Jump to content

Windows Phone 7 lietošanas padomi


Zin...
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Tā kā lēnām, bet nenovēršami WP tomēr aug un aug, kā arī Lumia telefoni ir brīvi pieejami Latvijā, tad nolēmu izveidot tādu kā Windows Phone lietošanas padomus, jo lasot atsevišķus topikus, nemaz nerunājot par boot.lv apskatiem, rodas sajūta, ka cilvēki līdz galam nemāk apieties ar WP operētājsistēmu pārejot no Android vai iOs :)

 

 

Ar internetu saistītas funkcijas:

 

Atzīmējot kādu tekstu Internet Explorer un pēctam nospiežot Search pogu, tiks atvērts Bing meklētajs, kur tiek meklēts atzīmētais vārds.

Settings/pictures+camera ir iespeja uzstādīt, ka visi uzņemtie foto tiek augšupielādēti uz Skydrive.

Ir iespēja pa tiešo "tagot" cilvēkus bildēs pirms facebook augšupielādes

Izmantojot epastu, uzspiežot uz kreiso malu, izsauc "chekboksus", lai varētu izvēlēties un manipulēt ar vairākiem epastiem vienlaikus

"pin to start" Internet explorerī uztaisa "skriinshotu" starta ekrāna flīzei, tādēļ pirms spiest to "pin to start" ir ieteicams izvēlēties un piezūmot kādu smuku vai izsakošu vietu no interneta lapas.

 

Klaviatūra:

 

Paturot kādu no burtiem tiek parādīti papildus burti no vācu un hvz kādām vēl valodām.

Paturot kreisajā pusē ciparu un simbolu izsaukšanas pogu, uzreiz pirkstu uzslidinot uz vajadzīgā cipara vai simbola un atlaižot pirkstu, izvēlētais simbols tiks uzrakstīts un klaviatūra automātiski atrgriezīsies burtu režīmā.

Rakstot un 2reiz nospiežot uz atstarpes pogas, automātiski tiks uzlikts punkts, atstarpe un nākamais vārds būs ar lielo burtu.

 

Aplikācijas:

 

Paturot "atpakaļ" pogu tiek izsaukts multitāskinga logs.

Ja pavisam telefonā ir uzinstalētas vairāk nekā 40 aplikācijas, tad aplikāciju izvēļnu joslā parādās arī burti, kā tas ir telefona grāmatiņā.

Izmantojot kalkulatoru, atkarībā no tā uz kādu pusi telefonu sasverat ir pieejamas dažādas funkcijas

ConnectivityShortcuts aplikācija atļauj iznest Wi-fi, Bluetooth, Airplane mode ieslēgšanas/izslēgšanas pogas uz galvenā ekrāna

 

Operētājsistēmas darbība:

 

Nospiežot un paturot uz flīzes ir iespējams viņas pārkārtot vai izdzēst

Uzspiežot uz kāda no alfabēta burtiem telefongrāmatā, skype vai aplikāciju izvēļnu logā, parādās alfabēts

Kalendāra, nospiežot uz esoša mēneša nosaukumu, izlec logs kur uzreiz var izvēlēties mēnesi/gadu, ko vēlaties apskatīt, tas pats attiecas arī ja skataties bildes pēc datuma.

Lai apskatītu statusa ikonas (bateriju, zonu utt.) ir jāpieskaras displeja augšdaļai

Paturot Windows pogu, tiek izsaukta TellMe funkcija un pasakot help viņš apstāstīs par pieejamām komandām

Paturot kameras pogu kamera startēsies arī ja telefons būs bloķēts

Settings/speech un izvēloties play audio confirmations un always on, tad pie ienākoša sms telefons pateiks no kā sms ir atnākusi, lai arī smieklīgi izklausās, tomēr bieži ir noderīgi.

Ļoti daudzas lietas ir iespējams uzlikt uz starta ekrāna, atliek tikai paturēt uz kāda ekrāna elementa (kontakta, dokumenta, dziesmas, izpildītāja utt.)

Paturot uz kāda no ekrāna elementiem tiek izsauktas papildus darbības, to atliek pašam pamēģināt, kur tas strādā, kur nē.

Settings/region+language/Browser&search language izvēloties kādu no civilizētajam valstīm, search pogai parādās jaunas funkcijas, kā scout, vison, music.

 

People Hub jeb telefongrāmata:

 

Ir iespēja izveidot jaunu kontaktpersonu grupu (ģimene, draugi utt.) un pēc tam to grupu "nopinot" uz starta ekrēna tā sekojot līdzi tikai tās grupas jaunumiem vai arī nosūtīt kopīgu sms vai emailu.

Uzspiežot uz sava profila un izvēloties pin to start, uz galvenā ekrāna rādīsies ziņojumi, kas saistīti ar tavu profilu (jauns facebook, twitter ieraksts utt).

Sadaļā What's new uzspiežot uz all accounts ir iespēja filtrēt no kurienes vēlaties redzēt ienākošos jaunumus.

 

Zune:

 

Pašreiz spēlētās dziesmas ekrānā uzspiežot zem dziesmas "artworka" uz mazajiem dziesmas nosaukumiem tiks izsaukts saraksts ar visām dziesmām, kas tiks atskaņotas.

Ja atrodaties ārpus atskaņotāja, tad nospiežot skaļuma regulēšanas taustiņu un uzspiežot uz dziesmas nosaukumu, automātiski tiksiet pārsviests uz mūzikas atskaņošanas aplikāciju.

Pašreiz atskaņotās dziesmas ekrāna uzspiežot uz izpildītāju, tiks parādītas visas viņa dziesmas, albumi.

 

 

Pašreiz tas ir viss, gaidu vēl ieteikumus vai jautājumus :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši kurai? :D 800?? Tad nopērkot to marketplace, ja Lumia 610 tad gaidi kad tiks izlaista pielagotā versija, kas būs ļoti drīz...

Ja vēlies "zagt" tad ir arī tādas iespējas, bet tad telefons ir "jāatbloķē" un to pašlaik neesmu vēl mēģinājis, bet iespējas ir, google it :)

Edited by Zin...
Link to comment
Share on other sites

WP arī ir savs mārkets, līdzīgi kā Android un iOS opsistēmām...

Jā, un piktie putni tak ir bezmaksas...

Link to comment
Share on other sites

bet viņas ir bezmaksas :/ tāpatr nevar dabuut :/

 

kādu valsti izvēlējaties ?

es paņemu LV un man daļa app nav pieejami. piem šī te http://www.windowsphone.com/lv-LV/apps/7826ea3a-a287-413b-9338-0f708ba27963

 

 

programma MT Rīga vienmēr vajag internetu nejauki

 

 

http://www.windowsphone.com/lv-LV/apps/a10b5a65-7139-48b7-923b-c1bde22060e4

 

 

ir kāda app kas ir līdzīga šām te ?

 

paziņojumi par neatbildētajiem zvaniem/ziņām

 

http://www.androids.lv/android-programmas/noled-un-missed-message-flasher-pazinojumi-par-neatbildetajiem-zvaniemzinam/

Link to comment
Share on other sites

Kā var neatrast, ja viss acu priekšā ???

 

Raiviic.

 

Nu es to spēli meklēju. Angry Birds. To populāro spēli, kur var šaut ar dažādiem putniem. Rovio viņu izveidoja.

 

Tu man ne to rādi.

Edited by Крахмал
Link to comment
Share on other sites

Labi, pietiks te dzīt lohatoru.

 

 

Patiesībā ir tā, ka win LV marketplace ir .... Laikam pareizi teikt viņa nav.

 

Kā jau pamanījāt tad tur nav pat tik vienkāršā laika nosišana Angry Birds, jo tas ir xbox live, kas mūsu platuma grādos nav pieejams.

 

Tāpat arī daudz dažādu programmu mums nav.

 

 

Šo te svarīgo info visi cenšas noklusēt.

Link to comment
Share on other sites

nez, man UK konts un ir pieejamas visas bezmaksas programmas, peec maksas programmaam veel nav bijusi iisti vajadziiba :)

Link to comment
Share on other sites

Neesmu drošs, bet uzsākot darbības ar aparātu jāizvēlas valsts, izvēlamies uk un dzīvojam laimīgi. Skatos dažiem te, laikam, pēc apple fail konferences melnie uznākuši un muļķības galvā šaudās.

 

Par cenām 0.5 līdz 1 ls izdot par appu ir normāli, programmētāji kokos neaug un, ja jau iepirkts aparāts par nopeitnu summu, tad kādu 10 Ls izdot par appiem ir tikai normāli.

Edited by labiitis
Link to comment
Share on other sites

Normāli gadījumā, ja appai ir atbilstoša pievienotā vērtība. Putniem es vispār nekādu vērtību nesaskatu (kaut arī ne reizi neesmu spēlējis), bet par reāli sakarīgu appu esmu maksājis arī 2-3 Ls.

Link to comment
Share on other sites

No spēlītēm iesaku Myth Defense LF - tower defense tipa - bet diezgan forša:)

Latvijā MarketPlace parādījās salīdzinoši nesen un cik saprotu, tad problēma ir tā, ka appi kuri jau pirms tam bija marketplace citām valstīm, automātiski nekļuva pieejami jaunajiem MarketPlace-iem (LV, LT, EST, uc). Ja interese konkreti softi, iesaku aizsutit ziņu app izveidotājam, lai pievieno Marketplace arī LV. Tieši tā es izdarīju ar MyFitnessPal un tehn.dienests atbildēja, ka tūdaļ nokārtos un tā pāris dienu laikā apps parādījās LV MarketPlace!

 

Nepatīk ļoti, ka vēl nav sataisīta no MS puses latviešu klaviatūra, kā arī ir problēmas ar lokalizāciju : tā pati app pieejamība marketplace, kas citur jau ir, iespēja pirkt caur xbox market (video, mūziku, utt..) ja windows live acc ir piereģistrēts Latvijā, nepatīk, ka nevar pa taisno piereģistrēties kā developers App Hubā. Nācās izveidot feiko windows live acc kas bāzēts UK un tad caur dreamspark autorizējot savu studenta statusu veiksmīgi man tas izdevās.

 

Bet kopumā par OS iespaids ir ļoti pozitīvs. Novērsīs vēl lokalizācijas problēmas, būs lieliski. Patīk, ka strādā plūstošāk kā līdzīgas cenu grupas androids, un daudz lētāks par iOS. :)

 

Lietoju HTC Radar

 

Veiksmi

Link to comment
Share on other sites

man interesants jaunums bija ciparu kombinācija - ##634#, tur dabūn slēpto diagnostic toolu. Cik sapratu, ieteicams pēc tam viņu attinstalēt, jo diezgan ēdod bateriju.

Link to comment
Share on other sites

Manam Trophy strādā gan tā apgriešana (bija jaaiesledz settingos), gan find my phone, arī settingos bija jāatķeksē "save my location every few hours for better mappin)

Link to comment
Share on other sites

chirkainais

varbūt kāds var dalīties pieredzē ar data roaming iestatījumiem?

ir tāda lieta pie settings -> mobile network -> data roaming options

vai tiešām pārbraucot robežu viss smuki tiks atslēgts, un vai nav kādi zemūdens akmeņi, kad kāda applikācija tomēr ielīdīs internetā tad kad nevajag?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...