Jump to content

[Pascal] Virknes


diversija
 Share

Recommended Posts

Sveiki, te atkal es... Man jau atkal kārtējais labratorijas darbs, kuru es neizprotu, varbūt šoreiz būs kāds, kas spēs arī kaut ko, kaut nedaudz, palīdzēt... :)

 

Uzdevuma apraksts:

 

Sastādīt programmu, kas paredzēta simbolu virkņu apstrādei. Sākumdatus ievada lietotājs. Programmas autors izvēlas sākumdatu vērtības tā, lai pārbaudītu visus ceļus programmā.

Programmā paredzēt:

- informācijas izvadi par autoru;

- sākumdatu ievadi;

- programmas izpildes rezultātu izvadi.

 

 

Uzdevums:

Noteikt lietotāja norādīto simbolu atkārtošanas biežumu

 

Paldies jau iepriekš par jebkāda veida palīdzību! :)

Labots - diversija
Link to comment
Share on other sites

Un kas tur var buut neskaidrs?

 

Paprasiit no lietotaaja simbolu virkni.

Paprasiit no lietotaaja simbolu.

Izeekjinaat, cik simbolu ir dotajaa virknee.

 

Virkne shai gadiijumaa ir masiivs no simboliem.

Link to comment
Share on other sites

Mana versija ir tāda. Ievadām simbolu virkni, nolasām to, ievadām simbolu, nolasām to. Tad ar ciklu ejam cauri simbolu virknei. byte((z[0]) nosaka virknes garumu. Salīdzinām katru simbolu virknes elementu ar ievadīto simbolu, ja vienāds, pieskaitām skaitītājam klāt vieninieku. Beigās izvadām skaitītāja vērtību.

 


program Simbols;

var a,c,b: integer;
var z,x: String;
begin
c:=0;
b:=0;
writeln('Informacija par autoru');
writeln('Ievadiet simbolu virkni');
readln(z);
writeln('Ievadiet simbolu');
readln(x);
While c <= byte((z[0]))  do
 begin
  if(z[c]) = x then
                 begin
                    b:=b+1;
                 end;
 c:=c+1;
 end;
writeln('Simbols virknee atkartojas ',b,' reizes');
readln(a);
end.

Labots - arrow
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Mana versija ir tāda, ka var paskaidrot algoritmu/kodu, ja ko nesaprot, bet nafig mājasdarbus kāda vietā pildīt. Ilgi nav jāgaida uz jauno programmēšanas "specu" - es arī ceturtā kursa datorzinību "študentes" esu sastapis, kuri ir idioti, un divas rindiņas paši nav spējīgi uzrakstīt (bet neizskaidrojamu iemeslu dēļ nāk pieteikties uz programmētāja vakanci :).

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu tādā ziņā, ka speciālisti nesanāks. Tiem no kuriem sanāks speciālisti, tādus uzdevumus te nemaz nerakstītu. Izmācoties datorzinātnes ne visi kļūst par programmētājiem, ir arī citas ar datorzinātnēm saistītas nozares.

Link to comment
Share on other sites

diversija

Paldies arrow par palīdzību.. :)

 

Es saprotu, kā izveidot simbolu virknes ievadi un tās izvadi... bet lieta, ko es nemācēju ir, kā likt programmai saprast, kuri simboli un cik reizes atkārtojas... Jo es uzdevumu sapratu tā...

 

Lietotājs ievada virkni, piemēram - Mani sauc - un programma parada ka simbols - a, atkārtojas divas reizes virknē un pārējie simboli vienu reizi...

 

Bet varbūt, ka tā tas nebija domāts, bet bija kā arrow teica, ka lietotājs ievada virkni, piemēram - Mani sauc - un tad ievada simbolu, piemēram - a - un programma parāda, cik reizes simbols atkārtojas programmā... Šāda veida programmu jau jā, es varētu izveidot, vismaz daļēji...

 

Bet paldies vēlreiz :)

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi uztaisīt, ka saskaita simbolu skaitu bez paša simbola ievades:

 

1. Uztaisi vienu ciklu, kas iet cauri katram elementam virknē.

2. Uztaisi otru ciklu pirmajā ciklā, kas katru virknes elementu salīdzina ar esošo elementu ciklā, ja sakrīt atsevišķam mainīgajam pieskaiti 1, ārējā cikla beigās izvadi šo mainīgo un nodefinē to atkal kā 0

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...