Jump to content

Baterija ātri izlādējās.


karlito6283
 Share

Recommended Posts

Dators nav jauns! kādi 2.5 gadus lietots Acer Aspire 5732Z baterija netur ilgāk par 30min,var ko darīt lietas labā? protams nepērkot jaunu bateriju.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Var mprotams pamēģināt pamocīt ar pilnām uzlādēm un izlādēm līdz izrubās, bet diez vai tas ko manāmi mainīs. Nekas nav mūžīgs.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums no sērijas "mašīnai beidzās bendža, kā lai tiek uz priekšu? neuzpildoties, protams" :D

markei variants ir mēģināts - palīdzēja, bet ļoti īslaicīgi.

Atmiņas dziļajos nostūros ir, ka windai bija kaut kāds minimālais uzlādes līmenis, zem kura neļauj palīst. Ar defaultajiem settingiem tur mazāk par cik tur tiem procentiem nevarēja uzlikt. Tepat forumā kaut kur bija aprakstīts, kā tos procentus var samazināt vai pat vispār noņemt. Teorētiski tas varētu dažas liekas minūtes iedot. Ja atmiņa neviļ, tad šitais triks man deva vairāk nekā procentuāli pienācās, kas liecina, ka tie beidzamie procenti tiek attēloti visai neprecīzi.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējie bačas procenti it īpaši ja bača pie miršanas tiek attēloti neprecīzi. Logi pēdējos procentus taupa lai varētu korekti laptopu nohibernēt, lai nepieļautu ka viņš vienkārši izslēdzas potenciāli sačakarējot HDD saturu. 

 

Pilna uzlāde/izlāde lion bačām (nevis iekš win, bet turot pc ieslēgtu iekš bios) = baterijas kalibrācija - bačas kontrolieris apmācās cik liels bačas spriegums (vienīgais reālā laikā nomērāmais parametrs) atbilst konkrētajam enerģijas atlikumam. 

Pēc šādas operācijas iespējams ka baterija kalpos nedaudz ilgāk (jo windows slēgs laptopu ārā nedaudz vēlāk) un baterijas uzlādes indikators rādīs korektākus ciparus. Bet savādāk - jāpērk jauns aķis - nav niķeļa aķis kuru ar pāris pilniem uzlādes/izlādes cikliem varēja kaut daļēji reanimēt. 

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski jau varētu mērīt arī darba laikā  patērētos ampērus (nevis tikai spriegumu konkrētajā mirklī). Attiecīgi, zinot, ka no x mAh ir notērēti y mAh, var aprēķināt, cik % vēl atlicis. Jebšu tam ir kaut kādi praktiski ierobežojumi?

Link to comment
Share on other sites

A kāds ir tās laptopu baterijas jaucis, kas viņās vispār iekšā? Pāris akumulatoru skrūvgriežiem esmu vienkārši pārlodējis elementus (standarta pirkstiņus) un rukā kā jauni. Saprotu, ka laptopu bačās nebūs tik vienkārši, elektronika etc., bet moš var ko darīt lietas labā mājas apstākļos?

Link to comment
Share on other sites

Pāris 18650 celles un shēma-kontrolieris. Runā, ka pēc ceļļu nomaiņas esot jānopatcho kontrolieris (vai nu tilpumu pareizo jānorāda, vai ciklus jānodzēš).Ar "pāris" bija domāts "dažas", piemēram, 6 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ar "dažas" domāju "visas, kas ir". Skaits atkarīgs no baterijas. Manai ir 6 celles, citām vairāk, citām mazāk.

Balansēšana? Kas tā tāda? ;) Par to kontrolieris rūpējas, vismaz manā baterijā tā izskatās. Bet, protams, sākotnēji vēlams salādēt tā, lai visas būtu +/- balancētas. Ja ir pieejams attiecīgais lādētājs, tad tam nevajadzētu sagādāt problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Atbilde ir Apple. 

Esmu tevi uzvedis uz pareizā ceļa — ja būs lemts, turpināsi iet pa šo ceļu un nonāksi vārdos neaprakstāmā vietā, kur Apple inovatīvās un revolucionārās tehnoloģijas atvieglos tavu ikdienas dzīvi!

Ja nebūs lemts, turpināsi šādā pašā garā.

Link to comment
Share on other sites

Tad ko, būs vai nebūs Bans???? Kur ir Mežavecis??Cilvēkam atpūtu vajag uz mēnesi ;)

Edited by viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

pamatiigs geja komplekts...

Vakar vēl nebija atradis tik daudz bumbierproduktu.

 

ju, vēl aizmirsa pieminēt "Apple iDiot - profesionālis"

Link to comment
Share on other sites

Nu kur vēl nerasties apple peļņai, ja tik daudz gribētāju pirkt parastus dzelžus ar nezin cik kārtīgu uzcenojumu, ka tik aizgrauztā abola logo uzlīmēts.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...