Jump to content

Lēts un labs hostings Latvijā

Recommended Posts

tas lastguru gadījumā nav admins iekš serveriem.lv? ja tā, tad kāda mārrutka pēc viņam kaut kas būtu jāhostē iekš nano.lv, ja viņam ir pašam savs hostinga uzņēmums? O_O ha - sanāk, ka serveriem.lv ir īrnieks datu centrā.
VPS DEAC/DigitalOcean
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• ggg97

8

• marrtins

7

• Bruketajs

7

• Edgars2015

5

Esmu jau iepriekš līdzīgā topikā rakstījis, bet vēlreiz manas piecas kapeikas par tēmu -

Īsā priekšvēsture - ar web developēšanu ņemos ~12 gadus, agrāk to darīju haltūru veidā paralēli savam dienas darbam, pēdējos pāris gadus esmu atvēris nelielu kantori, kur strādā gan dizaineris gan koderi, un mēnesī tiek dzemdēti pa vienam diviem projektiem, no kuriem daļu paši arī izvietojam, tā ka pieredze ar hostingiem Latvijā ir pietiekama.

Pašā sākumā hostējāmies uz nano.lv - lai gan kvalitāte bija apmierinoša, bet spiedīgie vietas ierobežojumi un price/performance tolaik tomēr spēcīgi sita pa kabatu, un gribējām atrast alternatīvu. Tad kaut kādā 2010-ajā izdomāju ka vajag izmēģināt lētā gala hostingu, un migrēju ar visiem projektiem uz tolaik tikko parādījušos hoste.lv, kas cenas ziņā sanāca 4x lētāk par līdzšinējo nano.lv. Pirmo gadu pusotru it kā viss bija ok (klientu viņiem bija maz, or smth), bet beigās sākās problēmas - nenormāla bremze, downtime pa pus dienai nedēļā, nobrucis cietais disks datucentrā, un pēdējā backup kopija nedēļu veca, un citas likstas. Protams, arī zaj*bal sūdīgais supports, kas visu laiku tikai atmazgājās bez kādas jēgas. Mani klienti arī sacēla haju pēc šādas čakarēšanās, kā rezultātā vajadzēja atrast citu hostingu.

2012.gada beigās izmēģināju laimi ar citu lēto hostingu vēlreiz, un pārgāju uz area.lv (tolaik AreaIT, ja nemaldos) - bija labas atsauksmes gan tepat boot'ā, gan iekš php.lv foruma. Cena bija tāda pati ja ne vēl lētāka kā hoste.lv, turklāt vēl izrādījās ļoti sakarīgs supports - man vajadzēja stipri vairāk domēna vārdu, kā viņiem tolaik bija standarta hostinga pahetēs, bet nevajadzēja tik daudz viets, jo daudzas lapas bija vizītkartes tipa - uzrakstīju meilu supportam, un par +0.50Ls mēnesī dabūju vēl +15 domēna vārdu slotus, cool (nano par domēniem vien prasīja ~10Ls, pat neskatoties uz to, ka teicu ka tur trafiks uz daudziem nekāds būs). 

Tā nu uz area.lv veiksmīgi hostējos vēl šobaltdien - stāv vesela kaudze saitu, mazākajiem no kuriem ir ~20 apmeklētāji dienā, lielākajai interneta bodei ar Joomlu apakšā ~4200 unikālo dienā. Maksāju par to visu drusku zem 10Eur mēnesī, regulāri viņi izsūta atgādinājumus par jaunākajiem exploitiem, atgādina mar major version changes izmantotajām platformām, supportu vajadzēja vienu reizi, kad cron job aizsita atmiņu, salaboja stundas laikā (desmitos vakarā sestdienā), esmu ļoti apmierināts (tfu-tfu-tfu).

P.S. Lielos projektus un web aplikācijas gan turu uz Digital Ocean virtuālajiem serveriem Holandē.

Edited by J.Reinis
Bruketajs

Sakarīgs apraksts.

Es pašlaik esmu nano.lv stadijā, bet sāku jau domāt, ka kaut kad ir jāmigrē prom ar visiem dažiem domēniem, kur praktiski tikai e-pasti tiek izmantoti, bet nano dikti bremzē ar filtrēšanu, kas savukārt kaitina spam jomā. Protams, 2-3 e-pasti nedēļā, kas tiek līdz kolēģiem ir it kā pieņemami, bet paskatoties headerus, tos pašu varēja atfiltrēt...

Ar Hosti pagalam švaki. Apmaksā rēķinu laikā, bet nāk no viņiem vēstules par neapmaksātu rēķinu, līdz atslēdz pakalpojumu. Ir sūtīti maksājumu uzdevumi pa vairākiem lāgiem, gan caur klientu zonu, gan uz norādīto supporta mailu, 0 reakcijas. Maksājuma detaļās rēķina numurs protams norādīts. Man tur pāris vizītkartes, būs jātinas prom.

• 7 months later...

Dažkārt izmanto Nano, bet pēdejo gadu man vajag vairāk resursu un es izmanto Garmtech, Plesk man patika ari vairāk neka ISP. Visi ši hostingi par 1$ mēnesi, vispār ne interese, tāpēc ka daudz apmeklētāju ne var uztūret.

Bruketajs

Dažkārt izmanto Nano, bet pēdejo gadu man vajag vairāk resursu un es izmanto Garmtech, Plesk man patika ari vairāk neka ISP. Visi ši hostingi par 1$ mēnesi, vispār ne interese, tāpēc ka daudz apmeklētāju ne var uztūret.

Atšaut, kopā ar Garmtech sviestu! 

atbildot uz topika jautājumu: nē, hoste.lv nav labs hostings, tas ir sūc. gada laikā jau reizes 4 kā minimums noklājies uz, kā minimums, 12h. Suports nekāds - esi laimīgs, ja vispār uz e-pastu atbild.

3 gadi pagājuši, nekas nav mainījies. man tur simboliska lapiņa stāvēja fiksu prototipu parādīšanai.

Ar Hosti pagalam švaki. Apmaksā rēķinu laikā, bet nāk no viņiem vēstules par neapmaksātu rēķinu, līdz atslēdz pakalpojumu. Ir sūtīti maksājumu uzdevumi pa vairākiem lāgiem, gan caur klientu zonu, gan uz norādīto supporta mailu, 0 reakcijas. Maksājuma detaļās rēķina numurs protams norādīts.

Sūc tas hoste, takš saku.

Nupat sūtīja vairākas vēstules par jau apmaksātu rēķinu - laikam grāmatveži kož jau kuro nedēļu. Atrakstīju, ka ja reiz nostopēts hostings "par nemaksāšanu", kaut arī samaksājis esmu, tad vēlos lauzt līgumu - lai atskaita atpakaļ naudiņu, tinos projām. Šie - "nevajadzēja maksāt, nepagarinātos līgums!". Un izliekas par beigtiem.

Labi, gribu savākt visu, kas tur palicis - skatos - viņu cpanel neiet. Jedritvai.. aizrakstīju, nākamās dienas pēcpusdienā beidzot sāka iet. Savācu failus, šie hostingu nostopēja, bet naudiņu neatgrieza. Malači! Tādi dibenzeļļi, ka tik turies!  :good:

Edited by usver

Nu kādreiz bija kaut kādi klienti - atminos, bēga pie manis :lol:

Tad ik pa laikam reģistrējas forumos un rok augšā miroņus par hostingiem un iesaka kaut ko vienu, bet, protams, piebilst, ka gemeroj par to esot labāki :sarkasms:

Edited by marrtins

Mēģini šos pamodināt ar kādu nedārgu stresseri...  

10 EUR pārskaitīt "par piegādāto 585 proves zeltu 0.25g". Lai πšas ar VID par uzņēmējdarbību ar dārgmetāliem bez atbilstošas licenzes.

Krievijā pie viņu birokrātijas labi strādājot.