Jump to content

(?) Par skeneriem ar optisko burtu atpazīšanu


Recommended Posts

Kādus ekonomiskās klases skenerus varat ieteikt kā gana labus esam, kuriem ir šī optiskā burtu atpazīšanas (OCR) funkcija, kad skenētā satura tekstu var atdalīt no attēlu formāta un brīvi to rediģēt? Varbūt šāda funkcija ir arī kādam no multifunkcionālajiem printeriem/skeneriem, kuru varētu ieteikt lietošanai mājas biroja apstākļos?

Edited by DeUld
Link to post
Share on other sites

Dažiem skeneriem nāk līdzi Fine Reader apgraizīta trial versija bet citādi - nekas labāks par Arnis ieteikto vēl neeksistē.

Link to post
Share on other sites
viesturs0711

Piekrītu Arnis. Es ar to programmu izmantoju.

Link to post
Share on other sites

Tā programma, kas atpazīst tekstu un nāk līdzi skenerim (vismaz Canon firmas skenerim), saucas ScanSoft OmniPage. Pats strādāju ar CanoScan 8800F skeneri (tagad jau ir jaunāki CanoScan modeļi). Varu teikt tikai labus vārdus! Var skenēt A4 formāta papīrus, var skenēt fotofilmas (gan parastās, gan platfilmas), un diapozitīvus. Teksta atpazīšanai gan ērtāka liekas Abby FineReader programma.

Par multifunkcionālajiem gan ir dzirdēts teiciens "kas der visam, tas neder nekam"! Kaut gan zinu, ka ir tam pašam Canonam iekārta, kura apvieno tintes printeri, kopētāju un skeneri, ar kuru var skenēt gan A4 izmēra papīrus, gan fotofilmas, taču tam tas filmu skenēšanas lauks ir mazs- tikai dažiem kadriem. Saucas Canon Pixma, precīzi marku nepateikšu.

Ja ir vēlme skenēt fotofilmas un diapozitīvus, jāizvēlas tāds skeneris, kuram lampa ir arī vākā (saucas foto skeneris). Bet tāds būs dārgāks. Bet parastais skeneris, tikai priekš papīra skenēšanas (saucas plakanvirsmas skeneris), būs lētāks.

Bet, domāju, ka kaut kādai programmai teksta atpazīšanai, vajadzētu nākt līdzi katram skenerim. Par to sīkāk jāskatās preces specifikācijā, vai jājautā pārdevējam.

Link to post
Share on other sites

Noskenēt tekstu, lai pēc tam to atpazītu, var ar vislētāko skeneri, nav nepieciešams nekas labs. Pievērs skenēšanas ātrumam uzmanību pie vienādām izšķirtspējām, atrumam ir noteicoša nozīme, ja daudz jāskenē. Esmu izmantojis fotografēšanu skenēšanas vietā, nav ne vainas JPG teksta atpazīšanā.

Visātrākais veids ir Ofisa skeneri ar saglabāšanu failā, tad no tiem lobi tekstu ārā! Nezinu kā tagad, bet agrāk skeneru līdzinākošajam softam LV atpazīšana nebija.

Link to post
Share on other sites
viesturs0711

Finereader lieliski tiek galā arī ar latviešu valodu!

 

Man kaut kā vieglā lapas noskanēt, jo ar fotoaparātu tāds kā gemors sanāk.

Link to post
Share on other sites

Aptuveni pirms gada, kad bija vajadzība apskatīju bezmaksas un maksas variantus.

Bezmaksas angļu ir vairākas, bet kas gremotu latviešu valodu nē.

No maksas Abby likās visnopietnākais, taču arī tur tās licenzes ir uz OCRošanas daudzumu.

 

Var meklēt OCR softus, kas atbalsta Tesseract izmantošanu, tas ir googles radīts libs, kas māk izpildīt OCR uz bildi un pazīst latviešu burtus.

 

P.s pats beigās uzrakstīju savu softu, kas izmanto tieši Tesseract

Edited by abuser
Link to post
Share on other sites

Ar LV tekstiem nevainojami strādā ABBYY finereader. Nevienu citu pieņemamu softu neesmu redzējis.

 

Savukārt finereader ir reāli nevainojams. Tiesa gan maksā, priekš Mac, ja nemaldos, bija ap 100 latiem, priekš pc nezinu, tur bija vairākas versijas.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...