Jump to content

Labāka alternatīva Sigma 17-70mm ar Macro, HSM


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Hai,

 

Tā kā palēnām Sigma 17-70mm F2.8-4.5mm objektīvs vairāk krāj putekļus nekā tiek lietots darbībā, tad palēnām plānoju viņu aizstāt ar kaut ko praktiskāku, jo šim prasās labot autofokusu, bet kopumā ļoti skaļš, patumšs, un salīdzinot ar 30mm attēlu kvalitāte tomēr izpaliek. Pašlaik paralēli lietoju 2 objektīvus - Sigma 30mm un Sigma 70-200mm, līdz ar to orientējos uz objektīvu, kas nosedz iztrūkstošos diapazonus.

 

Ir doma izvēlēties labu universālo objektīvu, bet nezinu, vai šī iecere attaisnosies, balstoties uz šādām vēlmēm un vajadzībām:

 

- platleņķis dabasskatiem un telpām. Ar 30mm bieži vien jākāp pa logu ārā vai jālien stabā, lai vajadzīgo skatu varētu satilpināt. Zivs acis arī nav mērķis, līdz ar to runa sākot no 15mm un uz augšu.

- macro objektīvs sīkākām detaļām. Canon 65mm kopā ar speciālo zibeņu komplektu lien ārpus visiem budžeta rāmjiem un nav praktisks pie dabas, kur pārsvarā tiks lietots.

- pēc iespējas gaišāks objektīvs, vēlams konstants F visā diapazonā.

 

Budžets - līdz 400Ls.

Edited by Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

nu nezinu kas tur jauns pēdējos gados, bet vai tad šai sigmai ir sakarīgāks makro par parasto 1:2 ? Imho nav. Alternatīva - tamrons 17:50 ? PAr ātrumu nezinu - kurš būs ātrāks...laikam tā sigma. MAn bija savulaik sigma 18-50 2.8 - likās asāka uz 2.8 nekā tamrons 17-50 2.8, kaut arī deva biku "dzeltenumu".

 

jā un macro šitiem nevienam nebūs 1:1 .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...