Jump to content

Ko domājat par DELL Inspiron N5110


PeleNr.1
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

 

Stacionārais nu jau ir veca kara manta un šobrīd aktuāla ir portatīvā datora iegāde.

 

Izmeklējos visdažādākajās vietnēs dažādu info un salīmējot bildi kopā pa kripatiņai nonācu pie izvēles par

 

DELL Inspiron N5110

 

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/details.php?id=8738812

 

Esmu tikai lietotāja un dažādās konfigurācijās tā pa īstam līdz galam noorientēties ir grūti.

 

Datora pielietojums:

internets, bildes, filmas, mūzika, varbūt kādreiz kāda spēle un darbam (word, excel, power point utt.).

 

 

Vai šis modelis atbilst cenai un parametri ir daudz maz normāli vidusmēra lietotājam?

Varbūt ir kaut kas līdzvērtīgs vai vēl labāks aptuveni šajā cenu kategorijā - 300 - 370 Ls?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

nu man uz vietas ir latititude E5520 nedaudz virs tava budžeta 400Ls bet

saliek visu lētučus vienos vārtos :)

 

System: Latitude E5520

CPU: Intel Core i5-2520M, Sandy Bridge;

LCD: 15'' HD ready 1366x768;

Memory: 4GB DDR3 SODIMM ;

Hard Drive: 500GB (7200RPM)

Primary Battery: Primary 6-cell,

Video Card: Intel HD3000

Keyboard: Russian

Camera: 2 Mega pixel

Price: 400 LVL

 

 

un ir ar lētāks variants

 

System: Inspiron 15R (1564)

CPU: Intel Core i3-380M,

LCD: 15.6'' HD ready 1366x768;

Memory: 4GB DDR3 SODIMM ;

Hard Drive: 320GB (7200RPM)

Primary Battery: Primary 6-cell,

Video Card: 1GB ATI HD 5450

Keyboard: Russian

Camera: 2 Mega pixel

Price: 315 LVL

Link to comment
Share on other sites

nu Unreal Tournament 2004 var paspēlēt kādu stratēģiju ar

nav problēmu

via tad visi grib spēlēt NFS Shif 2 un COD: MW3 un BF3 ?

 

lai pasak kāds spēles gribēs ?

 

man jau pilnīgi pašama patreiz pietiek ar intel VGA

Link to comment
Share on other sites

AMD Radeon HD 6470M ir normāli parametri?

Cik saprotu, tad tā ir diskretā video karte, ja?

 

Kā es izjutīšu vai man ir 5400 rpm, vai arī 7200 rpm?

Link to comment
Share on other sites

Parametri ir labi, nav nekāda diskrēta video, neko ar HDD īpaši neizjutīsi!!

Ja DJWoX nomainītu Video Card: Intel HD3000 uz kādu citu labāku tad var ņemt pie viņa!

Labots - Dword
Link to comment
Share on other sites

PeleNr1 klausies kompjūters ir labs, cena laba, ko tu te vel gribi dzirdēt? Taviem kritērijiem atbilst!! nepatīk HDD nomaini uz SSD 64Gb!! Izmaksās papildus 55Ls + Case!!

Link to comment
Share on other sites

Zin, nepērk jau katru gadu šādu mantu, tādēļ man dabā izfunktierēt visdažādākos variantus par un pret. :D

Paldies par ieteikumiem. :)

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, ka pirms pusgada nopirku ļoti līdzīgu tikai ar čut spēcīgāku videokarti (hd5650) par 60ls lētāk. Esmu ļoti apmierināts, šad tad gan viņam iepatīkas tēlot radiatoru. Šobrīd laikam nekas diži labāks par šo komplektāciju nebūs, pašas jaunākās spēles gan var neiet.

Link to comment
Share on other sites

Videokartei mājas lietošanai nav jābūt jaudīgai, ja vien portatīvo nepērk aktīvs geimeris, kuram katru pusgadu jāupgreido videokarte, jo iznākusi jauna spēle. Man tieši šķiet, ka iebūvētā videokarte ir laba lieta, jo mazāk karstuma = mazāk iespēju videokartei pārkarst un saīsināt datora mūžu.

 

 

Par "ātrajiem" vs "lēnajiem" cietņiem - izskatās, ka Inspiron 5110 iekšā ir WD Scorpio Blue, un tā ir laba ziņa. Jo no visiem 7200rpm tas praktiski neatpaliek.

salīdzinājumi - redzams, ka 5400rpm darbojas ar 77MB/s, kamēr 7200rpm ar 82 MB/s. Tādu atšķirību cilvēks noteikti nejutīs. Justu tad, ja iekšā būtu lēna 5400rpm modeļa cietnis, kas darbotos bezmaz 2 reizes lēnāk nekā 7200 - kā rakstīju TE pirms pusotra gada. Tur bija 47MB/s pret 80MB/s. Nu .. gandrīz 2 reizes.

 

 

Par ikdienas darību - tēvam kādus 2 gadus kaut kāds Inspiron ar core2duo iet. Joprojām viss strādā bez problēmām - lieto mājās vairlesam, skaipam, online filmām, nekur nenēsā. Sūdzību nav.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc nepiemest nedaudz naudas un nenopirkt 1a.lv akcijas HP PROBOOK 4530S ? Jaudīgāks procis, labāka videokarte un t.t.

Link to comment
Share on other sites

usver mazdrusku es tev nepiekrītu ar sūda viedokartēm, jo tomēr autors jau teica, ka vēlas ilgākam laikam. Autoram ieteiktu ņemt video karti vismaz vidēja līmeņa, kad skaries slēgt pie TV vai strādāt ar grafiskiem redaktoriem tad viņš sapratīs!!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dword, kādas pasakas tagad izdomā - grafiskajiem darbiem un TV slēgšanai nav vajadzīgas speciālas prasības attiecībā uz videokarti. Par kādiem grafiskiem redaktoriem iet runa?

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis nu labi pieņemsim viņam vajaga pieslēgt pie TV un izlikt pareizo izšķirtspēju, to viņš varēs izdarīt? Nopirks 3D TV, palaidīs caur HDMI 1.4a un katru 2 sekundu raustīsies, ja vispār vel palaidīs! Grafiskie redaktori, labi nav runa par photoshop'u! AutoCad projektēšana, kādu svarīgu projektu uztaisīt!!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dword, nez kādēļ man nav problēmas uzlikt FullHD izšķirtspēju caur DVI(HDMI) uz sava n gadus vecā Asus F3SR portatīvā.

 

Varbūt nezīlēsim prasības, bet balstīsies uz faktiem. Arī Autocads nav tik prasīgs.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem.

 

Vakar pēc darba ieskrēju pārs veikalos, lai pataustītu mantu dzīvē un konkrētā Dell modeļa nebija, vienā man centās notirgot Toshibu, otrā Asus, bet trešajā Gauju.

Un pavisam samulsu, it kā līdzīgi parametri un noliek iepriekšējā veikalā ieteikto. :D

 

Vai tad, ja datorā nav Blootoh var piepirkt klāt adapteri un viss ok.?

Link to comment
Share on other sites

Vai tad Windows Office maksā 50 - 70 Ls, tā taču ir bezmaksas programma, par to man par bezmaksas programmu jāmaksā dārgāk par datoru?

 

Un kādas atsauksmes ir par Gauju?

Link to comment
Share on other sites

Microsoft office nav bezmaksas programma gluži tā pat kā windows operētājsistēma. Paņem taču to datoru kurš labāk patīk, neko īpaši jau šajā cenu līmenī viņi neatšķiras.

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis nestāsti pīles, kas tas nozīmē DVI(HDMI)? Super pieslēgums? Tur tev ir HDMI un viss, bildi tu tikai varēsi klonēt, es nezinu, kas tev ir par videokarti!!

Tie, kas nezina īpaši, ko viņi darīs uz kompjūtera labāk, lai ņemt vidēja līmeņa videokarti!

Link to comment
Share on other sites

Ok., un kādi rādītāji jāņem vērā video kartei, lai nebremzētu TV, jo ir plānots, ka kādreiz slēgs klāt?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja runa ir par cena/ātrdarbība, tad Gauja ir labākā izvēle, bet no cita skata punkta šiem datoriem ir ļoti slikti nostrādāti korpusi, citam ventilators bez apstājas uz maksimuma griežas, tad datora vāks īsti netaisās ciet. Esmu gauju nedaudz palietojis un citus redzējis - labāk izvēlēties kaut ko citu.

Un kādas atsauksmes ir par Gauju?

 

Un ko vēl citu vajadzētu darīt? Ekrāna paplašināšana arī neprasa resursus. Labāk pastāsti konkrētu lietu, kas varētu bremzēt attiecībā uz TV. HDMI/DVI/VGA/S-Vidio ir tikai attēla pārraides veids, kam nav nekāda sakara ar datora resursiem. Vajadzīgais minimums datorā ir pilnībā nodrošināts, lai varētu attēlot bildi kaut uz 100" ekrāna.

.. bildi tu tikai varēsi klonēt,

 

Jāņem vērā, lai fiziski to TV var pieslēgt. Neklausies tos ieteikumus par nepieciešamām ūberprasībām, kas ir pilnīgi nepamatotas. Tagadējā datorā ir lētā X1650 videokarte un rāda normālu bildi bez bremzēm uz jebkura ekrāna.

Ok., un kādi rādītāji jāņem vērā video kartei, lai nebremzētu TV, jo ir plānots, ka kādreiz slēgs klāt?

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mežavecis es daļēji tev piekrītu, bet nu par video karti tomēr nē, tieši bildes izvade uz ekrāna, nu tu bildi noklonēsi uz TV FULL HD ar sava portatīvā datora HD stadartu, tu varēsi pilnvērtīgi darboties uz portatīvā? Kāpēc pirkt mēslu ja ietaupīsi 20- 40Ls? bez normālas video kartes noslogosi CPU un tālāk jau saproti, ka neko nevarēsi darīt!

es veinīgi gribu mazdrusku autoram palīdzēt!!

Tad jau var sākt runāt kam viņam 4Gb RAM? Pietiks ar 1Gb!! Kam viņam I3 otrās paaudzes procesors, ja pietik vienkodolnieks! Kam viņam HDD tik lielu ko rakstīsi pasaules biblotēku?

Labots - Dword
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dword, parādi konkrētu piemēru ar konkrētu videokarti jaunā datorā, kura nespēj izpildīt tavus apgalvojums. Te netiek analizēti netbuki ar Atom procesoriem.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

ASUS X53E-SX444D

ACER AS5749Z

TOSHIBA L750

DELL N5040

HP Presario CQ57-372SR

 

Tur mēdz dažiem modeļiem dzelži atšķirties!

Link to comment
Share on other sites

intel HD 3000 spēj perfekti pavilkt FULL HD pa hdmi, dekodēt 50GB blue-ray filmas, kā arī autocad un PS nav problēma

Dword laikam tik atcerās vecās intel 945 čipseta VGA :p

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Tieši tā, nošbūkam pilnīgi pietiek ar integrēto HD3000 pilnīgi visam. Pavisam cita lieta ir lieta, kad jāpērk portatīvais dators skolniekam. Te jau rodas hroniska video nepietiekamība...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tā kā man velmes līdzīgas, tad netaisīšu jaunu postu, bet turpināšu šajā

 

meklēju šādu datoru:

  • 15 collas
  • core i5
  • 370 Ls (max līdz 410 Ls)
  • spēles nespēlēšu, tāpēc intel HD3000 pilnīgi pietiks
  • baterijas laiks, lai tas būtu samērā normāls

Kādi būtu optimālākie varianti?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...