņemties.

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Nu digitālajā fotoērā nodarboties ar kaut kādiem filtriem ir,maigi izsakoties,muļķīgi.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu, nu, tā gluži jau nav. Polarizācijas, UV, ND noderēs vienmēr.  Uz IR gan skatos šķībi - ir doma, kad tikšu pie jaunas kameras, veco 400D   atbrīvot no iebūvētā IR filtra un paspēlēties, bet vēl neesmu nobriedis tam.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

CPL jēga ir, it īpaši, ja padomā bildēt sižetus ar ūdens tilpnēm. Dažreiz arī palīdz, ja gaisma ir pacietāka- samazina atspīdumus. Un šopā to emulēt nevarēs.

 

Es pats kameras diezgan sargāju, tā kā no UV jēgu īpaši neredzu. Tāpat, es parasti foķēju visādos purvos, kur, ja likšos uz acīm, tad līdz padusēm rāvā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Bija viena diskusija par UV filtriem kalnos - ir vai nav noderīgi digitālajā laikmetā. Rezultātu neatceros. Protams, teorētiskie spriedelējumi.

Treknajos gados bija visādi, tagad ir tik tas cokin-p izmēra ebay lētucis gradientais sunset un kaut kur mētājas arī CPL laikam - vai arī kādam aizdevu, nez. Uz mirrorlessa bik citi vītnes izmēri, nav vairs interesanti.

 

Gribas kādus ND iepirkt vasarai, lai var taisīt smukās ūdensbildes.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nu parasti jau filtru sistēmu cenšas unificēt pēc lielākā izmēra (72mm vai cik tur) un mazajām trubām uzliek pārejas, jo labi filtri galīgi nav lēti. Mirorļesņikam ar mazāku sensoru gan baigo trekteri sanāks maukt virsū!

 

Kalnos laikam bija tā fiška, ka UV to "zilumu" ņēma nost (neatceros tik, vai tas nebija filmai). Lasīju arī, ka UV nelabi ietekmējot sensora darba mūžu. Gan jau kāda patiesība tur ir.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Njā, par ND pašam nav nekādas nostājas. Esmu pāris reizes niekojies un nonācis pie secinājuma, ka laikam vajag divus pagaišus ND filtrus, ko pie nepieciešamības krauj vienu otram virsū, lai ir lielāka iespēja manevrēt ar aptumšošanas pakāpi. Bet baigi negribas naudu tērēt par 2 filtriem, kas pilda vienu un to pašu f-ciju.

 

CPL ir uzsūtināts mazajam Sony NEX 49mm purniņam, kā arī jau ir 58mm ar pārejām.

 

Vot par IR uz digitālā aparāta gribētos kādu saprātīgu atbildi, jo no interneta šoreiz neko nevar saprast. Vai tiešām vienīgā normālā iespēja ir ravēt nost no matricas to IR filtra slāni?

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ko nu saprot ar normālu iespēju... Ja grib bez statī bildēt un ar neizplūdušiem cilvēkiem - tad jā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

IR cilvēki tā kā mazāk interesētu. Saprotu, ka IR filtrs nozīmē garus ekspozīcijas laikus, manuālu WB utt.

 

Vairāk interesē vai tas vispār ir iespējams, jo cik lasīju, tad labākajā gadījumā ar standarta matricu (kurai nekas nav noņemts) var iegūt kaut kādu IR izejas materiālu, ko tāpat tālāk bez diezgan lielas apstrādes nevar izmantot. Tad sanāk šopā likt klāt (aizvietot) krāsas, piedzīt bildi tuvāk reālam IR attēlam. Un tas nav tas ar ko gribu ņemties, kad iegādāts filtrs par 50Ls.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Man te ar CPL filtriem tā interesanti sanāca. Biju pie 400D piepircis kaut kādu lētuci ( Pat ne Hoya , par dolāriem 10) , gaismu ēda nežēlīgi , bet daudz tika izmatots ceļojumos , jo dikti feini varēja vai nu ūdenim atspīdumu dabūt nost , vai arī mākonīšus pūkainākus padarīt . gandrīz nost neņēmu . Ar jaunu kameru , nolēmu sākt jaunu , skaistu dzīvi - pažmodzījos , bet nopirku B+W ( vācu) CPL filtru apt. par $200. Gaismu ēd pavisam nemanāmi , bet ...caur skatu meklētāju tu vari vai visas acis izbolīt un tā īsti arī nesaprast uz kuru vietu, kurā brīdī tas polarizācijas efekts ir vērsts ... Plus vēl , kā lētajiem tā arī šim ,  filtram ... nu tās vītnes . Es mūždien , lai cik uzmanīgi neskrūvētu , pamanos to izdarīt tā , ka pēc tam ir diktās mokas izskrūvēt ārā . Nu it kā jau var piepirkt uzparikti filtru noņemšanai . Bet kaut kā visa šī rezultātā man viņš ir jauki iegūlies fotosomā . Tā kā .. vai vienmēr dārgāks ir labāk? nez ... laikam jau atkarīgs no mērķiem. 

Link to comment
Share on other sites

Savulaik filmiņu ērā bieži izmantoju 81A silto filtru. Patika tā tonalitāte, kas veidojās. Uz digi gan no krāsu filtriem īpašu jēgu neredzu, jo visu gluži labi var noimitēt ar attiecīgajiem zoftiem. Taču ar diapazonu gan ir švakāk. Tad nu, lai savienotu debesis ar zemi, gradientie ND var noderēt.

Vispār par filtru efektiem kā reference man patīk Cokin lapa: http://www.cokin.co.uk/pages/filters.htm.

Link to comment
Share on other sites

Esmu izmantojis tikai CPL, pamatā, lai dabūtu zilākas debesis. No ND lielu jēgu neredzu, ūdeni var pludināt ar multiekspozīciju. UV filtrus visi lieto, kā objektīva priekšējās lēcas aizsargu. Es nelietoju, cenšos dubļos kameru nebāzt.

Tagad nedaudz paņemšos ar MB filmu, varbūt pamēģināšu kādu no krāsu filtriem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...