Jump to content

Indukcijas plīts fāzes


bungmeistars
 Share

Recommended Posts

Sveiciens! Lūgums izpalīdzēt ar padomu - esmu iegādājies indukcijas plīti no kuras ārā nāk ļoti resns kabelis ar 5 vadiem standarta krāsās - melns, brūns, pelēks, zils, un zaļidzeltens, izskatās pēc trīs fāzu kabeļa! Taču pamācība rakstīts ka tīklam jāpievieno sekojoši - melns (L1), brūns (L2), pelēks (N1), Zils (N2) un zaļais protams zeme! Man no sadalnes nāk trīsfāzu kabelis no trīsfāzu drošinātāja tātad pelēkais vads ir L3 cik saprotu, es taču tagad pēc krāsām vienkarši nevaru savienot vadus, kas tad ar to pelēko darāms? Vēl pamācība rakstīts ka plīts ir domāta pieslēgumam 220-240V 2+2-N, ko tas īsti nozīmē?

Labots - bungmeistars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Paskaties kā tev kabelis ir pievienots plītij! Ja klemmes L1 L2 L3 nav savienotas savā starpā tad droši vieno klāt savai sadalei pēc krāsām - melns, brūns, pelēks pie fāzēm kā arī zils nulle un dzeltens - zeme.

 

Tur uz plīts jābūt rakstītam vairākiem pieslēguma variantiem!

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Ja jau uzdod šādus jautājumus,tad es tev ieteiktu labāk sameklēt kādu elektriķi,kurš kaut ko zin par plīts pieslēgšanu.

Tas tevi pasargās no liekiem izdevumiem un,iespējams, saglabās tavu vai tavu tuvinieku veselību un dzīvību.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

[neko]

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Vēl pamācība rakstīts ka plīts ir domāta pieslēgumam 220-240V 2+2-N, ko tas īsti nozīmē?

Ja vēl pa nakti neesi cietis no elektrotraumas.... :)

Tas viss nozīmē vienkārši runājot, sadalīt slodzi pa fāzēm t.i. L1 un N1; L2 un N2

Vari protams plītij saslēgt kopā L1 ar L2 un N1 ar N2, tad viss būs pie vienas fāzes.

Labāk gan, lai kāds gudrāks tev atnāk palīgā...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Jacobam,taču nobarot visu plīti no vienas fāzes nebūtu ieteicams,Tas gadijumā ja tiek izmantota visa plīts jauda vienlaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

bungmeistars

Liels paldies par komentāriem un ieteikumiem, manas aizdomas par vienkārši sadalījumu uz divām atsevišķām fāzēm būs apstiprinājušās, man galvu nojauca tas pelēkais vads kas parasti ir fāzes vads, nav jau tā ka galīgi no elektrības neko nesaprotu, vismaz kaut kādam skilam šajā lietā jābūt jebkuram vecim nav jau jābūt elektriķim ar sertifikātu :shok:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...