Jump to content

Pneimatiskais ierocis


kaut_kaads
 Share

Recommended Posts

Ja kādam interesē - esmu atradis labu un pietiekami lētu munīciju treniņu vajadzībām - cena ~4 EUR par bundžiņu (500 gab.)

Nezinu vai ir nopērkamas LV, esmu sūtījis no Vācijas. Diemžēl padārgi sanāk maksāt par piegādi.

Link to comment
Share on other sites

Te parasti kaut kur 0,475gr, tad 0,5 un 0,51,  0,52gr tiek tirgotas no tuvākajiem svara lielumiem. 

0,45gr varētu būt interesanta masa, ko pamēğināt, kam ir laiks. Tā firma ir okei. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

OK, ja ir interese, tad ielikšu arī mērķus.

1.  8 šāvieni ar GECO munīciju 10m distancē

 

Geco_10m.jpg

 

 

2. 10 šāvieni 25 metros

 

Geco_25m.jpg

 

 

3. Salīdzinājumam - 10 šāvieni 25 metros ar JSB Exact

 

 

JSB_25m.jpg

 

 

Ierocis Weihrauch HW100, jauda 12J, šaušanas pozīcija bildē.

Droši vien ar Match ieroci rezultāti būtu labāki.

 

IMG_3136.jpg

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ielikšu ka saiti uz labu (manuprāt) rakstu par pneimatiskā ieroča izvēli. Tiem, kas plāno plintes iegādi, bet neko daudz par to nezina noteikti būs noderīgi palasīt.

Diemžēl krievu valodā.

http://gnom256.narod.ru/obzori/vibor.html

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Links ir labs. 

Nu tagad Igaunijā un vēl kur citur field target izdevīgākas vietas nekā LV vai U.K. 

10 metri telpās, tur kādi 6 - 8 džouli pietiek, 20 metriem jau vajag vairāk, 50 metriem tomēr vēlams virs 17, t.i ap 18 - 30 džouli ar 4,5 mm. Tomēr katram devaisam kārtot to visu pašu ko kaut kādai karabīnei ar magnumu, neliekas adekvāti, tomēr krietni mazjaudīgākas par 22.Short target izpildījumā, subsonic. 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rnxx teica:

50 metriem tomēr vēlams virs 17

Atkarībā kādam mērķim. Medībām protams. Metāla siluetu šaušanas sacensībās tālākie silueti ir 41m. Visi šaujam ar <12J. Dažii arī ar 7,5J. Nekāda vaina.

Link to comment
Share on other sites

Medībām jau it kā iesaka vismaz 5,5 mm, turklāt apliecību un to karti vajag, tad tai plintei arī papīrus vajag. Pie mums laikam tikai ar lieljaudas pneimatiku paredzēts medīt kaut ko? 

4,5mm jau vairāk mērķim lai lētāk trenēties esot it kā savulaik ieviests, īsti nezinu īstos iemeslus. 

Tie ierobežojumi jau it kā drošībai, bet daudzi saka, vietējo ražotāju protekcijai savulaik U.K uzlika ap 16J, Francija 10J ( tagad ir 20J), Vācija 7,5J. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kā dzīvnieku draugs iesaku, neķēpājaties ar vāverēm to pneimatiku drillēt, ņemiet ko cienījamāku, nu,  sākot no lāča :)

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vai tikai nebūs ieteikums par došanos uz robežu un medīt kontrobandistus vai cebtrāltirgu un parazītus?

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , rnxx teica:

Pie mums laikam tikai ar lieljaudas pneimatiku paredzēts medīt kaut ko?

Oficiāli jā - atļauts medīt tikai likumā noteiktā kārtībā reģistrētu ar lieljaudas pneimatiku un tikai noteiktas sugas, konkrēti - vārnas, žagatas, mājas un lauka baložus. Protams, jābūt mednieka apliecībai un jāievēro Medību likumā un Medību noteikumos noteiktā kārtība.

Neoficiāli - šī joma īpaši netiek kontrolēta. Pat veikalā pērkot mazjaudas plinti, var brīvi iegādāties niknāku atsperi un pats samainīt. ss.lv arī var brīvi iegādāties lieljaudas pneimatiku bez kādām tur atļaujām. Lodītes pneimatikai brīvi nopērkamas jebkādas.

4.5 mm kalibrs protams primāri ir paredzēts šaušanai pa papīru un pļinkāšanai pa bundžām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , abi teica:

Kā dzīvnieku draugs iesaku, neķēpājaties ar vāverēm to pneimatiku drillēt

Vai tikai nav tā, ka vāveres apkarot ar šaušanu drīkst tikai oficiālie mednieki, kuriem ir apliecība, karte un kam tur vēl jābūt? 

Savā īpašumā varbūt žurkas var apkarot, es īsti nezinu, neesmu mednieks, mani pneimatika interesē no sporta viedokļa. 

Gribētu medīt, paņemtu gludo un visus papīrus  ko prasa, tur ar atļauju vien nepietiek. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ivo teica:

 

4.5 mm kalibrs protams primāri ir paredzēts šaušanai pa papīru un pļinkāšanai pa bundžām.

Tieši tā. Pilnīgi piekrītu, bet daudziem ir tieši vissvarīgākais sports un oficiāli. 

Pirms 6 minūtēm , ivo teica:

ss.lv arī var brīvi iegādāties lieljaudas pneimatiku bez kādām tur atļaujām. Lodītes pneimatikai brīvi nopērkamas jebkādas.

Īsti nezinu, tur droši vien sākotnēji ir bijuši preces sertifikāti par nelielu jaudu utml, tālāk apps. 

Lodītes taču viņi tāpat var izliet, pirms 400 + gadiem jau bija stangas izliešanai ar formu. 

 

Pneimatika šobrīd ir ļoti izdevīga treniņiem mērķēt priekš medniekiem un sportam, nav jāpērk patronas, lodītes iznāk krietni lētāk. Tomēr jaudīga laba pneimatika medībām maksās virs masenes vai pat 223 cenas, līdz ar to medībām dārgi sanāk, lētāk parasto paņemt, protams, ar visiem dokumentiem ko likums paredz. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , rnxx teica:

sākotnēji ir bijuši preces sertifikāti par nelielu jaudu

Tas jau veikaliem svarīgi, ss-ā paskaties, piemēram, sludinājumu kur cricket tirgo. Viņam esot speciāla "atslēga", ko ieliekot plintei vairs nav 12 bet gan 70 vai 80 (precīzi nezinu) džouli.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, rnxx teica:

Tomēr jaudīga laba pneimatika medībām maksās virs masenes vai pat 223 cenas

Tā arī ir. Tāpēc jau mednieki pneimatiku nepērk. Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka esot uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi oficiāli iegādātie lieljaudas pneimatiskie ieroči.

Jo viņi ir dārgi un nav parocīgi. Tāpat kā medību loki.

Pie tam klasiska karabīne ir daudz vienkāršāka konstrukcijas ziņā, vienkārši remontējama utt., ko noteikti nevar teikt par PCP pneimatiku, kur vēl gaisa balons vajadzīgs, blīves ar laiku nolietojas un sāk laist gaisu utt.

Anglijā savukārt medības ar pneimatiku ir ļoti populāras jo tie ieroči pie viņiem ir brīvi nopērkami (ar jaudu līdz 16J), kā arī, ja pareizi esmu sapratis, viņiem nevajag nekādas tur mednieka apliecības u.c. - vienojies ar zemes īpašnieku un medī vāveres, trušus, žurkas u.c.

Link to comment
Share on other sites

Kā tām lieljaudas pneimatikām - arī ir skrotis, vai kkādas lodes? Man ir ķīniešu gaisene ar laikam 7 vai 8 džouliem, vasarās vārnas pabaidu, tb, trāpu, bet liela skāde viņām nav. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Racer teica:

arī ir skrotis, vai kkādas lodes

Tās pašas standarta lodītes (volāni) vien ir. Tiesa, ir kaut kādi medību varianti ar plastmasas galiem utt. 

Teikšu kā ir - es ar gaiseni neesmu pa dzīvu mērķi šāvis nekad. Bet ja vajadzētu kādu vārnu nolasīt, ar tiem pašiem 12J domāju ka to var izdarīt bez problēmām. Es droši vien izvēlētos smagāku lodi ar plakano galu (nešuj cauri) un šautu attālumā līdz 25 - 30m max pa galvu.

Link to comment
Share on other sites

Nu es ir humānists, man ir 2 veidu skrotis - ar apaļu un asu galu. Pa vārnām šauju ar apaļo. :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Teikšu kā ir - es ar gaiseni neesmu pa dzīvu mērķi šāvis nekad. 

Piekrītu, tur gaisenes lietošanai daudziem ir pavisam citi iemsli, nevis citi. 

 

Ir redzēts žurks zem 3,5 m attālumā, visi tie apkaroti bez ieroča. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ar pagali vai slotu vai kāju, slotu nācās norakstīt, pēc tam jifte un slazdi plus sakārtotība. Jiftei gan tur pamatīgas izmaksas sanāca. 

Par sportu vēl var padiskutēt, bet zvēriņu medīšana vairāk pie medniekiem ne pie manis info jāmeklē. 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 8 stundām , rnxx teica:

Pneimatika šobrīd ir ļoti izdevīga treniņiem mērķēt priekš medniekiem

kā tad ......, man te vis rīņķī tādi mednieciņi ...., kas kad ierauga briedi tuvumā, tad no satraukuma plinte no rokām izkrīt ....., kur nu vēl trāpīt var .....

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , ivo teica:

Tāpat kā medību loki.

LV ar lokiem, arbaletiem medīt nedrīkstot, no pneimatikas tikai lieljaudas. Nu ka var nopirkt kaut ko jau nenozīme, ka var medīt; daudz stipru papīru vajag lai mierīgi medītu, gludais, vītne un lieljaudīga pneimatika tikai atļauti šaušanai medībās. 

Pirms 7 minūtēm , alusbundza teica:

 kas kad ierauga briedi tuvumā, 

Vai tad briedis ir bīstams? Latvijā manuprāt drīzāk ievainots, liels meža kuilis, teorētiski lācis un klaiņojoši suņi vai vilks apslimis drīzāk bīstami. Mednieks gan es neesmu, vilks ir vienreiz ziemā redzēts no metriem 5 iem, cits nekas bīstams tik tuvu nav manīts. 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 6 minūtēm , rnxx teica:

Vai tad briedis ir bīstams?

nē taču, bet medniekiem ir tik švaki nervi, ka tēmējot rokas tā sāk vibrēt, ka plinte izvibrē ......, un otra suga mednieki nervu nostabilizēšanai izdzer tik daudz stipro dzērienu, ka viena brieža vietā rēgojas 3 brieži ......, zinu ko runāju, jo tā ir mūsu vietējā kolektīvā ....., reizēm kādam pa brīnumu trāpa ...., parasti tie ir aļņi, jo lielāki ......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@rnxx, tu neesi mednieks, tāpēc tev nav ne jausmas, ko nozīmē šaut pa dzīvu mērķi , tur pa visam ir cita atmosfēra ...., tu vari šaut pa mērķi perfekti, bet dabā tas ir pa visam savādāk ....., 

te varētu @ivo pastāstīt arī savus piedzīvojumus ......, 

mans vislabākais trāpījums ir ar 16 kalibra vienstobreni no torņa 100 m ar lodi briedim sirdī ...., 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , alusbundza teica:

kā tad ......, man te vis rīņķī tādi mednieciņi ...., kas kad ierauga briedi tuvumā, tad no satraukuma plinte no rokām izkrīt ....., kur nu vēl trāpīt var .....

 

Pirms 20 minūtēm , alusbundza teica:

mans vislabākais trāpījums ir ar 16 kalibra vienstobreni no torņa 100 m ar lodi briedim sirdī ...., 

 

Protams! Nošaut neaizsargātu dzīvnieku dažiem ir "varoņdarbs"! 

Moš vēl palielamies kā kaujam cūkas, teļus, trušus un vistas? :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Atšķirība ir vai cilvēks lielās ar to ka nogalina dzīvniekus.  Un vai to dara lai iegūtu ēdienu vai viņiem nogalināšana ir izklaide un sagādā prieku!

Es esmu kāvis dzīvniekus un ēdu viņu miesu. Bet man tas process nekad nav prieku sagādājis! Un es nelielos ar to, kā visām galvu cirtu nost! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 medības ir nepieciešamas, la meža zvēri nesavairojas pa daudz, (uzskatu ka šie ir pa daudz, jo postījumi zemniekiem, un meža īpašniekiem katru gadu pieaug)

un mednieku stāsti  nav nekāda lielība, tas vis ir iz dzīves, tāpāt, kā tu dažreiz pastāsti par savu izdevušos remontu datorlietās ....,

pie tam cilvēki ar mēdībām ir nodarbojušies n-tos tūkstošus gadus, bet tu ar datorlietām 20, vai cik tur gadus ...., tā kā nedirs ....., lopi tiks šauti, un galvas tiks grieztas ...., un tas ir normāli .....

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tāpēc arī miglo tās kolorādo vaboles uz kartupeļu laukiem, bet visas nesanāk nomiglot. Un tās izlien laukā 9.maijā, lai kopīgi publiski pašapmierinātos par beigto kolorādo 'sasniegumiem'.  Bet priekš cīņas kartupeļu laukā ar parazītu ordām tava gaisene ir nepiemērota. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , alusbundza teica:

medniekiem ir tik švaki nervi, ka tēmējot rokas tā sāk vibrēt

Kaut kāda dīvaina kompānija jums tur :D Man tā bija pirmajā gadā kad tikko sāku medīt, bet pieredzējušam medniekam tas nav normāli. Adrenalīns, protams, ir vienmēr kad dzīvnieks laužas caur krūmiem uz tevi, bet nu ne jau tādā mērā


pirms 13 stundām , alusbundza teica:

nervu nostabilizēšanai izdzer tik daudz stipro dzērienu

Ne jau velti ir uzskats, ka šņabis medībās dzīvnieku labā ir paveicis vairāk nekā visas pasaules Greanpeace organizācijas kopā :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , alusbundza teica:

vislabākais trāpījums ir ar 16 kalibra vienstobreni no torņa 100 m ar lodi briedim sirdī

Klajš medību noteikumu pārkāpums ;)

Hmm, man laikam joprojām nepārspēts veiksmīgākais trāpījums varētu skaitīties - KO-44 karabīne, lidojošs briedis caur krūmiem, šāviens uz piemetienu, trāpījums kaklā (riktīga cūcene). 14 žuburi, pagaidām labākā brieža trofeja. Oi, cik sen tas bija - gads 1995. laikam, ja pareizi atceros.

Jā, vēl bija dažus gadus atpakaļ gadījums, kad stāvējām uz masta ar bračku blakus un starp abiem skrēja ārā 4 brieži. Visi 4 palika guļot...

Link to comment
Share on other sites

2018.10.29. , 17:38, ivo teica:

OK, ja ir interese, tad ielikšu arī mērķus.

1.  8 šāvieni ar GECO munīciju 10m distancē

 

Geco_10m.jpg

 

 

2. 10 šāvieni 25 metros

 

Geco_25m.jpg

 

 

3. Salīdzinājumam - 10 šāvieni 25 metros ar JSB Exact

 

 

JSB_25m.jpg

 

 

Ierocis Weihrauch HW100, jauda 12J, šaušanas pozīcija bildē.

Droši vien ar Match ieroci rezultāti būtu labāki.

 

IMG_3136.jpg

izskatās labi

Link to comment
Share on other sites

Tāpat nav slikti rezultāti. Jautājums, kāds bija Geco 0,45gr un JSB Exact 0,547gr  lodīšu diametrs? Match jau parasti ļoti skatās, tur ir 4,5mm, 4,51 mm, 4,52 mm vai 4,53 mm, lai sasniegtu efektīvāku obturāciju piemeklē stobram.

10m kuča izskatās pavisam jauki. 

Varbūt 25 niekam prasījās nevis <12J bet ap 16 J jauda jo kļūdas rādās tikai uz leju, t.i lodītes kritums palielinās lietojot ierīci vairākas reizes pēc kārtas, bet pats cilvēks šauj ļoti labi, citādi mērķi izskatītos citādi. 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Geco ir pieejams tikai standarta diametrs (4,50), tā nav sporta munīcija bet gan treniņu munīcija. JSB man ir 4,52mm.

Nelaime tāda, ka HW100 plinte (kuru angļi slavē un karstu čurā) diemžēl nevelk līdz sporta ierocim. Sporta kaudzītes vismaz ar konkrēto eksemplāru nesalasīt. Bet nu JSB Match lodes līdz 20m lido pieņemami. Jāmēģina samainīt reduktors un tad jāskatās, varbūt beidzot dabūšu stabilus ātrumus.

Salīdzinājumam pielieku rezultātu ar tām pašām Geco - 5 šāvieni 10 metros ar Diana 75 veco laiku sporta plinti. Atsperene un ar dioptru nevis optiku!

Ir doma par vienu projektu uz Feinwerkbau 601 bāzes - plintes pārbūve uz saspiesto gaisu ar rezervuāru un aprīkošana ar optiku, cerams, ka līdz pavasarim dabūšu gatavu, tad varēšu paeksperimentēt arī lielākās distancēs.

IMG_3160.jpg

IMG_3168.jpg

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 4 stundām , ivo teica:

Klajš medību noteikumu pārkāpums

tas tad ir tikai nieks, salīdzinot ar dažu labu mednieku izgājieniem ...., bet nu jau vairāk kā 10 gadus nenodarbojos ar mēdībām, jo nepietiek laika, un interese dzinējmedībās ar dīvaiņiem pilsētmedniekiem skraidīt pa mežu , kas reizēm pa šķūni nevar trāpīt ......

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , alusbundza teica:

dīvaiņiem pilsētmedniekiem

Nu nevajag jau aplikt pilsētniekus, visiem jau nav iespēju laukos dzīvot ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 7 stundām , ivo teica:

KO-44 karabīne,

man jau šķiet, ka spicais ir neparocīgs šaut caur krūmiem ...., tā tev tiešām cūcene ....

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , alusbundza teica:

spicais ir neparocīgs šaut caur krūmiem

Es pēdējos gadus 5, ja ne vairāk lielo dzīvnieku medībās izmantoju tikai spico. Protams, KO-44 sen ir pagātne, tagad medīju ar Browning BAR .30-06 kalibrā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...