Jump to content

Vintage akustika


Partyman
 Share

Recommended Posts

Manuprāt te vairākiem vajadzētu ielūkoties vārdnīcā, ko nozīmē vārds 'vintage'.

Man savukārt šķiet uzkrītoši, kā laika gaitā ir mainījies skaļruņu izvietojums kastē. Interesanti, vai mūsdienās tam ir arī kāds akustisks ieguvums/trūkums vai tā vairāk ir tāda modes un dizaina lieta.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    20

  • Partyman

    12

  • Melvins

    8

  • Luke

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

kaķis laikam vakar padzirdejis,ka es interesejos par vintage akustikam nolema,ka esoshas var zaget malka un sorit keras pie darba :shok: (diemzel biju aizmirsis atlikt atpakal aizsargsietu)un rezultata apaksejai dinamikai ir iezimets rombs :superstition: jautajums:vai "ievainoto"vietu nevajag parklat mazliet ar limi,jeb atstat,ka ir...

post-92452-0-30268400-1351444475_thumb.jpg

post-92452-0-66614100-1351444535_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Līme tevi neglābs, nu neturēsies tik kustīgā vietā tāda plāna gumija salīmēta pa kantīti salīmēta. Tur es liktu ielāpu, mazu, plānas gumijas ielāpiņu, turklāt no iekšpuses, lai nečakarē vizuālo. Tik dies pasarg neizmantot līmi, ko sarauj cementā, visādus tur supermomentus un loctites. Vislabāk būtu parastais moments vai 88 līme, kas pēc sacietēšanas paliek elastīga. Tik iepriekš vajag pārbaudīt vai tā līme neēd to gumiju kopā, ja tā nav īsta gumija, bet kaut kāda putu gumija, ko bieži izmanto skaļruņiem piekarēm. Tas starp citu ir lielākā vintage basa skaļruņu problēma, tā putu gumija vienkārši pa daudziem gadiem sadalās un sairst, tad sāk plīst caurumi, trakākajos gadījumos vienkārši saplīst pa perimetru pie kāda niknāka basa tesiena...

 

Un sādi atstāt arī nevar, jo kam tev papildus fāžinvertoram aizmugurē vēl viens maziņš skaļruņa piekarē, kas korpusā esošā gaisa spiediena ietekmē mazāks tā vai tā nepaliks? Gan jau ka skaļruņa parametri arī mainās.

Labots - Lemberghini
Link to comment
Share on other sites

Tas starp citu ir lielākā vintage basa skaļruņu problēma, tā putu gumija vienkārši pa daudziem gadiem sadalās un sairst, tad sāk plīst caurumi, trakākajos gadījumos vienkārši saplīst pa perimetru pie kāda niknāka basa tesiena...

Shis ir praktiski jaunas Magnat monitor 800...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu un? Pret kaķiem izskatās, ka tas nav arguments... :sarkasms:

 

Bet nopietni runājot šīm izskatās, ka ir normālas gumijas piekare un var līmēt.

Link to comment
Share on other sites

man pirma doma ir mazliet parklat pari ar melnu nagu laku lai nav pamanams un pardot labiem cilvekiem... :drinks:

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Nez, man tas defekts liekas pietiekami maznozīmīgs lai atstātu kādu nebūt iespaidu uz skaņu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Konstatators

Jaunu tēmu sākt galīg negribu, un piemērotāku, bet pārāk vecu mironi šajā sadaļā spārdīt arī ne...

 

Čekojot ssu jau vairākkārt acī iekritis šis sludeklis. Es tā saprotu, ka tur apakšā ir kaut kāds DIY projekts, sazin kur izstrādāts un kāds vietējais bāleliņš cep augša pēc gatavas receptes (viņaprāt) Hi-Endu par 900 Ls. Pēc apraksta izskatās, ka korpusam materiāli žņaugti nav, tik vot kā nez ar to skaņu par tādām naudiņām, reāli tā manta nez tikai izskatās pēc kaut kā, vai tiešām LV ir kāds taisnrocis, kas spēj uzcept/nokopēt kastes atbilstošas tādam skaļam apgalvojumam, kā Hi-End...?

 

Pirkt, protams, man vēlme ir tieši nulle, tāpat zvanīt/braukt/lūgties iespēju paklausīties, bet tīri intereses pēc kāds no klātesošajiem varbūt var kaut ko pakomentēt par šitiem samoģeliem?

 

sludeklis http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/hdpjg.html

Link to comment
Share on other sites

Izskatās pēc back-loaded horn platjoslinieka. Es reiz arī kaut ko tādu domāju, bet nospriedām, ka šādam skaļrunim ir gauži šaurs pielietojums. Kaut ko jau viņš ļoti smuki spēlētu, ja tiešām taisīts pēc kvalitatīva projekta.

Link to comment
Share on other sites

Hiends tur tik cik dārgs platjoslinieks ielikts, un hiendistu lokā iecienītais rupora noformējums.

Jautājums arī, vai kāda korekcijas ķēde/filtrs ar likta tam skaļrunim. Ja nē, skaņa varētu būt arī nekāda.

Katrā gadījumā rokam un techno šis nederēs.

Link to comment
Share on other sites

Domājams, ka horns ir lūk šis: http://www.sonido.hu/hun/aion.htm

http://www.sonido.hu...y-aion-plan.pdf

Skaļrunis lūk šis: http://www.sonido.hu...pdf/sfr-200.pdf vai šis: http://www.sonido.hu...df/sfr-200a.pdf

Otrajam, atšķirībā no pirmā, ir kobalta magnēts.

Kad būšu nobriedis frontālajiem horniem, visticamāk arī skatīšos uz Sonido pusi.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Man patīk šī bilde, kas ir linkam uz DIY projektiem (skrūve iespārda, kā saka)

diy_mn.jpg

 

Tā jau labs bizness, taisīt kaut ko jau no špikera.

Interesanti, cik pircējus Latvijā varētu būt atradis darbonis.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja es pats mestu uz tādu acis, noteikti padomātu vai izdevīgāk pašam čakarēties vai nopirkt gatavu.

Nu rēķini, paši skaļruņi ar kārtu Ls300 http://www.diyaudio.rs/topic/2206-novosti-iz-sonido-radionice/ (pēc tā sludinājuma nevar saprast- domājams tas rupors ar visiem skaļruņiem). Plus vēl vadi, vadu klemmes līdz Ls50. Cik ļoti pats gribētu tādus par tiem 550LVL taisīt vai, cik galdnieki būtu ar mieru uztaisīt lētāk..? Kā likums galdnieki ir pieraduši taisīt mēbeles, nevis skaļruņus..

Link to comment
Share on other sites

Skrūvei ar skaņu maz sakara, kārtīgi audiofīli nav vizuāļi, viņiem "pa lielam" pofig izskats :D

Link to comment
Share on other sites

Skrūvei ar skaņu maz sakara, kārtīgi audiofīli nav vizuāļi, viņiem "pa lielam" pofig izskats

nu,nu bieza gala audiotehnika izskatas,ka makslas shedevri...

Link to comment
Share on other sites

Nū... Izskatās dažādi. Paliksim pie tā. Bet tā, ka nav padomāts vispār ir tikai [dažos] DIY projektos. Kā nekā arī izskats var vairot vai beigt kopā to baudījumu.

 

Man kreņķis par daudzām augstā gala audio lietām ir tieši to bezgaumīgajā izskatā.

Link to comment
Share on other sites

Man kreņķis par daudzām augstā gala audio lietām ir tieši to bezgaumīgajā izskatā.

Man atkal ,ka nekad laikam nevareshu to atlauties...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

es gan domāju,ka šīs vairāk tā ka HT tumbas, 6 omu ut.t... vārdu sakot nav "īstās infinity ". Bet tas tikai mans IMHO cik atceros tiku savulaik daudz par infinity lasījis.

Link to comment
Share on other sites

JBL Paragon cits koncepts bija.

Tie Kenwood ir no laika, kad vairak bija labāk. Trobele jau tur būs laba, tā saucamais kiks gan jau arī. Skatuve tur varbūt sāks veidoties vairāku 10m attālumā.

No JBL varētu kādus everestus likt pretī, bet tur tomēr skaļruņi jau "iecentrēti".

Link to comment
Share on other sites

Nu, Džeimsa Bī Lensinga vārdā sauktais kantoris, gan individuāli, gan kopā ar Altec kompāniju, ir tik daudz visa kā sadomājuši savā mūžā, ka nav brīnums, ka kāda daļa no tā visa pat labi skan. Tiesa, pēc kompānijas dibinātāja bēdīgās pašgalēšanās tāda skaidra koncepta JBLam nekad nav bijis, ir mētājušies no vienas galējības otrā.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kāds te sakars ar vintage vai new school, pamatā visam motors ar visām no tā izrietošām sekām.....

Link to comment
Share on other sites

man pirma doma ir mazliet parklat pari ar melnu nagu laku lai nav pamanams un pardot labiem cilvekiem...

>> šo domu paturi pie sevīm - tā nav domāta plašai publikai...jo esi parādījis savu sirdsapziņas tīrību!!!

 

Nez, man tas defekts liekas pietiekami maznozīmīgs lai atstātu kādu nebūt iespaidu uz skaņu.

>> gumija uzvedas tāpat kā stikls, kamēr nepiefikēsi - plaisa ies uz priekšu. Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Partyman
(labots)

Labrit,Vitalii...tas bija sen un nav taisniba :) ...ir gan laka mazliet uzklata,gan Ivo pareizi teica,defekts ir maznozimigs,plaisa nekur uz prieksu neiet un tas viss jau sen veiksmigi aizmirsts...

P.S. par sirdsapzinu;man vinas skan lieliski un ari kad pardosu par puscenu, ari laimigajam ipasniekam skanes vel ilgi un dikti :pooh_honey:

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

ir gan laka mazliet uzklata, defekts ir maznozimigs

;) Oi, nepamanīju ka topiks pavecs...protams ka skanēs, vienīgi kā tur ar to trīsturveida plīsumu - kā tas nofiksēts ar melno laku...? Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...