Jump to content

Dators DotA 2, Starcraft 2 un Diablo 3


daGrevis
 Share

Recommended Posts

Labrīt! Vēlētos lūgt jūsu viedokli datora komplektācijā.

 

Dators būs domāts programmēšanai (tam neko īpašu man nevajag) un minētajām spēlēm: DotA 2, Starcraft 2 un Diablo 3. Vēlētos, lai dators būtu spējīgs «viņas palaist» labā kvalitātē. Tiks likts dual-boot, kur viena OS būs Arch Linux (normālai lietošanai, programmēšanai), bet otra — Windows 7, kas būt tām spēlēm. Sakarā ar to, ka tiks izmantots Linux — būtu labi piemeklēt detaļas, kurām ir labi, strādājoši draiveri arī Linux videi. Piemēram, cik zinu, jāskatās un Nvidia video-kartēm. Budžets nav neierobežots — jo lētāks, jo labāk... kā vienmēr. Bet nedrīkstētu aizmirst par komponentu kvalitāti, jo skopais maksā divreiz. Galvenais ir, kā jau minēju, lai minētās spēles labi strādā un ar Linux draiveriem nav pārākās problēmas.

 

Esmu iesācējs, bet pats centos salikt kko. Ko jūs sakar par šo komplektāciju (ceru, ka viss arī kopā strādas un kāda detaļa nav par jaudīgu / tieši pretēji pārējām)?

  • M-board: Intel DP67BA-B3 [~69 Ls],
  • CPU: Intel Core i5-3450 (3.1 GHz, 6MB Cache, LGA1155) [~129 Ls],
  • GPU: Giga Byte GeForce GTX550 Ti, 1GB, GDDR5, OC [~88 Ls],
  • RAM: Corsair XMS3, 8GB, DDR3, 1333MHz, CL9, Kit of 4 [~41 Ls],
  • HDD: Western Digital 500GB, 7200rpm, 16MB, Sata III, Caviar Blue [~52 Ls],
  • Baroklis: Chieftec 750W PFC Cable Management [~60 Ls],
  • Keiss: Chieftec Mesh Series, Black [~ 34 Ls];

Kopā: ~473 Ls.

 

Esmu gatavs ieteikumiem un radikāliem uzlabojumiem. Ceru uz jūsu palīdzību. :)

Link to comment
Share on other sites

Spēlēm parasti vissvarīgākā ir videokarte, CPU ir sekundārs, pārējais ir nebūtisks (ja vien netrūkst RAM, bet ar 4GB vajadzētu visam būt gana). Es ieteiktu izvēlēties stiprāku VGA, kaut ko virs 100Ls. Internetā var atrast daudz čartus, kur salīdzinātas dažādas VGA. Paskaties internetveikalā, paskaties čartos, un varēsi atrast stiprāko VGA par labāko cenu.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Vilx-, tās spēles, ko nosauca autors, uz tās pašas 550 līdos. Pie tam, kad/ja viņam vajadzēs upgrade, viņam būs jānomainā tikai video, un ap to laiku, 100+ VGA jau būs krietni lētākas.

Link to comment
Share on other sites

Budzhets virs 450ls,bet videokarte 550ti? Taam mineetajaam speeleem ar sho vareetu arii pietikt,skatoties cik fps tevi apmierina un kaada ir ekraana rezoluucija,bet nekaadas jaunaas speeles uz max nepaspeeleesi. Kam psu tik jaudiigu vajag? Lai iekljautos pashreizeejaa summaa, jaanjem leetaaks keiss, ne tik jaudiigs baroklis-nevajag tev shito. Plate man kaut kaa nepatiik,to ari vareetu panjemt citu,mazliet leetaaku.. Uz to ietaupiijumu sanaaktu 560ti.

Es gan njemtu 6870,ar to pagaidaam pietiktu,un veelaak pieliktu otru taadu pashu

Link to comment
Share on other sites

Nu, varētu arī būt. Uz mana HD 4890 Starcraft 2 uz augstākajiem settingiem iet bez problēmām. Šitā 550 izskatās tikai mazliet vājāka.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Cik zinu, tad 560ti nav izdevīga price/performance attiecībā. Par ieteikto Radeon: cik sapratu, autors negrib čakarēties ar radeon draiveriem linuxā.

Mātes plate tiešam varēja būt lētāka.

Link to comment
Share on other sites

daGrevis

Padzirdēju, ka mātesplate slikti draudzējas ar CPU. Tā taisnība?

Link to comment
Share on other sites

proci kautko no i3 sērijas un par ietaupīto naudu Nvidia 560ti un spēles lidos.... Man brālim ir tāda komplektācija un visas jaunās spēles iet bez aizķeršanās uz Fullhd izsķirtspēju

Link to comment
Share on other sites

Леший

Tas nebūt nenozīmē, ka ar 550 bremzēs. Vēlreiz saku, ka 560 ir slikta price/performance ziņā, un labāk tadā gadījumā pietaupīt un ņemt 580.

Link to comment
Share on other sites

Jurijs105

Maini MOBO uz letako

 

http://www.salidzini...q=MSI+B75MA-P45 -20ls(41ls), vari panemt jaudigako video

 

RAM

 

http://www.salidzini...q=8gb+ddr3+1600 -10ls (30ls)

 

PSU

 

http://www.salidzini...0w+psu+chieftec -16ls(46ls)

 

un sanaca

 

http://www.salidzini...php?q=gtx+560ti - pa 130ls p/p no nvidijas gtx 560/560 ti vienas no labakiem

 

statijos testus un gtx 560ti atraka par 550ti uz 64%(videi)

Labots - Jurijs105
Link to comment
Share on other sites

Jurijs105

Cena gan atškiras uz +30ls, un autoram nepatik AMD (zem linux draiveri gluko)

Link to comment
Share on other sites

Tagad komplektējot desktopu es noteikti ņemtu 16GB RAM'a. Izstrādes vides, OS un citas ikdienas programmas mazāk rijīgas nekļūs. Galu galā, ja ar datoru pelni naudu, tad darbarīkiem jābūt no augstākā plauktiņa.

 

Pirms 3 gadiem sakomplektēju desktopu ar 4GB RAM- domāju, ka pietiks. Tagad aptrūkstas, un paskatoties uz cenām apstulbu- 4gb~=60Ls 40Ls (DDR2). DDR3 4gb = 18Ls. Gandrīz vai sāku domāt par mobo un cpu upgreidu, lai varu iespraust lēto DDR3 atmiņu.

 

Atkārtojas tieši tas pats, kas ne pārāk senā pagātnē, kad pārgāja uz DDR2- DDR arī kļuva stipri dārgāks.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Speeleem vairaak par 8gb nevajag. Shiim konkreetaam speeleem arii 4gb pilniigi pietiek.Autors nekur nemineeja ka pelniis ar to datoru naudu

Link to comment
Share on other sites

daGrevis

Paldies par ieteikumiem! Centos, cik mācēju, ņemt vērā. it kā esmu salicis «komplekts v2». Apskatieties un, ja kkas nav kā vajag, sakiet droši. Novērtēju!

  • M-board: Asus P8H61/USB3 [~ 59 Ls],
  • CPU: Intel Core i3-2125, (3.30GHz, 3MB Cache, LGA1155) [~ 89 Ls],
  • GPU: Zotac GeForce GTX560 Ti, 1GB, GDDR5 [~140 Ls],
  • RAM: Corsair XMS3, 16GB, DDR3, 1600MHz, CL9, Kit of 4 [~ 70 Ls],
  • HDD: Western Digital 500GB, 7200rpm, 16MB, Sata III, Caviar Blue [~52 Ls],
  • PSU: Chieftec 650W PFC Cable Management [~ 52 Ls],
  • Keiss: Chieftec Mesh Series, Black [~ 34 Ls];

Kopā: ~496 Ls.

 

Lai tad «budžeta griesti» paliek tie 500 Ls!

 

Ļoti svarīgi: vai tas viss ies kopā? Jo es neesmu pārliecināts 100%! ;D

 

P.S. Ar datoru es pelnu naudu, bet tā jau ir programmēšana. :)

Link to comment
Share on other sites

Jaa,nav kaa vajag.. Pats sevi piechakareesi panjemot 1600mhz 16gb ramu,tas ir divreiz pa daudz

Link to comment
Share on other sites

daGrevis

Labi, lieku atpakaļ tos 8 GB.

  • M-board: Asus P8H61/USB3 [~ 59 Ls],
  • CPU: Intel Core i3-2125 (3.30GHz, 3MB Cache, LGA1155) [~ 89 Ls],
  • GPU: Zotac GeForce GTX560 Ti, 1GB, GDDR5 [~140 Ls],
  • RAM: Corsair XMS3, 8GB, DDR3, 1333MHz, CL9, Kit of 4 [~41 Ls],
  • HDD: Western Digital 500GB, 7200rpm, 16MB, Sata III, Caviar Blue [~52 Ls],
  • PSU: Chieftec 650W PFC Cable Management [~ 52 Ls],
  • Keiss: Chieftec Mesh Series, Black [~ 34 Ls];

Kopā: ~467 Ls.

 

Kā izskatās?

Link to comment
Share on other sites

Леший

Šajā komplektācijā no 16gb nav jēgas, pusē no tiem tiks izmantota tikai, kad noķersi stack overflow error :-D

Ar 8gb pilnībā pietiks. Un tavā vietā tomēr padomātu par ssd.

Link to comment
Share on other sites

daGrevis

Nē, SSD man stacionārajam nevajag.

 

Kā ir ar pārējām detaļām? Iet kopā (kā jau es minēju, neesmu drošs par savu «skillu salikt»)?

Link to comment
Share on other sites

Asus P8H61/USB3 nemaz neatbalstiitu 1600mhz ramu, un kit of 4 nu nekaadi tu tur neiebaaztu

Labaak njem,piemeeram, GA-P67A-D3-B3,buus labaaka par to asus

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Tavām vajadzībām derēs lētākā mātene H61 ar USB3 un lētākais 1333 MHz 8 Gb rams. Par ietaupīto naudu paņem lētāko proci no i5. Lābāk īsti 4 kodoli nekā i3- 2 virtuālie .

Link to comment
Share on other sites

Nē, SSD man stacionārajam nevajag.

Kad šķitīs, ka dators tā kā nedarbojas tik ātri, kā gribētos, atceries šos vārdus...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurijs105

SSD nav obligats, bet ieteicams, varu piedavat tadu pa super cenu

Intel SSD 330 Series (120GB, SATA 6Gb/s, 25nm, MLC) 9.5mm, Reseller Pack SSDSC2CT120A3K5

 

75ls, jauns 3 gadu garantija

Link to comment
Share on other sites

daGrevis
(labots)

Sanāk, ka tagad «bottlneck» datoram būs cietais disks?

 

Vai šādai komplektācijai ir iespējams pieslēgt gan minēto HDD, gan SSD. Ar domu, ka uz SSD es lieku OS un spēles, lai lidotu, bet visu pārejo, kam nevajag 6GB/s ātrumu — uz HDD? Vai varbūt labāk izvēlēties SSD un ārējo cietni? Man vienkārši ar pliku SSD (jo 120 GB) nepietiks!

 

Kapec tu negribi par to pašu summu uz i5 salikt?

 

http://www.1a.lv/sho...L5d3WEHESajw%3D

 

Izskatās labi. Ko citi par šo saka?

 

P.S. Piedodiet, ka tik daudz prasu. Es vienkārsi negribu «iegrābties» un nopirkt to, ko nevajadzētu.

Labots - daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Cietais disks datoram ir bijis "bottleneck" pēdējos 20 gadus, vismaz. Un arī SSD tur neko nemaina - tā joprojām ir lēnākā detaļa, salīdzinot ar visu pārējo. Bet SSD ir vismaz 5 reizes ātrāks par HDD, un tam nav "seek time", kā rezultātā datora performances pieaugums ir graujoši jūtams. Windows ielādējas, nepārspīlējot, 15 sekundēs. Un tas ir no pogas nospiešanas uz kastes līdz brīdim, kad vari ķerties pie darba. Softi atveras gandrīz momentāli. Utt.

 

Protams, spēlēs tas būs mazāk jūtams, bet ikdienas darbam SSD ir ļoti ieteicams, ja var atļauties.

 

Jurij - gan HDD, gan SSD mūsdienās visi iet uz SATA. Protams, var dabūt dinozaurus uz IDE, bet tas ir bezjēdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Sanāk, ka tagad «bottlneck» datoram būs cietais disks?

 

Vai šādai komplektācijai ir iespējams pieslēgt gan minēto HDD, gan SSD. Ar domu, ka uz SSD es lieku OS un spēles, lai lidotu, bet visu pārejo, kam nevajag 6GB/s ātrumu — uz HDD? Vai varbūt labāk izvēlēties SSD un ārējo cietni? Man vienkārši ar pliku SSD (jo 120 GB) nepietiks!

Uz SSD liec pašu OS, programmas un teiksim, patreiz spēlējamo spēli. Via arī spēli kurai HDD ātrums ir būtisks.

Protams, atstāj liela apjoma HDD visam pārējam.

Man pašam tā ir - 120GB SSD priekš Windows7, progām un World of Warcraft, visam pārējam (mūzikai, filmām spēlēm uttt) - 2TB "zaļais" HDD ar 5400rpm.

IDE SSD beidzas pie 40-60GB un visi ir ļooooti dārgi jo ražoti agrāk, jaunus IDE SSD praktiski neražo.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...