Jump to content

Ar IDE SATA adapteri neredz cietos diskus


vilnis04
 Share

Recommended Posts

Hei!

Nopirku šādu http://static.aio.lv...pg?_=1319623669

Pieslēdzot no trim IDE diskiem un DVD rakstīkļa kompis (win7ultimate) neredz divus HDD IDE. Viens Samsung 40 GB, otrs WD 250 GB. Toties redz un lasa Seagate 160 GB un NEC 3550 lasītāju (un protams, SATA 250 GB disku). Samsungu un WD redzu un varu lasīt pieslēdzot darbā datoram, kuram ir Win XP. Tātad vaina ir WIN7, bet kur??

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Vaina ir ide kabelī, vai savienojumā, lieto 2 kabeļus un viss ok. Pie vien ide kabeļa ja nemaldos varēja pieslēgt 2 devaisus- master un slave, tev ir 3, tāpēc nepieiešami 2 vadi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc to pašu kabeli izmantojot pie win XP iet? nevarētu būty WIN7 uzstādījumos kaut kas jāmaina

Link to comment
Share on other sites

Kur neredz - iekš My Computer vai arī Disk Management ? Iespējams, burts nav piešķirts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neredz ne My computer, ne citur. Bet, ja pieliek WD vietā Seagate ( skat.sākumu), viss notiek. Ja šo WD pieliek pie darba datora (bet tur XP) atkal viss kārtībā...

Link to comment
Share on other sites

Tā pāreja jau nav nekas cits, kā ārējais HDD ar USB pieslēgumu, tikai bez kastītes. Dīvains gļuks, piespraužot USB kabeli neko par jauna dzelža atrašanu un pieinstalēšanu nebļauj? Pirmo reizi pieslēdzot dažādus HDD, katrs tiek pieinstalēts, par ko sistēma ziņo. Varbūt esi parāk nepacietīgs.

Link to comment
Share on other sites

Kas tad tur īsti ir iekš Disk Management?

Ir ļoti lielas aizdomas, ka diskam nav burts piešķirts. Vismaz man datoram diezgan bieži tā gadās, ka ārējam cietajam diskam netiek piešķirts burts.

Link to comment
Share on other sites

Zābaks���������™

Pag a tu gadījumā necenties peslēgt tos visus pie viena usb?

Link to comment
Share on other sites

Nu DJ, kā izrādās, joprojām ir diagnoze :sarkasms:. Vai tiešām tev nepielec, ka kadrs slēdz pārmaiņus katru HDD pie tā paša kabeļa ? Bet - arī es par tādu gļuku dzirdo pirmo reizi. Joprojām lieku uz Disk Managementā nepiešķirtu burtu.

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Nu tā ir kaut kāda neizskaidrojama mistika. Man ir tieši tāds pat verķītis. Līdz šim vienmēr redz visus diskus un burts tiek piešķits automātiski pirmais brīvais.

Link to comment
Share on other sites

Autors, visdrīzāk neprot atrast to disk management. Tajā tiek caur Control Panel > Adminnistrative tools > Computer management > Disk management. Tas jādara ar admina tiesībām, kuras Tev noteikti ir defaultā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Disk management vakar skatījos. Redz kompja diskus (divus. tie ir sata) un pat virtuālos divus, bet ne pieslēgto IDE WD. Vārdu sakot četri diski, bet ne vajadzīgais

Link to comment
Share on other sites

Nu ko vēl var pamēģināt... Kas notiek, ja iebootojies Safe Modē? Kas notiek, iebootojoties no kāda Live Linux DVD (tā paša Ubuntu vai Mint)?

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Šo verķīti taču jāsprauž tieši pie diska bez kādiem IDE kabeļiem. Man iznāk pēdējā laikā litot vieny Samsung IDE disku kā ārējo. Džamperu diskam vispār nav.

Link to comment
Share on other sites

ebay iepirku līdzīgu šņagu- reizēm strādā, reizēm nestrādā, lielākas cerības ja sprauž stacionārā datora aizmugurējos portos. Kad tā shēmiņa sasilst, datu pārraides ātrumi apmēram kā floppy iekārtai

 

Šo verķīti taču jāsprauž tieši pie diska bez kādiem IDE kabeļiem. Man iznāk pēdējā laikā litot vieny Samsung IDE disku kā ārējo. Džamperu diskam vispār nav.

IDE diskam jau nu vajadzētu būt, kā tad tiek noteikts master/slave režīms?

Link to comment
Share on other sites

2nd Place in ChuckNorissathon \o/

 

Bet ja nopietni ... kāds minēja, lai ieskatās kas notiek iekš Disk Management ... nu jā var skatīties iekš tā manager, bet kas ja OS diskus neredz - BIOSā pie Hard Disks tiem būtu jābūt redzamiem ja vaina nav kabeļos

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

Labi... izdzēsu savu komentāru, un aizgāju kaktā nokaunēties... Bļins... kaut kāds sviests šitais topiks. Vispirms virsrakstā minēts, ka adapteris ir no IDE uz SATA, nevis IDE uz USB; pēc tam kāds sāk par IDE kabeļiem gvelzt... Un es vēl visam noticu, un pats nepaskatos, par ko ir runa. :blush:

 

Enīvei, mans ieteikums par to, ka vajadzētu pārliecināties, vai visi IDE devaisi ir uzlikti uz "Master" paliek spēkā.

Labots - Vilx-
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arī SAFE MODE disku neredz..... A nafig viņš redz Seagate , ja pieslēdz??? Laikam te nevar palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Tev jau teica - džamperi Master vai Slave režīmā ? Kā ir tam, kuru redz ? Bet vispār - reizēmi ar datordzelžiem notiek dīvainas lietas un iespējams, kombinācija konkrēta MB + šis (nenopietnais) verķis + konkrētu modeļu HDD elektronika vienkārši nespēj sadarboties. Uz MB nav vismaz viens IDE slots - kas notiek pieslēdzot tam ?

Link to comment
Share on other sites

es joprojam uskatu ka vaig draiverus pareizi salikt un nebus vairs problemu. pats parasti mekleju ieks driverguide.com

Link to comment
Share on other sites

Katrai datora ieksejai periferijas iekartai vajadzigs draivers ta mums skola macija

Link to comment
Share on other sites

Patērētājs85

Varu aizsūtīt tev vēl vienu neejošu IDE HDD, lai pārliecinātos, ka neiet arī mans:D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neesu es nekads betons, pats tu esi betons!

Un vispar tu parkap noteikumus sita rakstot! :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Varu aizsūtīt tev vēl vienu neejošu IDE HDD, lai pārliecinātos, ka neiet arī mans:D

 

Haiduka kungs, disks ir ejošs, vajag lasīt tekstu nevis spamot. neiet tikai pie WIN7, kas pats par sevi nav loģiski.

 

Jautājums atrisināts: Jumper bija jāsaslēdz nevis kā parasti vertikāli, bet horizontāli 4 ar 6 dakšu, Atradu mājaslapā specifikācijā.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, tā iraid ar šitiem adapteriem un windowsu, neko darīt. Es slēdzu kādus adapterus 5 vienlaicīgi, 3 no viņiem vienmēr parādās uzreizi, viens - ar lielām mokām - štepselēju iekšā ārā, refrešojos utt., un pēdējais - arī ar lielām mokām, bet dažreiz parādās, dažreiz arī nē :) Tad nospļaujos un atmetu ar roku, nākošajā dienā 50/50 - būs vai nē.

Link to comment
Share on other sites

tu, pidrikji, kursj usb adapters 100% nodrosjinaas atpaziistamiibu biosaa vairaakiem divaisiem?

ej guleet.

 

Runa bija par SATA (ATA) ... nekur netika minēti USB un pēc manas pieredzes SATA (ATA) ierīcēm būtu jāparādās pie BIOSā

Labots - K.Kavacis
Link to comment
Share on other sites

USB ir minēts, ja atvērsi autora doto linku. Tas ir IDE & SATA -> USB adapteris. Piekrītu, ka topika virsraksts ir burvīgi neveikls. :p

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nepareizi, reinkarnējies dīdžejs čabulis :)

dimons ir betons.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...