Jump to content

Lēts zibenis, kas strādātu kā slave


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Tātad meklēju normālu zibspuldzi, kas strādātu kā slave no kameras iebūvētās zibspuldzes.

 

Prasības:

 

* civilizēta cena, esmu iedomājies, ka 80Ls ir max, bet jaukāk būtu ap 60Ls;

* obligāti iespēja iestatīt zibspuldzei objektīva atvērumu (aperture);

* iespēja iestatīt manuālo sinhronizāciju, bet šis nav obligāti - tikai ieteicams;

* komplektā tā plastmasas kāja uzlikšanai uz horizontālas virsmas un skrūves vieta statīvam.

 

Nav nekādas ražotāju prioritātes, galvenais funkcionalitāte kā sleivam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Zibeņiem, tāpat kā kamerām, var iestatīt kāds atvērums tiek lietots. Parasti to izpilda TTL, bet tā kā nebūs ne saderīgas kamera ne citas automātiskas iespējas, tad man manuāli vajag iestatīt kādu atvērumu vai slēdža ātrumu lietos kamera.

 

Pagaidām EF530 DG SUPER izskatās, ka der vajadzībām.

 

Varbūt kāds zina lētāku variantu?

Link to comment
Share on other sites

Pameklē info par Yongnuo - iespējams, ka kāds modelis der - cenā iekļausies /2 :)

UK ebayā varēsi uzsūtīt.

 

P.S.

Zibeņiem, tāpat kā kamerām, var iestatīt kāds atvērums tiek lietots. Parasti to izpilda TTL, bet tā kā nebūs ne saderīgas kamera ne citas automātiskas iespējas, tad man manuāli vajag iestatīt kādu atvērumu vai slēdža ātrumu lietos kamera.

Ko šis dod?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jāatbild ar pretjautājumu - ko tad dod tas, ka TTL saliek visu (shutter, aperture) automātiski? Man TTL nebūs, jo zibenis nebūs uz kameras. Jābaksta ar roku visi lielumi.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas, ka būs pilnīgi manuāli, tas skaidrs...

BET, kur problēma pielāgot slēdzi un atvērumu uz kameras? Vai arī, ja negribi atvērumu mainīt, tad slēdzi + zibeņa stiprumu.

Toč neizprotu problēmu, BET pieļauju, ka esmu paglups šajā jautājumā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
varēšu sīkāk pastāstīt/iedot patestēt

 

Izklausās labi! Pagaidīšu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@jarajara, 36-tā laikam neatbilst vajadzībām, sīki manuāli nepētīju.

Link to comment
Share on other sites

Tev nepiecieshama zibspuldze ar iespeeju reguleet taas jaudu un "svetolavsku", nepin iekshaa kameras diafragmad atveerumu un ekspoziicijas laiku, kur peedeejais zipspuldzei vispaar ir pie vienas vietas (ja runa ir pat max. Pieljaujamo laiku ar kaadu kamera speej bildeet).

Jadu ar kaadu jaanostraada zibsp. noteiksi ar testa kadru, vai arii meklee tabulas ar zibspuldzu vadoshajiem skaitljiem, attaalumipm, iso, atveerumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gaismas sensors, kas iesleedz zibeni ja blakus nostraadaa cita, taads sens bezvadu risinaajums.

 

Gaismas sensors, kas iesleedz zibeni ja blakus nostraadaa cita, taads sens bezvadu risinaajums.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
Gaismas sensors, kas iesleedz zibeni ja blakus nostraadaa cita

 

Tas ir tas ko meklēju. Bet vajag arī manuālu vadību tam visam.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Lūdzu raksti latviski, neko nevar saprast.

Link to comment
Share on other sites

A ir arī lētas ETTL zipenes?!

 

Bet ETTL arī ir herņa, jo sanāk, ka jānovieto otrs zibens vienādā attālumā ar primāro - tobiš - tādā pašā rādiusā no objekta...

 

IMHO, ja TTL vēl ir lietojams pasākums, tad ETTL ir pilnīgs buļļa mēsls...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
pasūtīju vienu manuālo Yongnuo (560 II modeli) no UK

 

Negribu @ apbēdināt, bet selleris nav no UK.

 

245506-1114201285027am.png

 

 

http://goo.gl/maps/YKCd6

 

Hmm... kaut gan norādīts, ka šipo no UK...

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Varbūt vēl kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

Tie jangjangi ir normāli kā slave, pašam tāds ir un savu uzdevumu veic, dabīgi, ka pilnīgs manuālis, ja noņemts no kameras. Vēl lētāk papildus zibeni neizdomāsi.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, būs jāpadomā par jangjangu. Brendotās zibspuldzes kaut kā parasti brien ārā no budžeta. Vismaz jaunas.

Link to comment
Share on other sites

Bet ETTL arī ir herņa, jo sanāk, ka jānovieto otrs zibens vienādā attālumā ar primāro - tobiš - tādā pašā rādiusā no objekta... IMHO, ja TTL vēl ir lietojams pasākums, tad ETTL ir pilnīgs buļļa mēsls...

 

Pēc kā spried ka jādara kā minēji? TTL, ETTL nav sakara ar to ko saki!

 

 

Lietojot sleivus A,E,TTL režimā jārēķinās ar manuālo jaudas korekciju tāpat vien ir, sleivu jaudu var koriģēt no master spuldzes. Manuālajos režīmos jaudu iestāda izmantojot test kadrus. A,E,TTL režīmi labi strādā ar vienu zibeni uz kameras, ja vairāki tad iesaku manuāli, nemokoties ar TTL rež, katru reizi var savādāk nostrādāt.

 

Žaks Noriss, tavā gadījumā kamerai jābūt iespējai TTL atslēgšanai, pretējā gadījumā slave nostrādā pie 1. kameras zibņa un uz 2. jau nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tā, stop! TTL nozīmē mērīšanu caur optiku. Manā gadījumā būs tikai iebūvētais zibenis, kuram, šķiet, nav nekādas iespējas. Protams, ir sarkano acu samazināšana, kura ir atslēgta. Viss. Viens zibens no kameras un tas arī aktivizē sleivu.

Link to comment
Share on other sites

ttl būtība ir zibenis pirms pamatzibšna izpildīšnas veic priekšzibsni pēc kura eksponometrs nosaka pamatzibšna jaudu. Ar aci to priekšzobsni neredz, bet slave to uztvers kā komandu nostrādāt, tāpēc kamerā ir jāatslēdz ttl.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Interesanti, to es nezināju.

Link to comment
Share on other sites

Pēc kā spried ka jādara kā minēji? TTL, ETTL nav sakara ar to ko saki!

Da es nespriežu - es domāju. Tak es teicu, ka esmu tups šajā jautājumā.

 

Viens zibens no kameras un tas arī aktivizē sleivu.

Vai tik nesanāk, ka šādā gadījumā iebūvētā sačakarēs visu ballīti - tobiš izgaismos objektu. Sleivu tas aktivizēs, bet arī sačakarēs gaismu - iebūvētā mauks TTL'ā ar visu vēlmi kārtīgi izgaismot objektu un sleivs arī izšaus, bet saplūdīs kopā kaut kādā putrā ar iebūvēto.

@@constrig pastāstīja, kas notiks :)

 

Karoče - man melna bilde patr šito :mrgreen:

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Palasīju, taisnība vien ir @@constrig! Paldies! Man tad vajag tādu zibeni, ko var ieprogrammēt ignorēt pre-flash. Tur pat saņēmu info, ka teorētiski var ar baltu papīru aizlīmēt ciet zibeni, lai sleivs nespētu nodetektēt pre-flashu, bet nu tas var izdoties un var neizdoties.

 

Pagaidām esmu nonācis līdz tam, ka YN560 ignorē pre-flash atsevišķās manuālās modēs. Izskatās, ka arī Metz 48 to spēj, bet cena x2 :(

Link to comment
Share on other sites

Nav vieglaak atsleegt kameras ttl

Cik noprotu, tad nav tāda opcija pieejama.... Un visdrīzāk, ka nav hotshoe priekš flaša.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Sony NEX-5.

 

@, zibenīc nav atceļojis?

Link to comment
Share on other sites

Rīts labs!

 

Šorīt saņēmu savu jauno Ķīniešu draudzeni. Paspēlējos 5 min, secinājumi:

1) Strādā :)

2) Build quality daudz labāks nekā biju gaidījis

3) Uzlādes ātrums ahūni labs (pat no pilnas izlādes tikai kādas 2 sek līdz gatava šaušanai)

4) Patika, ka galvai nav nekādu pogu, kuras jāspiež, lai varētu pagriest.

5) .... vēl sekos

Link to comment
Share on other sites

Yongnuo 560 lietoju gandrīz gadu ar Olympus M4/3 kamerām. Strādā kopumā labi, pārsvarā arī izmantots kā slave. BET man nepatīk pati gaisma. Ja bliež pret baltiem griestiem, viss ir super. Tiklīdz pavērs pret objektu, viss ir di*sā. Man grūti izskaidrot - man šķiet tā gaisma ir dzeltenīga un ar baltā balansa regulāciju vien to nevar izlabot - kopskatā krāsas tiek izkropļotas, nepieciešams salīdzinoši liels manuālais darbs lai bildi padarītu skatāmu. Pietiek paņemt kādu olympus, vai citu viduvēju normāla ražotāja zibeni un atšķirība ir redzama momentā!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Žaks Noriss

Tātad pēc vairāku dienu rakšanās maratona internetā esmu nonācis pie sekojošā!

 

Diemžēl Yongnuo zibenis manā gadījumā neder, jo atšķiras NEX-5 un NEX-5N (kā arī citu NEX) darbība. NEX-5 ir kaut kāda aizture, kas Yongnuo izmantošanu padara bezjēdzīgu.

 

Lētākais variants izskatās, ka būs Saegull SYK-5 optiskais palaidējs http://dx.com/p/seagull-remote-slave-trigger-for-digital-camera-syk-5-2321

Tas strādājot, ja izvēlas mazāko jūtību+ sarkano acu režīmu. Diemžēl problēmas rodas pie kaut cik necik labas gaismas āra apstākļos. Pluss - nav nekāda enerģijas avota.

 

Otrs drusku dārgākais variants būtu adapteris no muļķīgās Sony pieslēgvietas uz normālu hot-shoe http://dx.com/p/seagull-remote-slave-trigger-for-digital-camera-syk-5-2321

Tad var uzlikt virsū teju jebkuru moderno zibeni un visam vajadzētu strādāt. Vecos neiesaka, var nokurināt NEX. Uz šīs pārejas var uzlikt normālu bezvadu palaidēju un tad vispār nav nekādu stresu.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Tad ko īsti Tev vajag - uz hot shoe vai slave? :)

 

Ja ņem uz hotshoe, tad neredzu jēgu no pārejas - labāk paņemt normālu, tai vismaz TTL strādās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man vajag, lai strādā! Nevaru būt pārāk izvēlīgs ;)

 

NEX ir tikai viena mazā zibspuldze un viena nosacīti lielā, kas maksā 95Ls un noteikti nav tās naudas vērta.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...