Jump to content

Middle class


Tubus
 Share

Recommended Posts

Kā jūs domājat, vai Latvijā ir vidējā šķira?

Vai jūs sevi pieskaitat pie vidējās klases?

Kādi ir vidējās klases rādītāji? - māšīna, savs dzīvoklis, stabils darbs, kas vēl?

Cik apmēram, lai sevi pieskaitītu pie vidējās šķiras, ir jāsaņem?

 

Paldies par atbildēm!

Link to comment
Share on other sites

Latvijā laikam vidējā šķira ir ap 1000 lvl imho (pēc statistikas par algām vidējā šķira laikam sanāk ap 350 ls ) , EU - 3000Eur +-.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja skatamies Eiropas savienību tad vidējais ienākums gadā pirms nodokļiem ir $35 887 kas ir 19 210 LS va 1583 Ls mēnesi tad nē, es neesmu vidusškira.

Link to comment
Share on other sites

Tapēc es samazināju latvijas vidus līņa robežu, jo iekš LV vismaz dzīvokļa īre ir daudz lētāka nekā iekš EU kopumā. Bet nu tā jau pamatā lielākā daļa LV iedzīvotāju ir zem EU viduslīmeņa. To parāda nekustamā īpašuma, auto un citi tirgi....

Link to comment
Share on other sites

Vēl ir nodokļu jautājums ja Anglijā tu nopelni manis augstākminēto atalgojumu tev nodoklis ir 15% Latvijā 48%.

Link to comment
Share on other sites

osscar, dzīvokļa īre lētāka, bet kā ar citiem izdevumiem? Jevropā arī apavi, kas sāk jukt pirmajā mēnesī, maksā 50-80 par pāri?

 

Tā vispārīgi:

* IMHO nevajag jaukt "vidējo ienākumu līmeni" ar "vidusšķiru"

* 1000 Ls priekš Rīgas - nu OK, visnotaļ normāla vidusšķira... Bet 1000 Ls priekš citas pilsētas (nemaz nerunājot par laukiem)?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1000 uz galviņu, vai ģimeni.

 

BET jautājums pats svarīgākais, kā TU vari strādājot nopelnīt tos 2k ls, lai TEV darba devējs varētu kaut pa 0 tos 1000 ls izmaksāt un apmaksāt visus nodokļus.

Tirgojot viens otram papirus un taisot mājaslapas nauda nerodas .

Link to comment
Share on other sites

Nu tāpēc jau saku, ka nav tik viennozīmīgi. Jā paika visur maksā vienādi. Drēbes EU ir lētāk. sabiedriskā ēdināšana EU ir 5x dārgāka kā LV - tur pusdienās man ar savu dzīvsvaru bez 10-15 EUR nav ko darīt. es domāju uz galvu ienākumus mēnesī.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

nezinu nevienu "normālu " strādnieku kur familijā būtu tie 3k ls 2 pieaugušie + sīcis, katram 1,5k uz rokas, Pilnīgi nereāla pasaule, ne ar šodienas naudas/ darba vērtību. Ir tikai dažas profesijas, kur šādi cipari ir adekvāti. Un tas nav viduslānis/ vidusalgas līmenis. Būsim reāli, 350-400 ls uz cilvēku ģimenē skaitās normāla/ partikusi ģimene, kas var reizi pa reizei atļauties kādu ekstru.

Cita lieta ir kredīti, tas ir mūsdienu posts un bēda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ta EU citas izpriecas ir dārgākas - NIN, mašīnas uzturēšana, visādas apdrošināšanas, pakalpojumi (skaistumkopšana, edināšana, taksis) ir daudz dārgāki... Paika +/- taspats

Latvija domajams vidušķira ir ja ģimenei ir ap 800-1200ls, atkarība no vietas.. respektīvi nav jauztraucas par paiku un komunālajiem kā arī var atļauties reizi gadā kur aizbraukt...

Link to comment
Share on other sites

gix, nauda rodas, to drukājot :)

 

Par to Tavu apgalvojumu, ka "taisot mājaslapas, nauda nerodas" - nu nevar visi audzēt kviešus, kādam tie ir arī jāpļauj, kādam jāmaļ, kādam jācep, vēl kādam - jāpārdod. Tad vēl kādam ir to visu jātransportē, bet kādam - jāreklamē. Gan jau ka pats saproti - daudzās jomās ja uzņēmumam nav mājas lapas, tad viņam tā īsti nav arī klientu. Tādā laikā dzīvojam.

 

osscar, nu labi, sabiedriskā ēdināšana EU ir dārgāka (lai gan, kad bijām Spānijā, tad nemaz tik dārgi nebija - vietējā gan beijā parasti sanāk atstāt vairāk, nemaz nerunājot par normāliem restorāniem). Bet tagad pastāsti, kāpēc kaut vai tie paši velo braucēji parasti iepērkas tieši Eiropā (DE, UK), nevis Latvijā ;) Tas pats attiecas arī uz citām "hobija jomām", kur cilvēki parasti iepērkas EU (ārpus LV) vai pat Ķīnā/ASV, jo ar visām piegādēm un nodokļiem tā sanāk daudz lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Bet tagad pastāsti, kāpēc kaut vai tie paši velo braucēji parasti iepērkas tieši Eiropā (DE, UK), nevis Latvijā ;) Tas pats attiecas arī uz citām "hobija jomām", kur cilvēki parasti iepērkas EU (ārpus LV) vai pat Ķīnā/ASV, jo ar visām piegādēm un nodokļiem tā sanāk daudz lētāk.

 

Atbilde ir vienkārša - Latvijā nekad nebūs tik liels tirgus kā EU lielajās valstīs līdz ar to vienā veikalā nopirks nevis 1000 gab. drebes bet gan 10 000 gab. līdz ar to vispārējās izmaksas (loģistika, telpu īre, mārketings, atalgojums, iepirkuma cena utt) uz vienu gabalu būs lētākas...

Link to comment
Share on other sites

Laimīgs ir tas, kam pietiek, nevis ir daudz naudas. Kam nepietiek ar 1k, tam arī ar 10k un vairāk nebūs gana, un tas ķeksītis par vidējo šķiru neko nemainīs.

Link to comment
Share on other sites

Vēl ir nodokļu jautājums ja Anglijā tu nopelni manis augstākminēto atalgojumu tev nodoklis ir 15% Latvijā 48%.

 

Un par papiildus nodokļiem tādiem kā "Council Tax" aizmirsi? Tas ir sākot no 150 GBP mēnesī. Vēl ir TV license utt. :)

 

osscar, bagātajā eiropā vidusšķira nav 3000 EUR uz galviņu, tādas algas ir tikai ļoti ļoti krutiem darbiniekiem (IT laikam ir vienīgais izņēmums, kur pat salīdzinoši zema ranga darbiniekiem ir normālas algas). Normāli ap 2k tas sākas. Un ar 3-4k normālas eiropas ģimene var dzīvot bez problēmām, protams piedomājot ko un kā tērēt.

Link to comment
Share on other sites

IMHO Vidusskiras LV ka tadas principa nav. Ir bagato skira, stradnieku skira un parejie...

Vidusskira neaprobezhojas ar pliku ienakumu limeni. Tur papildus nak lidzi daudzi faktori (izglitiba, kulturas vide, darbs, dzivesveids utt).

Tamdel ja tada skersgriezuma njemtu musu sabiedribu, tad ta laga pie vidusskiras pieskaitit reti kuru varetu un tie butu iznemumi kuri neveido sistemu vai kadu sabiedribas slani ka tadu.

Nu ta pilnigi abstrakti sajutu limeni domajot, tu sevi pie vidusskiras vari pieskaitit tad, ja juties pamatoti drosi un stabili ilgtermina pret periodiskaam ekonomiskajam un politiskajam kataklizmam valsti. Un LV tik retais ta var justies...

Link to comment
Share on other sites

ja ir māja laukos, zemes gabaliņš un kāds šaujamais, tad jau vari ilgtermiņā justies diezgan stabili ;)

Link to comment
Share on other sites

6 Signs That You've Made It To Middle Class

 

 

* Home Ownership

* Automobile Ownership

* A College Education for the Kids

* Retirement Security

* Health Care Coverage

* Family Vacation

 

 

Pajautāsim - cik no mums spēj nopirkt māju (nu kaut 2istabu dzīvoklīti guļamrajonā) nestresojot, ka pie pirmajām nopietnajām veselības problēmām gada garumā visi plāni un 30 gadu kredīts nepazudīs tālēs zilajās?

 

Health care - tas pats. Cik spētu apmaksāt gūžas kaula lūzumu un rehabilitāciju, neiekrītot parādos līdz ausīm?

 

Retirement security - līdzšinējo algu izlīdzinot uz vēl 25..40 gadiem, cik kurš no jums saņemtu - 200Ls? 250? max 300Ls? Middle class? :)

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nevajag tagad gānīt kredītus. Priekš sava mitekļa 20 gadus krāt ir vēl lielāks neprāts, jo nav zināms, vai par sakrāto vispār varēs kaut ko nopirkt. Problēmas sākas tad, ja kredīts pārsniedz 30% no ienākumiem. Ja vēl paņem kredītu ceļojumam, jaunam autiņam un citām lietām, kad kredītu slogs jau stipri virs 50% no ienākumiem, tad pie mazākā ienākumu samazinājuma iestājas bankrots. Tas arī tas grābeklis uz ko daudzi uzkāpuši.

Cita lieta ir kredīti, tas ir mūsdienu posts un bēda.

 

Latvijā tiešām nevar novilkt tādu strīpu, kas pieder pie viduššķiras - vai džeks ar 1500Ls algu, kas dzīvo purčikā, braukā ar X5 un dzīvo pie mammas, vai vecis ar ģimeni 1500Ls algu, maksā kredītu par mājas kredītu, uztur ģimeni. Vēl kādus gadus sistēmai jāsakārtojas.

Link to comment
Share on other sites

starp citu, te apkārtējie tēvi sāk iet pensijās. ap 200Ls pensija kvalificētam būvniekam ar 20+ gadu stāžu vai mazpilsētas bodes īpašniekam, jo tur ņem vērā "kāda bija alga ap 90-tajiem" .. nu vai ziniet. Ņirgāšanās, ne "vidusšķira".

Link to comment
Share on other sites

ja ir māja laukos, zemes gabaliņš un kāds šaujamais, tad jau vari ilgtermiņā justies diezgan stabili ;)

Principa shaujamais tevi iecel ULTIMATE skira :) Vari but dross par visu :D

 

Bet ja nopietni, jaunaas demokratijaas/ kapitalismos (lidzigi ka museja) vidusskira ka tada nav. Kaut vai nemot vera usver uzskaitito...

Labots - gringo
Link to comment
Share on other sites

Retirementā tev nevajadzēs tik daudz naudas, kā pašreizējiem ikmēneša izdevumiem. kredīti būs nomaksāti, bērni izaudzināti. Es paskatījos e-pakalpojumos savējo - jau ir virs iztikas minimuma :D.

Link to comment
Share on other sites

Algām nav nekāda sakara ar šķirām.

 

Manuprāt, ir tā, ka ja tavs vienīgais ienākums ir alga, tad tu esi strādnieks. Nav būtiski, cik tev liela alga, jo ja vien Tev tā nav 20k Ls mēnesī, tad tā ir relatīvi viegli iztērējama ikdienas tēriņos un nekādu lielie uzkrājumi tev neveidojas.

 

Nakāmā kārta(Vidusšķira) ir tad, kad Tev ir vērā ņemami aktīvi - uzņemumi, lieli uzkrājumi (miljoni), nekustamie īpašumi, kolekcijas... nu lietas, kuras dod Tev papildus ienākumus un to vērtība nesarūk.

 

Trešā kārta ir tad, kad Tava bagātība ir tik liela, kad tu to neesi spējīgs iztērēt :D (nu būsim reāli - LV tādu nav ..)

 

edit: kkur lasīju, ka bagāts šobrīd skaitās no 7milj $ ...

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

gudolfs: tev vidusšķira sākas ar miljonāriem?

 

Markss ieviesa ~ šādu sadalījumu:

 

*) lumpenproletariāts // sīkie zemnieki un amatnieki, kas kapitālistiskajai ražošanai vēršoties plašumā nav spējuši konkurēt ar lielo fabriku lētāko produkciju un bijuši spiesti pamest savu nodarbošanos, lai papildinātu industriālo rezerves armiju, cerībā ar laiku atrast fabrikas darbu //

*) sīkburžuāzija // iekārtu īpašnieki, kas nealgo darbaspēku - kvalificēti, izglītoti amatnieki-frīlanseri //

*) kapitālisti un buržuāzija // ļaunie ekspluatatori, kā arī grāfi - miljonu mantinieki //

 

 

Bet man nelīmējas kopā, ka prasmīgs zobārsts / rakstnieks / amatnieks nevar būt vidusšķira.

Link to comment
Share on other sites

gudolfs,tad sanāk,ka vidusšķira ir ļimonāri,viss pārējais ir strādnieki,ja?

Link to comment
Share on other sites

Ja zobārstam ir sava klīnika, tad jā, iespējams, ir vidusšķira, bet ja viņš ir vienkārši zobārts , tad vairāk kā strādnieks imo. Cik tad ir LV zobārstu algas? 1-2-3-4-5k ? Es nezinu, bet, pa manam, nav diža starpība starp 1-2-3k jo tu tik un tā bez pārādiem nevari nedz nopirkt māju, nedz nopirkt jaunu auto ik pa pāris gadiem, katru gadu ar ģimeni braukt tripā un vēl pamanīties iekrāt kaut kādu kapitālu + hobiji gan savi, gan bērnu.

 

Idejiski varētu vilkt paralēles - strādnieks -> veiksmīgs uzņēmējs -> ļoti veiksmīgs uzņēmējs.

 

Nu tas tāds mans viedoklis.... jo citādāk kāda jēga iedalīt kkādās kastās, ja viens brauc ar fordu un ir līdz kapam paradā burkai par māju vai otrs brauc ar mesedesu un ir vēl vairāk parādā bankai... tipa tas, kursh ar to fordu/opeli ir strādnieks un tas ar to mersedesu ir vidusšķira.. nu nē tāču.

 

gudolfs,tad sanāk,ka vidusšķira ir ļimonāri,viss pārējais ir strādnieki,ja?

 

nē, bet es centos izcelt to, ka starpība noteikti nav pāris simti latu. Domāju, ka vidusšķira LV varētu sākties ar vidējiem ikmēneša ienākumiem ap 10k Ls.

Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Es patiešām zinu, ka abi no maniem vecākiem nekad nav pelnījuši vairāk par 2k Eur katrs, bet viņiem ir privātmāja Rīgā, lielākoties pašu celta ~6 gadus (pa etapiem celta), toties ir, un ne jau būdiņa.., divi bērni, katram savs auto, savi hobiji un aizraušanās, ceļojumi ~2x gadā. Kredītu nav, bet nav arī nekādu dižo uzkrājumu.

Drīzāk varu teikt, ka Latvijā nav pārāk daudz uzņēmīgu cilvēku, nevis viss ir slikti.

Link to comment
Share on other sites

esmu bijis ārzemēs, esmu ar vietējiem runājis - tur saņem normāla biroja darbā , tulki etc - 3k eur. nav nekāds kosmoss. nezinu par UK - Uk es pabiju vein 4 mēnešus +-

Link to comment
Share on other sites

Autor, Tu esi politisks monstrs un vienlaicīgi morāls invalīds. Grūti un smagi Tev ir. Ne Tu īsti saproti, ko gribēji vaicāt, ne arī - ko gribi atbildēs redzēt.

Bet - pamatā domāju, ka esi salasījis atbildēs to, ko biji gaidījis. Pamatā šeit apgrozās publika, kura nav apmierināta ar savu "nabadzību"....

 

Par tēmu - sevi neuzskatu par šķiru. Ne arī par klasi. Naudas man nav, sievai arī ne. Sīkie dzīvo labi, pat lieliski. Auto ir, dzīvokļi ir, darbs ir, puķes un vieta relaxam ir. Ar dīķi, vietu, kur nokrist vājuma gadījienā. Ir vieta, kur var nokrist kopā draudzīgi ap 50 gab draugu. Gan manu, gan bērnu draugu. Vai man sevi tagad būtu jāsāk uzskatīt par klasi vai šķiru, ja man nekā nav, toties viss ir? Ēst ir, dzert ir, pīpēt ir. Tiesa gan, pēdējie divi punkti jānopelna pašam.....

 

Kropls jautājums, man liekas.

 

P.S. Krietns amīšu jautājums patiesībā. Tikai - jautājums uz kurieni..... Un kam?

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

ASV pēc dažādiem rādītājiem ģimenes ienākumi no 50 -100K USD gadā ir middle class. Tas ir 27-54K LS gadā vai 2250-4500Ls mēnesī pirms nodokļiem. Un tas ir ASV un PIRMS NODOKĻIEM. Sociālās izmaksas (veselības apdrošināšana) daudziem tur ir jāsedz pašiem no šīs algas. Tas dažiem fantastiem salīdzināšanai.

Link to comment
Share on other sites

gudolfs ir kaut kādu vecu ruberoīdu sapīpējies.

aha.

 

Ai nu man apnika.. Te daži labi šito visu uztver pārāk asi. Neviens nesaka, ka strādnieks ir nabags.

Džeremijs Klarksons sevi uzskata par middle class un viņš man liekas ir miljonārs. Nav nozīmes , kur tu dzīvo - ir 21. gs.

 

Autoram vajadzēja noformulēt jautājumu - cik vajag, lai šajā zemē normāli dzīvotu, jo strādnieks nav middle class pēc definīcijas.

The middle class is a class of people in the middle of a societal hierarchy. In Weberian socio-economic terms, the middle class is the broad group of people in contemporary society who fall socio-economically between the working class and upper-class
Labots - gudolfs
Link to comment
Share on other sites

Jautājums PieGdienas topikam vai arī no cilvēka, kurš savā ziņā ir skaudīgs. [punkts]

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...