Jump to content

Jaunu Tumbiņu Projekts


MiksLauvens
 Share

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    25

  • kevins

    48

  • Partyman

    26

  • MiksLauvens

    47

Top Posters In This Topic

Posted Images

MiksLauvens

Kevins, ir labi pastrādājis, tā kā jebkuram kas lasa šo forumu sadaļu, ja intresē nopietna tehnika, un perfektā izpildījumā visās niansēs, pa naudu nerunājot, girežaties pie kevina.

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers
erfektā izpildījumā visās niansēs, pa naudu nerunājot

 

tie pērk gatavu produktu. tie, kas var atļauties custom, priekš sevis made projektu - tie meklē tādus kā Kevin's

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Izmantotos skaļruņu modeļu nosaukumus varētu palūgt vai tas amata noslēpums?

bija jau minēts, vajag rūpīgāk pārlasīt

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lietas kaa ierasts iet savu gaitu un nu jau ir redzama gaisma tunelja galaa. Ir salodeets un noskanjots filtra prototips, kas veel nedaudz jaapaklausaas, un jaaliek uz plates :)

Kaste sheit :)

IMG-0238.sized.jpg

 

Aptuvenaa gala liikne uz ass ir shaada

viss-kopaa.sized.jpg

 

Te gan ir kaudze atstarojumu zemajaa un midrange zonaa, bet tas nemaina lietas buutiibu, taa kaste kaa plaanots performees no 35Hz [ -3dB ] un maksimaali tuvosies flat [ iznjemot nelielu paceelumu pashaas augshaas ] . Patiesiibaa shovakar diezgan ilgi klausiijos to kasti un jaasaka, ka skan diezgan ok. Piikstulis piedod skaneejumam iisto odzinju , man jau taa odzinja ljoti patiik, redzees ko Miks teiks.

ak jaa, I almost forgot :D Mikam patika taas kafijas kruuzes, bet taas uz pohaam no riitiem. Mana atbilde kafijas kruuzei buus diezgan prozaiska , par cik Ziemassveetki un jaunais gads jau pagaajushi, tad labi noder sveces :D Soore par kvalitaati, zheel, ka liesminju labi neredz .... [ Ps - 20cm no skaljrunja ]

http://content26-foto.inbox.lv/albums/k/kevins1805/3-way-MiksL/2013-01-05-066.mp4  [ bet tas vairaak Mikam jautriibai ]

Labots - kevins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Njā zemajā galā pamatīgi atstarojumi -10db (uz 40, 70, 120 Hz). Laikam stāvviļņi korpusa iekšienē?

Labots - Krabis1
Link to comment
Share on other sites

Krabi. Lai uz 40Hz dabuut uatstarojumu kastee, kastes izmeeriem vienaa platumaa buutu jaabuut vismaz pusvilnja garuma, kas ir vairaak kaa 4 metri .

Tie ir atstarojumi telpaa, no griestiem, no sienaam, visur ..... kad buus final meeriijumi, es meeriishanas zonu nodemfeeshu taa, ka to atstarojumu buus ar kaartu mazaak. Bet sheit apstaaklji ir liidziigi kaa 95% maajas klausiitaajiem . ar 1/3oct nosmoothotas liiknes no 200-20Khz lai paliek brendu kantoru sekretaareem

Link to comment
Share on other sites

gala liikni jaa, kaut, buusim reaali, kaa man viens choms peec sarakstes ar AudioPro atzina --- vinji nesniedz meeriijumus zem 200hz, [ liiknes saakas no 200 ] , jo to performanci nosakot atrashanaas telpaa [ piekriitu ] , bet reaali sanaak, ka vinjiem nav vienkārši taadas kameras, kur korekti vareetu to performanci arii nomeeriit ....

Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens

Šodien biju paklausīties šo brīnumu, es esmu šoka vairāk neko nesakot, man tgt ir cits jautājums, :D man dzīvoklim ir jātaisa trokšņa izolācija vienai izstabai :D

esmu sajūsma :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens
baidos, ka tagad tev īstenībā būs pastiprinātājs jāmeklē...

 

Jā zinu, ir jau sameklēts, pielikām pionieri klāt, mājas loģiski pietiks un būs pa daudz, bet tā kā zinu potenci, šitām kastēm es ņemšu jaunu ampu, tā kā drīzumā uz tirdziņu ies Pioneer A-656

Ampu ko pirkšu ir saskaņots ar Kevinu!

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Man kā kārtīgam audio diletantam ir aKal jautājums...

Reku blakus topikā par universālo kompelktu ap kilo Ls... Aizgāja bazars beigās par A klases nepieciešamību/nenepieciešamību un pastūžiem, kas to ir spējīgi no sevis izdvest. Jaudas tiem, protams, mazas, bet lielākoties ar to pietiek (atkarājas arī no tumbu jūtības). Nē, nu ir jau aparāti nopērkami, kas var arī daudz vairāk, bet nu tur maciņš ir ne tikai jāatver, bet arī jāizgriež uz otru pusi + kredīts bankā jāņem. Nu vienvārdsakot tur aiziet pilnīgs audiofīlisms un skaņas gurmānisms...
Nu šitas Pionieris jau laikam nav nekāda tur A klase, bet nu tomēr pieklājīgs un labskanīgs sava laika aparāts ar saviem 80 RMS vatiem uz kanālu. Mājai OK, bet citur par maz būšot... Tagad vot Mikam būs tādas kastes uzbūvētas, kas jau nu arī uz Hi-Endu nepretendē, bet skan droši vien tāpat labāk par dažu labu skaisti lakotu HI-Fi grīdnieci, kas no ražotāja puses tiek pozicionēta kā (pa)augsta plaukta izstrādājums, bet kur tas ražotājs pa kluso ir visādus kakučus sabāzis filtrā, nohaltūrējis šur tur kur pircējs neredz u.t.t. Nē, nu loģiski it kā jau, šinī projektā līdzekļi baigi taupīti netiek, vismaz uz lietām ,kas ir svarīgas un Kevins savu ģelu arī zin.. Bet es to lietu saprotu tā... Ir tādas sistēmas (tumbas+ pastūzis) kas skan A klasē vienkārši ahūni (vai neskan A klasē, bet tāpat skan ahūni), bet nu tur ir kaut kāds preģels pēc kura i tas pastūzis vairs nespēj nodrošināt nepieciešamos rādītājus un aiziet AB, gan akustiskās sistēmas, nu pie mērena skaļuma arī sagremo to pastiprinātāja pasniegto kvalitatīvo skanējumu, bet kā aiziet jauda ojojoj, tā čušš vien sanāk, krutās ntūkstoš LS grīdnieces troksni vien taisa, jo reāli nav paredzētas tādām jaudām... Viens posms šajā duetā beigās mirstīgo cilvēku gadījumos vienmēr izrādās vājāks. Tātad atkal ir dilemma vai nu tu spied uz kvalitāti vakarā pie vīna glāzes pabaudīt Mocartu vai nu uz jaudu krūzes bīdīt... A šie Kevina ražojumi ir spējīgi izturēt daudz vairāk par to, ko tāds Pionieris ar saviem 80 vatiem spēj piedāvāt. OK. Tad vot jautājums tāds, kas tas būs par pastūzi, kas spēs pie maza skaļuma nodrošināt ja ne A klasi, tad vismaz ļoti labu skanējumu, visādas detalizācijas, skatuves un citas skaņas gurmānu pipelizācijas, bet tai pat laikā iznesot visu pasākumu ārā, piebļaut puspagastu pietam nezaudējot kvalitāti... 

Tad kāda ir tā doma? Izmantot divus pastūžus, vienu kvalitatīvai skaņai mājas apstākļos un otru, bisķi upurējot kvalitāti, tesienam ballītēs un krūzes bīdīt? Jo grēks būtu neizmantot to tumbu potenciālu klusai atskaņošanai jūzojot tās ar kaut kādu skarbo diskotēkas jaudinieku. Vienkārši es neticu, ka šos divus mērķus veiksmīgi var sasniegt ar vienu pastūzii, nē, ja nu tu vienīgi netaisies kādus McIntosh monoblokus pirkt (par kredītu bankā neaizmirstot)...

mcintosh_mc1201_side.jpg

 

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Konstator, vajadzēja pēc tēmas nojaust, ka autoru vairāk interesē tēsiens, lai skaņa ir sajūtama, ne tikai sadzirdama, tāpēc jau noteikti Kevin piedāvās kādu labu kompramisa pro amp.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens
Konstator, vajadzēja pēc tēmas nojaust, ka autoru vairāk interesē tēsiens, lai skaņa ir sajūtama, ne tikai sadzirdama, tāpēc jau noteikti Kevin piedāvās kādu labu kompramisa pro amp.

 

 

Drīzāk abi divi saprāta robežās.

Būs vidējas cenu kaegorijas pro amps, kurš skan +/- ticami.

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

Lai mani zinošāki cilvēki ieper, ja stāstu muļķības.

 

A klase tak pati par sevi nav nekāds hifilītisma garants! Ok, nav slēgāšanās traucējumu, bet var būt vesela kaudze citu drazu bez tā! Ir sūdīgi A klases agregāti un ir labi AB klases stiprekļi, kas īsti necieš no parastajām AB ķibelēm. Domāju, ka šeit ir tas pats gadījums, kas ar lampu skaņu, tranzistoru skaņu, digitālo skaņu un citām audio puspatiesībām. Es esmu pārliecināts, ka ir arī labi D klases stiprekļi, kas skanējuma ziņā izkabina švakus A klasiniekus. Un piedāvā arī tesienu.

 

Patiesība gan ir vienā- labs vats maksā dārgi. Un tas ir vienalga, vai A, AB, C (piem. Quad) vai D klasē.

Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens

Ja kevinu apmierina D klase un impulsnieks frontam tad man tāds pats normāls ab klases pro toroīds būs labu labais.!

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

A klase ir daudz prasīgāka pret labu barošanu ( jo visu laiku tiek "sūkta" baigā strāva (klausies max vai min - po) un viss tas zāģis no barošanas filtra aiziet izejā..., kas B klasei pie liela skaļuma tik notiek un to nedzird) un dzesēšanu, kas pie lielām jaudām atkrīt . Var protams dabūt 100 W A klases pastūzi....taču tas maksās jau desmitos Kilo naudu. Ja vajag jaudu - tad labākais B, G, H , D klases - bez variantiem. tāda AB klase pa īstam nav - zinātnieki strīdas - iet runa par optimālu miera strāvas līmeni...es arī īsti nesaprotu - kas ir kas. tīra B klase , kad nav tā teikt miera strāva gala traņiem...AB - kad biku mazāk vai vairāk bet ir. Ptrotams, pēc tam jau var dalīt pa joslām (kā ir Kevinam ja nemaldos )  - D klasi ar lielo jaudu liek uz apakšām un uz augšām liek ko labāku... .jo kā zināms D klase tieši uz augšām grēko baigi + slodzes pretestībai jāielāgo izejas filtrs lai nav baigie rezonanses pīķi  uz augšām. Tā B klases slēgāšanās jau arī lielākoties uz  augšām atstāj iespaidu...Tā jau ir- nav svētais grāls, jeb katram tas ir savs....

 

Es domāju ka normāls AB klases pastūzis ar vatiem 80+ tiks galā ar Kevina  ražotajām kastēm...

Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens
Es domāju ka normāls AB klases pastūzis ar vatiem 80+ tiks galā ar Kevina ražotajām kastēm...

 

 

80w ampam vienkārši nav rezerves, jo basa pīķīši aiziet klipā,tas šodien bija labi dzirdams attiecībā pret tādu pro ampu, subjektīvi uz vienāda skaļuma klausoties.

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

Es personīgi 100+W vajadzībām jau sāktu skatīties uz tīri jaudas pastiprinātājiem.

 

Tiesa, man austiņām skaļuma regulētājam ir atsevišķa regulēta barošanas ķēde, tā kā manus padomu iesaku ņemt ar šķipsniņu vegetas.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

nu tad 150w tev vajag :D nevis 70 kā tavam pio. Es jau rakstīju 80 + ..

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Iesaku arī paturēt prātā sakarību starp jaudu, skaļumu un decibelliem. Divreiz skaļāk ir 10X vairāk watu.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

konstatators labi uzraksīja..katram pašam jāsaprot ko vēlās no sistēmas.Vidusceļš starp skaņas dzīvīgumu/skatuvi un skaļumu/jaudu ir ļoti grūti sasniedzams.Arī man tā ir grūta izvēle.Bet kamēr jauns tomēr izvēlos skaļumu + daru visu iespējamo ,lai tuvinātu skanējumu reālistiskākam.

Sapratu,ka ja grib skaļi,dzidri un skaidri vajag kvalitatīvu lielu jaudu ,lai kontrolētu skandas.Sāku domāt un plaši interesēties par bi-ampingu..tajā ir daudz plusu,taču arī savas sliktās puses..Pagaidām palieku pie integrālā..Kevina izveidotas kastes patīk..gribētu dzirdēt vai ir tas sitiens pa krūtīm :) Bet tomēr tās neatgādina ne manas jbl,ne piemēram triangle,b&w,dali,canton utt. akustiskās sistēmas..tas ir labā nozīmē domāts..Vairs nevar saprast kāda tad būtu tā īstā hi-fi koncepcija..Vai ar pro kastēm vai tomēr ar tām otrajām..

Link to comment
Share on other sites

Andys22 --- no leetaa gala pro komponenteem nekaads hifi nesanaaks. Un es arii neapgalvoju, ka pro komponentes skaneetu kvalitatiivi labaak vai iipashi ticamaak par maajas industrijai paredzeetajaam.... katram savs .... ja cilveekam neprasaas iegriezt ruchkaa kaadaa palielaakaa dziivoklii vai  kaadaa  privaatmaajaa, tad imo uz pro galu nav ko skatiities. Bet galu galaa tu jau peec tam pats arii maksaa to augstaako cenu par to, ka vari bonusaa arii dabuut tesienu. Jo taapat kaa augstaak kungi runaaja par laba wata cenu, taapat var arii runaat par laba decibela cenu .... Var jau protams aizskriet tepat LV uz paaris veikaliem sadovnjikova vai pulkvezha briezha ielaa, un iekjert kaadu seleniuma titaana piikstuli pa 40Ls, un tad iespaids, ka pro var arii normaali skaneet, buus sabojaats uz muuzhu .

PS_ sitienu pa kruutim nevar dzirdeet :) To var tikai sajust :)

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

kevin, cik šamām jutība? tur taču jau 10W ir skaļi (ilgstošā laikā dzirdei un kaimiņiem traumējoši). Pie 100W jau pēc gada personiskais LORs būs jānolīgts, ja kaimiņi nebūs nolinčojuši. Dzīvoklī nekāda skaņas izolācija nelīdzēs, jo kaimiņu ne tikai bum bum dzirdēs, bet arī vēl vidus noteikti.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
kaimiņu ne tikai bum bum dzirdēs, bet arī vēl vidus noteikti.

 MiksLauvens ir normāls džeks un par tādiem niekiem neuztraucās, viņam taču privātmāja

Link to comment
Share on other sites

Alusbundža, Ju bija kā reiz domājis tos kaimiņus, kas dzīvo kādā citā privātmājā tuvākā puskilometra radiusā!!! :D

Es ar tieši tā padomāju, ka man priekš tādas tumbu jūtības (pieņemu, kādi 97dB/1w/1m) pietiktu ar 10w divtaktnieku. Tiesa gan- skaļi nekad neklausos.. Būs laikam jāaizbrauc pie Kevina, lai labāk saprastu par ko ir runa..

Link to comment
Share on other sites

nu ir jau skalji, bet apetiite rodas eedot :p

Link to comment
Share on other sites

tā kā drīzumā uz tirdziņu ies Pioneer A-656

Varētu man viņš interesēt.. cik par viņu gribētu Latvju naudiņas? 

Link to comment
Share on other sites

Par ko te vispār bija runa? A klase šādas jaudas skandām - jūs ko?! a klasi var likt 5w platjoslas skaļruņiem uz kā pavecāku mūziku klausīties, nejau pro līmeņa kastēm ar 400W(tikai piemērs) jaudu uz kurām klausīties kvalitatīvu mūsdienu elektroniskas (izcelsmes) mūziku (gribētos redzēt 400W A klases gigantu nemaz nerunājot par svaru)...

 

Ņemot vērā skandu jūtību - ar klasiskiem japāņu 120 -150 W vajadzētu būt normāli(priekš istabas) ja gribās ietopīt droši vajadzēs kādu pro līmeņa ampu ar rezervīti (300W un vairāk )

Labots - Krabis1
Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens

No tiem japāņiem visslabākais ko zinu ir 120w 8ohm Pioneer A-878 bet tādu nopirkt ir kosmoss un tādu arī atrast ir nereāli.

Priekš mājas kā Krabis saka perfekto.

Sākumā padzīvošu ar pioneer, un tad vai nu paturēšu vai tirgosies prom, un to ka pro amps tiks pirkts, tas ir simt procentīgi, vrb paturēšu abus, tad jau domāšu.

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

njā piemirsu ka tie 120W ir vajadzīgi uz 8omi. Latvijā būs pagrūti atrast tādu labu japāni. Atliek pro ampi...

Labots - Krabis1
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

MiksLauvens

 

Ja ir interese, tad varu piedāvāt fP 3400 no labgrupena. Mazlietots. Cena varētu būt demokrātiska, kaut kur ap 1.5K Ls (var būt arī runājama saprāta robežās).

Ja interesē tad PM vai meils uz biivers[et]gmx[punkts].com

 

edit: sheet's šeit

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

MiksLauvens
njā piemirsu ka tie 120W ir vajadzīgi uz 8omi. Latvijā būs pagrūti atrast tādu labu japāni. Atliek pro ampi...

 

 

Ir tā, kad klausījos Pioneer un ab klases pro ampu, es starpību nedzirdēju, es pat tiektu ka tas pioniera izpildījums bija sliktāks nekā pro ampam (lēnāks, izplūdušāks, iesp dēļ tā ka nav rezerves) no kura tika testētas kastes, kā jau mēs te runājam vrb uz kādu specifisku ierakstu, es nez,

es došu priekšroku ab klases pro ampam vienozīmīgi.

Labots - MiksLauvens
Link to comment
Share on other sites

Biiver- Nu neaaksties ;))))))

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...