Jump to content

aizstat pentium 4 ar dual core


janssunsanj
 Share

Recommended Posts

cik ir jābūt lielam (GHz) dual core CPU, lai aizstātu pentium 4 2,4 GHz, ja divkodolu CPU procesors ir no tā paša intel CPU sērijas (varat arī ņemt dual core no citiem ražotājiem, piemēram, AMD)? un vispār, cik vidēji divkodolu CPU ar vienu GHz var aizstāt GHz vienkodola CPU un vai, piemēram, intel i3 CPU ar lielākiem GHz ir ātrāks nekā, piemēram i5 vai i7 pie mazākiem GHz???

 

P.S. atvainojiet, ja kaut ko nesaprotat, jo neesmu nekāds baigas CPU spečuks :)

Link to comment
Share on other sites

Var aizstāt ar to, ko atbalsta mātes plate. Ja gribam zināt konkrēti, veram mātesplates specifikāciju un lasām.

 

Viss pārējais ir zīlēšana kafijas biezumos.

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Var aizstāt ar to, ko atbalsta mātes plate.

es negribu mainīt CPU uz vienas un tās pašas mātes plates - es gribu tikt galā plašajā CPU klāstā, piemēram, varbūt man labāk pirkt kompi ar pentium 4 2,4 GHz, jo tas būs jaudīgāks nekā kāds dual core 1,6 GHz

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Kāda mātesplate ?

es busu slikti uzrakstijis jautajumu:

 

piemeram, ja datorspēlei ir rakstīts ka tai vajag pentium 4 2,4 GHz, tad ar kadiem GHz cita CPU (divkodolu, i3, i5 vai i7) varetu to aizstat un,piemeram, ja es pērku jaunu PC, tad vai intel i3 CPU ar lielākiem GHz nebūs labāks nekā intel i5 vai i7 ar mazākiem GHz

Link to comment
Share on other sites

Ja salīdzina i3 ar pentium 4 tad tā ir kā diena pret nakti bet ja pietiek naudas var arī paņemt i5 būs labs spēlēm.



Vienā frekvencē pentium 4 būs daudz lēnāks.

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Ja salīdzina i3 ar pentium 4 tad tā ir kā diena pret nakti bet ja pietiek naudas var arī paņemt i5 būs labs spēlēm.

 

ja bet vai  intel i3 CPU ar lielākiem GHz nebūs labāks nekā intel i5 vai i7 ar mazākiem GHz

Link to comment
Share on other sites

Liec mierā gigahercus, kas ir kaut kāds tirliņu izdomāts mīts, kā salīdzināt procesoru ātrdarbību vadoties tikai pēc frekvences.  Ir kaudze citu rādītāju, kas to ietekmē - kodolu skaits, keša izmērs, tehnoloģija utt. 

 

Ir veselas tabulas kur salīdzinātas procesoru veiktspējas, kas arī būs objektīvais rādītājs. Nu nevajag tagad riteni izgudrot.

Link to comment
Share on other sites

Ņem intel ražojumus pats i3 ir dikti ātrs 4 kodolu processors. tas i3 nozīmē processora numurs pēc kā var notiekt performanci jeb veiktspēju i3, i5, i7 protams lielākais skaitlis nozīmē lielāku datu apjoma apstrādi.

Link to comment
Share on other sites

varbūt man labāk pirkt kompi ar pentium 4 2,4 GHz, jo tas būs jaudīgāks nekā kāds dual core 1,6 GHz

 

Tieši šādu jautājumu ar aptuveni tiem pašiem skaitļiem pētīju 2007. gadā, tikai mana vecā PC sirds bija P4 2.8c(ar HT)

Izrādās, vēsture atkārtojas.

Link to comment
Share on other sites

Ņem intel ražojumus pats i3 ir dikti ātrs 4 kodolu processors.
 

 

Nemelo ! i3 ir 2 kodolu CPU ar 4 thread - katrs kodols spēj izlikties par diviem. Dažām aplikācijām tas palīdz bet tomēr vairāk tas ir mārketinga triks - skatās useris uz task manageri un priecājas par 4 kodolu cpu :D 

Tai pašā laikā AMD nav virtuālo kodolu un ja aplikācija māk efektīvi izmantot daudzus kodolus, tad amd būs labāk izvēle pēc price/performance. 

Link to comment
Share on other sites

Ja Hyperthreading's būtu bezjēdzīgs, tad inteļa inženieri nebūtu rāvušies vaiga sviedros, lai to izstrādātu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Atbilde īstenībā ir ļoti vienkārša - praktiski jebkurš mūsdienīgs vairākkodolu procesors, ja vien tas nav Atom, aizstās un nokodīs šito veco penāli.

Lai nopirktu kaut ko vēl švakāku, tad jābūt īpaši apdāvinātam.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

^ +1

 

Un vispār nav ko te zīlēt... Visu izsaka autora maka biezums un tehnikas pielietojums. Kamēr tas nav noskaidrots, var nemaz nepūlēties atbildēt. Pie tik abstraktiem nosacījumiem pietiktu ar vienu atbildi - ātrāks par visiem pārējiem vairumā gadījumu būs i7 vai kāds i5/AMD FX 83xx procis, ja budžets ir mazāks un viss. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir šitas ātoms,liekas stipri ņiprāks par P4

 

Kāpēc es pieminēju Atom? Laikam tāpēc, ka te var stipri ieberzties arī uz lejas galu, nav runa par līnijas flagmaņiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja Hyperthreading's būtu bezjēdzīgs, tad inteļa inženieri nebūtu rāvušies vaiga sviedros, lai to izstrādātu.

 

Kurš tad saka ka tas ir bezjēdzīgs??? Kā mārketinga instruments tas pat ļoti ierullē! Cita lieta ka reālās aplikācijās maz no viņa tolka. 

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj

cik saprotu amd procesori ir letaki, bet vai lidz ar to ari svakaki???
ja es iegadajos i7, kram ir entie kodoli, var iegrabties, jo daudzas programmas (aplikacijas) tas pat visas neizmantos????



vai tad sitais Intel® Core™ i3-3220 Processor (3 MB Cache, 3.30 GHz) ir svakaks par sito: Intel® Core™ i5-3450S Processor (6 MB Cache, 2.8 GHz)

Link to comment
Share on other sites

vai tad sitais Intel® Core™ i3-3220 Processor (3 MB Cache, 3.30 GHz) ir svakaks par sito: Intel® Core™ i5-3450S Processor (6 MB Cache, 2.8 GHz)

 

Diezgan ātrāks, neskatoties uz zemākiem Ghz, i5 ir 4 reāli kodoli, kamēr i3 ir 2 reāli un 2 virtuāli.

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Noskaidro ko īsti pats vēlies darīt beidzot? Ja esošajai mātei ielikt citu proci tad vienreiz pasaki mātesplates modeli.Tā kā tev ir P4 tad ja gribi veikt tikai procesora nomaiņu tad aizmirsti par AMD un i3.i5,i7 jo esošajā platē tu tādus nevari ielikt.

 

:) es neko negribu mainit-vienkarsi gribu zinat vai i5 ar zemakiem GHz si pusu i3 ar lielakiem GHz un izskatas ka atbildi esmu sanemis: i5 rulle pat ar mazakiem GHz 

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Priekš spēlēm atbilde ir šeit. Tavs vecais Pentium 4 gan ir zem tās tabulas apakšējā līmeņa.

 

sita tabula gan ir populara, jau ento reizi ieska foruma biedri :) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...